Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Marek79 napisał(a):

Trzeba wpisać 19.30 a nie 19:30.

Jedna kropka na dole pamiętaj !!

Pozwolę się z tym nie zgodzić, bo gdy wpisywałem 19:30, 19.30, bądź i9.30 nie znajdywało mi nowego programu informacyjnego TVP1.

Znalazłem go po wpisaniu frazy wiadomości w aplikacji TVP GO, oraz TVP VOD. Co ciekawe w aplikacji TVP GO są Wiadomości sprzed 19 grudnia, oraz i9.30. Natomiast w aplikacji TVP VOD nie ma starych Wiadomości, tylko program informacyjny i9.30, oraz Gość Wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ratter napisał(a):

A ja jestem za rzetelnością i obiektywizmem, a przekręcanie nazw dokumentów i instytucji kościelnych nie ma nic wspólnego z rzetelnością.

Nie, nie jesteś albo tak ci się tylko wydaje bo nie potrafisz przyznać jak było w TVP przez ostatnich 8 lat. To się nazywa hipokryzja.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ratter napisał(a):

Drogi kolego @Ipo przypominam że to obecne władze obiecywały rzetelność i obiektywizm w TVP.

Tobie również chciałem przypomnieć że poprzednie wladze przejmując TVP obiecywały to samo. Jeśli krótka pamięć internet pomoże ją odświeżyć. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ratter napisał(a):

A ja jestem za rzetelnością i obiektywizmem, a przekręcanie nazw dokumentów i instytucji kościelnych nie ma nic wspólnego z rzetelnością.

Obecne neo wiadomości to symbol ignorancji i niekompetencji.  Po co sie wysilają udając "rzetelnych" dziennikarzy jak pan Czyż, który chwali się na swoim koncie twitterowym ośmioma gwiazdkami. Wystarczy retransmitować Fakty TVN o 19:30, przekaz jest prawie identyczny, tylko bez takich kompromitujących wpadek wykonaniu pana Czyża.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że komentujesz równocześnie nie potrafiąc przyznać jak było do tej pory. Wmawiasz odwracanie kota ogonem gdy czynisz dokładnie to samo. Jeżeli uważasz, że wtedy nie było cenzury, nie potrafisz tego napisać to nikt poważnie nie będzie traktował twojej krytyki teraz. Trzeba to sobie uzmysłowić.

2 minuty temu, prysiu86 napisał(a):

Obecne neo wiadomości to symbol ignorancji i niekompetencji.  Po co sie wysilają udając "rzetelnych" dziennikarzy jak pan Czyż, który chwali się na swoim koncie twitterowym ośmioma gwiazdkami. Wystarczy retransmitować Fakty TVN o 19:30, przekaz jest prawie identyczny, tylko bez takich kompromitujących wpadek wykonaniu pana Czyża.

To symbolem czego były w takim razie Wiadomości? Zastanów się poważnie nad swoją odpowiedzią bo prima aprilis dopiero w kwietniu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ratter napisał(a):

I znowu odwracanie kota ogonem. Nie wolno wytknąć wpadki w "i9:30", bo WIADOMOŚCI robiły propagandę. 

Można wytknąć wpadkę no ale właśnie, jak sam zauważyłeś wpadkę. Bo widzę od wczoraj robi się z tego wręcz zbrodnie, ze zwykłego przejęzyczenia, byś może nawet jakiegoś słabszego przygotowania ze strony redaktora Czyża ale to wciąż tylko przekręcenie wyrazu. Ja wiem, że w związku ze zmianami w TVP obecnym redaktorom będzie bardzo mocno patrzyło się na ręce i wszystkie tego typu wpadki będą wyolbrzymiane ale nie znaczy, że mamy "grać w tę grę" z ludźmi, którym na tym zależy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, prysiu86 napisał(a):

Obecne neo wiadomości to symbol ignorancji i niekompetencji.  Po co sie wysilają udając "rzetelnych" dziennikarzy jak pan Czyż, który chwali się na swoim koncie twitterowym ośmioma gwiazdkami. Wystarczy retransmitować Fakty TVN o 19:30, przekaz jest prawie identyczny, tylko bez takich kompromitujących wpadek wykonaniu pana Czyża.

 

Jeśli te poglądy nie są wyrażane w emitowanym programie to jest to sytuacja prawidłowa. Każdy ma swoje przekonania, ale wykonując pracę musisz być bezstronny i obiektywny.

 

 

Zgodnie z Art. 21 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji: Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.

 

Pluralizm: oznacza wielość, różnorodność. Odnosi się do sytuacji w państwie lub organizacji, kiedy różne grupy mogą wyrażać swoje interesy oraz brać udział w sprawowaniu władzy. Pluralizm wiąże się z szanowaniem różnic społecznych i kulturowych oraz równością poglądów.

 

 

To co uprawiała poprzednia władza było zaprzeczeniem powyższych norm określonych w ustawie, czyli prowadziło jedynie do koncentracji i monopolizacji władzy. Z jedynym korzystnym przekazem dla własnego środowiska politycznego i atakowaniu pozostałych grup społecznych i wrogów politycznych. Prowadzący programy także nie zachowali obiektywności i bezstronniczości w swojej pracy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ratter napisał(a):

No akurat wygasła jak PO przejęło władzę w TVP. 

I znowu nie potrafisz tego udowodnić więc baajeczki. Wieczorynka raczej do TVP1 nie wróci. 😂

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym wydaniu zauważyłem że zrezygnowano z definicji "Programu Informacyjnego" z Wikipedii czytanej przez Jarka Budnika z Meloradia w trakcie czołówki "19:30". I to tydzień po rozpoczęciu pierwszego wydania.

 

Dla mnie bardzo dobry ruch, bo zarówno Ja jak i pewnie pozostali forumowicze jesteśmy zmęczony wstępniakiem w postaci definicji w trakcie czołówki.

 

Nie wiem czy mogę tak powiedzieć (przepraszam za to ewentualnie), ale Marek Czyż to chyba "polski Huw Edwards" ze względu na osobowość dziennikarską i styl informowania. 

Edytowane przez WA2511
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2023 o 12:07, prysiu86 napisał(a):

Wystarczy retransmitować Fakty TVN o 19:30, przekaz jest prawie identyczny, (...)

 

Tak, oglądałem wczoraj i miałem wrażenie jakbym oglądał Fakty na TVN. Mało tego, tematy niemal identyczne co np. 26 grudnia w Faktach.

 

Osobiście jestem zawiedziony i zdecydowanie widzę tutaj skręcenie w stronę jedynie słusznych informacji - jak na TVN.

Zaznaczam, że nie jestem fanem PiSu i to co było poprzednio także mi się nie podobało, a szczególnie nachalność ówczesnego przekazu.

 

Zobaczymy jak będzie wyglądać TVP Info po nowemu, ale osobiście już teraz wolę obejrzeć tylko Dziennik Regionów.

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...