Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a nie ma braków warsztatowych? ;-)

kiedyś obowiazywała karta mikrofonoa w mediach publicznych - trzeba było zdać egzamin z dykcji i artykulacji. z drugiej strony, w tamtych czasach Piotr Krasko ze swoim RRRR nie pojawilby sie na wizji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pochwalić "Wiadomości", bo potrafili się zorganizować i wysłać Michała Adamczyka do Berlina, który jeszcze wczoraj wieczorem prowadził wywiad z prezydentem, współprowadzi z Danutą Holecką dzisiejszy główny program (oczywiście pani Holecka z W-wy). Naprawdę bardzo fajnie, że potrafili się tak zebrać i wysłać swojego głównego prowadzącego tam, gdzie coś ważnego się stało :) Równie dobrze całe wydanie mogło być prowadzone z Berlina, ale to drobny szczegół ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest właśnie dylemat. Ogólnie zgadzam się z @PozyNfm, że takie późnowieczorne wydanie byłoby przydatne, nawet w dobie stacji informacyjnych. I faktycznie w wielu krajach europejskich te wydania się ostały, choć tam też mają sporo kanałów informacyjnych. Ba, niektóre stacje dają wydania nawet po 1-2 w nocy :)

 

Tylko czy u nas by to wypaliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? W ZDF, Das Erste albo BBC1 też mają ustaloną z góry ramówkę i jakoś w to są wpisane wieczorne wiadomości.Zresztą co takiego ciekawego nadaje Jedynka o 23 wg. ciebie? Bo chyba nie filmy romantyczne lub tysięczna powtórka jakiegoś dokumentu.

Edytowane przez PozyNfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stała jedna sztywna pora raczej w grę by nie wchodziła, dobry pomysł dał @manieq01, by to szło po wieczornym filmie. W zasadzie to co najwyżej w czwartki by się jedynie dało stałą godzinę, np. po programie "Warto rozmawiać". Ewentualnie można jeszcze zrobić tak, że po tych wieczornych Wiadomościach emitowano by "Sportowy wieczór". Obecnie TVP Info chyba nie pokazuje tego programu, a myślę że warto, by widzowie nieposiadający TVP Sport mieli możliwość obejrzenia podsumowania sportowego dnia na otwartej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie sobie np na archiwalną ramówkę TVP1 z początku 2006. Takie wieczorne wydania "Wiadomości" o ruchomej porze już były (i to w dobie słabo jeszcze rozwiniętego TVP Info). Pod koniec 2006 te wydania zniknęły (widocznie bardzo słaba oglądalność). Zmienna pora dla programu informacyjnego w TVP1 nie ma sensu - nie przyciągnie stałego widza, a tylko takiego "z przypadku". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wieczorne wydania "VV"(chyba tylko poza okresem,kiedy był "Monitor") nie miały nigdy stałej pory. Ba, na Youtubie jest nagranie z 1997 roku, w którym nie było w wieczornym wydaniu prezentera(przez późną porę emisji). Jeśli o chodzi o przyciągnięcie widza, to nie wydaje mi się ,by programy typu "Dzień po Dniu" albo "Info Wieczór" były dla widza stałego. Są one raczej dla kogoś, kto wieczorem skacze po kanałach.Poza tym, czy naprawdę wszystko musi przyciągać widza? Programy kulturalne nie przyciągają dużej widowni,a cały czas istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk chce mnie wziąć pod włos ze sportem,ale nie tym razem. Oni mają wprowadzić kanał sportowy na MUXa nie dawać serwis z niego do TVP1. Moim zdaniem zbędny, po co mi jeszcze jedno wydanie propagandówki. Nie po to jest kanał i to jeszcze ma być HD informacyjny by tutaj zawalać główne kanały.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok: To nie miało być branie pod włos :) Po prostu tak pomyślałem, że skoro jest Sportowa Niedziela w TVP1, to i codzienny wieczorny program też by się mógł znaleźć, przynajmniej do czasu wejścia TVP Sport do naziemnej,

A swoją drogą to i tak mam takie wrażenie, że te krótkie serwisy są rzetelniejsze niż główne wydanie. Może to z powodu braku czasu?

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ich sprawa, jak chcą to dają. Dla mnie nie  musimy małpować zachodu, bo na zachodzie tak jest, tu jest Polska i polscy widzowie, nie wszystko co się przyjmuje na zachodzie przyjmie się u nas bo jesteśmy odrębnym narodem. Dla mnie zbędne jest wieczorne wydanie serwisu informacyjnego, jak chcę wiadomości to włączam sobie kanał informacyjny. T

ymczasem Wirtualnemdia.pl biorą pod pręgierz "W" : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/wiadomosci-obiektywne-relacje-czy-propaganda-jak-w-prl-opinie

Szkoda,że nie przeprowadzają analiz wydań "Faktów" czy "Wydarzeń", które w sobotę były skandaliczne niemniej. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...