Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie też się dziwię że to dotyczy Ziemca. Bo on jest sam doświadczony przez życie, wydaje się człowiekiem przyzwoitym, nie jakimś nachalnym propagandzistą. Skoro sam się poczuwa do winy i przeprasza na Facebooku, a potem boi się, to albo mu każą milczeć, albo wie że teraz TVP nie przeprasza i sam się dostosowuje. TVP dziś jedynie oskarża - to jest ich kredo. Przecież słowa w Wiadomościach trafiają do milionów, a przeprosiny na Facebooku do setek ludzi, co najwyżej kilku tysięcy. A gdyby nie info na portalach to by nikt nie wiedział o tych przeprosinach. Tak właśnie różne reżimy, dyktatury łamały przyzwoitych ludzi. W ogóle połowę newsów w Wiadomościach wstydziłbym się firmować własnym nazwiskiem. Dlaczego ci ludzie to robią?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że to redaktor Paczuska mogła nie zezwolić na wygłoszenie przeprosin na antenie. Co prawda redakcja Wiadomości to dementuje, ale jednak to, że nie puszczono tego na antenie, to duży minus, i to nie tyle dla Ziemca, bo gdyby mógł, to powiedziałby kilka słów na antenie, co dla kierującej zespołem Wiadomości. Niestety najbardziej dostaje się właśnie Ziemcowi. Poniekąd słusznie, bo to on nadinterpretował słowa prezesa IPN. Ale zdołał przeprosić. Szkoda że nie na antenie.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Lis przepraszał na Twitterze to te same osoby twierdziły,że przecież twitter śledzą miliony i to globalna sprawa  i to wystarczy. Moim zdaniem nie wystarczyło i teraz nie wystarcza. Nie chodzi o osobę Ziemca. Chodzi o to,że widz "W" został wprowadzony w błąd- te dokumenty nie były badane przez grafologa i to powinno zostać sprostowane. 

 

Właśnie też się dziwię że to dotyczy Ziemca. Bo on jest sam doświadczony przez życie, wydaje się człowiekiem przyzwoitym, nie jakimś nachalnym propagandzistą. Skoro sam się poczuwa do winy i przeprasza na Facebooku, a potem boi się, to albo mu każą milczeć, albo wie że teraz TVP nie przeprasza i sam się dostosowuje. TVP dziś jedynie oskarża - to jest ich kredo. Przecież słowa w Wiadomościach trafiają do milionów, a przeprosiny na Facebooku do setek ludzi, co najwyżej kilku tysięcy. A gdyby nie info na portalach to by nikt nie wiedział o tych przeprosinach. Tak właśnie różne reżimy, dyktatury łamały przyzwoitych ludzi. W ogóle połowę newsów w Wiadomościach wstydziłbym się firmować własnym nazwiskiem. Dlaczego ci ludzie to robią?

Cieszy mnie zmiana twojej opinii - bo jak było zdjęcie rzucone przez Diffa to pisałeś o nim jak o propagandziście. Odpowiedź na twoje pytanie jest wydaje mi się dość prosta. Łatwo jest domagać się rzucenia pracy przez osoby trzecie. On ma rodzinę na utrzymaniu, być może jakieś kredyty, które musi spłacić. Czy wszyscy ludzie, którzy pracują wychwalają swojego pracodawcę pod niebiosa?? Raczej nie, czy rezygnują z pracy?? Też nie, bo nie znajdą często innej. Ziemiec w mojej opinii analogicznie swoim nazwiskiem firmował wiele skandalicznych materiałów za poprzedniej ekipy. Jednak wiedziałem,że nie ma na to wpływu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin-piotrowska jak zwykle dosadnie i bez owijania w bawełnę, zreszta ona ma kosę ze roznymi ludzmi ze swojej stacji też . 
 

 

 

Korwin Piotrowska do Ziemca: Wyciera się pan dziennikarską rzetelnością i obiektywizmem jak ścierą


Dzisiaj Ziemiec zorientował się, że wpadka była, posypuje głowę popiołem i przeprasza za swój błąd. Robi to na facebooku. Jak jakaś s[beep]iała do szczętu i upadła na samo dno mentalnego mroku gwiazda szołbizu, która lata tam, na fejsbunia, zamiast do prawnika, konfesjonału czy do psychiatry. Tam Cię utulą, zrozumieją albo wyleją szambo. (...) Będzie sprostowanie w "Wiadomościach"? Na oczach milionów ludzi, których dzień wcześniej pan okłamał?

Panie Ziemiec, skłamał pan brzydko, ludzie to widzieli i kłamstwo poszło w eter. Podobno jest Pan taki moralny, rozmodlony, naucza pan innych jak żyć, w kółko mówi o Bogu, Duchu Świętym i religii. Nie wiem, czy pan rozumie, ale wcale nie chodzi już o teczki czy o Bolka. Tu chodzi o jakieś szczątki moralności właśnie, o rzetelność i zawodowstwo, o którym to, co wiem od wczoraj, nie ma pan zielonego pojęcia. Wyciera się pan dziennikarską rzetelnością i obiektywizmem jak ścierą, a więc jedyne co pan robi, po takiej wtopie na oczach milionów, to idiotyczne oświadczenie na facebooku. Wstyd. Pana przeprosiny są warte tysiąc lajków. Tyle jest pan teraz wart. Pan, pana kariera, twarz i tak zwany profesjonalizm, a od wczoraj słowo "rzetelność" powinno być wykreślone z pańskiego słownika. Naprawdę było warto? - napisała na Onet.pl.

http://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/513820,karolina-korwin-piotrowska-krzysztof-ziemiec-dziennikarz-rzetelnosc.html
http://party.pl/newsy/korwin-piotrowska-ostro-komentuje-wpadke-ziemca-99624-r1/

Edytowane przez dilf
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zauważył, że znów zmodyfikowano czołówkę. Od 16 lutego jest jaśniejsza jak dawniej i oczywiście zamiast Pałacu Kultury na końcu pojawia się Zamek Królewski. Czyli zajęło im miesiąc zmodyfikowanie tej oryginalnej, a ta bez zegara i za ciemna była tymczasowa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego w swoim życiu zrobiła Korwin- Piotrowska poza krytykowaniem innych?? Znalazła się rzetelna rodem z magla. 

Ma bogaty dorobek, to ze zajmuje się teraz popkulturą i oglnie mediami to gorzej? Chyba w sumie lepiej niz polityką :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Karolina_Korwin_Piotrowska#Kariera_zawodowa

 

A mają w sumie z Ziemcem bardzo podobną kareierę, przynajmniej początek.

Edytowane przez dilf
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego stało się z materiałem Jarosława Olechowskiego w dzisiejszym głównym wydaniu - przed chwilą w trakcie materiału o TW Bolku kawałek obrazu, który teoretycznie powinien być na dole ekranu, był u góry i w dodatku oddzielony czarnym pasem od reszty. O dziwo, belki z imionami i nazwiskami były w trakcie materiału w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli jedynie prawdę,że to projekt,a nie ostateczna opinia komisji. Rząd jeśli ma coś wdrożyć to ewentualnie raport,a nie jej projekt. Raport zostanie opublikowany 12 Marca. Przy czym co jest także prawdą nie ma takiego obowiązku. Akurat dzisiejsze wydanie oglądałem jak i wczorajsze i nic ewidentnie stronniczego nie dostrzegłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego stało się z materiałem Jarosława Olechowskiego w dzisiejszym głównym wydaniu - przed chwilą w trakcie materiału o TW Bolku kawałek obrazu, który teoretycznie powinien być na dole ekranu, był u góry i w dodatku oddzielony czarnym pasem od reszty. O dziwo, belki z imionami i nazwiskami były w trakcie materiału w porządku

Było takie coś:

video_9_mp4_jc_20160229_231802_890.jpg

 

video_9_mp4_jc_20160229_231841_875.jpg

 

video_9_mp4_jc_20160229_231854_250.jpg

 

video_9_mp4_jc_20160229_231912_265.jpg

 

Może Kurski zastał telewizję drewnianą, a chce zostawić glinianą? Albo to Kiszczak z zaświatów daje znać w materiale o Wałęsie :lol:

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak za starych samsungow regulowanych obrazę tyle bez pokrętła i pozostawionym logiem jedyniki. No tak nie takie wpadki bywały  2lata dobrze że niepadla całą TVP jak 2 lata temu gdzie kanały były na astrze FTA i miały problem z formatem i z nadawaniem szczególności na hotbirdzie i NTC DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Kurski odpiera zarzuty o upolitycznieniu "Wiadomości" na korzyść obecnie rządzących

 

Z kolei "Wiadomości" potrafią z maleńkiej pikiety walentynkowej KOD zrobić "wypasioną" informację nr 1. Albo naprawdę udana, ważna wizyta premier Beaty Szydło w Budapeszcie zostaje okrojona i zepchnięta na drugie miejsce przez pozbawioną treści wizytę komisji weneckiej. Szefowa "Wiadomości" uznała,że tak ma być i ja to szanuję. Każdy musi też przyznać,że liderzy opozycji są  obecni w  programach informacyjnych w stopniu, o którym politycy PiS mogli do niedawna tylko marzyć. 

 

Pojawiło się pytanie o zwolnienia w TVP i konkretne pytanie czy Piotr Kraśko nie mieścił się w nowej formule "Wiadomości"

 

Myślę,że spokojnie mógłby się zmieścić. I pewnie by tak było, nawet po tym, co TVP wyrabiała w czasie obu kampanii, gdyby nie to , co wydarzyło się już po wyborach parlamentarnych. 

Dalej jest mowa o tym,że sprzeniewierzono się standardom dziennikarskim całkiem już po tym okresie i zgodził się z stwierdzeniami dziennikarzy, którzy go przepytywali,że próbowano obalić nowy rząd. Podkreślił jednak. 

 

Gdyby nie okres powyborczy, nie byłbym tak zdecydowanym zwolennikiem głębokich zmian,  Ale stało się to, co się stało, i dałem szefom jednostek i redakcji swobodę w konstruowaniu zespołów. Co ważne, niemal wszystkie zwolnienia odbyły się za porozumieniem stron, w sposób cywilizowany i grzeczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mówi Kurski byłoby wstyd mówić po pijaku. A on o mówi na poważnie i na trzeźwo. Oczywiście to jest wyłącznie przekaz do ciemnego ludu, bo trudno żeby ktoś rozgarnięty to słuchał i brał na poważnie.

 

To prawda, że obecne Wiadomości potrafią dzielić włos na czworo. Z wizyty Schetyny czy Petru w Brukseli potrafią zrobić sensację, zdradę. No po prostu śmiechu warte. Obecność za granicą polityka nierządowego jest przedstawiana jako coś sensacyjnego, nienormalnego w dzisiejszym świecie. Pewnie by woleli jak za komuny, żeby wszystko było za żelazną kurtyną, a zgodę na wyjazd polityka opozycji wydawał sam rząd.

 

Albo informacja o przecieku z opinii Komisji Weneckiej. Dla TVP najważniejsze było, że to było opublikowane w GW - więc w domyśle jakieś ciemne siły, za tym stoją. Pewnie układ między Komisją a GW. Nieważna była rzecz najważniejsza czyli treść opinii niekorzystna dla rządu. Najważniejszy był pośrednik, którego pewnie należy rozstrzelać za szerzenie złych wieści. Co innego gdyby do tych opinii dotarła Trwam, Republika czy ND. Ale pewnie wtedy sama opinii Komisji byłaby całkiem inna.

 

Kolejny przykład wczoraj. Prowadzący był tak przestraszony lub usłużny widząc Ziobrę, że rozmowa na koniec, która przeważnie trwa z pół minuty, to trwała co najmniej dwie, bo zadał cztery pytania. Oczywiście banalne, takie na jakie Ziobro czekał.

 

Właściwie w Wiadomościach teraz brakuje mi tylko jednego - dziennikarzy występujących w mundurach, jak za stanu wojennego. Jeśli nie mundury, to powinni chociaż ubrać marynarki z logiem PiS w miejscu, gdzie Szydło nosi broszki. Byłoby wiarygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o materiały w Wiadomościach dot. wyjazdów polityków opozycji za granicę i o sprawie Gazety Wyborczej to rzeczywiście skandalicznie przedstawione. W materiale o tym przecieku w GW tak zrobiono, żeby odwrócić uwagę od tego co tam jest, a skupić się na GW i postawić ją w negatywnym świetle.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli jedynie prawdę,że to projekt,a nie ostateczna opinia komisji. Rząd jeśli ma coś wdrożyć to ewentualnie raport,a nie jej projekt. Raport zostanie opublikowany 12 Marca. Przy czym co jest także prawdą nie ma takiego obowiązku. Akurat dzisiejsze wydanie oglądałem jak i wczorajsze i nic ewidentnie stronniczego nie dostrzegłem.

I dzisiaj znowu w Wiadomościach materiał o projekcie Komisji Weneckiej i znowu można wyczytać z niego, że rząd nie musi się przejmować tym i nie musi się do tego stosować, że ten projekt będzie praktycznie bez znaczenia, że może robić co sobie chce i on ma rację, a nikt ma się nie wtrącać. To napewno nie było obiektywne przedstawienie tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan TV stan prawny jest istotny: Czy Polska jak i inny kraj musi wdrożyć zalecenia komisji weneckiej?? No nie musi, oni wydają swoją opinię, która nie jest wiążąca prawnie. Więc jeśli w reportażu przedstawia się informacje prawdziwe to o co mieć pretensje.  Nie chce komentować samej sprawy, bo to ociera się już o politykę. Głos obu stron był reprezentowany. W TVP za kadencji Kraśki widziałem materiały, gdzie de fakto głosu ówczesnej opozycji nie było. 

Dla przypomnienia : http://www.wykop.pl/link/2909131/stronniczy-reportaz-karoliny-lewickiej-w-glownym-wydaniu-wiadomosci-14-12-2015/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...