Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam,że wymieniłem obie te panie nie mówiąc, która z nich powinna bardziej, rzuciłem luźną myśl,że któraś z nic mogła by dołączyć do prowadzenia głównego wydania. Zresztą niepotrzebnie odsunięto Rudnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można lukrować, propagować i przesadzać to dopiero Kurski pokaże. W następnej jakiejkolwiek kampanii. Nie ma wątpliwości, m.in do tego został oddelegowany, bo przecież nie do uatrakcyjnienia programu, poprawienia jakości itp. Bądźmy poważni. Jeszcze zatęsknicie za poprzednią TVP. Żeby dobrze ocenić, trzeba mieć porównanie, punkt odniesienia. Teraz w końcu to będzie wyraźnie widać. Drzeć [beep] o nierówności w mediach, o jednostronnej propagandzie przez lata mógł każdy. Potem przychodzi test i ten co darł japę teraz robi to 10-krotnie bardziej. Pokazuje, że nigdy w przyszłości nie należy go już traktować poważnie. Ale oczywiście znajdą się ludzie z klapkami, jak zawsze. Dla nich propaganda politykiera Kurskiego będzie tylko prawdą objawioną. Nadal będą twierdzić uparcie, że poprzednia TVP była zła, a ta jest dobra. Na głupotę nie ma rady, nie istnieje takie lekarstwo. Najgorsze jednak, kiedy niektórzy wręcz tą głupotę wybierają świadomie - a tu już nie znajduję niecenzuralnych słów nagany.

Chyba nie ma wątpliwości, że będzie to samo - tylko podkreślam jak zrobią to samo za 3 lata to uważam, że skończy się identycznie jak teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prezenterki, to faktycznie, mogliby kogoś do głównego wydania dobrać, bo obecnie mamy tylko Holecką, Ziemca i Adamczyka. Przed zmianami w TVP ekipa prezenterska głównego wydania liczyła 5 osób. Żeby było po równo, powinni dać kobietę. Nie powiem czy lepsza Hałas-Michalska, czy Rosiak, obydwie się nadają (mają i doświadczenie i urodę). Powiem tyle, że to powinna być osoba, która pracuje już w TVP, a nie jest ściągana z innej telewizji czy też nowo zatrudniana. To jednak najważniejszy program informacyjny Telewizji Polskiej i powinna go prowadzić osoba z pewnym dorobkiem zawodowym, a nie żółtodziób.

@Kirk, przed zmianami ekipa prezenterska głównego wydania Wiadomości liczyła nie 5, a 4 osoby - byli Kraśko, Tadla, Ziemiec i Rudnik :smile: Chyba że coś przegapiłem  ;)

A co do tego, kogo mogliby dodać - moim zdaniem, i Anna Hałas-Michalska, i Aleksandra Rosiak mogłyby prowadzić główne wydania, a nawet i wspomniany w którymś z wcześniejszych postów Michał Siegieda, ewentualnie mogliby przywrócić do prowadzenia Dianę Rudnik lub dać kogoś z regionów (jest wielu dziennikarzy, którzy nadawaliby się do prowadzenia wydania o 19:30). Jest jednak jedno "ale"... mianowicie gdyby w przyszłości ktoś wpadł na pomysł, żeby powierzyć pani Annie prowadzenie głównego wydania, musieliby poszukać jakiegoś reportera na zastępstwo (kto ogląda codziennie Wiadomości, ten wie, że pani Hałas-Michalska codziennie robi jakieś materiały do głównego wydania). Ale mimo to pomysł podrzucony przez @wislok nie jest wcale zły, wręcz przeciwnie - ponoć Wiadomości miały stać się bardziej przyjazne, a przecież i pani Ania, i pani Ola pasowałyby do takiego wizerunku serwisu (na pewno bardziej niż pani Holecka, która - moim zdaniem - czasami ma trochę zbyt "ostry" ton głosu)  :) I na pewno dałyby radę  :)

 

[...] popatrzcie sobie kto prowadzi serwisy informacyjne w Ameryce(w głownych kanałach) albo  nawet w ZDF/ARD, tam są głownie ludzie ktorzy cos już osiagneli.

Samymi starymi też lepiej nie zapełniać serwisów informacyjnych, inaczej w Wiadomościach mielibyśmy np. samych Miśtalów, Holeckie itp. - bez przesady  :) Owszem, może mają doświadczenie, ale odrobina świeżości nie zaszkodzi  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zmianami ekipa prezenterska głównego wydania Wiadomości liczyła nie 5, a 4 osoby - byli Kraśko, Tadla, Ziemiec i Rudnik :smile:

Przed zmianami ekipa prowadząca boczne wydania "Wiadomości" także liczyła 4 osoby (Adamczyk, Hałas-Michalska, Siegieda, Rosiak). Teraz jest układ: 3 osoby prowadzące boczne wydania "Wiadomości" i 3 osoby prowadzące główne wydania "Wiadomości. W bocznych jest układ: 2 panie (Hałas-Michalska, Rosiak) i 1 pan (Adamczyk), a w głównych (dla odmiany): 2 panów (Ziemiec, Adamczyk) i 1 pani (Holecka). Może tak właśnie ma być. :wink:  Tylko trochę mnie dziwi odsunięcie Siegiedy od prowadzenia bocznych wydaniach "Wiadomości", a pozostawienie w nich Adamczyka, mimo jego awansu do głównych wydań "Wiadomości".

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skończę oglądanie tego serwisu. Wczorajszy (16.02) o 19:30, to szczyt stronniczości niewidziany w TVP od lat. Co mnie tak oburzyło? Oczywiście materiał "Rycerski jak Polak" i jednoczesne kompletne pominięcie rasistowskiej fali hejtu i nienawiści w internecie na muzułmankę w burkini w Koszalinie. Niezrozumiałe tym bardziej, że to pierwsze zdarzenie nie było rzeczywiste! To tylko dziennikarski eksperyment społeczny, w dodatku daleko poza granicami Polski. A na drugi, realny, incydent zareagowały nawet władze tego basenu uspokajając klientów.

 

Oczywiście wspomniano o tym na TVP Info, ale mało kto obejrzał. Gdyby redakcja rzeczywiście kierowała się zasadą pluralizmu, to skontrastowano by oba materiały. Najlepiej łącząc oba w jeden z tytułem np. "Rycerski Rasista". Jest to istotna i drażliwa kwestia, więc nikt mi nie wmówi, że mogła być pominięta w głównym wydaniu.

Edytowane przez Mr.Chiquita
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skończę oglądanie tego serwisu. Wczorajszy (16.02) o 19:30, to szczyt stronniczości niewidziany w TVP od lat. Co mnie tak oburzyło? Oczywiście materiał "Rycerski jak Polak" i jednoczesne kompletne pominięcie rasistowskiej fali hejtu i nienawiści w internecie na muzułmankę w burkini w Koszalinie. Niezrozumiałe tym bardziej, że to pierwsze zdarzenie nie było rzeczywiste! To tylko dziennikarski eksperyment społeczny, w dodatku daleko poza granicami Polski. A na drugi, realny, incydent zareagowały nawet władze tego basenu uspokajając klientów.

 

Oczywiście wspomniano o tym na TVP Info, ale mało kto obejrzał. Gdyby redakcja rzeczywiście kierowała się zasadą pluralizmu, to skontrastowano by oba materiały. Najlepiej łącząc oba w jeden z tytułem np. "Rycerski Rasista". Jest to istotna i drażliwa kwestia, więc nikt mi nie wmówi, że mogła być pominięta w głównym wydaniu.

 

Obecna redakcja Wiadomości nie jest już tak zniewieściała jak wcześniejsze, stąd nie bawią się w stręczenie mózgów widzów jakąś "falą hejtu". To w Newsweeku można sobie poczytać, albo w GW. Natomiast na ten eksperyment szwedzki zwróciło uwagę nie tylko TVP, ale choćby też i ekipa Polsatu, puszczając w Wydarzeniach swój reportaż na ten temat. No ale hejt to hejt. I ta stronniczość - już szkoda wspominać tego co pisałem w tym temacie wcześniej.

 

Reakcji rasistowskich i ksenofobicznych koszalinian nie ma co się dziwić - jak mniemam to jeszcze nie jest muzułmańskie miasto. ;)

 

Ale jeszcze lepsze jest to, co @Mr.Chiquita pisze dalej. Z tego postu można wywnioskować, że totalnie wypaczony tytuł reportażu "Rycerski Rasista" w ogóle nie byłby stronniczy. Ależ skąd! :roll: Nie żeby obecna redakcja była w jakimś stopniu obiektywna, ale już naprawdę ludzie mało spostrzegawczy i młotki nie spostrzegają różnic w kierownictwie i jego nowej wizji przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie pewna rzecz. Zmieniono ekipę w Wiadomościach, więc wygląda to tak, że zwolennicy rządu będą chwalić ten program, a przeciwnicy hejtować. I tak było zawsze, zmieniały się tylko strony. A czy nie dałoby rady wreszcie zrobić tak, by Wiadomości przestały być za jakąkolwiek partią? I żeby znajdowały się tam, zgodnie z nazwą, wiadomości z kraju i ze świata, a nie stronnicze (obojętnie z jakiej strony) reportaże publicystyczne, które powinny w innych programach lecieć?

 

Tak, wiem, poleciałem tu z utopią kompletną. Ale pomarzyć zawsze można...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My możemy o to apelować, sam to robiłem wielokrotnie na łamach chociażby tego forum, ale dla każdej władzy to narzędzie walki politycznej. Nawet "Panorama" już nie jest dla nich tak istotna i tam jest bardziej obiektywnie. Prestiż mże nie ten, ale komfort pracy większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie pewna rzecz. Zmieniono ekipę w Wiadomościach, więc wygląda to tak, że zwolennicy rządu będą chwalić ten program, a przeciwnicy hejtować. I tak było zawsze, zmieniały się tylko strony. A czy nie dałoby rady wreszcie zrobić tak, by Wiadomości przestały być za jakąkolwiek partią? I żeby znajdowały się tam, zgodnie z nazwą, wiadomości z kraju i ze świata, a nie stronnicze (obojętnie z jakiej strony) reportaże publicystyczne, które powinny w innych programach lecieć?

 

Tak, wiem, poleciałem tu z utopią kompletną. Ale pomarzyć zawsze można...

 

Trzeba byłoby zmienić przepisy dt. wybierania kierownictwa w państwowych mediach, ale nie tylko. Tutaj potrzebna byłaby czystka też i w KRRiT. Na szkodę obiektywności przekazu media stały się tylko kolejnym łupem politycznym, co jest co raz mocniej wykorzystywane.

 

Nie wiem, czy to taka utopia, z pewnością dałoby radę. Tylko trzeba zmienić podejście. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był błąd, tylko zwykła propaganda, przeszło by całkiem bez echa gdyby nie wywiad w tvn24 w tym samym czasie.

Wspolczuje Ziemcowi bo jest miedzy mlotem i kowadlem, niby przeprasza (źle dla jednej strony) ale za "nadinierpretacje" (tu akurat bylo zwykle klamstwo).Myslal pewnie ze bedzie sobie plywal po powierzchni a tutaj zaczyna zanurzać się w szambie. Powinien osobiscie przeprosic jak Lis Kinie Dude.

 

A tu odbywa sie jego "orka" .
https://www.facebook.com/KrzysztofZiemiec/posts/960938927332878

Edytowane przez dilf
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze szerzysz kłamstwo do osobistych przeprosin Tomasza Lisa Kingi Dudy nie doszło. Przeprosił jej ojca,a nią ją osobiście. Po drugie Lis oburzający się na błąd Ziemca - no miałby troszkę wstydu ten człowiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za roznica czy przeprosil osobiscie kinie czy ojca, wazne ze osobiscie? Ziemcowi juz niedlugo braknie wstydu bo on teraz szerzy kłamstwa i musi to firmowac twarzą, ale widze ze rowniez tutaj to sie podoba hipokrytom hehe.  

 

edit:

Ziemiec sie rozczula nad sobą, w wiadomosciach maja pasc przeprosiny, pewno beda takie jakby ich lepiej nie bylo :)
http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/513608,krzysztof-ziemiec-bolek-przeprosiny-tvp-walesa-wiadomosci.html

Edytowane przez dilf
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka,że nie przeprosił osobiście Kingi Dudy Tomasz Lis jak napisałeś :) Przeprosił jej ojca. Ziemiec popełnił błąd, przeprosił. Dobrze było by gdyby nastąpiło sprostowanie w "W". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Ziemiec popełnił błąd, ale postąpił honorowo, wziął to na klatę i przyznał się do pomyłki. Oczywiście oprócz przeprosin w internecie powinno być także sprostowanie w Wiadomościach. Ale myślę, że redaktor Ziemiec to zrobi bez żadnego przymusu, to dobry człowiek.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Ziemiec popełnił błąd, ale postąpił honorowo, wziął to na klatę i przyznał się do pomyłki. Oczywiście oprócz przeprosin w internecie powinno być także sprostowanie w Wiadomościach. Ale myślę, że redaktor Ziemiec to zrobi bez żadnego przymusu, to dobry człowiek.

No i co, ten dobry człowiek przeprosił?

Chyba nie, ale to podobno zła kobieta mu nie pozwoliła.

oj, dzieci, dzieci.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się boją Kurskiego i przewodniej partii, że nawet na mają odwagi być przyzwoici i przeprosić kiedy zawinili. Oto ludzie honoru a la nowa TVP. A tak jechali na Lisa. On przynajmniej przeprosił Dudę. A tu ani be, ani me, ani kukuryku - cytując nomen omen Wałęsę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było przeprosin, zmusilem sie obejrzeć całość. Też myślę że Ziemiec sprawia wrazenie poczciwego czlowieka, duzo przeszedl itd. Niestety musi teraz firmować swoja twarzą tą obrzydliwą propagandę. W jeden wieczór stał się cynglem numer jeden, podobno chcial dzis przeprosci ale tak jak darklew64 pisze Paczuska mu nie pozwoliła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...