Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miała być dobra zmiana, także w mediach, a tu widać, że nadal ukrywa się niewygodne tematy.

Inni też ukrywają pewne tematy np. o Marku Dukaczewskim. Jeśli ktoś dał wiarę tym zapowiedziom może być zawiedziony, ja nie dałem więc nie jestem  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej byłi tylko z "Gazety Wyborczej". Teraz widzę,że jest i GW i "Do Rzeczy". Wreszcie pluralizm w doborze autorów. Akurat czytam "Do Rzeczy" i nie ma tam reklam spółek SP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spółki Skarbu Państwa wykupują u nich reklamy, to i TVP promuje. To jest ta #dobrazmiana.

 

Jednak aktualnie abonamenty GW są z firm państwowych usuwane i spada jej sprzedaż, wczoraj informował o tym jeden z portali. Tak, więc 8 lat wcześniej była #innadobrazmiana , jak GW była tam abonowana ;)

 

Nie wiem czego bronisz czasami, bo Twoi ulubieńcy robili dokładnie to samo i w ten sam sposób.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

Są - np. Do Rzeczy 4/2016r. str.7. :)


Nie wiem czego bronisz czasami, bo Twoi ulubieńcy robili dokładnie to samo i w ten sam sposób.....

Przepraszam, ale "jakich ulubieńców" i "kogo niby bronię"? Krytykuję, co mi się nie podoba i tyle. Nie jestem żadnym wielkim inkwizytorem od rozliczania wszystkich. "Wiadomości" oglądam teraz, a nie 8 lat temu.

Edytowane przez Mr.Chiquita
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o logikę, bo jak 8 lat temu wprowadzano tytuły czy reklamy do "zaprzyjaźnionych" to to Ci nie przeszkadza. Jednak jak aktualnie ci robią to samo to już Ci przeszkadza.

 

Ja to wszystko naprawdę obserwuję z boku nie głosuję itd. Po prostu pod kątem przejmowania stanowisk czy tych innych elementów jak promowania swoich gazet itd. to jedni nie różnią się od drugich.

 

 

I powiem jeszcze jedno - cieszmy się z tego, że w TV, gazetach mamy polaryzację, bo w Niemczech jest jedna linia trzymana przez cały mainstream ;) Tam nie ma podziału na jeden obóz i drugi w mediach....i nie dowiesz się prawdy co jedni o drugich gadają ;) Tak jak było z tą Kolonią ;)

Edytowane przez Intermario
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że mi nie przeszkadzało? 8 lat temu mnie nie było na forum, a teraz nie będę się wypowiadał, bo: 1 - nie pamiętam dokładnie wszystkiego sprzed 8 laty, 2 - nie lubię roztrząsać przeszłości, wolę dyskusję o tym co jest teraz, 3 - przy okazji różnych tematów TVP mówiłem, że chcę zmian, choć niekoniecznie takich jak te dzisiejsze.

 

W ogóle, nie potrafię sobie przypomnieć, przez te osiem lat materiałów ksenofobicznych w "Wiadomościach", takich jak np. ten. Policja Niemiecka wystawiła dodatkowe patrole dla bezpieczeństwa i utrzymania spokoju, a nie na imigrantów. Policja ma pilnować także, żeby nie doszło do przemocy z drugiej strony i jakichś samosądów.  Wybacz, ale mam kompletnie inne od twojego, zdanie na ten temat. Popieram całkowicie stanowisko Niemieckich mediów, które nie stara się doprowadzić do konfliktu i nie dzieli ludzi na "my" i "oni". Co usilnie robi nasze TVP. I nad czy można tylko ubolewać.

Edytowane przez Mr.Chiquita
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega @Mr.Chiquitta (dawniej @draco_san) to tylko i wyłącznie o nielegalnych imigrantach pisze w wątku o ''Wiadomościach''. Muszę powiedzieć, że ''Wiadomości'' pominęły ostatnio temat o schorowanym staruszku, który został skazany na dożywocie za podpalenie dwóch pracownic MOPS za to, że nie dały mu mieszkania.

 

Gdyby Piotr Kraśko nadal był szefem ''Wiadomości'', to pewnie ten temat byłby w tym programie.

Edytowane przez Frontowiec
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem ze 3 wydania w ostatnim czasie i rzeczywiscie prawda :D Zamiast przez tydzien ogladac wiadomosci mozna to przeczytać.

 

Generalnie przepis na składniki "Wiadomości" jest od jakiegoś czasu dość prosty. W jednym wydaniu musi się znaleźć kilka z takich informacji:

- Rząd jest dobry. Premier świetnie wypadła podczas debaty w Parlamencie Europejskim, prowadzi dyplomatyczne ofensywy, dotrzymuje słowa, spełnia wyborcze obietnice (projekt 500 zł, sześciolatki do domu, podatek bankowy i od hipermarketów), wreszcie zacznie prawdziwie i rzetelnie wyjaśniać katastrofę smoleńską, w której poległ prezydent RP.

- Parlament jest pracowity, jak żaden dotąd (zgłasza projekty ustaw wieczorami, głosuje nocami).

- Prezydent Andrzej Duda jest niezłomny i nie da się sprowadzić na manowce i nie złamie konstytucji zaprzysięgając trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego, czego żąda od niego opozycja. Generalnie, rząd, parlament i prezydent "dają radę". - Opozycja jest zła. Nie daje rządowi pracować, przeszkadza krytykując jego projekty i składając wiele poprawek. A tak w ogóle jest skłócona, PO walczy z Nowoczesną o to, kto jest liderem opozycji. Sama Platforma jest w bardzo trudnej sytuacji, bo w gruncie rzeczy jest w Sejmie izolowana. A Komitet Obrony Demokracji nie organizuje protestów co tydzień, bo zapał zgasł.

- Kanclerz Angela Merkel ma ogromne kłopoty, bo była zbyt tolerancyjna wobec uchodźców, opozycja grzmi, że być może złamała konstytucję, może nawet stracić urząd (raz nawet materiał o Merkel był zilustrowany muzyką z serialu "House of Cards", którego bohater Frank Underwood to polityk, ale przede wszystkim morderca).

 

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,19590154,kaczynski-czy-szydlo-kto-wedlug-wiadomosci-gra-tu-pierwsze.html#ixzz3zKlvrr1t

Edytowane przez dilf
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak mówiłem, może nie ubecja, ale wojna im się z muzyką kojarzy. Czyli kierunek myślenia podobny. Ogólnie już można po latach rozszyfrować sposób myślenia tych ludzi. Im coś nam się wydaje absurdalniejsze, niemożliwe, tym jest to najbardziej prawdopodobne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta stonowana wersja by bardziej pasowała do Wiadomości wieczornych, jakby zrobili wydanie ok. 23:00.  Ale to wyjaśnienie, że bębny kojarzyły się z wojną, jest dla mnie totalnie absurdalne. Z tego wynika, że prawie każdy kraj ma przynajmniej jedną "wojenną" czołówkę dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei mam pytanka do tych, co jeszcze nie odwrócili się od "Wiadomości":

1) Czy ja dobrze słyszałem, czy w dzisiejszym wydaniu czołówka miała zmodyfikowaną oprawę muzyczną?

2) Czy redakcja "Wiadomości" przymierza się do zatrudnienia nowych reporterów do redakcji? Zastanawiam się nad tym, bo codziennie pojawiają się relacje dziennikarzy niezwiązanych z tym serwisem - przedwczoraj w głównym wydaniu wyemitowano materiał Damiana Diasa-Mazgaja (o tym pisałem kilka postów wcześniej w tym wątku), wczoraj - materiał Piotra Kućmy, a dzisiaj - Macieja Mikosa, dziennikarza TVP Warszawa.

Słyszałem tę nową melodię w "Wiadomościach". Jest bardziej stonowana.

Wymienieni przez Ciebie dziennikarze są z TVP Info. Nieraz mieli swoje materiały w "Panoramie dnia". Macieja Mikosa po raz pierwszy słyszałem w tym tygodniu.

Edytowane przez Dawidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak nie przejmował. W dobie internetu, rozwiniętych różnych mediów prywatnych ciężko już ukryć cokolwiek. Jak coś nie powiedzą w "Wiadomościach" TVP to zapewne zrobią to w Polsacie czy w TVN. Teraz ludzie mają dużo łatwiejszy dostęp do informacji, sytuacja nieporównywalna do PRL. Tak samo działa w drugą stronę- jeśli czegoś prywatni nie powiedzą zrobi to TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie tylko w wiadomosciach ale i w tvp info byla ta supersensacja dla ludzi ktorych wciaz kręci smoleńsk. Dzisiaj sporo sie wyjasniło ale już nie powiedzieli hehe 
http://wyborcza.pl/1,75968,19595514,spiskowy-balon-macierewicza-pekl-z-hukiem-a-wiadomosci-tego.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś ''wirus'' był wczoraj w Wiadomościach. W Wiadmościach Adamczyk przejęzyczył się i powiedzial coś takiego: ''Zapraszam Pana na Dziś wieczorem'', w Sporcie Babiarz zamiast o Lewandowskim mówił dokładnie ''Lewandowską'', w Pogodzie Kret zamiast ''popada'' powiedział ''pomaga''.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj wydanie "Wiadomości"- pierwsze w całości od chyba 2-3 tygodni. No cóż, zrobili te błędy jakie się obawiałem. Jedna propaganda zamieniła się na drugą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propaganda, łatwo rzucać oskarżenia. Zrównywać winy złodzieja batonika i notorycznego mordercy. Pokaż symetryczne, równe sobie skrajne przykłady wstecz i obecnie. Mam wrażenie, że wielu ludzi w poprzednich Wiadomościach widziało skrajność, nieobiektywność tam, gdzie przeważnie tego wcale nie było.

 

Np. częste pokazywanie poprzedniego prezydenta w kampanii było dla nich propagandowe i niedopuszczalne, a kiedy będą pokazywać za 4 lata w kampanii obecnego, to będą pisać, że przecież nic w tym dziwnego, bo urzędujący jest w naturalny sposób pokazywany częściej. Tu się zgodzę, ale właśnie dlatego tak było poprzednio, czego już niektórzy nie mogą zrozumieć.

Edytowane przez widz666
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...