Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

- I jak widać, dziennikarze TVP na szkolenie do Torunia nie zostali wysłani. Na razie? Wystarczyło, że przyjechał do nas z Torunia reporter. On przygotuje te uczciwe przekazy informacyjne - mówi nam jeden z dziennikarzy "Wiadomości" - a może i zrobi nam medialny kurs resocjalizacyjny? 

 

 

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19467558,wiadomosci-z-nowym-reporterem-z-tv-trwam.html#ixzz3x4aREn85

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna Dobrosz-Oracz i Milena Kruszniewska zwolnione z ''Wiadomości'':

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/justyna-dobrosz-oracz-i-milena-kruszniewska-zwolnione-z-wiadomosci-wieje-wiatr-zmian

 

Co do Justyny Dobrosz-Oracz to moim zdaniem bardzo dobra decyzja, ponieważ Dobrosz-Oracz wielokrotnie pokazywała materiały krytykujące obecny rząd. A co do Mileny Kruszniewskiej to dodam, że zaczynała swoją pracę w TVP pod koniec lat 80-tych, gdzie była reporterką w ''Dzienniku Telewizyjnym''.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian ciąg dalszy... Już dziś Wiadomości prowadzi Danuta Holecka, a na dodatek lekko skrócili czołówkę i przearanżowali jej dżingiel. W sumie te wszystkie zmiany jak na razie wychodzą im na plus :) Tylko oby czegoś w przyszłości nie sknocili

Edytowane przez Camilieu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Pawlicki czy Michał Rachoń to rzeczywiście powiew młodości. Teraz będzie różnorodniej, na Polsacie o czymś powiedzą, na TVP o czymś czego nie powiedzą w stacjach komercyjnych. 

Nie chodzi o personalia,ale widać zmiany w "Wiadomościach"- widziałem materiał Pobudzina na temat zmian w prokuraturze- najgorszy zestawiając go z materiałem "Panoramy" i "Wydarzeń" Polsatu. Zdziwił mnie brak informacji o orędziu Obamy, było natomiast o Amber Gold w kontekście porannej rozmowy z prokuratorem generalnym. W Wątkach politycznych starają się równomiernie pokazywać głos rządzacych jak i opozycji. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Powiał wiatr zmian - Justyna Dobrosz-Oracz ,Milena Kruszniewska zostały zwolnione 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/justyna-dobrosz-oracz-i-milena-kruszniewska-zwolnione-z-wiadomosci-wieje-wiatr-zmian

 

Zapewne kolejna będzie Beata Tadla ,jutro jest wpisana na grafiku do prowadzenia Wiadomości ,zobaczymy czy będzie.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic polityczny - regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Super Express" donosi, że "Wiadomości" będzie prowadzić Marta Jeżewska. http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/oto-nowa-tadla-kim-jest-marta-jezewska_762746.html

 

Prezenterka TV Republika Marta Jeżewska ma już wkrótce zostać nową twarzą wieczornych "Wiadomości". Jak dowiedział się "Super Express", to ona zastąpi w TVP 1 Beatę Tadlę (41 l.), która została odsunięta od programu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie Tadli widać, jak to nie warto przechodzić do mediów publicznych. Mogła sobie siedzieć w telewizji prywatnej, zarabiać, mieć spokój. Zachciało jej się nowych wyzwań to teraz szukaj sobie nowej pracy.

Co do stronniczości Tadli, to pamiętam kiedyś jej rozmowę z Bońkiem po jakimś wygranym meczu w eliminacjach. Wszyscy się Bońka boją, zadają banalne pytania, uśmiechają, nie chcą urazić niewygodnym pytaniem. A Tadla rozmawiała merytorycznie, dociekliwie, nie wdzięczyła się, nie chwaliła jego i PZPN. Można było odnieść wrażenie że się chce coś dowiedzieć, że nie jest jego wyznawczynią, że nie kadzi mu jak 99 procent dziennikarzy w Polsce - w tym twój ulubiony, niezależny Stanowski wisłoku.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem w Wiadomościach materiałów o planowanym podatku na sklepy internetowe, umowie Orlenu z rosyjskim Rosnieft'em, czy cenzurze w sądach apelacyjnych.

 

Przydałaby się zmiana nazwy na "Wybrane Wiadomości". ;)

 

To znaczy, że TVP nigdy wcześniej nie była nastawiona przychylnie wobec jakiejkolwiek pojedynczej opcji politycznej? No gratuluję.

 

Wymiana kadr następuje na wielu płaszczyznach, w tym też zmiany mamy w mediach. "Wybrane" były za PRLu, wybrane były w latach 90, wybrane były za Farfała i dygnitarzy Platformy, a teraz wybrane będą za dygnitarzy PiS.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzieli też o projekcie włączenia komorników pod sądy, a nie tak jak dziś stworzenia prywatnych przedsiębiorców. Chodzi o to, żeby mieli stałą pensję, a nie uzależnioną od tego ile wyegzekwują ;) Więc, jak to jest @Mr.Chiquita?

 

@Be89 - zgadzam się, wśród moich znajomych jest jedno z 3 dzieci, garstka z 2, a ogromna ilość albo nie ma, albo ewentualnie 1 - bo ich nie stać ;) Jednak nie sądzę, że się skuszą na 500 PLN, bo zaufanie społeczne w tym kraju jest zerowe i każdy się boi, że potem to i tak zabiorą kolejne rządy. Natomiast patologia się cieszy...niestety...

 

Wiadomości zarówno za poprzedników jak i teraz nie poruszają faktycznie istotnych tematów tzn. demografia i emigracja...a tego 500 PLN nie zmieni, bo Ci z kilkoma dziećmi to zwykle i tak patologia albo ludzie bardzo bogaci. U nas klasa średnia nie istnieje, a te 500 PLN byłoby dla nich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zxcvbnm

Tego nie napisałem. Więc mi łaskawie nic nie sugeruj. :P

 

Nie czuję się na siłach oceniać wszystkie układy w Polsce po '89 r. Interesuje mnie tu i teraz, i Wiadomości które opłacam. Praktyki poprzednich szefów TVP, nie usprawiedliwiają, ani nie tłumaczą obecnych. Co więcej, z racji tego, że właśnie jest doskonała okazja do zmian, krytyka się należy podwójne. Za hipokryzję, niespecjalnie za stronniczość.

@Intermario

No więc, sam przyznajesz, że to Wybrane Wiadomości? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tutaj zaraz oceniać wszystkie układy - kwestia chłodnego podejścia do funkcjonowania samej telewizji bez tej politycznej otoczki. Zresztą, nie można w żadnym przypadku ignorować historii - bo często ona jest skutkiem obecnego działania, i tak też po części jest w przypadku PiSu - jak wy tak, to my tak, itd.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, ja nie jestem przeciwny obecnej sytuacji w Wiadomościach i w TVP. Wręcz kibicuję dalszemu rozwojowi sytuacji. ;)

 

Oglądam Wiadomości, więc komentuję co mi nie pasuje. Chyba jeszcze wolno?

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte odniesienie do usuniętej wypowiedzi.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...