Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe tło "Wiadomości" TVP1. Kraśko i Rudnik odsunięci:
 

Nowe władze Telewizji Polskiej wprowadzają pierwsze zmiany w "Wiadomościach" telewizyjnej Jedynki, jednego z najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce.Po objęciu sterów Telewizji Polskiej przez Jacka Kurskiego, byłego polityka PiS, można zobaczyć pierwsze zmiany na wizji. Od kilku dni "Wiadomości" TVP1 zyskały nową oprawę graficzną. W tle prezenterów zamiast Pałacu Kultury i Nauki widać Zamek Królewski w Warszawie.

 
http://media2.pl/media/131005-Nowe-tlo-Wiadomosci-TVP1.-Krasko-i-Rudnik-odsunieci.html

Edytowane przez Mr. Orbita
Bardziej pasuje do wątku wiadomości po usunięciu zbędnej informacji o oglądalności bez źródła. Proszę poprawnie wstawiać źródła newsów, bo znowu zaczynasz z jednozdaniowym linkowaniem, będziesz miał blokadę pisania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Kraśko żegna się na Twitterze z widzami "Wiadomości". Oto co napisał (cytuję całość bez podziału na tweety, było to opublikowane w 3 wpisach):

 

"25 lat w TVP, 12 w @WiadomosciTVP, 11 Wieczorów Wyborczych, 2 konklawe, parę wojen, huraganów i trzęsień ziemi, tysiące wyjątkowych zwyczajnych ludzkich historii, tragicznych i radosnych wydarzeń, setki cudownych spotkanych ludzi - szczęście pracy ze świetnym zespołem, 14 prezesów, piętnasty będzie ostatnim. Bardzo, bardzo dziękuje za te niezwykłe lata, wszystkiego dobrego i do zobaczenia:) "

 

Tak w ogóle to moim zdaniem powinno się pozwolić Kraśce na to, by pożegnał się z widzami podczas "Wiadomości". Co by o nim nie mówić, jest on doświadczony, wielu ludzi go lubi, i takim gestem dobrej woli ze strony kierownictwa byłoby takie pożegnanie na wizji.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zobaczyłem Wiadomości i czuje się inny przekaz jest zupełnie inny niż ten w Faktach TVN. Wiadomości moim stanie przedstawiły autentycznie dwie strony zwolenników i przeciwników imigrantów w Niemczech z podsumowaniem, że Niemcy zmieniają kurs. Fakty z kolei przedstawiły owszem manifestacje w Niemczech, ale pokazując w bardziej negatywnym świetle protestujących. Podobnie było w przypadku "sporu" Polska - Niemcy, gdzie Wiadomości pokazały, że Junker nie jest za nałożeniem sankcji na Polskę i zdyscyplinował Oettingera, Fakty z kolei ani słowa o Junkerze, ani o Oettingerze - tylko z prostym przekazem, że nasz eksport do Niemiec to 25 % (GB 6% a CZ 6%) i wyraźny przekaz z kim mamy się trzymać. Tylko Fakty zapomniały o jednym, że te 25% eksportu to nie żadne polskie firmy (jak już kilka % z tych 25%) tylko niemieckie korporacje, które wysyłają towar do DE, a tutaj obniżają tutaj koszty. Co za tym idzie już widzę jak się wycofują, mając tutaj 1/4 kosztów UE :D Tylko niestety ilu telewidzów jest w stanie zrozumieć te ekonomiczne aspekty, a no pewnie niewielu....

 

Moim zdaniem Wiadomości na plus....Fakty masakra...

Edytowane przez Mr. Orbita
Jest osobny wątek o Wiadomościach, przenoszę.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi, że w tej sytuacji was coś jeszcze dziwi. Nadal jesteście tak beztrosko naiwni? Widać że chodzi o całkowite czystki. Czy człowiek będący od 1991 w TVP ma cokolwiek wspólnego z poprzednimi rządzącymi? Też był ich człowiekiem, którego trzeba usunąć? Po prostu musi być miejsce na 100 procent swoich ludzi, ci bezpartyjni, bezstronni też są nie na ręką, też ciążą, bo zabierają miejsce swoim. To ma być 100 procent telewizja jednego towarzystwa, 90 procent by było za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Jaworowicz Caritas jest co tydzień. Nikt się nie burzy, że to jednostronne.

Nieprawda. Nie co tydzień, tylko wtedy, kiedy prowadzona jest zbiórka pieniędzy za pośrednictwem wysyłanych przez widzów SMS-ów. Dla mnie nie ma znaczenia kto zbiera te pieniądze - byle trafiły one dla potrzebujących. I oby takich akcji z SMS-ami charytatywnymi było jak najwięcej, bo wielu osobom o wiele łatwiej wysłać SMS-a, niż wpłacić pieniądze na konto. Tylko Państwo powinno zaprzestać pobierać VAT od takiego SMS-a charytatywnego, bo to jest chore!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi też zwolnienie Jacka Tacika, wydaje mi się że jego materiały nie były stronnicze.

To Kolega ma małe wymagania obiektywizmu. Tacik brał udział w hucpie na Węgrzech. Po stronie "uchodźców" brał udział w forsowaniu granicy...tym samym TWORZYŁ "fakty" na ówczesne zapotrzebowanie mętnych mediów. Macie pamięć złotej rybki..to był czas gdy na potrzeby poprawności politycznej w mediach  "uchodźcy" to politowania godni nieszczęśnicy a Orban  to bezwzgledny faszysta.  Jak wiele w tej optyce zmieniło się po zamach we Francji i burdach w Niemczech. Tacikowi też pewnie wstyd.Dziennikarz ma relacjonować, a nie stawać po którejś ze stron...to pole dla publicysty , a ostatecznie dla widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Intermario

 

Czyli według ciebie istotniejszy jest szum wokół przejmujących - nie powinno go być - a nie clou sprawy? Czyli skończenie z takim podejściem do mediów publicznych?

 

Teraz (a właściwie za pół roku) TVP nie podlega żadnym rygorom, oprócz politycznych. Wcześniej podlegała choćby prawom handlowym. Np. przetargi powyżej określonej kwoty musiały być odpowiednio udokumentowane. Teraz nawet nie muszą ich robić. TVP może robić interesy z kim chce, za kwoty bez żadnych limitów. Wiadomo, do jakich nadużyć to może prowadzić.

 

Wiadomości na ten temat jakoś milczą. Ważniejsza jest krytyka Unii (a raczej "tych złych niemców") i uchodźców. :P

 

PS. Kontrakty znanych osób są wręcz Wiadomościom i TVP potrzebne. Nie powinno być takiej sytuacji, że znane twarze z anten telewizji publicznej pracują teraz dla konkurencji. Kontrakty gwiazdorskie są nieuniknione.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita - ja się w pełni z Tobą zgadzam, że powinny być bezstronne. 

 

Co do kwestii gospodarczych to nie zgadzam się, to właśnie teraz przetargi podlegają większej kontroli, bo wszystko co publiczne musi przejść przez BIP, a spółka prawa handlowego właśnie może robić co chce ;) Jest dokładnie odwrotnie w tej kwestii, o której piszesz. Jak ja założę sobie SA to czy muszę się spowiadać z kim robię interesy? Nie...a jak coś jest urzędem publicznym czy jednostką publiczną itd. to właśnie musi się spowiadać z każdej złotówki  - przynajmniej zgodnie z prawem ;)

 

Oni nie tyle krytykują UE czy imigrantów, co pokazują obydwie strony, a nie tak jak TVN, który ma jasny przekaz - wczoraj TVN nie podał info o tym, że Junker skrytykował Oettingera, a TVP tak...no to kto nam pokazuje bardziej stronniczy przekaz? O eksporcie do Niemiec to już nie wspominam, bo ten wielki eksport to głównie korpo, które u nas tnie koszty pracy, a nie żaden polski biznes, a już na pewno nie w istotnej kwocie....Jak Niemcy nałożyliby na Polskę embargo to ich korpy by ich zjadły :D Ja mam w pobliżu KSSE i wiem ile tam jest niemieckich spółek córek.... ;)

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic polityczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Jaźwiński jako wydawca miał bardzo duży wpływ na to co się pojawiało w "Wiadomościach". Wydawca, to ktoś kogo nie widać,a kto tak naprawdę decyduje, jeśli krytykujemy to co się działo w "Wiadomościach" to tak za to był odpowiedzialny pan Jaźwiński. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przeceniać znaczenia "Wiadomości" dla mentalności odbiorcy. Po prostu jak ktoś nie chce, niech nie ogląda zmanipulowanych materiałów. Ja tak będę czynił i namawiam do tego innych uczestników forum, którym obca jest nowa władza. Tych co odejdą od "Wiadomości" będzie więcej niż tych, co do nich wrócą i spadnie im oglądalność.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyrzuconych reporterów ''Wiadomości'' to Jacek Tacik najprawdopodobniej został zwolniony za materiały popierające imigrantów, a Elżbieta Byszewska to pewnie za relacje o chorych dzieciach.

 

Natomiast co do byłego już wydawcy, Pana Piotra Jaźwińskiego to zaczynał on pracę w ''Wiadomościach'' w 1991 roku - w czasach, których ten program prowadzili m.in. Tadeusz Zwiefka, Jarosław Gugała, Małgorzata Szelewicka czy Grzegorz Miecugow. Szkoda, że po tylu latach został on zwolniony.

 

Ciekaw jestem co się stanie z Beatą Tadlą, Dianą Rudnik i Justyną Dobrosz-Oracz?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto lista nowych dziennikarzy ''Wiadomości'':

 

Jarosław Olechowski

Klaudiusz Pobudzin

Marcin Tulicki

Małgorzata Wiśniewska

 

Natomiast Klaudiusz Pobudzin dawniej był związany z... TV Trwam !!!. Natomiast od prowadzenia ''Wiadomości'' zostały odsunięte Beata Tadla i Diana Rudnik.

Edytowane przez Frontowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto lista nowych dziennikarzy ''Wiadomości'':

 

Jarosław Olechowski

Klaudiusz Pobudzin

Marcin Tulicki

Małgorzata Wiśniewska

Potwierdzam, od dzisiaj wszyscy robią materiały dla Wiadomości. A propos Pobudzina - od dawna było wiadomo, że przejdzie z TV Trwam do TVP, czy to nagły transfer?

 

A jednak!. Danuta Holecka zamiast Diany Rudnik będzie prowadziła ''Wiadomości''!.

Czyli... mamy powrót. A wiadomo, kto zastąpi panią Holecką w Dzienniku Regionów i Echach dnia?

 

W sumie dobrze bo został chyba tylko Ziemiec aktualnie (chociaż on dobrze prowadzi i dla mnie mógłby być codziennie).

Myślę, że jednak kogoś z trio Kraśko-Tadla-Rudnik mogli zostawić...

 

Tak w ogóle to, co się dzieje teraz w TVP, to woła o pomstę do nieba. W ogóle dziwnie dzieje się w naszym kraju od czasu wyborów parlamentarnych, a TVP, niestety, padła - moim zdaniem - ofiarą nagłych zmian rządu i prezesa Kurskiego (w ogóle po co odwoływali Daszczyńskiego ze stanowiska, skoro chciał dobrze dla TV publicznej i na razie dobrze mu to wychodziło? Dobrze, że jeszcze nikt nie psioczy, że TVP znowu zmarnuje tyle pieniędzy na odprawę dla byłego prezesa). Oby nie wyrzucili wszystkich dziennikarzy z ekipy Wiadomości, bo to już byłoby nieczyste zagranie ze strony Zarządu. (PS. Jeżeli mój post w jakiś sposób wskazuje, za jaką opcją polityczną mogę obstawać, to przepraszam za wątek polityczny w moim poście i przy okazji wyjaśniam: jestem apolityczny, a Wiadomości i ogólnie TVP przed erą Kurskiego absolutnie mi nie przeszkadzały  :smile:)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście trochę szkoda Diany Rudnik. Zasłynęła pytaniem o służbę zdrowia w dziale "Wizja i Ustrój Państwa" podczas debaty, ale generalnie nie była taka zła i ma prezencję co ważne w TV. Niepotrzebnie histeryzowała na wizji i sama dała sygnał,że nie chce pracować pod nowym kierownictwem. Póki co jest w TVP INFO. Tadla i Kraśko niestety zachowując tak jak się zachowując sami wybrali. Mogli się zachowywać profesjonalnie jak Ziemiec to by mogli liczyć na utrzymanie posad. To był ich świadomy wybór. Nie zapomnę jak ogłaszali wyniki wyborów prezydenckich- zrobili to w taki sposób jak by mówili np. o śmierci Jana Pawła II. 

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic polityczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...