Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie plusem, to nie jest "wieczny" HDR jak to miało miejsce w Play Boxie 2.

Poza tym, że naprawdę ładny obraz, dźwięk generuje urządzenie w porównaniu do Android TV, to jednak często przy aktualizacjach czy to HBO Max czy PV zdarzały się błędy .. za często.

No i trudno " wybaczyć" brak treści C+ 4K.

Poza tym działa to dobrze.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2023 o 12:34, Pawop napisał(a):

Nie wiem nawet czy to jest na Tizenie
 

Na żadnym Tizenie nie ma.. 

 

Najgorsze że zmieniłem sprzęt na nowszy i C+ na Apple TV rwie.. jakaś masakra, mam wszsytko tak ustawione jak wcześniej praktycznie na tym samym sprzęcie tylko model zeszłoroczny i śmigało bez problemu.. czy to nagle C+ zaczęło z powrotem rwać i akurat tak trafiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu minie 2 lata od zakupu przystawki Apple 4K i drugi raz bym jej nie kupił. Obraz lepszy niż na Android TV, ale stosunek wysokiej ceny do użyteczności urządzenia jest nieadekwatny. To niestety  nie jest "wszystkomający" sprzęt.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lakiman napisał(a):

W grudniu minie 2 lata od zakupu przystawki Apple 4K i drugi raz bym jej nie kupił. Obraz lepszy na Android TV, ale stosunek wysokiej ceny do użyteczności urządzenia jest nieadekwatny. To niestety  nie jest "wszystkomający" sprzęt.

Ja mam bardzo dużo treści kupionych na iTunes + Apple TV+ i tutaj nie znalazłem nic co jakościowo by mogło Apple TV dogonić (jedyny wyjątek to sony bravia core- ale to trzeba mieć sprzęt sony.. 

 

3 minuty temu, Pawop napisał(a):

Niedawno zauważyłem rwanie na kanałach live. Nie wiem jak jest teraz, bo Apple TV odłączyłem.

Tak, u mnie właśnie na live i zastanawiam się czy to kwestia nowego TV czy po prostu C+ coś znowu spierniczył.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niestety tej jakości z iTunes nie będziesz miał na tym poziomie co na sprzęcie/urządzeniu Apple TV, w appce Apple TV na innych urządzeniach (nie apple)  bitrate jest gdzieś mniejszy o ok 10-20Mbs w zależności od filmu i to w dobrych produkcjach robi niezłe wrażenie.. dodatkowo dochodzi HDR10+ przynajmniej jak ostatnio sprawdzałem to dalej był tylko na przystawce Apple TV..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lakiman napisał(a):

W grudniu minie 2 lata od zakupu przystawki Apple 4K i drugi raz bym jej nie kupił. Obraz lepszy niż na Android TV, ale stosunek wysokiej ceny do użyteczności urządzenia jest nieadekwatny. To niestety  nie jest "wszystkomający" sprzęt.

I co kupisz? Tizen i webOS to parasystemy olewane przez deweloperów. Zostaje Android TV z kulawymi aktualizacjami od czasu do czasu i Apple TV aktualizowane na bieżąco i sprzętowo deklasujące telewizory nawet za pół mln zł.  Wystarczy zapoznać się z tematem i nagle okazuje się, że w tych drogocennych telewizorach siedzi tani chiński MediaTek 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bajery to możesz wciskać ludziom, którzy Apple TV widzieli na reklamach. Tizen działa dużo lepiej niż ten przereklamowany Apple TV

Tylko niestety tej jakości z iTunes nie będziesz miał na tym poziomie co na sprzęcie/urządzeniu Apple TV, w appce Apple TV na innych urządzeniach (nie apple)  bitrate jest gdzieś mniejszy o ok 10-20Mbs w zależności od filmu i to w dobrych produkcjach robi niezłe wrażenie.. dodatkowo dochodzi HDR10+ przynajmniej jak ostatnio sprawdzałem to dalej był tylko na przystawce Apple TV..  
Akurat HDR10+ jest od bardzo dawna na Tizenie, było tam dużo wcześniej niż na Apple TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek Apple TV nie do końca ma szczęście do proponowanych aplikacji, zaczynamy:

-puste okienka w apce C+, tam gdzie powinno być 4K.

Owszem nie sprawdziłem, ale znowu piszą o przycięciach obrazu w tej apce.

-mała czcionka w napisach w jednym z seriali na  Sky..czy jest w innych podobnie, nie chciało mi się sprawdzać, obejrzałem na Android TV

-Jakieś 2-3 tygodnie trwało przywracanie HDR na apce od HBO

-Czasowy też brak HDR na Prime Video

Na plusy:

- lepsza, widoczna jakość obrazu wobec androidowej konkurencji

- apka Apple+w świetnej jakości

-szybkość uruchamiania aplikacji

-wyższy bitrate 

-częste aktualizacje

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wspomniałem o Netflixie. Na Android 7 już się chyba poddał bo często nie ma HDR I bitrate do 15, 25 mb/s , a na Apple TV wygląda lepiej i nagle odzyskuje HDR.

 

Przyczyna: Netflix twierdzi, że wina leży po stronie internetu, a Play bo "każde urządzenie reaguje inaczej" , natomiast  kiedyś na Sony serwis działał idealnie.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pawop napisał(a):

Akurat HDR10+ jest od bardzo dawna na Tizenie, było tam dużo wcześniej niż na Apple TV.

Apple wprowadził HDR10+ dopiero w 2022 roku gdy pojawiła się kolejnej generacji przystawka Apple TV.. wcześniej nie miał HDR10+ w swoich treściach.. i rzeczywiście odrazu się pojawił w aplikacji Apple TV.. ale niestety poza HDR10+ apple nie poprawił jakości treści aplikacji na nie swoich urządzeniach, aby dorównać do przystawki Apple TV.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple wprowadził HDR10+ dopiero w 2022 roku gdy pojawiła się kolejnej generacji przystawka Apple TV.. wcześniej nie miał HDR10+ w swoich treściach.. i rzeczywiście odrazu się pojawił w aplikacji Apple TV.. ale niestety poza HDR10+ apple nie poprawił jakości treści aplikacji na nie swoich urządzeniach, aby dorównać do przystawki Apple TV.. 
Pomyliły mi się lata. HDR10+ w ATV+ na Samsungach jest od listopada zeszłego roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lakiman napisał(a):

Apple TV 4K proponuje tytuły oddzielnie wraz kodekiem HDR+ lub Dolby Vision, czy to łączy i obraz zyskuje na jeszcze lepszej jakości?

Odpal sobie takiego Mavericka czy Dunkierka na przystawce Apple TV.. czy nawet takiego klasyka jak  Łowca androidów czy Wojna o planetę małp a później na samsungu to zobaczysz o czym piszę.. 

 

 

7 godzin temu, Pawop napisał(a):

Pomyliły mi się lata. HDR10+ w ATV+ na Samsungach jest od listopada zeszłego roku.

 

Razem z wprowadzeniem nowej przystawki wprowadzili HDR10+ też na samsunga.. tak jak piszesz na jesieni zeszłego roku.. pomyliło mi się.. ale HDR10+ nie spowodował podniesieni jakości do tej na przystawkach Apple TV.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o której generacji Apple TV piszesz, ale na 3 generacji to  Netflix.. D+.. Amazon Prime.. Polsat Box.. HBO.. C+ (tutaj niestety co pare sekund rwanie, tego nei ma na tizenie) wszystko lepiej śmiga na Apple TV niż na Tizenie.. lepsza jakość i responsywność.. no chyba że masz jakiegoś wyjątkowego Tizen'a.. ale to i tak tylko płynność a nie jakość.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...