Jump to content
VIGO

Ferguson HF8900+TNK+multipakiet c+,+ c.polsat.

Recommended Posts

Witam właścicieli fergusona hf8900, mam ten model od kilku dni,no i mam mały problem mam w czytniku karte cyfry+multipakiet 4x canal+ a w module TNK,no i nastał problem dlaczego jak te 2 karty są w odbiorniku nie wspułpracują dobrze chodzi oto iż kanały fta i kanały canal+ śmigają dobrze przyprzełańczaniu 1-2sekundy i następny kanał, ale już jak przechodzę na kanały z TNK czekam ok 5-6sekund aż pojawi się kanał i dodatku na chwilke pojawia się "

brak audio-video". Dziwi mnie fakt iż po wyciągnięciu karty CYFRY+ kanały TNK śmigają tak jak i kanały fta. Dlaczego karta cyfry + stwarza problem przyprzełańczaniu na kanały z karty TNK i spowalnia odbiornik. Chcę do tego dołączyć już nie długo do modułu Cyfrowy POLSAT.Czy to pogorszy jeszcze przyprzełańczaniu kanałów na TNK lub Cyfrowy polsat? CO TRZEBA ZROBIĆ ABY KANAŁY ŚMIGAŁY PRZYPRZEŁAŃCZANIU tak jak kanały fta 1-2seundy i kanał i następny.bez czekania aż pojawi się kanał po 5-6sekundach. PROSZĘ O WIĘCEJ INFO I PORAD. z góry DZIĘKUJE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spokojnie czekać moduł polsatu też nie echodzi tak szybko kanały fta zawsze ,,załapują`` :wink: szyciej niż kodowane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posiadam odbiornik Ferguson HF8900, moduł polsatu i TNK. Karta TNK włożona do czytnika, Cyfra + do modułu i polsat w modułu. Kanał z paczki TNK przełączają się szybko, (bez oczekiwania). Inaczej kanały które są dekodowane przez kartę w czytniku przełączają się szybko. Przy kanałach Polsatu lub Cyfry + jest czas oczekiwania ok 5 sekund i napis brak audio i video. Kanały które są wspólne dla cyfry+ I POLSATU i któryś z kanałów nie jest aktywny w danym pakiecie cyfry+ lub polsatu to przy włączaniu kanału pojawia sie komunikat brak uprawnień do ogladąnia danego kanału. Trzeba potwierdzić OK lub Exit aby oglądać. Dzieje się tak przy Cyfra + w module , Polsat w module i TNK w czytniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm czyli zero szans z szybkiego przełańczania jak fta,i czekać jak aż załapie kanał :cry: czyli nie ma na to lekarstwa żeby przełańczały się migiem 1-2sekuny :shock: ???.

Mam też wersje h/w 1.00.00 s/w 1.10.4A Czy nowa wersja która jest na stronie fergusona 1.11.8A Coś polepsza w tym fergusonie? :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posiadam najnowszą wersję softu wgraną ze strony ferguson. Nic się nie zmieniło. Jeżeli karta cyfry+ jest w czytniku, to wtedy kanały z paczki cyfry+ przełączają się szybko. Karta polstatu w module, kanały polsatu przełączają wolno. Przy karcie cyfry+ w module i karcie polsatu w module kanały polsatu przełączają się troszkę szybciej bez brak audio i video, ale jest problem z kanałami AXN, Cinemax i HBO. Trzeba potwierdzić klawiszem OK. Dzieje się tak kiedy kanały są w jednym z pakietów. Może jest to wina samego tunera (procesora)?. Generalnie programy przełączają się szybko, kiedy karta jest w czytniku, czy to cyfry+, czy TNK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak reaguje moduł plsatu z telewizją na kartę w module też i lub w czytniku. Czy też jest problem z przelączaniem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy module polsatu i karta TNK w czytniku, kanały TNK przełączają się szybko. Kanały polsatu pojawia się komunikat brak audio i video. Nie mam modułu Conax dlatego nie sprawdzę modułu posatu i modułu conax z kartą TNK. Podekrzewam, że jest podobnie jak modułem cyfry+. Generalnie szybkie przełączanie kanałów jest wtedy kiedy karta znajduje się w czytniku. Czy to będzie karta cyfry+ czy TNK. Przy module cyfry+ i module polsatu, kanały polsatu przełączają się szybciej, bez napisu brak audio i wideo. Jest problem z AXN, Cinemax i HBO., ale o tym pisałem wcześniej. Przy nagrywaniu na dysk kanałów polsatu trzeba wyjąć kartę z czytnika, nie włączy się kanał postatu. Może nowe oprogramowanie coś poprawi. Aby dysk zadziałał trzeba wyłączyć tuner, włączyć dysk a dopiero później tuner, Tak przed każdym nagrywaniem. Warto sprawdzić podczas nagrywania, czy przesuwa się wskaźnik z czasem nagrania (klawisz góra dół na pilocie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki, :lol: ciekawe czemu tak się dzieje.powinno za taką kasę i sprzęt śmigać elegancko w przełączaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

może napiszecie jak wygląda na dziś praca Ferdka z kartą Cyfry+,modułem TNK oraz modułem CP.Ostatnie softy miały poprawić pracę z modułami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam identyczny zestaw - karta C+ w czytniku (Multipakiet) i TnK w module TechniCrypt. Wszystko działa w porządku - kanały przełączają się do 2 sek. Po włączeniu tunera do sieci daje się zauważyć dłuższe "myślenie" odbiornika szczególnie dla kanałów wspólnych dla C+ i TnK (TVP 1,2,3, TVN-y) jednakże jeśli wracamy na kanał, który już wcześniej "załapał" problem nie występuje. Z kanałami HD jest bardzo podobnie - różnicy nie zauważyłem.

W tunerze mam soft 1.15.0A i z czystym sumieniem go polecam choć nie testowałem go z modułem CP bo takowego nie posiadam. Obie karty i nagrywanie na zewn. HDD w tym oprogramowaniu nie sprawiają problemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie najgorzej sprawa wygląda przy przełączaniu na kanały TNK. Zazwyczaj obraz pojawia się po około 3-4 sek. To i tak znacznie szybciej niż na poprzednich starszych softach (aktualnie 1.17.A) - wtedy często pojawiał się napis Brak audio i video, zanim zaskoczył obraz :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...