Skocz do zawartości

Ferguson HF8900+TNK+multipakiet c+,+ c.polsat.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właścicieli fergusona hf8900, mam ten model od kilku dni,no i mam mały problem mam w czytniku karte cyfry+multipakiet 4x canal+ a w module TNK,no i nastał problem dlaczego jak te 2 karty są w odbiorniku nie wspułpracują dobrze chodzi oto iż kanały fta i kanały canal+ śmigają dobrze przyprzełańczaniu 1-2sekundy i następny kanał, ale już jak przechodzę na kanały z TNK czekam ok 5-6sekund aż pojawi się kanał i dodatku na chwilke pojawia się "

brak audio-video". Dziwi mnie fakt iż po wyciągnięciu karty CYFRY+ kanały TNK śmigają tak jak i kanały fta. Dlaczego karta cyfry + stwarza problem przyprzełańczaniu na kanały z karty TNK i spowalnia odbiornik. Chcę do tego dołączyć już nie długo do modułu Cyfrowy POLSAT.Czy to pogorszy jeszcze przyprzełańczaniu kanałów na TNK lub Cyfrowy polsat? CO TRZEBA ZROBIĆ ABY KANAŁY ŚMIGAŁY PRZYPRZEŁAŃCZANIU tak jak kanały fta 1-2seundy i kanał i następny.bez czekania aż pojawi się kanał po 5-6sekundach. PROSZĘ O WIĘCEJ INFO I PORAD. z góry DZIĘKUJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam odbiornik Ferguson HF8900, moduł polsatu i TNK. Karta TNK włożona do czytnika, Cyfra + do modułu i polsat w modułu. Kanał z paczki TNK przełączają się szybko, (bez oczekiwania). Inaczej kanały które są dekodowane przez kartę w czytniku przełączają się szybko. Przy kanałach Polsatu lub Cyfry + jest czas oczekiwania ok 5 sekund i napis brak audio i video. Kanały które są wspólne dla cyfry+ I POLSATU i któryś z kanałów nie jest aktywny w danym pakiecie cyfry+ lub polsatu to przy włączaniu kanału pojawia sie komunikat brak uprawnień do ogladąnia danego kanału. Trzeba potwierdzić OK lub Exit aby oglądać. Dzieje się tak przy Cyfra + w module , Polsat w module i TNK w czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm czyli zero szans z szybkiego przełańczania jak fta,i czekać jak aż załapie kanał :cry: czyli nie ma na to lekarstwa żeby przełańczały się migiem 1-2sekuny :shock: ???.

Mam też wersje h/w 1.00.00 s/w 1.10.4A Czy nowa wersja która jest na stronie fergusona 1.11.8A Coś polepsza w tym fergusonie? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam najnowszą wersję softu wgraną ze strony ferguson. Nic się nie zmieniło. Jeżeli karta cyfry+ jest w czytniku, to wtedy kanały z paczki cyfry+ przełączają się szybko. Karta polstatu w module, kanały polsatu przełączają wolno. Przy karcie cyfry+ w module i karcie polsatu w module kanały polsatu przełączają się troszkę szybciej bez brak audio i video, ale jest problem z kanałami AXN, Cinemax i HBO. Trzeba potwierdzić klawiszem OK. Dzieje się tak kiedy kanały są w jednym z pakietów. Może jest to wina samego tunera (procesora)?. Generalnie programy przełączają się szybko, kiedy karta jest w czytniku, czy to cyfry+, czy TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy module polsatu i karta TNK w czytniku, kanały TNK przełączają się szybko. Kanały polsatu pojawia się komunikat brak audio i video. Nie mam modułu Conax dlatego nie sprawdzę modułu posatu i modułu conax z kartą TNK. Podekrzewam, że jest podobnie jak modułem cyfry+. Generalnie szybkie przełączanie kanałów jest wtedy kiedy karta znajduje się w czytniku. Czy to będzie karta cyfry+ czy TNK. Przy module cyfry+ i module polsatu, kanały polsatu przełączają się szybciej, bez napisu brak audio i wideo. Jest problem z AXN, Cinemax i HBO., ale o tym pisałem wcześniej. Przy nagrywaniu na dysk kanałów polsatu trzeba wyjąć kartę z czytnika, nie włączy się kanał postatu. Może nowe oprogramowanie coś poprawi. Aby dysk zadziałał trzeba wyłączyć tuner, włączyć dysk a dopiero później tuner, Tak przed każdym nagrywaniem. Warto sprawdzić podczas nagrywania, czy przesuwa się wskaźnik z czasem nagrania (klawisz góra dół na pilocie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam identyczny zestaw - karta C+ w czytniku (Multipakiet) i TnK w module TechniCrypt. Wszystko działa w porządku - kanały przełączają się do 2 sek. Po włączeniu tunera do sieci daje się zauważyć dłuższe "myślenie" odbiornika szczególnie dla kanałów wspólnych dla C+ i TnK (TVP 1,2,3, TVN-y) jednakże jeśli wracamy na kanał, który już wcześniej "załapał" problem nie występuje. Z kanałami HD jest bardzo podobnie - różnicy nie zauważyłem.

W tunerze mam soft 1.15.0A i z czystym sumieniem go polecam choć nie testowałem go z modułem CP bo takowego nie posiadam. Obie karty i nagrywanie na zewn. HDD w tym oprogramowaniu nie sprawiają problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

U mnie najgorzej sprawa wygląda przy przełączaniu na kanały TNK. Zazwyczaj obraz pojawia się po około 3-4 sek. To i tak znacznie szybciej niż na poprzednich starszych softach (aktualnie 1.17.A) - wtedy często pojawiał się napis Brak audio i video, zanim zaskoczył obraz :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...