Skocz do zawartości

wzmacniacze MC 9102


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o wzmacniaczach typu MC 9102 i tego typu podobne, pokazało sie tego duzo na allegro, pisza ze dobrze wzmacnia cygnał...kupił ktos cos takiego? wzmocniło sygnał?? moze macie propozycje jakiegos dobrego wzmacniacza?? chce polepszyc polsat a mam narazie ryż i szumy.....Pozdrówka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam z doświadczeń własnych i cudzych LNA-177. To dobry wzmacniacz, w sumie chyba najlepszy, jaki instalowałem. Ma niskie szumy, spore wzmocnienie i bardzo dobre dopasowanie do anteny i kabla, co skutkuje minimalnym smużeniem! Mogę spokojnie go polecić. Szczerze mówiąc, nie sądzę, by ten MC9102 mógł być w czymkolwiek lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Ostatnio dostałem wzmacniacz MC9102, problem jest w tym że Bóg wie jak bym antenę ustawił poziom jak i jakość sygnału jest "0". Dodam że na wtyku antenowym stosuję wzmacniacz 12V. Może ktoś miał podobny problem z tego typu wzmacniaczem ;)

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wtyku antenowym to pewnie stosujesz zasilacz 12V a nie wzmacniacz ;) Ja bym się upewnił, że ten zasilacz jest sprawny bo często bywają z tym problemy no i że nie masz zwarcia na którymś z końców kabla antenowego pomiędzy oplotem a żyłą. Osobna kwestia jest taka czy w ogóle potrzebujesz wzmacniacza, czy sam symetryzator nie wystarcza do poprawnego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daleko masz do nadajnika, z jaką mocą on nadaje oraz jaką masz antenę? Mieszkając blisko nadajnika dużej mocy żaden wzmacniacz z zasilaczem nie jest potrzebny tylko kierunkowa antena pasywna, która w dzisiejszych czasach dodatkowo powinna być wyposażona w filtr LTE. Zakładam, że kabel antenowy jest porządny i starannie podłączony do anteny i zasilacza.

 

Ponadto powrócę do poprzedniego postu, to że antena a dokładniej zasilacz jest nowy nie oznacza, że nie może być przyczyną problemów. Jeśli fktycznie potrzebujesz anteny aktywnej warto sprawdzić ten zasilacz czy ma on rzeczywiście 12V napięcia stałego oraz czy przypadkiem poza napięciem stałym nie daje kilku V napięcia zmiennego.

 

Jeśli sam nie rozwiążesz problemu z aneną proponuję zgłosić się o pomoc do lokalnego instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do anteny był dołączony wzmacniacz a na wtyku jest zamontowany zasilacz 12V, o to chodzi że podczas skanowania kanał zatrzymuje się na 22,46 i 49 czyli kanały z pobliskiego Muxa ale programów jest 0

A dobrze masz zrobione końcówki kabli? Zasilacz jest z diodą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odległości 30 km od nadajnika 5 kW teoretycznie wzmacniacz jest raczej potrzebny no i ten który masz jest odpowiedni. Pozostaje jeszcze kwestia ewentualnych przeszkód terenowych a co do kierunku ustawienia anteny można najlepiej podejrzeć jak są ustawione anteny w Twojej okolicy no i na czym ludzie odbierają DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku analizując topografię terenu, iż najprawdopodobniej będę musiał swoją antenę powiesić na pewnej wysokości względnej tzn... w kierunku w którym mieści się nadajnik na przeszkodzie stoją: 2 Szkoły, Duże osiedle domów jednorodzinnych, oraz Obwodnica Warszawa-Białystok... Wszystko w tym momencie zasłania mi drogę sygnału. Czeka mnie trochę pracy nad modernizacja mojej instalacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...