Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej też jest genialny 🙂. Sam też oglądałem dość niedawno. Dopiero jak wyszedł 3 sezon. Bardzo szybko wsiąknąłem w ten świat. Z samej zajawki niewiele wynika, ot serial o bogatej rodzinie ale jak zobaczy się pierwsze odcinki to można się w nich zakochać. Jak to jest "przyprawione", zagrane. Po prostu mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bgmnt napisał:

@swordfish Sam pisałem, że to jest tymczasowe i niezbyt dobre rozwiązanie. Ale doskonale pamiętam te głosy na forum (także kolegi @Kaz.699, który Ci teraz przytakuje), że to już pewne, na zawsze i nie do zatrzymania.

Odliczam sobie tak dni do tego nowego "Batmana" i zobaczymy jak to będzie :).

Nie wiem czy zauważyłes ale nasza  dyskusja była o tym czy rozwiązanie będzie wprowadzone a nie czy jest dobre. Oczywiście dysputa  była  absurdalna  bo wiadomo że będzie skoro jest oficjalnie potwierdzone przez włodarzy platformy. Co innego debata  o tym czy to jest dobre rozwiązanie tu już można się spierac bo temat  dotyczy przyszłości dystrybucji filmowej w ogóle a nie tylko HBO. Oczywistym jest że okienko będzie skrócone i czasy że film w kinie będzie dostępny po roku w streamingu był nie dość że dosyć bezsensowny to jeszcze faworyzował konkurencję tj Netflix   - przy filmach które  powinny być grane w kinach nie ma nawet 1 dnia okienka. Problem w tym ile takie okienko powinno trwać i w jaki sposób uzależnić to od popularności danego filmu. Będę obstawał że wizyta w dobrym kinie i w dobrym towarzystwie to nieporównywalne doświadczenie do seansu w tv.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery filmowe od dawna są już po 9 miesiącach. Niby dlaczego Netflix jest/był faworyzowany?

Będę obstawał że wizyta w dobrym kinie i w dobrym towarzystwie to nieporównywalne doświadczenie do seansu w tv.

To sobie odwiedzaj kino, tylko nie uogolniaj, ze coś jest lepsze, bo Ty tak lubisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pawop napisał:

Premiery filmowe od dawna są już po 9 miesiącach. Niby dlaczego Netflix jest/był faworyzowany?

39 minut temu, Kaz.699 napisał:

9 miesięcy to krótki okres??w netflixie ten okres wynosi zero dni.  Oczywiście że Netflix jest (a raczej był) faworyzowany, tylko Cannes się nie ugięlo a tak wszyscy traktują ich filmy jako pretendentów do nagród razem z filmami które przeszły normalna dystrybucję kinową.  Oczywistym jest że skrócenie okienka kinowego jest w dużej mierze przez nich. Czego tu można nie rozumieć??? 

 

Edytowane przez Kaz.699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2022 o 21:42, swordfish napisał:

Te 45 dni od premiery kinowej jest zabijaniem rynku filmowego. Po co iść do kina, jak za chwilę mamy w vod. Rozleniwia potencjalnych widzów, którzy masowo zaczną rezygnować z wizyty w kinie. Przede wszystkim filmy są tworzone do oglądania na dużym ekranie i celebrowaniu wspólnej wizyty na seansie. Wiem, że niektórzy przyzwyczajają się do swojego telewizora i swoich czterech ścian. Na dłuższą metę jest to odseparowywanie się od innych ludzi i zamykanie się w swoim kręgu znajomych oraz rodziny. Przez to ludzie coraz bardziej zaczną żyć w swojej bańce jak mieszkańcy zamkniętych osiedli z monitoringiem za płotami. Na podobnej zasadzie wydarzenia sportowe powinny odbywać się bez udziału publiczności i zawodnicy niech zmagają się przy pustych arenach. Przecież wygodniej jest oglądać sport na kanapie w swoim domu.

Jest zabijaniem ale tak się wszyscy umówili prawie w Hollywood. Poza WB (teraz WBD) również taka sama polityka w Universal czy Paramount.

Już kilka razy pisałem. Nie mam przeciw aby to było szybciej jak jest teraz ale 45 dni to za mało. Wg mnie optymalnie to min 90dni. I taki Nolan to rozumie, który zastrzegł sobie okno w nowej umowie z Universal na bodajże 100 czy 120 dni.

Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu, gdzie chcemy wszystko na wyciągnięcie ręki. Więc niecierpliwi by poszli szybciej do kina, niż czekać kilka miesięcy na premierę w VOD.

Chodzę do kina bardzo często i  jakoś nikt mi nie przeszkadza, nie zasłania, nie gada, nie mlaska itd, ponieważ nie znam takim przypadków.

Mogą ludzie pisać co chcą. A tak naprawdę przeliczają to na złotówki. Bo opłata VOD miesięcznie wychodzi tyle w większości przypadków co jeden bilet w kinie i w tym jest GŁÓWNY powód, za którym lobbują oglądania w domu (w swojej jaskini) i dlaczego napierają aby były szybko premiery na sVOD.

 

W dniu 8.04.2022 o 22:47, Wodzu napisał:

Ja powiem tak. Kto chce pójść do kina to i tak pójdzie mimo, że za 45 dni będzie miał film w serwisie VOD, a kto nie chce iść albo np  Go nie stać to sobie ściągnie film z torrentów. Więc te 45 dni po premierze jest bardzo dobre bo w pewnym sensie powstrzyma w jakimś stopniu piractwo.

Dopóki nie ma premiery w VOD czy na krążku, o dobrej kopii możesz zapomnieć. Chyba, że kinówka nagrana na kolanie. Więc do premiery na platformie, piractwa nie ma.

 

Natomiast - oficjalnie będzie łączeniu WB z Discovery. Nie wiadomo jeszcze czy cały Discovery w tym Eurosport, TVN (Player) itd ale to się okaże niebawem.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvn-fuzja-warnermedia-discovery-at-t

Zapowiedzieli również zmiany techniczne, jak poprawa umów, serwerów czy też nowy silnik platformy.

 

Jak było do przewidzenia, Kilar wyleciał. Już przed fuzją o tym była mowa. Zresztą większość wyleciała, bo CEO Discovery Zaslav zawsze sie otacza ludźmi, który zna i do których ma zaufanie.

Na szczęście najważniejszych ludzi od WB jak i HBO MAX nie ruszył. Casey Bloys CEO HBO MAX został. Podobnie jak Channing Dungey pozostaje przewodniczącym Warner Bros. Television Group., czy Toby Emmerich nadal pozostaje prezesem Warner Bros. Pictures Group, gdzie odpowiada za Warner Bros. Pictures, New Line Cinema, filmy DC oraz Warner Bros. Feature Animation.

Więcej tutaj

https://variety.com/2022/tv/news/discovery-warnermedia-merger-close-warner-bros-discovery-1235200983/

 

A to skład marek

Cytat

WarnerMedia brands

A Very Good Production

Adult Swim

Adultswim.com

Alloy Entertainment

Blue Ribbon Content

Boomerang

Cartoon Network

Cartoon Network Studios

Castle Rock Entertainment

Cinemax

CNN

CNN Films

CNN Plus

DC Entertainment

DC Universe

Fullscreen Media

Hanna-Barbera Studios Europe

HBO

HBO (Brazil)

HBO (Romania)

HBO Canada

HBO Documentary Films

HBO Enterprises

HBO Europe

HBO Films

HBO Latin America

HBO Max

HBO Nordic

HBO Nordic Norway

HLN

New Line Cinema

New Line Home Entertainment

Otter Media

Particular Crowd

Renegade Pictures

Ricochet

Rooster Teeth Studios

Shed Media

Space

Stage 13

Stretch Films, Inc.

Studio T

TBS

TBS.com

Telepictures Productions

The Wolper Organization

TNT

TNT (Brazil)

TNT Originals

truTV

Turner Classic Movies

Turner Studios

Twenty Twenty

Wall to Wall

Warner Animation Group

Warner Bros.

Warner Bros. Animation

Warner Bros. Deutschland

Warner Bros. Digital Distribution

Warner Bros. Domestic Television Distribution

Warner Bros. Home Video

Warner Bros. Interactive Entertainment

Warner Bros. International Television Distribution

Warner Bros. International Television Production

Warner Bros. Pictures Distributor

Warner Bros. Television

Warner Bros. Television Group

Warner Horizon Unscripted Television

WarnerMedia

WarnerMedia Distribution

WarnerMedia International

Williams Street

Yalli Productions

Cytat

Discovery brands

American Heroes Channel

Animal Planet

AnimalPlanet.com

Cooking Channel

Destination America

Digital Studios Group

Discovery Canada

Discovery Channel

Discovery Family Channel

Discovery KIDS

Discovery Kids Media

Discovery Life Channel

Discovery Networks International

Discovery Networks Sweden

Discovery Norway

Discovery Studios

Discovery Plus

Dplay Norway

Food Network

Group Nine Media

HGTV

Investigation Discovery

Magnolia Network

MotorTrend

OWN: Oprah Winfrey Network

PopSugar Studios

Science Channel

TLC

TLC GO

Travel Channel

TravelChannel.com

TVNorge

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzi ktoś jak zrobić blokadę rodzicielską na HBO MAX ? Zapisuję kod pin, a mimo wszystko na każdym urządzeniu działa wszystko , nawet 18+ bez komunikatu aby wpisać kod pin. To znaczy urządzenie nie żąda podania pin. Na poprzedniej aplikacji HBO GO to działało, a w tym obecnym już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ircios napisał:

Jak dla dziecka,  to zrób profil dziecka.

Ok.dziękuję. Chyba się udało. Na początek wylogowałem się na wszystkich urządzeniach i utworzyłem na nowo profile, daty urodzenia ,nazwy itp. Mam nadzieję że już wszystko ok.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest opcja edytowania w "mojej liście". Ja lubię np. układ jak z amazon czyli podziałka na filmy i seriale w tej zakładce.

 

Ale brakuje wciąż zakładek "ostatnia szansa", "wkrótce", albo zakładki, która by miała w sobie tylko pozycje w 4K. 

Zakładka "ostatnio dodane" też działa przeciętnie. Ciągle na górze wyświetla się np. "matrix" a był dodany 8.03.

Nawet nie wspomnę o dodania do każdej produkcji daty do kiedy będzie dostępny, ale tego chyba nikt nie ma.

Edytowane przez domin107
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Aplikacja do szybkich nie należy. Daleko jej do jakości Netflixa, nie wspominając już o aplikacji Apple TV, która jest referencyjna dla całego rynku.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, domin107 napisał:

dobra chodziło mi o marzec a napisałem kwiecień. Sens taki, że cos sprzed miesiąca wisi na górze w zakładce "ostatnio dodane"

Po prostu zauważyłem błąd to dałem znać ale fakt faktem że Matrix powinien być w zakładce typu "najbardziej popularne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja do szybkich nie należy. Daleko jej do jakości Netflixa, nie wspominając już o aplikacji Apple TV, która jest referencyjna dla całego rynku.
Aplikacja HBO Max działa bardzo dobrze. Co do apki Apple'a to nie widzę w niej nic nazdwyczajnego, a funkcjonalnością trochę ustępuje innym serwisom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te rozbieżności w opiniach co do działania HBO Max biorą się z z tego na jakim sprzęcie się go używa.

Ja także nie obserwuję problemów na Android TV w wersji 9 z płynnością i szybkością działania HBO Max.

Jedyny problem jaki widzę to czasami apka nie chce się zamknąć.

Znalazłem sposób jak to rozwiązać, trzeba rozwinąć lewe menu i wówczas wyjdzie poprawnie, ale brak wychodzenia przez zwykłe używanie back, jest sporą niedoróbką w wersji na Android TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio na TV (dźwięk z tv) film "Kosmiczny mecz" i zauważyłem dziwna rzecz związana z dźwiękiem, który "falował". Raz ciszej, raz głośniej i normalnie. I tak przez cały film, choć trudno mi powiedzieć, czy "rytmicznie" i na pewno od początku do końca filmu.

Spotkał się ktoś z tym?

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, domin107 napisał:

Ciekawa jest opcja edytowania w "mojej liście". Ja lubię np. układ jak z amazon czyli podziałka na filmy i seriale w tej zakładce.

 

Ale brakuje wciąż zakładek "ostatnia szansa", "wkrótce", albo zakładki, która by miała w sobie tylko pozycje w 4K. 

Zakładka "ostatnio dodane" też działa przeciętnie. Ciągle na górze wyświetla się np. "matrix" a był dodany 8.03.

Nawet nie wspomnę o dodania do każdej produkcji daty do kiedy będzie dostępny, ale tego chyba nikt nie ma.

Dodałbym jeszcze brak ocen przy filmie lub serialu np. z imb. Nawet stare HBO go to miało, a tu nie ma. Osobiście bardzo często korzystałem z tych ocen przy szukaniu filmu lub serialu. Amazon również ma oceny przy każdym materiale.

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...