Skocz do zawartości

PORION


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ten Porion chodzi? ;)

 

beztytuunr0.th.jpgthpix.gif

 

No i filmik z youtube.com: http://pl.youtube.com/watch?v=ytvGpUCxZVA

 

Jedno co mnie zastanowiło to fakt, że pod filmem zamieszczone są wyłącznie angielskie komentarze, ale na szczęście autor filmu pochodzi z Polski, toteż miałem pewne wątpliwości, czy to jest ten nasz rodzimy Porion. Szkoda, że nie mogę znaleźć w swojej kolekcji archiwalnego numeru To&Owo, gdzie program tej stacji był zamieszczany.

 

Kiedyś, gdy miałem dostęp wyłącznie do kablówki, chciałem ten program mieć, nawet nachodziłem swój oddział Vectry z prośbą o włączenie Porion'a do oferty, a kanał znałem z gazetki To%Owo. Niestety zapewnienia były, ale nigdy nie zostały zrealizowane. Zastanawiam się, czy nadawali w satelity jako przekaz dosyłowy do kablówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę :)

Ja go miałem okazję oglądać tylko jak byłem u cioci w Warszawie, jeszcze w podstawówce byłem wtedy i w Warszawie byłem baardzo rzadko. Wtedy było jeszcze Aster City (z takim żółtym znaczkiem), pamiętam tylko, że ten cały Porion mi się podobał i chciałem, żeby kiedyś dołączył do WIzji TV :P. Kojarzę właśnie jakieś teledyski ale głównie pamiętam Zulu Gulę, nie mam pojęcia czy Porion był gdzieś poza Aster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Porion dawno temu, jeszcze za czasow Top Canal (na marginesie, najlepszej stacji w tamtych czasach) , tj. jakos lata 1992-1995 byl po prostu mala siecia kablowa w Warszawie - konkurencja rownie malej wtedy Aster City. Ta siec kablowa miala swoj wlasny kanal o tej samej nazwie czyli Porion. Po jakims czasie Aster City przejal Porion (nie pamietam dokladnie, ale to chyba nie bylo przyjazne przejecie) i w ten sposob ostal sie jeno kanal Porion, ktory jakis czas byl w ofercie Aster City. Potem kanal zamknieto. Natomisat Aster City rosl w sile przejmujac kolejne male firmy, az zmienili nazwe na Aster i rozprzestrzenili sie na inne miasta po przejeciu tamtejszych sieci kablowych np Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 5 lat później...

Na Facebooku zobaczyłem materiał dotyczący początkom i rozwojowi "Porionowskiej sieci kablowej", bo lektor wypowiedział sformułowanie w filmie promocyjnym, a w portalu społecznościowym napisano "TV PORION". Są to pierwsze chwile nadawania swojej własnej osiedlowej stacji telewizyjnej. I były to informacje na temat działania sprzętu pozwalającego odbierać programy z kilku czasz i anten naziemnej telewizji analogowej. Zapis jest na nieoficjalnym profilu telewizji kablowej Porion na Żoliborzu w Warszawie. Był to pierwszy moment nadawania, gdyż spikerka rządowej telewizji rozpoczęła je eksperymentalnym blokiem programów w Studiu Ursynat.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty na forum, należy poprawnie używać klawisz Shift. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...