Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, marciniozo napisał:

Komu zrobili to zrobili, w Inowrocławiu brak. Mam moduł CAM, przeskanowałem kanały i niema...

(Chyba, że Twój wpis to był w ramach żartu ma Mikołaja...)

Nie jest to żaden żart, również mam moduł CAM, nic nie musiałem skanować. W nazwie kanału nie ma dodanego znacznika HD, ale po wejściu w info o kanale podane są parametry nadawania  HD. Po jakości obrazu od razu widać ze jest w HD, jakość  bardzo dobra, przynajmniej u mnie w Olsztynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Michaelis napisał:

Kino Polska od wczoraj jest w HD, pewnie niektórzy jak nie widzą znaczka HD to dla nich to nie jest HD :). Kanał leci w 1080i.

Nie chodzi o znaczek HD (napiszę przewrotnie, że niektórzy właśnie jak widzą znaczek HD to już jest HD, pomimo, że program nadawany jest w SD?). Teraz faktycznie u mnie też kanał jest nadawany w 1080i. Rano były chyba jakieś dalsze problemy, bo wczoraj nie miałem internetu i TV. Mam nadzieję, że już będzie OK, bo wczoraj to się nawet do pomocy technicznej nie mogłem dodzwonić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że jak UPC ,NC+,CP lub jakaś Vectra dodaje nowy kanał to od razu jest informacja na Sat Kurierze i innych mediach? A w przypadku Multimedii robi się to "cichaczem" i nawet na ich oficjalnej stronie nic. Żadnych informacji. I nie chodzi tu tylko o Kino Polska HD. Jak poprzednio dodawali TV4 i inne w HD to również na ich stronie nie było żadnego info. Nie potrafią się "sprzedać"? Nie chcą reklamy? Klienci dowiadują się o nowościach z forum albo z telewizora (jak przeskanują kanały w przypadku modułu). Trochę to dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie 06.12.2018 (ok. godziny 10:00) nastąpiło rozbudowanie styku w TPIX (albo co najmniej rekonfiguracja). W tej chwili nie ma już problemów z przytykaniem się w godzinach szczytu, ale są skutki uboczne. Administratorzy wpadli na wspaniałomyślny pomysł, żeby założyć prepend x4 na rozgłoszeniu do PLIX oraz prepend x2 na rozgłoszeniu do DE-CIX. W ten sposób próbują jak najwięcej ruchu przepchać przez TPIX (pewnie po to, żeby nowy port czymś zająć). Niemniej jednak, taka konfiguracja wcale nie jest fajna i o ile ruch wychodzący najczęściej za sprawą lokalnej preferencji potrafi wychodzić PLIXem, tak przy takiej konfiguracji trasa powrotna może być preferowana przez DECIX (przez ten 4x prepend na PLIXie).

 

W skrócie: jest lepiej, bo się nie przytyka, ale routingowo idealnym byłoby nie stosować prependu na IXach. Taka konfiguracja może nie być najbardziej optymalna, jeśli chodzi o trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, teraz nie dają już dekoderów z wbudowanym HDD. Dają IPS3000 lub Kaon KG3200, pod które trzeba podłączyć własny HDD. Z tych dwóch Kaon jest nowszy i moim zdaniem lepszy.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to mój pierwszy post, pragnę się przywitać: Dzień dobry wszystkim!

Właściwie to już od dawna (paru lat) jestem czytelnikiem tego forum, choć dopiero teraz się zarejestrowałem...

Właśnie kolejny raz przedłużyłem umowę z MM. Przy tej okazji wymieniłem dekodery na moduły CAM - mimo, że bardzo sobie ceniłem funkcję PVR w dekoderze (ADB-5810CDX). Ponieważ wielokrotnie na tym forum twierdzono, że MM nie paruje kart z modułami, a ja posiadam telewizor z podwójnym tunerem, wymyśliłem sobie, że kupię moduł dwustrumieniowy i przełożę do niego kartę. Niestety, technik z kablówki twierdzi, że karty są parowane z modułami; no i mam zagwozdkę... Jeszcze się łudzę, że może facet nie ma racji, ale nie wywalę kasy na moduł, który prawdopodobnie nie zadziała!

W związku z powyższym mam do Was pytanie: Czy ktoś używa własnego modułu bądź dekodera na kartę? Innymi słowy - czy ktoś empirycznie stwierdził, że kartę można (z pozytywnym skutkiem) przełożyć do innego urządzenia?

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Istnieją inne formy wyróżnienia fragmentu postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marteenez Karty i moduły w MM nie są parowane. Ciekawi mnie tylko w jaki TV chcesz włożyć moduł dwustrumieniowy? Zanim wydasz pieniądze to dowiedz się, czy aby na 100% TV obsługuje 2 kodowane strumienie. Podejrzewam, że chcesz mieć funkcjonalność PVR-a w TV pod względem nagrywania strumienia i oglądania w tym samym czasie innego programu. Podpowiem Ci tylko, że w Samsungu (testowane na UE 48H6400) to nie działa. Można nagrywać strumień i oglądać inny w tym samym czasie, ale tylko niekodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubus76k Czy na pewno miałeś moduł wielostrumieniowy, gdy to testowałeś? 

@marteenez Jeśli wziąłeś od Multimedii co najmniej 2 moduły, to sam możesz sprawdzić parowanie przekładając karty z jednego do drugiego. :) Jeśli by były parowane (a ja również twierdzę, że nie są) to po tej zamianie nie działałyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubus76k zmartwiłeś mnie tą informacją... :-(  A dawno to sprawdzałeś? Mój TV jest z tego roku - może coś się zmieniło...

 

3 godziny temu, strzala napisał:

Jeśli wziąłeś od Multimedii co najmniej 2 moduły, to sam możesz sprawdzić parowanie przekładając karty z jednego do drugiego.

@strzala też o tym myślałem. Sprawdzę to z ciekawości, choć - wobec powyższego - nie ma już większego znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, korni007 napisał:

Karta MM działa pod oscamem. Karty to zwykły nieparowany Conax. Śmiga jak ta lala.

 

Wiem, że działa, bo sam korzystam z tego rozwiązania na własnym dekoderze. Tu chodzi o to, czy tak samo będzie działać na oscamie zainstalowanym bezpośrednio na TV Samsunga. 

Tzn. czy oba tunery w TV będą w stanie korzystać jednocześnie z tej karty podpiętej poprzez moduł Phoenix bezpośrednio do USB w TV lub pośrednio do USB np. w tym routerze TL-WR842N.

Z tego co kolega napisał, z modułu nawet wielostrumieniowego nie są w stanie jednocześnie korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...