Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawe zestawienie. Obnaża prawdziwy poziom operatora, który jest jednym z trzech największych graczy kablówkowych w Polsce. A jeśli chodzi o internet to Multimedia (w ofercie standardowej) oferuje max. 120 Mb/s .... a UPC właśnie podkręca swoim abonentom minimalną prędkość łącza do 150 Mb/shttps://media2.pl/telekomunikacja/152365-UPC-podkreci-internet-obecnym-klientom-z-60-do-150-Mbs.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest zestawienie dość często aktualizowane dla wszystkich większych operatorów. Zaznaczam, że nie jestem jego autorem.

Dostałem link od kolegi, a twórcą jest prawdopodobnie ktoś z tego forum, chociaż nie jestem do końca pewien.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wjRXOPYPiqmzukJszVAXDacXmnnqrj7SvzawdtWFd_M/edit#gid=0

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że mało kto ma poukładane programy wg.EPG. Zawsze mam swój układ programów i układam je wg. własnych preferencji w menu telewizora. Naiwny prezes TVP myśli że TVP Info ( i to SD !) będzie ktoś trzymał na 5 pozycji. Z 132 programów mam 75 poukładanych jako "ulubione" w TV. Resztę śmieci nawet nie ustawiałem.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się wam, że prawie wszyscy układają sobie własne listy, a moim zdaniem takich abonentów jest może góra z 10%. Zdecydowana większość niczego nie zmienia, a później często bierze pilota i przełącza kanały kolejno od początku listy aż zatrzyma się na czymś co ich zainteresuje. Przy tylu kanałach prawdopodobieństwo, że zdąży dojechać do końca listy jest niewielkie, zatem lepiej chyba mieć swój kanał jak najwyżej na liście? Tu dodatkowo zapewne chodziło jeszcze o to, że TVP Info po tej zmianie stał się pierwszym kanałem informacyjnym na liście(TVN24 jest chyba na 6 pozycji). Gdyby takie sztuczki nie miały sensu, to po co na liście dwa razy występują oba kanały Comedy Central, a kiedyś również po dwa razy były MTV i VIVA? Pamiętam jak całkiem niedawno NC+ przesunęło jakiś kanał na dalszą pozycję, to były prostesty, listy i odwołania, żeby go znowu przywrócić na pierwotne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się wam, że prawie wszyscy układają sobie własne listy, a moim zdaniem takich abonentów jest może góra z 10%. Zdecydowana większość niczego nie zmienia, a później często bierze pilota i przełącza kanały kolejno od początku listy aż zatrzyma się na czymś co ich zainteresuje. Przy tylu kanałach prawdopodobieństwo, że zdąży dojechać do końca listy jest niewielkie, zatem lepiej chyba mieć swój kanał jak najwyżej na liście? Tu dodatkowo zapewne chodziło jeszcze o to, że TVP Info po tej zmianie stał się pierwszym kanałem informacyjnym na liście(TVN24 jest chyba na 6 pozycji). Gdyby takie sztuczki nie miały sensu, to po co na liście dwa razy występują oba kanały Comedy Central, a kiedyś również po dwa razy były MTV i VIVA? Pamiętam jak całkiem niedawno NC+ przesunęło jakiś kanał na dalszą pozycję, to były prostesty, listy i odwołania, żeby go znowu przywrócić na pierwotne miejsce.

Ale klienci nc+ nie mają możliwości ustawiania listy kanałów (o ile korzystają z tego szitu od operatora)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, da się coś jeszcze ugrać z tej kwoty 110 zł ? Babka za wszelką cenę chce bym się zgodził,a ja nie chce....Przypomnę oferta na Superbox(plus te wszystkie dodatkowe pakiety prócz Filmobx,Cinemax,Fun club)*Sport Champions,C+,HD,HBO(na 7 miesięcy) Internet 60mb/s i multiroom 

 

*Bo tak taniej bleee

Edytowane przez kondzik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 tygodnie temu pytałem o przedłużenie umowy kablówki u rodziców, a teraz czas przyszedł na mnie ;)

 

Z końcem września kończy mi się umowa na:

- internet 120mbit

- internet mobilny (bardzo stara oferta, 2GB miesięcznie na 3G w Play)

- telefon komórkowy (no limit rozmowy/sms, bez internetu).

 

Płacę za całość 39,99 zł miesięcznie.

 

W zasadzie zależy mi tylko na internecie, reszta usług to dodatki które mogą, ale nie musza być.

 

 

 

 

Sam sobie odpiszę - za to samo co wyżej padła jeszcze propozycja 48 zł miesięcznie, po złożeniu wypowiedzenia zeszli do 45 zł.

 

Jak myślicie, jak bym jednak podtrzymał rezygnację z dwóch usług (telefon i dostęp mobilny), a zostawił sobie tylko internet 120mbit to uda się uzyskać 30 zł miesięcznie? Czyli to minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak i do czego używa się netu. Mnie wystarcza 30Mb , przy przedłużaniu umowy może podwyższę na 60Mb. Filmów nie ściągam, pliki video HD chodzą dobrze i przy 30Mb. Ale faktem jest, że MM jest tu w tyle. Zresztą nie tylko z internetem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak tam Multimedia? :)

Moi rodzice jeszcze nie dawno mieli 6mbit  :roll:

 

Ja mam 120mbit i to jest OK. Netflix 4K chodzi, gry na Xboxa ściągaja się dosyć OK, tylko jak by było więcej użytkowników to robi się problem, bo Netflix 4K pobiera ok. 25-30mbit, ściąganie gry z serwerów MS na Xboxa rozkręca łącze na max i włączone w tym czasie YT na komputerze powoduje spadek prędkości pobierania na konsoli i często zdarza się, że YT nie puszcza filmu w FHD/4K.

 

I lekko słabe jest 10mbit uploadu, którego nie da się już zwiększyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...