Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem jakie są uroki,ale sprawa jest ogólnie przemyślana i decyzja na moduły jeśli to będzie technicznie możliwe.Model tv to 32lg3000,szukam informacji ale szczerze przyznam,że jestem laikiem w tych kwestiach.Jutro spróbuję się skontaktować z technikiem tak jak mówisz.

Wydaje mi się że telewizor nie obsługuje DVB-C i nawet nie ma wejścia na moduł. Patrząc na specyfikację telewizora jest tam dekoder DVB-T a o wejściu na moduł CAM i obsługę dvb-c nic nie ma.

Czy wiadomo coś na temat MM Go po nowym roku? Jakieś przecieki/plotki co do ceny? A może pozostanie bezpłatna?

Z tego co mi wiadomo promocja na bezpłatną usługę MM Go trwa dalej i chyba do końca czerwca 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że telewizor nie obsługuje DVB-C i nawet nie ma wejścia na moduł. Patrząc na specyfikację telewizora jest tam dekoder DVB-T a o wejściu na moduł CAM i obsługę dvb-c nic nie ma.

 

jest wejście PCMCIA a w lg tak są opisywane wejscia na modul ci

 

tutaj np masz podane że w tym tv jest wejscie https://www.cnet.com/products/lg-32lg3000-32-lcd-tv/specs/ w mojej instrukcji też znalazłem,teraz kwestia czy osbluguje dvb-c ale znalazlem cos co wskazuje że raczej nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to podawane w jakimś oficjalnym komunikacie? Bo spotykam się wszędzie z info, że do konca roku jest bezpłatnie... :)

Przedłużono promocyjne warunki o pół roku, na pewno. Komunikat był w wiadomościach na eBOK. Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM Go jest darmowe do końca czerwca 2017 dostałem od nich pismo, jak oni się w nim chwalą że sie ciągle rozwijają i dostosowują do potrzeb abonenta, idą z duchem czasu, oferują usługi na najwyższym poziomie itp. Jak to czytałem to myślałem że z fotela spadne, bo gdzie tu nowoczesność i rozwój.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieżnie patrząc, tylko Paramount. Nie mam niestety czasu sprawdzić dokładnie, czy coś jeszcze. Ale na pewno nowych kanałów nie ma (nawet tych, które u was są już od dawna, np. TVN Fabuła), a tak na szybko patrząc, np. TVN24 wciąż jest w SD (576i). Nadal też jest masa dubli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim regionie dzisiaj w nocy (po 24:00) mieli konserwację, przez co nie było całkowicie sygnału przez kilka godzin. No i przepadła mi nocna premiera na Canal+ (Księżniczka Kaguya), na której mi zależało. Damn you, MM. :/


@Leo73

Nie wiem, dlatego zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim regionie dzisiaj w nocy (po 24:00) mieli konserwację, przez co nie było całkowicie sygnału przez kilka godzin. No i przepadła mi nocna premiera na Canal+ (Księżniczka Kaguya), na której mi zależało. Damn you, MM. :/

 

@Leo73

Nie wiem, dlatego zapytałem.

Nie ominą Cię powtórki jak to naC+

Z drugiej strony to coś nie tak byś się zlościł na Mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest już aplikacja MMGo na Smart TV, w której działają te kanały, które działają przez WWW?

edit: W MMTV powiedzmy, że mam kanały, które chciałbym zobaczyć przez smart TV, ale kiedy na nie wejde mam tylko "zamów dostęp". Czy jeśli mam je w pakiecie i moge oglądać normalnie na stronie mmgo, to czy klikając w MMTv na zamów dostęp będę mógł je oglądać również bezpłatnie? Czy klikając zamów dostęp narażam się jednak na jakieś naliczenie? :D

Edytowane przez macieklm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie: https://satkurier.pl/news/154331/dlaczego-nowe-polskie-kanaly-hd-trafiaja-tylko-do-kablowek.html jest wszystko ładnie opisane to co już kiedyś pisałem, odnośnie miejsca w kablówce na nowe kanały cyfrowe. Wklejam najważniejszy cytat, a po resztę proszę kierować się pod link.

 

 

Operator kablowy też ponosi koszty, gdyż dla odmiany o ile satelity nie musi wynosić, to jednak aby dotrzeć z sygnałem - musi wybudować własną sieć na potrzeby przesyłu sygnału. Nawet gdy tego dokona (a po drodze zderza się z różnymi problemami natury technicznej i biurokratycznej), to gdy już dotrze do np. wybranego bloku, to wcale nie jest powiedziane, że ktoś będzie chętny, aby podpisać z operatorem umowę. W efekcie budowa sieci nie zawsze musi przynieść jakiś zysk (i zarazem to odpowiedź czemu operatorzy kablowi nie budują sieci w obszarach zabudowy jednorodzinnej - nieopłacalne).

Ale gdy już sieć jest, to operator ma cały zakres pasma od powiedzmy 110 MHz do 862 MHz dla siebie i może z tym robić co zapragnie.

Weźmy na tapetę UPC. Operator podzielił cały ten zakres na kawałki po 8 MHz. Jest ich 94. Na 30 z nich emitowane są kanały analogowe - zostaje 64 (ale kiedyś te 30 przejdzie na emisję cyfrową). Na czterech realizowany jest dosył VOD - zostaje 60. I finalnie 14 jest przeznaczonych na szerokopasmowy Internet.

Czyli mamy 46 kanałów po 8 MHz na inne potrzeby. Z tego 11 jest obecnie nieaktywnych, więc mogą zostać uruchomione w razie potrzeby, 35 jest używanych do emisji multipleksów z kanałami TV.

Każdy multipleks pracuje z parametrami DVB-C z modulacją 256 QAM i SR 6900. Jedna paczka może przesłać... 51,29 Mbit/s. (czyli tylko 10 Mbit/s mniej niż DVB-S2 ze standardowymi parametrami na satelicie). Tyle że na satelicie wszyscy polscy (lub powiązani) operatorzy razem transponderów mają 18, a UPC używa 35 i w każdej chwili może mieć ich więcej.

Efekt? 35 x 51,29 = 1795,15 Mbit/s miejsca. I to w tej chwili, nie wspominając o 11 wolnych kanałach i ewentualnych 30, które kiedyś zostaną uwolnione z przekazu analogowego. Czyli ilość pojemności może się w przyszłości podwoić. A jakby tego było mało - DVB-C nie jest najnowszym standardem, jest już DVB-C2, wdrażany powoli np. w Niemczech.

W sieci kablowej jest znacznie więcej dostępnego pasma, co powoduje, że operatorzy kablowi nie mają żadnego problemu z przyjmowaniem do oferty kolejnych kanałów TV i bardzo chętnie, jeśli tylko porozumieją się z nadawcami - wprowadzają nowe stacje do oferty. Co więcej z uwagi na dużo wolnego miejsca - mogą sobie pozwolić na nadawanie np. 5-6 kanałów HD w jednym multipleksie, gdy na satelicie platformy ściskają już kanały HD jak mogą, byleby nie być zmuszonym do dokupienia pojemności.

To rzutuje pozytywnie na jakość, choć też wiele zależy od dwóch dodatkowych czynników. Po pierwsze - skąd operator kablowy pobiera dany kanał, bo jeśli jego źródłem jest satelita, to cóż... A po drugie - ile ma kanałów emitowanych analogowo i uruchomionych paczek cyfrowych, bo operatorzy niektórych sieci jednak oszczędzają i na tym - choć hipotetycznie mają dostępne całe pasmo, to z różnych powodów nie wykorzystują pełni możliwości i kanały ściskają. Zapewne wszystko wymagałoby analizy osobno dla każdej sieci...

Czy więc kablówka MM naprawdę robi ze swoich klientów idiotów, twierdząc że nie da rady dodawać nowych kanałów, zwalając winę na infrastrukturę swojej sieci? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie !  Niektórzy z Was biadolą że w Multimedii nie ma miejsca na nowe kanały. A to g.....prawda ! Tam gdzie sieć jest zmodernizowana mogą śmiało dać "trzynastkę" HD. A tam gdzie nie jest zmodernizowana też można coś wcisnąć !

Reasumując: w grę mogą wchodzić różne powody - finansowe,biznesowe,nieokreślone, ale na pewno NIE BRAK MIEJSCA !!

Np. u mnie już od kilku miesięcy w dwóch miejscach po byłej Vivie PL i MTV PL jest napis : przepraszamy ble,ble,ble.. A można było tu wcisnąć 1 kanał HD. Przykładów można mnożyć i mnożyć.

Wcale nie trzeba czekać na ograniczenia analogu. Można już coś robić. Jest jedno ale: trzeba chcieć i mieć w tym interes !

A interes klientów to widać dla operatora żaden interes. Lepiej doić z pieniędzy i opowiadać bajki jaka to nowoczesna i z perspektywami sieć !! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze męki się skończą jak założycie sobie patelnie. Macie jeszcze TV z Orange lub Netii.

MM posiada mało wymagających klientów, ja się do nich zaliczam. Nie chce żadnego z tych nowych kanałów, które są zapchajdziurami i niczym więcej. Oferta jaka jest obecnie w zupełności mi wystarcza, no może ze 2-3 kanały, które są obecnie w SD powinni dać w HD i będzie pięknie.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...