Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mając usługę multiroom można mieć albo same dekodery, albo same moduły cam. MM nie daje możliwości instalacji dekodera oraz karty jednocześnie. Choć to troszkę dziwne że nie można. Zapomniałem przecież MM to zacofana technologicznie sieć więc nic dziwnego.

Można mieć na jednym telewizorze dekoder a na drugim kartę CAM, sam tak miałem , teraz mam w jednym pokoju dekoder a w drugim telewizorze dwie karty CAM jednocześnie mogę oglądać i nagrywać dowolny inny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauważyliście, ale zakończyło żywot mmTV.

Zauważyliśmy. Szkoda. Zawsze to "za darmo" było kilkadziesiąt programów SD na tablet lub smartfon. Na działkę jak znalazł.

Multimedia Go jest technicznie dużo lepsza,ale jak zrobią płatną to ja wysiadam. Zakupię tunerek DVB T do smartfona. Działkę mam 5km od nadajnika.  :grin:

https://satkurier.pl/news/153814/cbs-drama-konczy-nadawanie-w-polsce.html

 

Może WP1 za to dadzą ? Albo jakieś Metro ?  :wink:

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz TV można wiedzić

Panasonic TX-L47DT60E, ma slot na dwie karty CAM i wszystko śmiga aż miło, oczywiście dysk podpięty do telewizora. Ja chciałem tylko odpowiedzieć koledze który twierdzi że w MM  można mieć multiroom  tylko na dekoder albo na kartę CAM, otóż ja maiałem trzy lata już  w MM w jednym pokoju dekoder a w drugim kartę, w tym roku załatwiłem drugą kartę i wszystko jest OK.

Edytowane przez stasiu52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-L47DT60E, ma slot na dwie karty CAM i wszystko śmiga aż miło, oczywiście dysk podpięty do telewizora. Ja chciałem tylko odpowiedzieć koledze który twierdzi że w MM  można mieć multiroom  tylko na dekoder albo na kartę CAM, otóż ja maiałem trzy lata już  w MM w jednym pokoju dekoder a w drugim kartę, w tym roku załatwiłem drugą kartę i wszystko jest OK.

Napisz proszę z jakich pakietów TV korzystasz, oraz czy na dekoderze i na modułach masz te same kanały czy może gdzieś jakieś kanały z pakietu brakują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-L47DT60E, ma slot na dwie karty CAM i wszystko śmiga aż miło, oczywiście dysk podpięty do telewizora. Ja chciałem tylko odpowiedzieć koledze który twierdzi że w MM  można mieć multiroom  tylko na dekoder albo na kartę CAM, otóż ja maiałem trzy lata już  w MM w jednym pokoju dekoder a w drugim kartę, w tym roku załatwiłem drugą kartę i wszystko jest OK.

Jaki masz dekoder? Jeżeli masz Conaxowy to nie dziwota, że masz w drugim pokoju moduł cam.

 

Jak masz dekoder Conaxowy (Technisaty, Kaony i inne wynalazki, które dostępne były w sieci Stream) to można mieć jako multiroom moduł cam bez żadnych restrykcji - to jest ten sam system kodowania.

Jak masz dekoder ADB lub IPS to można mieć multiroom w postaci modułu cam ale na multiroom będziesz miał tylko StartBox+ (wprowadzili to jakiś czas temu).

Nie można mieć dekodera ADB a multiroom IPS i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę z jakich pakietów TV korzystasz, oraz czy na dekoderze i na modułach masz te same kanały czy może gdzieś jakieś kanały z pakietu brakują?

Moje pakiety z których korzystam to MaxBox+ HD+ C+selekt +HBO+ 2xCAM,+ multiroom+ net 60Mb, wszystkie kanały są na jednym i drugim telewizorze, żadnych nie brakuje , dodam że obecnie mam dekoder TechniSat a miałem IPS3000 którego wymieniłem bo się zawieszał i nie byłem z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, masz dekoder, do ktorego wkladasz karte. To tak, jakbys mial dwa moduly CAM. Takie dekodery byly m.in. w sieci Stream, ktora kiedys Multimedia kupila.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz , nie mam żadnego dekodera na kartę, dekoder TechniSat  jest w jednym pokoju, a w drugim pokoju mam panasa DT60, w którym mam włożone dwie karty CAM.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o to, że dekodery Technisat używają systemu i karty dekodującej Conax, takich samych, jakie są w modułach CAM.

Natomiast dekodery ADB, czy IPS używają systemu Latens i prawdopodobnie nie ma tam żadnej karty, tylko jakiś wbudowany układ scalony.

Pytanie zasadnicze brzmi, czy mając jeszcze IPS3000, korzystałeś też już równocześnie z modułów CAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego wymieniłem dwa dekodery IPS3000 na TechniSat i dwie karty CAM. Ale napisałem tak, bo kolega był przekonany, że mam dekoder, do którego wkładam kartę, to tak jakbym miał dwa moduły CAM, tak napisał. A obecnie mam ten dekoder TechniSat, który pracuje w systemie Conax na jednym telewizorze, a na drugim telewizorze dwie karty CAM i wszystko śmiga jak należy.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technisat to dekoder Conaxowy, moduł Cam to również system kodowania Conax. Tu masz dekodery, ktore sa w systemie Conaxowym http://dekodery.mm.pl/

Nie wiem który masz dekoder ale Technisaty mają slot na kartę - taką samą jaka jest w module CAM.

Multimedia nie zezwala na aktywację dekodera ADB/IPS oraz modułu CAM, wyjątkiem jest to o czym pisałem, klient musi wyrazić zgodę na to, że na multiroom będzie miał pakiet StartBox+.

Moduł CAM możne brać bez problemu, klient który posiada dekoder Conaxowy.

 

BTW każdy z nas może sobie kupić dekoder Conaxowy DVB-C i wziąć od Multimedi moduł CAM, bo oni nie parują kart, więc można ją wyciągnąć z modułu CAM i włożyć do dekodera :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prędzej jest nadzieja, że coś nowego pojawi się 1 stycznia 2017, ponieważ 31 grudnia 2016 kończy nadawanie Orange Sport i CBS Drama, więc zwolni się miejsce, ale znając MM to pewnie nic w zamian nie będzie.

Edytowane przez mirolop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz liczymy ile czasu minie.

 

"UPC złożył w UOKIK wniosek o zgodę na przejęcie Multimedia Polska
Urszula Zielińska 28-11-2016, ostatnia aktualizacja 28-11-2016 13:56

UPC Polska złożył w miniony piątek w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie Multimedia Polska - powiedział rpkom.pl Michał Fura, rzecznik UPC Polska, nie podając dodatkowych informacji.

UPC i Multimedia Polska ogłosiły podpisanie wstępnej umowy w tej sprawie 18 października.

W efekcie operacji doszłoby do połączenia pierwszego i trzeciego operatora telewizji w kraju pod względem liczby abonentów płatnej telewizji dostarczanej drogą kablową.

Kupujący ma przeznaczyć na przejęcie Multimediów 3 mld zł. Kwota ta obejmuje również dług."

 

http://rpkom.pl//artykul/1298526.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

od samego poczatku kiedy wzialem internet w multimedii jak sie okazuje mam prywatny adres ip zamiast publicznego co jest paranoja w takich sieciach ! 

z tego co sie dowiedzialem trzeba im to zglosic usluga platna 5zl jednorazowo - pytanie tylko gdzie ? telefonicznie ? jezeli telefonicznie to czy

ktos moze podac numer wewnetrzny ktory mnie polaczy z technikiem od tych modemow  ? juz raz probowalem dzwonic albo leci muzyka albo automat tlumaczy jak zdiagnozowac usterke modemu i tak w kolko cierpliwosc juz do tego trace !!!

dodam jeszcze ze to nie wina modemu tylko te ip jest juz wewnetrzne przed tym ich modemem a modem to epc3008 z bridge bez funkcji routera

Edytowane przez sandy55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...