Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

1. Przy kablówkach ludzi trzyma głównie stabilny internet (lepszy niż zapyziała Neostrada od Orange). Chociaż światłowód od Orange (internet + TV + telefon) bije na łeb całą ofertę kablówek. Zarówno szybkością jak i cenami.
2. Polsat, TVN, TVN7, Stopklatka TV, Fokus TV, TV4 ... w HD w DVB-T ? Zmieniliby wtedy ramówkę lub zlikwidowaliby codzienną porcję tysięcy reklam ? Bitch, please. Byłoby to samo.
Ludzi nie przyciąga do oglądania telewizji brandzlowanie się znaczkiem "HD" w nazwie kanału (i ze śmiesznym bitrate) tylko ... zawartość programowa. Nie ma ciekawych spersonalizowanych treści, to klient szuka ich za friko w internecie. I pozamiatane.
3. MUX-8 wiele zmieni. Kilkaset tysięcy osób w najbliższym czasie zrezygnuje z płatnej TV. Bezpowrotnie. Na rynek wchodzą coraz młodsze pokolenia.
Płatna TV za jakiś czas stanie się domeną starszawych gostków, którzy 20 lat temu podniecali się antenami satelitarnymi i filmami VHS, a teraz codziennie obliczają ile to kanałów "HD" ma w ofercie dany operator (50 - 80 - a może 100). 
........................................................................................................................
Młodzież ma internet, warezy, torrenty, smartfony, tablety i portale społecznościowe. Młodzież nie przepłaca za rzeczy całkowicie zbędne do życia. Płatna telewizja dla młodzieży to odpad atomowy.
4. Cyfrowe radio DAB+ to śmieszna breweria decydentów. Cyfryzacja TV (koniec epoki analogowej TV) miała sens. Niedługo będzie 30 kanałów w DVB-T dostępnych na 100 % powierzchni kraju i w jakości SD bijącej na głowę starą analogową naziemną TV.
Cyfryzacja radia konsumentom realnie nic nie da. Słuchaczy radia nie przybędzie od samej cyfryzacji. Nawijka na uszy i tysiące reklam będzie tak samo słyszalna bez jakości DAB+ i razem z jakością DAB+. Cyfrowe radio to utopione setki milionów PLN i sztuka dla sztuki. Nic dziwnego, że tylko państwo (programy Polskiego Radia) pakuje w to forsę podatników.
To internet pozamiata świat, a nie telewizja ani radio.
A nasza kablówka Multimedia Polska S.A. pójdzie w komis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata leca a kablowki i platformy satelitarne z panem Solorzem na czele maja sie dobrze :-). TV jako taka zostanie, ludzie jaraja sie HD i to jest prawda. Niestety oferta kanalow HD w DVB-T jest biedna, wiec popyt na kablowki czy talerze bedzie nadal na stabilnym poziomie. Mlodziez tez oglada TV tylko mniej przed telewizorami a wiecej wlasnie w formie mobilnej, operatorzy na to reaguja i tylko czekac az pojawia sie pierwsze oferty dostepu do paczek kanalow w serwisach internetowych. Narazie trzeba miec umowe na zwykly dostep przez dekoder lub modul cam a mobilny dostep daja jako dodatek ale to sie zmieni. TV w sporej czesci przeniesie sie do internetu ale kablowa czy satelitarna pozostanie. Wracajac do mlodziezy to na zachodzie normalnie placa za dostep do Netflixa lub innych tego typu serwisow z kanalami TV, olewaja warezy, torrenty, bo to zlodziejstwo. W Polsce wiadomo, mniej sie zarabia to trzeba kombinowac ale z czasem to tez sie powinno zmienic.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleofas11  Mam zupełnie inne zdanie niż Ty. DAB+ to nie breweria decydentów.Czy wiesz, że w W.Brytanii i Skandynawii radio FM niebawem wyłączą i będzie tylko DAB+ ?! To jest normalna droga technologicznego rozwoju. Tego nie zatrzymasz. Tak samo jak nie zatrzymasz TV Oled,TV Laserowej itp.

Znaczek HD o którym tak pogardliwie piszesz to norma tego czasu. 30 programów DVB T nie zastąpi TV kablowej w której będą być musiały programy HD i to z odpowiednim bitrate.Widzowie tego oczekują.

Piszesz że młodzi ludzie mają gdzieś telewizję. Znam wiele młodych małżeństw które kupiły nowe mieszkanie i za punkt honoru przyjęły sobie 50 calowego Soniaka lub Panasa wiszącego na ścianie w salonie. Oni nie będą oglądali SD z DVB T bo na takich telewizorach szybko zepsuli by wzrok. Oni wykupią platformę albo kabel głównie z kanałami HD a już niedługo 4K.

Internet nigdy nie zastąpi telewizji a telewizja internetu. Te dwa media będą się uzupełniać a nie zastępować. Takie jest moje zdanie.

Dlatego jaram się kanałami HD z Multimedii,oby były wszystkie w tej technologii.Zawartość programowa jest jaka jest ale zawsze idzie coś wybrać.

Sądzę że w przyszłości MUX5 i MUX6 też będzie w HD i być może w DVB T2 z kodekiem HEVC.Taki jest świat. :wink:

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu przedłużyłem umowę. Jednak teraz się zastanawiam czy nie dobrać Canal+? Jest szansa na jakąś lepszą cenę niż te 59zł, które są na stronie MM?

Najlepsze ceny są przy negocjacjach o przedłużenie (i w pakietach). Teraz zapomnij, że ugrasz coś lepszego.

Ale próbować zawsze możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Travel Channel HD też nie ma logotypu HD od jakiegoś czasu, ale czy to już zaraz oznaczałoby, że wersja SD przestanie istnieć? Myślę, że to bardziej chodzi o to, że HD to standard i nikogo dziś nie powinno już dziwić, że HD istnieje. Podobnie było, jak kiedyś weszło STEREO w fonii, też było oznaczenie pod logo, że program nadawany jest w STEREO. Dziś wszystko idzie w STEREO , bo to standard i nie trzeba oznaczać. Podobnie powoli pewnie będzie i z HD, że też nie będzie oznaczenia HD, no ale żeby tak się stało to wszyscy musieliby nagle przestać nadawać wersje SD a nadawać tylko w HD. Ale nie prędko pewnie to nastąpi.

 

 

Mam pytanie odnośnie Internetu. W chwili obecnej za 12 Mb/s płacę 34,99 zł, umowa kończy mi się z końcem marca. Przed chwilą na stronie MM na czacie konsultantka zaproponowała mi cenę 39,99 zł czyli 5 zł drożej. Myślę o wypowiedzeniu. Ciekawe czy wtedy miałbym szansę pozostać przy cenie obecnej czyli 34,99 zł, czy też może byłaby szansa wtedy nawet na 30 zł ? Co bym ugrał , jak myślicie ?

Edytowane przez mirolop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro bez wypowiedzenia nie masz nawet co z nimi rozmawiać jeżeli chcesz płacić mniej lub tyle samo. Pamiętaj że przy podpisywaniu nowej umowy dołączą ten ich program antywirusowy, jeżeli nie chcesz z niego korzystać to trzeba z niego zrezygnować. Nie każdy o tym pamięta a potem chyba 10zł więcej się płaci.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelis Wiem o tym antywirusie, zawsze z niego rezygnuję w pierwszym miesiącu nowej promocji na Internet, kiedyś to był MultiSaver, teraz to Emil. Czyli jeśli dobrze rozumiem to najpóźniej do 25 lutego mogę złożyć wypowiedzenie. Pytanie tylko czy pod koniec stycznia, czy na początku lutego?

Edytowane przez mirolop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mi 60 Mb/s nie jest do niczego potrzebne. Wystarcza mi w zupełności 12 Mb/s. Do przeglądania Internetu,czasami ściągnięcia jakiegoś filmu, pogrania w jakieś gry online i korzystania ze Smart TV w telewizorze w zupełności mi starcza te 12 Mb/s. Nad 30 Mb/s jeszcze bym się może zastanawiał ,ale 60 Mb/s tak jak wspomniałem wcześniej jest mi nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam profil MM na Facebooku i żadnego pozytywnego wpisu nie zauważyłem. :) Generalnie wszyscy krzyczą i się pienią, że będą rezygnować z ich usług. Ciekawe jak to w liczbach wygląd. Jakieś przypuszczenia macie kiedy mogą pojawić się dane z rok 2015 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt przy zdrowych zmysłach nie wchodzi na profile operatorów żeby wychwalać ich pod niebiosa ;). Na tym forum przykładowo jest bardzo wielu userów, którzy wręcz chwalą internet od MMP przy okazji rozmów o ofercie internetowej czy też TV. Wejdź na profile innych firm na FB i zobacz jakie żale ludzie wypisują. UPC i pierwsze 10 postów - same narzekania. Normalka :). Znasz kogoś kto tuż po tym jak przedłużył umowę od razu leci na FB i pisze o tym? :D

 

Jednostkowy raport roczny za 2015 rok – 29 lutego 2016 r.
Skonsolidowany raport roczny za 2015 rok – 29 lutego 2016 r. 

http://www.multimedia.pl/raporty_EBI_2016

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mi 60 Mb/s nie jest do niczego potrzebne. Wystarcza mi w zupełności 12 Mb/s. Do przeglądania Internetu,czasami ściągnięcia jakiegoś filmu, pogrania w jakieś gry online i korzystania ze Smart TV w telewizorze w zupełności mi starcza te 12 Mb/s. Nad 30 Mb/s jeszcze bym się może zastanawiał ,ale 60 Mb/s tak jak wspomniałem wcześniej jest mi nie potrzebne.

Miro, ja "przesiadłem" się kilka miesięcy temu z 6 Mb na 30 Mb. Różnica w komforcie pracy z netem i TV Smart jest zauważalna. Walcz o 30 Mb/s. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelis: Zdaje sobie sprawę, że ludzie "wykorzystują" internet dopiero jak dzieje się coś złego. Jednak skala negatywnych komentarzy mnie zaskoczyła. Często jest tak, że jednak ludzie piszą pozytywne opinie, szczególnie w odniesieniu do negatywnych wpisów. Coś na zasadzie "u mnie wszystko działa", "ja mam stabilny ping", "mi się nic nie wiesza". Współczuje osobie, która odpowiada za ich profil. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...