Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

tomekjot widzę że jesteśmy z tego samego miasta i u mnie nie ma żadnych dubli SD po ostatniej podmiance (Pulsy itd w HD) a Superstacji jeszcze nie dodali do DTV ale to ma miejsce w całej MM.

Edytowane przez asdfg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spotkałem i rozmawiałem z technikiem z mojej lokalizacji co tam nowego słychać. Sam stwierdził, że mogliby u  mnie w Wysokiem Mazowieckiem już teraz wywalić z 5 kanałów w analogu i raz dwa by się miejsce znalazło na nowe kanały w DTV, ale już wcześniej mi mówił, że w pierwszej połowie 2016 ma nastąpić u mnie redukcja analogu. Jeśli chodzi o kanały National Geographic to powiedział, że ich nadawca po prostu za dużo sobie życzy(ł) od MM kasy od jednego gniazdka, na co z kolei MM się nie godzi i dlatego nie ma owego kanału w ofercie. Każdy chce dziś zarobić i wyjść na swoje. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla dużych operatoròw ceny są zdecydowanie wyższe i myśleli, że MM łyknie taką cenę mimo wszystko. Ceny za pakiety w MM są zdecydowanie niższe niż na przykład w UPC i nie mają takiego pola manewru i kombinują jak mogą. Swoją drogą już dawno temu pisałem, że MM powinna podnieść ceny i wreszcie zacząć ulepszać infrastrukturę i dodawać a nie zamieniać kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tako po zgłoszeniu kilku pytań na FB i przez EBOK - zadzwonił konsultant i przekazał kilka informacji:

 

1) Kanały DVB-T są nadawane niezależnie od MMP i może to wynikać z lokalnych możliwości i okładów np. spółdzielnia czy wspólnota wymusiła niejako włączenie tych kanałów. Mogę sobie wystawić antenkę za okno i oglądać.  (Naprawdę nie mogę,  bo na jednym wejściu nie da się uruchomić dwóch źródeł sygnału) . Ponadto włączenie DVB-T blokuje pasmo na inne usługi. Pakietyzacja w takiej formie może być wynikiem decyzji biznesowych.

2) Kanały z oferty mmTV nie pokrywają się z tym co mam na telewizorze,  bo tak sobie zażyczyli dostawcy kanałów.

3) Kanały w SD mam zdublowane, bo nie każdy ma telewizor HD, ponadto mogą być nadawane na kanałach technicznych, których nie widać na dekoderze.

4) Odnośnie Superstacji - to decyzja jeszcze nie zapadła i być może po wyłączeniu analogu - kanał zniknie z ofert.

 

 

Jak ktoś ma inne pytania,  to może je zadać osobiście - oddzwonią.

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiler Jeśli chodzi o infrastrukturę to było pisane o planach Multimedii http://www.telko.in/multimedia-zaplaca-4-mln-zl-za-nowa-platforme-tv

Nie każdy zechce podwyżki, bo ktoś powie, że już teraz jest dla niego za drogo. Przecież w chwili obecnej jest tak, że jak się przedłuża umowę to oferują często cenę droższą za daną usługę niż wcześniej i tylko wypowiedzenie umowy daje możliwość negocjowania ceny. Więc taka podwyżka nie każdemu by pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Potrzebuję opinii kogoś z Chełma kto posiada moduł CAM i telewizor Panasonic. Działają wam wszystkie kanały? Jaki jest poziom sygnału? Jestem w miarę świeżo po wymianie dekodera na moduł i powiem tak, że część kanałów jest na poziomie ~30%, a część na poziomie 10% i oczywiście tych nie da się oglądać. Jak to u was wygląda? Jeśli tak ma być to wrócę na dekoder. 14 dni mam. Czy jeśli w tym czasie postanowię wrócić na dekoder to poniosę koszty podłączenia dekodera na nowo jak i koszty za moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haxon ja jestem z Chełma i mam moduł Cam w Samsungu i u mnie poziom sygnału jest w porządku (90-100%) - radziłbym sprawdzić instalację kablową zwłaszcza na rozgałęźnikach sygnału bo zapewne to jest przyczyną problemu. Jeśli to nie pomoże dzwoń po techników MM - łaski nie robią i muszą Ci to naprawić. Płacisz - wymagasz poprawnego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie chce mi się grzebać żeby zobaczyć typ rozgałęźnika bo mam je za półkami i szafą (2 sztuki) ale nie są to jakieś nowe bo mam je już przynajmniej 4-5 lat. Tak jak pisałem jeśli masz tak słabą jakość sygnału i uniemożliwia Ci to komfortowe oglądanie TV dzwoń po techników bo raczej nikt Ci tutaj poprzez ekran monitora tego nie naprawi - zresztą od tego przecież oni są.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zobaczyć czy przypadkiem F przy gnieździe nie jest przykręcona na wejście do radia ® a powinna być na TV. Bo mi się zdarzyło tak, że monter pomylił wejścia i miałem nie tak podłączony przewód do TV jak powinno być. A jeśli jest wszystko w porządku przy gnieździe a nie ma poprawy to należy gnębić techników z MM.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo radia jest puste, w połączeniach jest wszystko w porządku. Podłączałem nawet monitor pod kabel, na którym na co dzień działa telewizor. Na monitorze działało dobrze (przynajmniej TVP1 i TVP2). Reszte kanałów jeszcze później sprawdzę. Zastanawiam się tylko dlaczego jakość kanałów analogowych w telewizorze jest słaba, kiedy u mnie w pokoju na monitorze odbierają czysto. Może to jest jakaś wina po stronie TV :) Mimo wszystko jutro trzeba będzie się wybrać do MM i porozmawiać z nimi. Jak nic nie będzie się dało zrobić to będzie powrót do dekodera.

 

Edit: przełączyłem jeszcze raz do monitora i wszystkie kanały śmigają elegancko. Jakość i siła sygnału na poziomie 95-98%. Także trzeba wrócić do tego co było :)

Edytowane przez haxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, ja wiem, że nie powinno to mieć znaczenia czy dekoder, czy moduł. Tylko na dekoderze działało bez problemu. No i tak jak pisałem, podłączając moduł do monitora wszystkie kanały odbierają bez problemu :)

Edytowane przez haxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...