Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

To potwierdza ,że jakość kanałów HD w Polsce to pic na wodę, o jakości SD nie wspomnę.Gdy oglądam kanał HD to łapię się na tym czy czasem nie włączyłem dubel SD.Na niektórych programach NIE MA różnicy dla oka między SD a HD.A płacimy za tą "wysoką rozdzielczość" jak za zboże.

Ale oczywiście czasem jest na czym oko zawiesić: Animal Planet HD, TVP HD czy Discovery HD. Tele 5 HD to tylko przyklejony znaczek "HD". :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelis: Podałeś parametry z jakimi kanały nadaje Cyfrowy Polsat, a nie Multimedia. Kablówki bardzo często biorą sygnał światłowodem, dlatego np. jakość TVP 2 HD w kablu jest duzo lepsza niż ta nadawana na satelicie przez CP. A jak nie mogą pobrać sygnału światłowodem (bo np. nadawca im tego nie zapewnia), to niestety muszą go brać z satelity i nie jest to ich wina, że taki CP odstawia tam dziady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i zwracam się z pytaniem:

Mam wykupiony w Multimedii Multiroom, brałem bo był w promocji choć mam tylko jeden TV w domu (na wszelki wypadek)

Otóż szwagrowi który mieszka w tym samym mieście tylko na innym osiedlu popsuł się dekoder i pożyczyłem jemu ten drugi dekoder który leży w szafie na próbę.

Wiem że instalator rejestrował obydwa dekodery już u mnie w mieszkaniu więc spodziewałem się ze dekoder u szwagra "nie ruszy".

Ku mojemu zaskoczeniu dekoder działa u szwagra tylko z tą różnicą że ma tylko kanały które ja wykupiłem w pakiecie (on w swoim ma jeszcze C+)

Po tym przydługim wstępie nasuwa się pytanie czy jest opcja bym np wykupił max pakiet z HBO i C+ włącznie z Multiroom-em i ten drugi dekoder dał szwagrowi?

chodzi o to czy czy na jednym abonamencie można oglądać TV na dwóch różnych osiedlach w tej samej kablówce = wiadomo max pakiet a koszty na pół.

Czy Multimedia w jakiś sposób potrafi sie zorientować że dwa dekodery z jednej umowy odbierają sygnał w dwóch różnych mieszkaniach?

Z góry dziękuje za rzetelną odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "niewłaściwy" dekoder jest podłączony pod gniazdko data i ma aktywny kanał zwrotny to w niektórych przypadkach można stwierdzić, że dekoder jest na innym osiedlu. Jeżeli dekoder będzie miał wyłączony modem i będzie podłączony pod gniazdko TV to marne są szanse na wykrycie czegokolwiek. Pamiętaj, że w drugiej lokalizacji też musisz mieć wykupioną usługę telewizji w taki sposób, żeby żadne kanały w analogu nie były zakodowane. Jeżeli rozwiążesz umowę na telewizję albo zmniejszysz pakiet do najmniejszego to możesz mieć zafiltrowany sygnał i dekoder nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Na razie się tylko zastanawiamy czy jest taka możliwość, niedługo jednemu z nas kończy się umowa.

Ewentualnie miałoby to wyglądać tak że jeden z nas zostawia tylko wykupiony internet, a drugi bierze wspomniany max pakiet z multiroom-em.

Czy w dekoderze też znajduje się modem? Jak o ewentualnie wyłączyć i co w przypadku gdy zostanie wyłączony? TV będzie dostępna? Do internetu mamy osobny.

Model dekodera to ADB-3831CD jeśli to miałoby w czymś pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku odpowiem w kwestii technicznej. W przypadku gdy jeden z Was pozostawi tylko internet raczej na pewno w skrzynce technik założy filtr, który wytnie pasmo tv analogowej, nie wiadomo czy wytnie także pasmo tv cyfrowej (nie znam planu kanałowego MM ani filtrów jakie stosują). Może być tak, że poza kanałami na których jest internet w mieszkaniu nie będziesz miał sygnału lub może być tak, że nie będzie sygnału tylko tam gdzie jest tv analogowa a kanały z sygnałem cyfrowym będą dostępne bo formalnie i tak nie będziesz miał czym ich odebrać (potrzebny dekoder z aktywną usługą). Dekoder z modemem po podłączeniu do gniazda z zablokowanym kanałem zwrotnym nie zarejestruje się w MM (nie będzie wiadomo w jakiej lokalizacji jest użytkowany), przy czym usługa TV raczej powinna działać bo teoretycznie nie potrzebuje kanału zwrotnego (chyba, że sam dekoder się w pełni nie uruchomi jeśli się nie zarejestruje do sieci). Nie znam dokładnych rozwiązań technicznych jakie stosuje MM.

 

Na koniec pozostaje kwestia moralna, w regulaminie chyba każdego operatora jest zawarty zapis, że nie wolno usługi (urządzeń) udostępniać poza lokal instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj MM pozytywnie mnie zaskoczyła - zgłosiłem reklamację co do umowy na DTV i została rozpatrzona pozytywnie! Normalnie cud..., a co do kanałów to w końcu by coś powiedzieli odnośnie powrotu FOX i NGC (rozmowy trwają i nie wiadomo co dalej).

Jaki profit z tej reklamacji... Zacząłeś to się pochwal :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź otrzymałem na FB na temat EPG na kanałach MTV ;)

 

Multimedia Polska - Panie Radosławie, sprawdziliśmy, ramówka jak i to co jest nadawane zgadza się ze stroną MTV: www.mtv.co.uk. Ramówka była weryfikowana wielokrotnie i jest zgodna. Dokładnie taka sama ramówka jest też na polskich platformach satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zgłaszałem ten problem wielokrotnie jeśli chodzi o EPG związane z MTV, bez rezultatu. Czy oni tam są ślepi? Nie rozumieją, że MTV na Europę nadaje od jakiegoś już czasu wersje międzynarodowe a nie angielskie? Napisałem o tym właśnie niedawno teraz na facebooku a jako dowód zamiescilem ten o to link do artykułu:

https://satkurier.pl/news/101444/mtv-hit ... owymi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Nieuchronnie zbliża się termin końca umowy w Multimedii na Internet i TV . Oczywiście będę składał wypowiedzenie.

Ale zastanawiam się nad jedną kwestią.

 

Od jakiegoś czasu w skrzynce na listy dostaję wizytówki i ulotki od lokalnego przedstawiciela Multimedii.

Czy taki przedstawiciel ma większe pole do negocjacji niż np. konsultant w BOK-u ?

Byłem u nich (z ciekawości) i oczywiście nic sensownego nie zaproponowali. Uparcie dążą do tego żebym nie płacił mniej tylko więcej -)

 

Tam gdzie mieszkam mam jeszcze do wyboru alternatywnego operatora, który ma sporo niższe ceny więc mam wyjście awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...