Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie mam podłączony kabel HDMI, ale chciałem wrzucić obraz na komputer, mam takie magiczne urządzenie jak Sweex Grabber. Ono ma dwa wyjścia S-Video i Composite. Problem z dekoderem od Multimedii jest taki, że jak się ma HDMI, a potem podłączyć się Composite, czy jakieś Euro to jest brak obrazu. Wówczas trzeba przyciskiem DISP na pilocie ustawić tak, by na wyświetlaczu pojawił się napis CU85, wówczas pojawi się obraz, bo tak mamy tylko dźwięk. Dla kabla HDMI teoretycznie jest obojętne co tam jest ustawione, bo obraz zawsze pokazuje. Niestety, na infolinii Pan tego nie wiedział. Sam musiałem dojść. Mam nadzieję, że teraz wyraziłem się precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam podłączony kabel HDMI, ale chciałem wrzucić obraz na komputer, mam takie magiczne urządzenie jak Sweex Grabber. Ono ma dwa wyjścia S-Video i Composite. Problem z dekoderem od Multimedii jest taki, że jak się ma HDMI, a potem podłączyć się Composite, czy jakieś Euro to jest brak obrazu. Wówczas trzeba przyciskiem DISP na pilocie ustawić tak, by na wyświetlaczu pojawił się napis CU85, wówczas pojawi się obraz, bo tak mamy tylko dźwięk. Dla kabla HDMI teoretycznie jest obojętne co tam jest ustawione, bo obraz zawsze pokazuje. Niestety, na infolinii Pan tego nie wiedział. Sam musiałem dojść. Mam nadzieję, że teraz wyraziłem się precyzyjnie.

To widać, że kupiłeś coś o czym Ty nie masz pojęcia. Jak widziałem Sweex Grabber ma wejście chinch Video (analog) i audio L/P i nie ma problemu z dekoderem tylko Ty masz problem ze zrozumieniem standardów video, żeby zobaczyć coś na anologowych wyjsciach musisz ustawić standard SD tak jak np CVBS (ang. Color Video Blanking and Sync), a nie CU85 ;) Wyjścia analogowe nie wypuszczą HD, ale jak zauważyłeś na HDMI widać wszystkie rozdzielczości. Mam nadzieję że wyraziłem się precyzyjnie, a Ty jak coś kupisz i zanim zadzwonisz gdziekolwiek to poczytasz i douczysz się trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie info? W jaki sposób sprawdzasz ten bitrate? Czy mogę bitrate konkretnych kanałów sprawdzić wchodząc w jakieś opcje w dekoderze?

To proste... w miarę. Podłączam dekoder Multimedii do karty tv komputera przez HDMI. Potrzebne jest też urządzenie zdejmujące zabezpieczenie HDCP (na przykład takie). Niestety, w samym dekoderze nie ma możliwości sprawdzenia bitrate kanałów. Tzn. teoretycznie jest, ale ta funkcja została zablokowana przez programistów Multimedii.

 

Mój sposób pozwala też podłączyć konsolę do PC i nagrywać filmiki z gier. Jedynym minusem jest cena, bo to rozwiązanie do tanich nie należy.

 

A z innej beczki: zadzwoniłem do MM w sprawie braku oryginalnych ścieżek fonii na kanałach pakietu C+ HD ( na wersjach sd są dostępne). Technik po sprawdzeniu stwierdził że tak jest w całej MM i nie ma pojęcia dlaczego :lol2: . Obiecał przekazać sprawę wyżej. Zobaczymy czy ogarną bałagan i włączą wybór oryg. ścieżki dzwiękowej.

Technik się myli. Ja mam oryginalną fonię na 5 kanałach HD z paczki C+ (oprócz C+ Sport HD). Znów bałagan z organizacją w niektórych rejonach sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki: zadzwoniłem do MM w sprawie braku oryginalnych ścieżek fonii na kanałach pakietu C+ HD ( na wersjach sd są dostępne). Technik po sprawdzeniu stwierdził że tak jest w całej MM i nie ma pojęcia dlaczego :lol2: . Obiecał przekazać sprawę wyżej. Zobaczymy czy ogarną bałagan i włączą wybór oryg. ścieżki dzwiękowej.
Technik się myli. Ja mam oryginalną fonię na 5 kanałach HD z paczki C+ (oprócz C+ Sport HD). Znów bałagan z organizacją w niektórych rejonach sieci.

Ja również posiadam org. ścieżkę ALE wtedy i tylko wtedy kiedy w opcjach (dekoder ADB) zmienię Dolby Digital na TAK. Polecam sprawdzić tą ewentualność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Multimedia zakodowała wczoraj wszystkie nagrania na dysku w dekoderze z paczki Canal+ . Co ciekawe inne nagrania z innych kanałów są dostępne bez problemów.Co bardziej dziwne mogę dodawać nowego nagrania z pełnej paczki Canal+ i je obejrzeć, a nie mogę odtworzyć starszych .Reset dekodera nic nie pomógł. Telefon do działu technicznego też nic nie dał,bo tam tradycyjnie wszyscy walą głupa. Multimedia nigdy nie przestaje zaskakiwać ale ta zagrywka z ich strony jest wyjątkowo [beep]ka :/ Ich filozofia zakłada że w momencie gdy traci się dostęp do konkretnego pakietu, z automatu zostają zakodowane także nagrania na dysku z tegoż pakietu. A ja pełny Canal+ mam przecież cały czas :D Mieszają w uprawnieniach odbioru na dysku nie wiadomo z jakiego powodu i grają na nerwach swoich abonentom. Działania tej firmy to nic innego jak typowa wieś. :>

 

Edit :Wg. działu technicznego mogą albo sformatować dysk albo wynienić dekoder :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2: Wtedy tych nagrań już na 100 % nie zobaczy nikt. :crazy::crazy::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Disney'a na razie nie ma szans. Żaden wstyd, tylko biznes i pieniądze - Disney chce dużo za swoje kanały i jeszcze stawia wymagania o dostępności w najniższych pakietach. To by oznaczało podwyżki cen, więc Multimedia nie chce się zgodzić. Natomiast na nowości od Polsatu, szanse są spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z nagraniami z C+.

U mnie cały czas był czarny ekran.

Wszystko "padło" jak zrezygnowałem z C+. Trochę rzeczy sobie nagrałem, żeby obejrzeć w wolnej chwili. Gdzieś tydzień po wyłączeniu C+ próbowałem obejrzeć filmy i nie dało rady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z nagraniami z C+.

U mnie cały czas był czarny ekran.

Wszystko "padło" jak zrezygnowałem z C+. Trochę rzeczy sobie nagrałem, żeby obejrzeć w wolnej chwili. Gdzieś tydzień po wyłączeniu C+ próbowałem obejrzeć filmy i nie dało rady :(

U Ciebie jest inna sytuacja, ty zrezygnowałeś (norma), ale kolega nie rezygnował i mu uciekły nagrania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma, ale głupia. Skoro nagrałem to powinno zostać na dysku dopóki nie skasuję.

 

Ps. Z analogu po 12 zniknął TVP Sport HD. Teraz nadają TVP Sport ;)

Poza tym TVP 2 HD w cyfrze ma opóźnienie ok. 20 sekund w stosunku do TVP Sport w analogu. A oba kanały "na żywo" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się . Nagrania są do dyspozycji użytkownika dopóki sam ich nie usunie. I nikt nie ma prawa w to ingerować. Oliwy do ognia dolewa fakt że MM bierze co miesiąc za dzierżawę dekodera 20 zł . Pytam się za co ???? Jak MM nie odkoduje mi tych nagrań (a łaski nie robi) składam reklamację. Takie numery jakie wycina MM nie przejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM informowała dawno temu, że zmienia się regulamin dotyczący PVR - wiem, bo miałem to na fakturze. Mogłeś nie zgodzić się z tą zmianą i zrezygnować z PVR-a. Informowali że nagrania z poszczególnych kanałów są dostępne do czasu posiadania pakietu w skład którego wchodzi dany kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się . Nagrania są do dyspozycji użytkownika dopóki sam ich nie usunie. I nikt nie ma prawa w to ingerować. Oliwy do ognia dolewa fakt że MM bierze co miesiąc za dzierżawę dekodera 20 zł . Pytam się za co ???? Jak MM nie odkoduje mi tych nagrań (a łaski nie robi) składam reklamację. Takie numery jakie wycina MM nie przejdą.

Nagrania nie są własnością użytkownika Content jest własnością nadawcy. Jak płacisz za niego to masz do niego dostęp, przestajesz płacić to nie oglądasz...proste jak drut... :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się . Nagrania są do dyspozycji użytkownika dopóki sam ich nie usunie. I nikt nie ma prawa w to ingerować. Oliwy do ognia dolewa fakt że MM bierze co miesiąc za dzierżawę dekodera 20 zł . Pytam się za co ???? Jak MM nie odkoduje mi tych nagrań (a łaski nie robi) składam reklamację. Takie numery jakie wycina MM nie przejdą.

Nagrania nie są własnością użytkownika Content jest własnością nadawcy. Jak płacisz za niego to masz do niego dostęp, przestajesz płacić to nie oglądasz...proste jak drut... :read:

Ale ja płacę cały czas i nie mam dostępu do własnych nagrań : I gdzie tu ten prosty drut ? :D

 

 

Moja opinia na temat dekoderów PVR jest bardzo zróżnicowana :

Do zalet można zaliczyć:

-Dość ładny obraz na kanałach HD chociaż z satelitą nie ma tu żadnego porównania

-Cicha praca dekodera

-Możliwość edytowania własnych listy kanałów

-Przejrzyste i przyjazne menu

iii...tyle

 

Do wad zaliczyć można :

-niestabilna praca dekodera ( częste zawiechy,brak reakcji na pilota)

-pięta achillesowa - dysk Przy dużej ilości nagrań dekoder ostro muli

-trzeba uważać na dysk bo jest bardzo awaryjny-możliwe że MM zakupiła te dyski wprost z demobilu...)

-brak możliwości ( serio ?? .... :lol2: ) powrotu do ostatniego nagrania ,momentu filmu itp.

-trzeba pilnować przy instalacji siły i jakości sygnału( pozdrawiamy techników) Bo nagrania na dysku mogą być szarpane (stop klatki,przeskakiwanie scen)

-przeciętna jakość kanałów SD

-alfanumeryczny wyświetlacz rodem z lat 90-tych

-przy awarii Multimedia wymienia dekoder na ....inny używany dekoder :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ktoś pisał wyżej, że zmieniałeś pakiet na Platinium tak? Każdy pakiet ma inne klucze dekodujące.

Mimo to Multimedia nie ma prawa zakodować mi nagrań na dysku gdyż jestem aktywnym abonentem Canal+ .Wg. ich chorego regulaminu nie zrezygnowałem ze starego Canal+ z tzw. otwartym oknem a jedynie przedłużyłem promocję migrując do Platinium. Idąc na przeciw powinienem mieć dostęp do obu. Wystarczy dodać brakujące klucze do nagrań i po kłopocie. Nagrania nie mają daty ważności i mam prawo mieć do nich dostęp gdyż należą do mojej biblioteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja płacę cały czas i nie mam dostępu do własnych nagrań : I gdzie tu ten prosty drut ? :D

 

Moja opinia na temat dekoderów PVR jest bardzo zróżnicowana :

Do zalet można zaliczyć:

-Dość ładny obraz na kanałach HD chociaż z satelitą nie ma tu żadnego porównania

-Cicha praca dekodera

-Możliwość edytowania własnych listy kanałów

-Przejrzyste i przyjazne menu

iii...tyle

 

Do wad zaliczyć można :

-niestabilna praca dekodera ( częste zawiechy,brak reakcji na pilota)

-pięta achillesowa - dysk Przy dużej ilości nagrań dekoder ostro muli

-trzeba uważać na dysk bo jest bardzo awaryjny-możliwe że MM zakupiła te dyski wprost z demobilu...)

-brak możliwości ( serio ?? .... :lol2: ) powrotu do ostatniego nagrania ,momentu filmu itp.

-trzeba pilnować przy instalacji siły i jakości sygnału( pozdrawiamy techników) Bo nagrania na dysku mogą być szarpane (stop klatki,przeskakiwanie scen)

-przeciętna jakość kanałów SD

-alfanumeryczny wyświetlacz rodem z lat 90-tych

-przy awarii Multimedia wymienia dekoder na ....inny używany dekoder :>

Tu się zgodzę z tymi nagraniami u Ciebie to jakiś dziwoląg ;) Ale mam pytanie odnośnie szarpań na nagraniach. Czy w ostatnim czasie miałeś upgrade softu ? Bo u mnie po ostatniej aktualizacji (oprograowanie 32) problem zniknął, wcześniej był np na C+ Film HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder jest z wymiany od MM i masz rację jest niezłym dziwolągiem...ale przynajmniej nagrywa z bufora lub z epg :D W poprzednim to już nie było takie oczywiste...

Wg. zaleceń technika warto takiemu dekoderowi wymienić zasilacz na nieco mocniejszy gdyż ten "fabryczny" jest zdecydowanie za słaby i stąd problem ze stabilnością pracy dekodera. Faktycznie po wymianie zasilacza dekoder mniej się zawiesza... :lol2: Tylko raz dziennie :D

Moje oprogramowanie jest obecnie takie :

SAM_2248_zmniejszacz-pl_560767.jpg

 

Nowszej wersji oprogramowania sieć nie znajduje.

 

Na dzień dzisiejszy nagrania zacinają na właśnie Canal+ Film HD i Polsat Sport HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...