Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Oferta w UPC ( dostępna również teraz ) - http://www.upc.pl/telewizja/pakiety-dodatkowe/pakiet-canal+/ .. Cena 35 złotych. Dlatego sądzę, iż jest atrakcyjna wartość albowiem płacimy niby za 6 kanałów a faktycznie za 4 :) bo reszta to powtórki Premier jako Premiery.

Vectra kolejny duży gracz ma podobną cenę. Za 169,90 złotych masz w abonamencie wszystko. Robiłem porównanie ze swoją umową łącznie z kanałami Premium. Wychodzi mi mniej więcej to samo, więc za C+ w granicach 29,90+6 złotych. Sama oferta Vectry na Platinum to http://www.vectra.pl/canalplusplatinum czyli 49 zł.

Reasumując chciałbym w promocji MM całość za 39 PLN ale realnie rzecz ujmując liczę na 49 PLN :/:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vectrze niepromocyjne ceny odstraszają (89 zł za Platinium). Niestety, ale tylko NC+ i UPC mają dość atrakcyjne oferty na Platynę (odpowiednio 40 i 35 zł). Przewagą NC+ są kanały serwisowe, nie oferowane w kablówkach. Ale nie każdy może założyć antenę w swoim miejscu zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile płacą za Canal+ w największym konkurencie MM czyli w UPC. Całe 35 zł. Skoro obie sieci kablowe walczą o prym największej sieci w Polsce,to i ceny powinny być podobne.To tyle w teorii.Ale masz rację to MM.Sieć nastawiona na maksymalny zysk przy minimalnych nakładach.I tu moja wizja w sprawie cen za C+ raczej się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy obstawiać to ja wpiszę swój głos.

Oferta MM:

- bez podziału na pakiety

a) promocja za abonament 6 m-cy - 39,90 PLN

B) bez promocji - 49,90 PLN z możliwością 30 dniowym wypowiedzeniem

 

Swoją drogą marzeniem ściętej głowy byłoby wprowadzenie trzeciej opcji

c) promocja za abonament 12 m-cy - 34,90 PLN

ale to jak wspomniałem ... tylko marzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam [beep]-nie

67787196

Wie ktoś co z tym zrobić???Już mi rzęsy opadaja...I na zgłoszenie od nich dostałem takie pismo:

"Witam,

 

Dziękuję za kontakt z naszą Firmą.

 

Uprzejmie informujemy że usługa internetu jest poprawnie dostarczona do Państwa lokalu.

Po analizie parametrów pracy Państwa modemu, nie stwierdziliśmy żadnych nieprawidłowości w jego pracy.

 

Jednakże za modemem, najprawdopodobniej podłączony jest router WiFi , które to urządzenie niepoprawnie odpowiada na próby nawiązania z nim połączenia.

Prosimy o sprawdzenie pracy internetu na łączu bezpośrednim komputer - modem.

 

Sprawdzenie należy wykonać na stronie test.mm.pl, po czym, w przypadku niezgodności należy zapisać identyfikator testu i przekazać zgłoszenie do naszego działu Wsparcia Technicznego Call Center Multimedia Polska pod numerem 244244244 wewnętrzny 2, lub w odpowiedzi na ten email.

 

Firma Multimedia Polska nie gwarantuje stabilności pracy urządzeń sieciowych należących prywatnie do abonenta. Taki sprzęt diagnozuje i serwisuje administrator urządzenia sieciowego którym w tym przypadku jesteście Państwo."

Może być tak że jakis syf mi router blokuje?

Miele mi przeglądarka i zawiesza sie wywala biała stronę [chrome],skaner jest aktualizowany antywirus ważny,skanuję juz którys raz i jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kłopoty z netem, a jestem ze Szczecina. Dziś wysłałem zgłoszenie, bo przy 12 mbit na ich testerze mam max 10 Mbit przy testach na speedtest.net jakieś 7-8 mbit na drodze Szczecin -> Warszawa, wolne żarty. Tak się kończy właśnie ten ich tani internet, chyba obniżają ceny a zarazem przepustowość. Ta formułka o tym, że nie mają problemów na łączu to jest standard. Kiedyś mi pomogło dopiero napisanie do Gdyni, kiedy dostali pismo w ciągu 3 dni technik naprawiał łącze na klatce schodowej. Teraz też widze, że chyba problem jest poważniejszy tym bardziej, że nie jestem jedyny. W jakich miastach takie prędkości te 5 - 6 mbit, co tu pokazujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w [beep]a wala i tyle,ja z bochni jestem pisze z małej litery bo to typowy [beep]i-dołek

czyli na samym modemie dalej to samo wiec albo net albo komp a innego lapa nie mam na proby

wiesza sie na ogamie nic nie mogę zrobić wywala biała stronę :evil:

poza tym test.mm.pl kłamie jak byk skoro pokazuje taki wynik:

11845 Kbps768 Kbps13 ms

a speed test mówi że faktycznie cos nie tak jest bo szarpie łączem i odsył niski i powoduje to błędy i wywalanie białej strony w przeglądarce

Pocztę z przegladarce ładuje pół minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz zrobić napisali ci "Sprawdzenie należy wykonać na stronie test.mm.pl, po czym, w przypadku niezgodności należy zapisać identyfikator testu i przekazać zgłoszenie do naszego działu Wsparcia Technicznego Call Center Multimedia Polska pod numerem 244244244 wewnętrzny 2, lub w odpowiedzi na ten email."

Problem może powodować wiele czynników np. modem , ingres , niski snr cnr, niskie bądź wysokie parametry, najlepiej zadzwoń na infolinie i zobacz czy nie widzą błędów zawsze możesz poprosić o wizyte technika nie mogą odmówić. Bez dodatkowych informacji ciężko cos poradzić. Co do prędkości przyjęło się że może być strata 30 % ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie testy na innych stronkach. Dla przykładu najbardziej pomocne jet tutaj chyba speedtest.net, gdzie wybierasz najbliżej ciebie położony serwer i tam wiarygodność pomiaru jest chyba najlepsza. Poza tym, tak ja powiedział kolega Dos, zapisz sobie nr twojego pomiaru na stronce MM i podaj przy kontakcie z call center, bądź najlepiej telefonicznie przedzwoń do nich i wtedy technik sprawdzi na bieżąco co dzieje się z twoim modemem. Dla przykładu, kiedy jakiś czas temu zwiększałem sobie prędkość z 12 na 20 Mb/s, długo miałem w okolicach 15 Mb/s. Dzwoniłem do nich, katowałem i kiedy jakiś normalny technik przy słuchawce na spokojnie zrobił testy (widziałem, że coś robi bo modem mi się restartował), nagle stwierdził, że rzeczywiście jest coś nie tak. Po piętnastu minutach (kiedy osobiście zresetowałem modem), prędkość wynosiła dokładnie 20 -22 Mb/s według speedtest.net. Tak więc, najlepiej do nich dzwonić aż do skutku. Najdziwniejsze, że masz strasznie wysokie pingi, może wina leży jednak po twojej stronie m-mediol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedzie serwisant, podłączy swój laptop, wykona test, będzie ~12Mbps to podziękuje i wyjdzie hihihi

Oni zdalnie widzą parametry pracy naszych modemów, więc jak jest jakiś odchył to wysyłają serwisanta żeby sprawdził instalacje do modemu.

Wg. mnie to może być problem w komputerze dlatego najlepiej sprawdzić na innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jutro wkładam progr.any wirusowy z multimedii teraz jadę na esecie na wersji próbnej i o północy kończy mi się okres próbny,także pobadam to jak będzie śmigać,wysokie pingi mam owszem może ten laptop coś chachmęci/

Dokleję coś aby tyle nie pisać nowych postów.W nocy pomiar wykonuję i napiszę,że nie jest źle.Żeby nie bruździć wklejkami to napiszę,że ping jest 26 wysył 0.77 pobór 11.85 .Jutro poobserwuję jeszcze ale raczej najgorzej jest wieczorami.Odinstalowałem jedną przeglądarkę może ona miała coś do rzeczy,musiałem kombinować z przeglądarkami ,bo myślałem,że inna będzie lepiej działać i miałem chwile dwie.Przeprowadziłem też czyszczenie gruntowne przez revo uninstaler[także czyszczenie śladów pracy],defragmentaryzację dysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby antywir coś poprawił a już na pewno ten od MM to nie jest najlepsze. Raz, że trzeba za niego słono płacić bo promocja kiedyś tam się kończy. Po drugie nie wiadomo jak jest z jego skutecznością, stawiam, że jest na marnym poziomie. Najlepiej użyć jakiegoś darmowego antywira np. Avast Free. Tu naprawdę nie leży problem w antywirusie, bo jak przejrzeć forum, problem występuje u większej liczby użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował adwcleanera (mały programik, ale dosyć szczegółowo zagłębia się w system i usuwa różne adware i spyware). Niestety usuwa też dane przeglądarki (ale razem z nim - syf typu paski, dodatki, doinstalowane wyszukiwarki itp.). Raz na jakiś czas skanuję nim komputer. Ciężko mi stwierdzić czy jakiś śmieć tego typu spowalnia internet, ale jeżeli nie sam net - to przynajmniej przyspieszy komputer. Jeżeli masz router wifi to też sprawdziłbym na twoim miejscu jak się ma sprawa na kablu (generalnie router powinien trzymać prędkość, ale przywykłem już do tego, że na wifi jest ona trochę mniejsza i miewa "skoki"). Sam nie mam internetu z MM, ale od mojego dostawcy na wifi mam 60 do 75 mbps (umowa na "do 100 mbps"), na kablu - znacznie ponad 90. Router jest w tej chwili jakieś 2 m ode mnie ;-) Gdy miałem umowę na do 30 mbps - było to samo, czyli np. 20 na wifi i 29 na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby antywir coś poprawił a już na pewno ten od MM to nie jest najlepsze. Raz, że trzeba za niego słono płacić bo promocja kiedyś tam się kończy. Po drugie nie wiadomo jak jest z jego skutecznością, stawiam, że jest na marnym poziomie. Najlepiej użyć jakiegoś darmowego antywira np. Avast Free. Tu naprawdę nie leży problem w antywirusie, bo jak przejrzeć forum, problem występuje u większej liczby użytkowników.

 

Paręnaście stron wcześniej był ten wątek opisywany https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=10&t=42&start=3390 . Osobiście skuteczność tego programy po ponad miesiącu ostrego testowania oceniam na dobry +. Na pewno lepszym jest od darmowych a w szczególności od Avasta.

Co do samego łącza internetowego to mam dobre zdanie ( lokalizacja Szczecin ). Dosył w granicach 98% deklarowanego a nieraz ciut więcej. Pingi w normie jak na kablówkę. Od ponad roku tylko raz miałem awarię, która trwał może ze 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...