Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zerojedynkaX napisał:

Dziwne że UOKIK zgodzil się na to przejęcie.  Dla klientów to strata.  Im więcej kablówek na rynku tym większa konkurencja i niższa cena. A tak rządzą właściwie dwie : UPC I Vectra. Reszta to drobnica albo internetowa TV.

W sumie to zostanie jeden vectra bo upc kupuje play dziwny przypadek że nagle wszystkie kablówki się sprzedaja i wycofują interesy z Europy jak np upc

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy , żeby oglądać TV nie trzeba mieć kablówki. Polsat na Polsat Go , TVN na Playerze , TVP na TVP Vod. No i zostaje naziemna , która od maja przyszłego roku będzie cała w HD. A kanały premium też można wykupić oddzielnie w internecie. Może to i dobre. Wykupuje to co ogladam , a nie 170 programów w kablówce a oglądam 30. Płacę niestety za 170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu od zatwierdzenia przejęcia MM przez Vectra i nadal nie wiadomo na jakiej zasadzie to ma być. Założenia były takie, że część sieci pójdzie do sprzedaży, ale nigdzie nie sprzedano tych fragmentów sieci. Teraz dalsze przepychanki. Ciekawe jak to się skończy, bo, że nastały cięższe czasy dla klientów (wzrost cen + spadek jakości usługi + ogólny bałagan chociażby na liście kanałów) to już się przekonaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2021 o 21:58, kordyl24 napisał:

Czy miał ktoś podobny problem z tym, że moduł CAM od multimediów/vectry nie był kompatybilny z danym producentem telewizorów? Ja jestem właśnie po zwrocie telewizora Hisense, bo jak się okazało w sklepie moduły od MM nie działają w Hisensach. Po wstępnej rozmowie technik zaproponował wymianę modułu na dekoder, ma ktoś jakieś doświadczenia z taką wymianą urządzenia podczas trwania umowy? Jest to w ogóle możliwe, są jakieś dodatkowe koszty związane z taką zamianą? 

Ja miałem problem kilka lat temu i to na module CI. Działo się to na telewizorze Philipsa(z niemal najwyższej 8 serii), z tym że to był telewizor z 2012 roku. Wtedy Multimedia oferowała 3 lub nawet 4 moduły różnych marek. Ja dostałem taki marki Neotion. Moduł w ogóle działał, ale pojawiały się na ekranie artefakty(czasami np. 1/3 ekranu od góry była zakodowana). Technik powiedział, że zapewne styki w gnieździe modułu w TV są "brudne" i trzeba je przeczyścić. Oczywiście potraktowałem to jako kompletną bzdurę. Jako że tamte moduły nie były parowane z kartą, więc za 40zł kupiłem na olx używany moduł Conax marki Smit, przełożyłem do niego kartę i działało już bez problemu. Później jeszcze testowałem na module Technisat i też dobrze działało. Jeśli jednak teraz jest tak, jak kolega wyżej napisał, że karty są parowane, to ten sposób już nie zadziała. To jest kluczowe, czy karta jest parowana, a nie to czy dają moduły CI+. To wcale nie znaczy, że muszą być parowane. Multimedia ma inne karty, z inną wersją Conax niż Vectra. Trzeba by to po prostu przetestować.   

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te czasy jak analogowa kablówka miała 50 programów , nic nie kodowane żadne dekodery  moduły itp. I wszystko działało. Multiroom robiło się samemu, przez rozdzielacz na drugi pokój i już. A teraz takie zapory porobili jakby każdy abonent był złodziejem i trzeba chronić to dobro czyli sygnał TV cyfrowej.

A przecież za czasów analogowej kablówki operatorzy też zarabiali ...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 20.11.2021 o 13:30, zerojedynkaX napisał:

Gdzie te czasy jak analogowa kablówka miała 50 programów , nic nie kodowane żadne dekodery  moduły itp. I wszystko działało. Multiroom robiło się samemu, przez rozdzielacz na drugi pokój i już. A teraz takie zapory porobili jakby każdy abonent był złodziejem i trzeba chronić to dobro czyli sygnał TV cyfrowej.

A przecież za czasów analogowej kablówki operatorzy też zarabiali ...

 Pamiętam Na HBO był założony filtr w skrzynce który można łatwo było zdjąć.Takie były czasy, wtedy HBO dawało 10 dni były odkodowane, a w Canal+ były

otwarte okienka.

Edytowane przez andyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maks27 napisał:

U mnie w analogu było ok 50 programów za 60 złotych, teraz jest ich dużo więcej i dodatkowo w niższej cenie jeszcze internet. Więc jestem zadowolony ze zmian, nie wiadomo co będzie za jakiś czas oraz czym nas zaskoczy Vectra, pewnie będzie drożej.

Ja nigdy nie placilem prawie 300zl w pakiecie ze ścinkami brakiem sygnału i wiecznymi awarami. A tak poza tym to według mnie technologia poszla do tyłu 

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w temacie, ale jak ktoś ma TV LG Smart z 2016r. lub nowszy to Apple daje w promocji dostęp do Apple tv+ na trzy miesiące za free. Potem można zrezygnować, lub płacić miesięcznie 24,99 zł. 

Jest tam trochę filmów i seriali. Co ważne w bardzo dobrej jakości obrazu i dźwięku. HDR, Dolby Vision i Dolby Atmos.

https://www.google.com/amp/s/hdtvpolska.com/jak-ogladac-filmy-na-apple-tv-za-darmo-telewizory-lg/amp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pasiak napisał:

nic nie wysyłał. Z tego co pisał ponieśli cenę internetu o 12 zł bo zwiększył. Umowę miał do koca marca. Zrezygnował z elevenów bo tam coraz słabsza oferta.

W takim razie musiał oglądać tylko Bundesligę na tych Elevenach, bo w sumie tylko to odeszło. W dodatku w Multimedii Eleveny dawali za 5zł. Nowy nadawca Bundesligi za transmisje nawet nie w FHD bierze 34zł(poza Bundesligą tam niewiele jest ciekawego), to niech się kolega przyzwyczaja do tego typu coraz "lepszych" ofert 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypowiedzeniu, Maxbox zazwyczaj 20 zł + 10 zł za dekoder, internet 300+ zazwyczaj od 17 zł do 35 zł w zależności od dodatkowych usług i negocjacji.

5 zł za Eleveny, ale nie warto brać na 2 łata, jak ktoś ogląda tylko F1, bo za rok licencja przechodzi do Viaplay.

Pakiet HD 5 zł, ale w nim poza TVP HD nic nie ma dodatkowego do Maxbox, a i tak niektórzy mają go bez pakietu.

PVR USB 0-5 zł w zależności od negocjacji. Telefon lub Internet mobilny 5-25 zł.

HBO 10 zł do 20 zł.

 

Można podsumować i już wiadomo ile się powinno płacić.

 

Z drugiej strony, za rok może już nie być Multimedia sp. z o.o. lub wręcz przeciwnie, będzie ponownie samodzielna.

 

Można też przejść do Vectry. Internet 300/40 zamiast 300/25. Eleven 4 i 4K. Kilka dodatkowych kanałów. Możliwy pakiet Netflix lub Viasat.

Ale cena minimum o 50% wyzsza.

Edytowane przez aquarius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...