Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Wojtasekole napisał:
Czy orientuje się ktoś jak w dekoderze IPS 3000 dokonać aktualizacji kanałów ? Podobno sam się aktualizuje ale chyba to nie prawda bo nie mam kanału TVP 4K. 

W tym dekoderze nie znajdziesz kanału TVP 4K bo dekodery w MM nie obsługują 4K. Musisz kabel podpiąć bezpośrednio do tv i tam wyszukać kanały.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czat z konsultantem

CZzy bedzie kanał dostepny

https://satkurier.pl/news/205204/vectra-tvp-4k-nowoscia-tvp-sport-w-otwartym-oknie.html

KONSULTANT

tak, ale to w ofercie Vectry macierzystej

.....

na sieci przejętej nie ma mozliwosci.

...

nie będzie tego kanału na zasobach Multimedia

 

Czyli w Jaworznie NIE MAMY

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, tak jak już koledzy wcześniej napisali, jak ktoś ma dekoder to musi wypiąć antenę i podpiąć bezpośrednio do TV. Jeżeli jest moduł CAM to telewizor po wyszukaniu nowych kanałów znajduje program TVP 4K, który jest niekodowany. Oczywiście trzeba posiadać TV 4K z obsługą kodeka hevc h265.

Chociaż kolega Ryszard48 ma w stopce podpis 3xCAM....także On musi się wypowiedzieć jak to u niego wygląda.

Edytowane przez marciniozo
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od telewizora. U mnie na 2 Samsungach (w tym jeden UHD) po przeskanowaniu muxa, na którym leci TVP 4K dodaje 4 programy, jednak nie pojawia się nic nowego w liście programów. Pełne skanowanie również nie powoduje pojawienia się pozycji 222. Jednak na tunerze na komputerze wyszukuję w DVB-C TVP 4K i działa przyzwoicie. Widzę, że chyba nawet podciągnęli bitrate - już nie spada poniżej 19Mb. Zwykle średnio ok. 20 Mbps. Więc sygnał w sieci Mutimedia jest, tylko coś jest zamieszane z listą programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomG, w mojej lokalizacji nie ma żadnych muxów w kablu. Jest TVP 4K. Mam Moduł korzystam z DVB-C. Z tym, że ten kanał to i tak nie jest zakodowany. 

Dobrze, że bitrate podnieśli. Jeszcze by mogli dać HDR...

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy TV Samsung polecam soft do edycji listy kanałów "SamToolBox". Można edytować wszystkie parametry kanałów. Testowo podmieniłem parametry na kanale 325 (pierwotnie FILMAX HD): name: TVP 4K; sid: 4003; mpid oraz vpid: 2157.

Po wgraniu zmodyfikowanej listy do TV na kanale 325 oglądam TVP 4K :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ryszard48 napisał:

Przeskanowałem kanały znalazł kanał FILMAX HD  jak pisze kol TomG ale jest cimno

 

Zgadza się - kanał FILMAX HD jest dla na niedostępny, a ma najbardziej zbliżone parametry do TVP4K. Dlatego też po prostu zmieniłem jego parametry, żeby mieć w tym miejscu TVP 4K. Procedura jest taka, że trzeba wyeksportować listę kanałów z TV na pendrive/dysk usb. Następnie należy wczytać ją do programu SamToolBox (do pobrania np. z https://ulozto.net/file/tPEtBf7t/samtoolbox-win7-v0-11-rar) i zmienić przykładowo na kanale 325 parametry na takie: name: TVP 4K; sid: 4003; mpid:2157; vpid: 2157. Zapisujemy listę i importujemy ją do telewizora. Po tej operacji na kanale 325 jest TVP 4K. Być może inne telewizory zwyczajnie znajdują kanał TVP 4K na właściwej pozycji (222), jednak moje Samsungi sobie z tym nie radzą. A może to kwestia sieci? U mnie jest "Vectra Gdynia-MMP (ID 00e8)"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem propozycję przedłużenia umowy i po małych negocjacjach dogadaliśmy się co do nowych warunków. Umowa wszystkich usług na 12 miesięcy lecz pakiet HD na 24 miesiące. Pan powiedział że przy tym pakiecie można wypowiedzieć umowę po 12 miesiącach pomimo tego że umowa jest na 24 miesiące. Co o tym myślicie. Wszystko jest OK czy chcą mi rozbić terminy zakończenia usług bo nie wiem czy mam potwierdzać nowe warunki umowy.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wojtaas napisał:

Dziś dostałem propozycję przedłużenia umowy i po małych negocjacjach dogadaliśmy się co do nowych warunków. Umowa wszystkich usług na 12 miesięcy lecz pakiet HD na 24 miesiące. Pan powiedział że przy tym pakiecie można wypowiedzieć umowę po 12 miesiącach pomimo tego że umowa jest na 24 miesiące. Co o tym myślicie. Wszystko jest OK czy chcą mi rozbić terminy zakończenia usług bo nie wiem czy mam potwierdzać nowe warunki umowy.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka
 

Również przy przedłużaniu umowy (luty) dostałem pakiet HD na 24 MSC. Wiele razy dzwoniłem z pretensjami aby zmienili na 12 miesiecy i każdy konsultant powiedział, że taka promocja jest i po 12 MSC będzie można zrezygnować - z resztą w umowie z tego co pamiętam jest zawarta ta informacja. 

Edytowane przez Wojtasekole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TomG napisał:

Zgadza się - kanał FILMAX HD jest dla na niedostępny, a ma najbardziej zbliżone parametry do TVP4K. Dlatego też po prostu zmieniłem jego parametry, żeby mieć w tym miejscu TVP 4K. Procedura jest taka, że trzeba wyeksportować listę kanałów z TV na pendrive/dysk usb. Następnie należy wczytać ją do programu SamToolBox (do pobrania np. z https://ulozto.net/file/tPEtBf7t/samtoolbox-win7-v0-11-rar) i zmienić przykładowo na kanale 325 parametry na takie: name: TVP 4K; sid: 4003; mpid:2157; vpid: 2157. Zapisujemy listę i importujemy ją do telewizora. Po tej operacji na kanale 325 jest TVP 4K. Być może inne telewizory zwyczajnie znajdują kanał TVP 4K na właściwej pozycji (222), jednak moje Samsungi sobie z tym nie radzą. A może to kwestia sieci? U mnie jest "Vectra Gdynia-MMP (ID 00e8)"
 

Zrobiłem jak poleciłeś  tylko mały problem w samsungu SAMSUNG UE50H6400 bez problemu zaciągnął plik SCM ,i po zmianie  sid: 4003; mpid:2157; vpid: 2157jest tylko głos ,natomiast to już coś. W SAMSUNG QLED QE55 Q70 RAT   nie ma pliku SCm tylko zciąga sie lista kanałów  w pliku ZIP nie wiem jak sie do tego zabrać. aby pozamieniać czestotliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...