Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, killerów dwóch napisał:

Panowie, dajcie znać, czy jestem naiwny czy nie, bo przedłużyem umowę na internet na tej ich promocji "za dychę więcej". Mianowicie miałem internet GPON 300 Mb/s za 45 zł a teraz będę miał 600 Mb/s za 55 zł. Przepłaciłem?

Płace 61zł za 900 hfc, dodam że jest to cena 'standardowa', w jednym z pdf jest rozpiska cen rocznych, niżej nie chcieli zejść. 

Edytowane przez Wezu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, marivsh said:

Dokładnie, moduł to tylko dekoder (karta) zakodowanego sygnału - za przetworzenie sygnału odpowiada TV.

 

To jest pół prawdy. Moduł CAM musi dać radę zdekodować strumień. 4K to większa przepływność strumienia niż HD. Bardzo stare moduły CAM to nawet kanałów HD nie dawały rady. Te co my mamy to jest CI i ten standard nie obsługuje przepustowości takiej żeby zdekodować kanały 4K. Do 4K konieczne są moduły CI+ - takie daje Vectra i dlatego oni mogą mieć 4K.

Gdyby MMP zaczęła oferować te kanały 4K które ma Vectra to musieli by chętnym na nie wymieniać moduły CI na CI+.

 

Do tego dochodzi to, że dostawcy treści zapewne wymagali by dla kanałów 4K kontroli nad treścią, w jaki sposób jest wykorzystywana a to daje tylko standard CI+.

 

Podobnie zresztą z dekoderami, nie wiem co dokładnie mogą te które oferuje MMP i czy którykolwiek obsługuje 4K. Ci abonenci którzy mają takie nieobsługujące 4K, gdyby dać im możliwość zakupu kanałów 4K, musieli by mieć wymieniane te dekodery na nowsze.

 

Osobiście nie mam potrzeby posiadania kanałów TV 4K z kabla czy satelity. Jest tam, jak na standardy 4K, bardzo niska przepływność. Różnica z samej wyższej rozdzielczości 4K jest żadna, chyba że patrzymy z bardzo bliska. Widać ją dopiero gdy wchodzimy w rzeczy typu HDR i DCI-P3 (a to jest możliwe nawet przy HD) ale czy którykolwiek kanał 4K (z tych w dostępnych w PL) to ma ? BBC w UK to ma.

A są one (kanały 4K) traktowane przez dostawców treści jak złote jajka, wg. mnie są tego zupełnie nie warte.

Tymczasem gdy ktoś chce pooglądać coś w 4K i widzieć różnicę względem HD to raz ze potrzebny dobry TV (z prawdziwym HDR jakimś sensownym pokryciem palety DCI-P3) a dwa - dużo lepsze są do tego platformy streamingowe lub płyty BluRay UHD (czy też ripy...)

 

Poza tym filmów kręconych w 4K nie ma tak dużo. Duża część to upskalowane 2K...

 

Just my two cents....

Edytowane przez klosz007
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułów Cl+ nie da się nagrywać na USB (funkcja PVR zablokowana). Dlatego wolę Cl  bo dużo nagrywam.

A przy 55 calach i mniej naprawdę ciężko zauważyć różnicę FHD - UHD. Może  0,5 metra od ekranu.

Oglądałem program 4K na Vectrze u znajomych ( chyba Funbox uhd czy jakoś tak) i daruję sobie póki co tę funkcję.

Tylko filmy demonstracyjne 4K na you tubie wyglądają atrakcyjnie. Reszta to naciągane 4K. No pewnie mecze w TVP 4K będą robione kamerami UHD i bez skalowania nadawane w tym formacie. To obraz może być atrakcyjny nawet na 50 calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułów Cl+ nie da się nagrywać na USB (funkcja PVR zablokowana). Dlatego wolę Cl  bo dużo nagrywam.
A przy 55 calach i mniej naprawdę ciężko zauważyć różnicę FHD - UHD. Może  0,5 metra od ekranu.
Oglądałem program 4K na Vectrze u znajomych ( chyba Funbox uhd czy jakoś tak) i daruję sobie póki co tę funkcję.
Tylko filmy demonstracyjne 4K na you tubie wyglądają atrakcyjnie. Reszta to naciągane 4K. No pewnie mecze w TVP 4K będą robione kamerami UHD i bez skalowania nadawane w tym formacie. To obraz może być atrakcyjny nawet na 50 calach.
Standard CI+ nie wyklucza nagrywania. Umożliwia zablokowanie nagrywania, ale nie wszyscy operatorzy blokują tą funkcję. Jestem klinkierem UPC, tam są tylko moduły CI+ i nagrywam bez problemu. Są pojedyncze audycje nawet nie programy gdzie nie można nagrywać. Do tej pory spotkałem się tylko z takim jednym programem. I część programów np. na POLSAT NEWS ma czas w trakcie którego można program odtworzyć. Przynajmniej ja tak miałem, że jakiś stary program nie dał się odtworzyć. Musiałem go usunąć.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Vectry się wypowie czy ten operator blokuje funkcje PVR na modułach Cl +.  Słyszałem od znajomych że nie da się nagrywać.
Tak blokuje niby się nagrywa ale po wyłączeniu TV program się kasuje z dysku

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebagit napisał:

Standard CI+ nie wyklucza nagrywania. Umożliwia zablokowanie nagrywania, ale nie wszyscy operatorzy blokują tą funkcję. Jestem klinkierem UPC, tam są tylko moduły CI+ i nagrywam bez problemu. Są pojedyncze audycje nawet nie programy gdzie nie można nagrywać. Do tej pory spotkałem się tylko z takim jednym programem. I część programów np. na POLSAT NEWS ma czas w trakcie którego można program odtworzyć. Przynajmniej ja tak miałem, że jakiś stary program nie dał się odtworzyć. Musiałem go usunąć.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Swoim wpisem tylko potwierdziłeś, że jednak są ograniczenia. Może mniejsze niż w Vectrze, ale jednak są. Słyszałem, że w UPC jest blokowane np. nagrywanie niektórych premier filmowych z C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 17:25, killerów dwóch napisał:

Panowie, dajcie znać, czy jestem naiwny czy nie, bo przedłużyem umowę na internet na tej ich promocji "za dychę więcej". Mianowicie miałem internet GPON 300 Mb/s za 45 zł a teraz będę miał 600 Mb/s za 55 zł. Przepłaciłem?

jaki kolego masz router na GPON?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 11:58, zerojedynkaX napisał:

Czyli nasze moduły Cl z Multimedii dla nagrywających najlepsze. Nic nie blokują , nie zdarzyło mi się aby coś nie nagrało.

A to że nie nadają się do 4K jakoś przeżyję. Póki co takich programów u nas nie ma.

Ponieważ przy modułach CI nie mają takiej możliwości, aby Ci coś blokować. Przy CI+ mają, chyba, że modułu CI+ użyje się w urządzeniu bez certyfikatu CI+. Generalnie zgoda na danie sobie modułu CI+ to zgoda na różne blokady i ograniczenia ze strony operatora, czy nadawcy, a dla mnie kanały 4K są ich zupełnie nie warte.

Edytowane przez Barti
Usunięto puste cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

Czy ktoś znający się na tym może potwierdzić , że nasze obecne moduły Cl  nie zdekodują sygnału  4K ?

Nie chodzi o to, że nie zdekodują tylko właściciele praw wymagają, żeby kanały 4K były zabezpieczone najlepiej jak się da. 

Dlatego właśnie np. do odbioru C+ 4K jest już potrzebny nie tylko CI+, ale dodatkowo z ECP. Tak samo jest w Tivusat, że do odbioru UHD trzeba mieć moduł CI+ ECP.

Na razie nie da rady ich chyba użyć w niecertyfikowanych urządzeniach(np. na Enigma2) w przeciwieństwie do zwykłych CI+, a o CI nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Załóżmy że Multimedia wprowadza za miesiąc 2 kanały UHD 4K. Wymiana kilkuset tysięcy modułów to dość poważna operacja. Wielu widzów nie będzie chciało do końca swoich umów oddać-wymienić dekodery. Czy oni póki co odbiorą programy 4K ?  Drążę ten temat , bo to dla mnie ciekawe.....😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strzala dopóki operatorzy - dostawcy treści pozwolą na używanie modułów CI+ ECP bez załączonego ECP to takie moduły będą działać w każdym sprzęcie.

Moduł C+ CI+ ECP na dekoderze z E2 - Linux i odbiór C+ 4K. Tak samo jest z najnowszym modułem CI+ ECP Tivusat tym zestawie z czarną kartą. Także działa i dekoduje.

 

Tak samo z innymi modułami CI+ np. HD+ / Tricolor TV / Fransat / BIS TV / SKYLINK / HD Austria dekoduje kanały 4K.

Więc większość dostępnych modułów CI+ ( bez ECP ) także tych dostępnych w kablówkach umożliwia zdekodowanie kanałów 4K.

 

ECP i coraz nowsze zabezpieczenia to wymysł firm systemów kodowania żeby wyciągnąć kasę i zarobić.

 

Przykład Tricolor TV - pakiet z kanałami UHD - 4K ( w tym Eurosport 4K ) to koszt 2500 rubli czyli około 150 zł na rok . Nikomu nie opłaca się bawić w piractwo.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77W takim razie jak się ma do tego co piszesz ten poniższy artykuł z satkuriera? Właściciele Tivusat kłamali, żeby wyciągnąć więcej kasy za nowe karty, a w rzeczywistości nic się nie zmieniło?

https://satkurier.pl/news/186084/zamieszanie-z-nowa-karta-tivsat-black.html

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem - dopóki na modułach CI+ z ECP zabezpieczenie ECP jest wyłączone to działają one w każdym dekoderze TV z CI+.

 

Co do Tivusat to się zmieniło to że:

Na złotych kartach działa RAI 4K

Na nowych zestawach CI+ ECP z czarną / srebrną kartą działają kanały RAI 4K - Muzeum 4K - My Zen 4K - TravelXP 4K.

 

Kasę to wyciągają firmy od kodowania - zabezpieczenia treści od producentów - nadawców i na końcu od abonentów wprowadzając coraz to nowsze zabezpieczenia w imię walki z piractwem.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77Co tu rozumieć? Wypowiada się szef sprzedaży Tivusat, podaje konkretne wytwórnie, które niby wymogły na nich wprowadzenie karty z nowymi zabezpieczeniami, żeby mogli w ogóle pokazywać ich treści w 4K. No i co, te wytwórnie wymagały wprowadzenie tych kart z nowymi zabezpieczeniami, ale już nie wymagały, żeby te zabezpieczenia w ogóle włączyć? Coś tu chyba się nie spina, nie sądzisz? No chyba, że są tam jeszcze jakieś inne nowe zabezpieczenia poza ECP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

No tak. Załóżmy że Multimedia wprowadza za miesiąc 2 kanały UHD 4K. Wymiana kilkuset tysięcy modułów to dość poważna operacja. Wielu widzów nie będzie chciało do końca swoich umów oddać-wymienić dekodery. Czy oni póki co odbiorą programy 4K ?  Drążę ten temat , bo to dla mnie ciekawe.....😉

Multimedia nie wprowadzi kanałów 4K, nie będzie dekoderów 4K. Wszystko to jest w Vectrze i możesz to mieć, podpisz nową umowę z migracją do Vectry.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonię dzisiaj w imieniu mamy (jestem upoważniony do wszelkich zmian w jej imieniu), mówię, że chcę złożyć wypowiedzenie a babsztyl mi mówi, że telefonicznie nie da się złożyć wypowiedzenia z upoważnienia. Ja jej na to, że rok i dwa temu problemu nie było a ta mi na to, że w tamtym roku to się w ogóle nie dało złożyć wypowiedzenia przez telefon. I gadaj z [beep]em to sprowadzi cię do swojego poziomu i zabije doświadczeniem. Coraz większe problemy robią przy wypowiedzeniach, myślą chyba, że w ten sposób zatrzymają klienta. Żart nie poważna firma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leszek234 napisał:

Dzwonię dzisiaj w imieniu mamy (jestem upoważniony do wszelkich zmian w jej imieniu), mówię, że chcę złożyć wypowiedzenie a babsztyl mi mówi, że telefonicznie nie da się złożyć wypowiedzenia z upoważnienia. Ja jej na to, że rok i dwa temu problemu nie było a ta mi na to, że w tamtym roku to się w ogóle nie dało złożyć wypowiedzenia przez telefon. I gadaj z [beep]em to sprowadzi cię do swojego poziomu i zabije doświadczeniem. Coraz większe problemy robią przy wypowiedzeniach, myślą chyba, że w ten sposób zatrzymają klienta. Żart nie poważna firma...

Napisz list, że rezygnujesz ze wszystkich usług z dniem zakończenia ich okresów promocyjnych, podpisz się, nadaj polecony i po sprawie.

To zawsze działa i bez niepotrzebnego gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...