Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

A w dziale Vectra komuś zalecali ustawienia fabryczne w celu uruchomienia polskiej ścieżki Dokubox HD 🙃

Ja zgłaszałem że Sundance TV jest EPG po angielsku i uzyskałem odpowiedź że to wina nadawcy.

Potwierdzam polski język i u mnie jest EPG na Dokubox HD.

Edytowane przez maks27
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wezu napisał:

Szósty dzień testuje łącze 900mbit po koncentryku, maksymalna prędkość jaką widziałem to 530mbit i jako że weekend i święta wypadały to dopiero dzisiaj skontaktowałem się i okazuje że arris tg2492 nie obsługuje takich prędkości i będą musieli wymienić na inny model, arris tg3442 lub technicolor cga4233. 

 

 

Testujesz po wifi czy kablu?

Powinno się po kablu. Jaką ma długość? Jaką masz kartę sieciową w PC? Jaki dysk? SSD? Na HDD nie ma cudów żebyś osiągnął 900mbit przy ściąganiu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rafmik napisał:

 

 

Testujesz po wifi czy kablu?

Powinno się po kablu. Jaką ma długość? Jaką masz kartę sieciową w PC? Jaki dysk? SSD? Na HDD nie ma cudów żebyś osiągnął 900mbit przy ściąganiu. 

 

 

Bez różnicy, po kablu i wifi takie same osiągi, technik sam potwierdził że potrzebna wymiana arrisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, thommy18 napisał:

Ten Arris, który ma kolega wyżej rzeczywiście tylko do 600 mbit. Wymienią modem będzie OK.

Powiem Ci że to i tak za dużo, maks jaki osiągnąłem to 530mbit a zazwyczaj 400/500. Jeżeli ktoś chcę internet 600 to radzę upierać się przy lepszym modelu takim 32x8 kanałów ewentualnie modem + swój sprzęt, w końcu nie płacimy do 500 tylko do 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wezu napisał:

Powiem Ci że to i tak za dużo, maks jaki osiągnąłem to 530mbit a zazwyczaj 400/500. Jeżeli ktoś chcę internet 600 to radzę upierać się przy lepszym modelu takim 32x8 kanałów ewentualnie modem + swój sprzęt, w końcu nie płacimy do 500 tylko do 600.

Mam TG2492, bez problemu osiągam 600Mbps. To operator decyduje jaki modem będzie zainstalowany. Upieranie się nic nie da, przyjedzie technik, podepnie swój laptop do modemu z 24 kanałami i pokaże że jest 600Mbps i jeszcze opłatę naliczą za bezpodstawne wezwanie i co wtedy?

Modemy z obsługą do 32 kanałów downstream montują dla prędkości powyżej 600Mbps. W twoim przypadku dla 900Mbps muszą być już 32 kanały, ale tak jak ktoś wyżej napisał, nie zdziw się jak po wymianie dalej nie będzie 900. Przy takich prędkościach od 600 w górę ogromne znaczenie ma sprzęt, czyli procesor, dysk twardy (najlepiej SSD).

No i do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że dla prędkości powyżej 500 zazwyczaj dostępne jest 60% prędkości maksymalnej - uwielbiana przez ze mnie dyrektywa UE, która nakazała operatorom podawać takie dziwne % informacje. Mogli nakazać podawać od razu realną prędkość w nazwie pakietu, a nie cyrki z procentami i czasem dostępności.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michaelis napisał:

Mam TG2492, bez problemu osiągam 600Mbps. To operator decyduje jaki modem będzie zainstalowany. Upieranie się nic nie da, przyjedzie technik, podepnie swój laptop do modemu z 24 kanałami i pokaże że jest 600Mbps i jeszcze opłatę naliczą za bezpodstawne wezwanie i co wtedy?

Modemy z obsługą do 32 kanałów downstream montują dla prędkości powyżej 600Mbps. W twoim przypadku dla 900Mbps muszą być już 32 kanały, ale tak jak ktoś wyżej napisał, nie zdziw się jak po wymianie dalej nie będzie 900. Przy takich prędkościach od 600 w górę ogromne znaczenie ma sprzęt, czyli procesor, dysk twardy (najlepiej SSD).

No i do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że dla prędkości powyżej 500 zazwyczaj dostępne jest 60% prędkości maksymalnej - uwielbiana przez ze mnie dyrektywa UE, która nakazała operatorom podawać takie dziwne % informacje. Mogli nakazać podawać od razu realną prędkość w nazwie pakietu, a nie cyrki z procentami i czasem dostępności.

Dziwne że mój arris  nie osiąga takich prędkości, co do laptopa nvme ssd + i7 chyba wystarczy. Wymiana arrisa jest nie unikniona bo dla internetu 900 są inne modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, marciniozo napisał:

Mam łącze 600mbps i na w/w modemie prędkość jest OK. Info ze speed testu w podpisie. Przy pobieraniu plików 75MB/s.

Komputer tak jak koledzy wyżej napisali z dobrym procesorem i dyskiem SSD M.2 PCIe nvme.

Kurcze to już nie wiem, czekam na wymianę i wtedy będę testował  

Zrobiłem więcej testów przed chwilą, więc na kablu po wył. adguarda i wszystkich wtyczek w przeglądarce widziałem 700mbit+ ale większość testów bliżej okolicy 650, speedtest net cli widziałem blisko 900. Wnioski są jasne, mam słabą kartę wifi  chociaż po kablu kilka dni temu wyniki były podobne, możliwe że adguard miesza tak mocno w przeglądarce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujcio0  Sąsiad ma w 1 pokoju dekoder ADB i lista od pozycji 1, w 2 pokoju moduł CAM w TV z numeracją od 101. Więc będzie u niego ta sama lista o obu pokojach. To Vectry nie dotyczy, tam chyba nie mają tego modelu dekodera i dawno już Vectra ma numerację od 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...