Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, leszek234 napisał:

Jaja jakieś, w ebok widzę już aktywne 300Mbit/s a u mnie dalej tylko 150/16, infolinia twierdzi, że to wina CISCO 3212, że niby modem ma już przydzieloną nową prędkość a to, że u mnie po staremu to wina modemu bo obsługuje tylko 4x downstream a nowe lecą 16x downstream i niby tylko wymiana na nowy modem podwyższy prędkość...

 

Odnoszę dziwne wrażenie, że w ten sposób wymuszają na użytkownikach wymianę modemów.

Jeżeli posiadasz własny router to odłącz go od prądu tak samo jak posiadany modem. Teraz modem odłącz od routera i kabel koncentryczny od modemu. Spinką od włosów lub spinaczem do papieru wciśnij przycisk reset na obudowie modemu. Przycisk jest ukryty i może być nieopisany. Trzymaj przycisk przez 30 sekund, następnie nie puszczając go podłącz zasilanie do modemu. Trzymaj przycisk reset przez 30 sekund, następnie puść i odłącz modem od prądu. W kolejnym kroku podłącz koncentryk i komputer do modemu z pominięciem routera. Zmierz transfer na połączeniu kablowym. Jeżeli się nie zgadza to telefon do techników. Powiadom ich, że zgodnie ze specyfikacją modem Cisco ma transfer max 433 mbit/s dla download. Jeżeli będą mówić o wymianie to nie przyjmujesz technika bo się obawiasz koronawirusa. To jest bajeczka, że modemy Cisco nie dadzą rady z łączem 150 czy 300 mbit. Tak naprawdę wymiana jest konieczna dopiero przy łączu 600 i więcej. Mi wmówiono, że poczciwy Cisco 3009 nie da rady z łączem 150 mbit, potem był technik i twierdził, że wyrzucają Cisco już przy 60 mbit, a ja bezproblemowo odbierałem 120 mbit na nim i to naprawdę był solidny sprzęt kompaktowych rozmiarów z porządnym hardwarem w środku. Teraz mam jakiegoś Arrisa, który jest rozmiarów bydlęcych ma wbudowany modem, router i jeszcze 2 porty na telefon. Wojowałem o zmianę na inny, powrót do Cisco, stwierdzili, że się nie da, bo rzekomo Cisco wycofują, co jest opowieścią o charakterze bajkowym. Nie daj sobie kolego tylko wcisnąć Arrisa. Jeżeli już ma być wymiana to załatwiaj podmiankę na Technicolor lub inne Cisco (musi być to od razu zaznaczone na dziale technicznym). Jak dasz sobie zamontować Arrisa to będziesz z nim siedział i jak u mnie co 2 - 3 tygodnie trzeba reset robić, bo internet dostaje czkawki. W przypadku Cisco takich problemów nie ma i można zapomnieć, że się ma modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymam, on ciągle swoje. Ilu jeszcze informatyków lub administratorów sieci, musi ci napisać jak krowie na rowie, że te 433Mbps to osiągniesz przy zerowym obciążeniu sieci, czyli w praktyce nigdy! Przez takich ludzi jak ty pracując jako technik musiałem się z nimi użerać, zamiast czas poświęcać na usuwanie usterek i awarii to musiałem bawić się w nauczyciela, no bo Kowalski wyczytał na forum takie brednie.

Wszystkie reklamacje takich klientów z miejsca są odrzucane, klient na własną odpowiedzialność odmówił wymiany modemu.

 

Mam Arrisa, nie robię żadnych restartów, wszystko działa tak jak powinno, oczywiście router mam swój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kablu eth Gbiit + VPN serwer w DE też stabilne 270/35mbit w speed testach. Przy wykorzystaniu praktycznym (np pobieranie plików z komercyjnego filehosta) leci piękne 300mbit praktycznie nonstop :)

 

Dodam, że modem to stare poczciwe Cisco :)

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak 300Mbps na epc3212 (ma 8DS, a nie 4) może wynikać także z konfiguracji CMTSa w Twojej lokalizacji. Gdzieniegdzie może być taki config, że nie wysyła nowych ustawień modemowi jak ten jest tylko 8DS, żeby nie zajeżdżał do oporu grupy kanałów. Teraz jest takie przykazanie odgórne od DZU, żeby nawet do prędkości 120/150 dawać modemy 24DS, bo łatwiej utrzymać jakość sieci. Niemniej, ja spróbowałbym zrobić reset modemu, tak jak tam wyżej @thommy18 zasugerował. Duże obciążenie regionu charakteryzowałoby się lepszym uploadem i niedoborem w downloadzie, a u Ciebie tak jakby w ogóle nic nie zeszło. Do niedawna w Warszawie dało się jeszcze otrzymywać configi do 300Mbps na modemach 8DS, więc próbuj, może u Ciebie też się da tak wymusić.

 

@thommy18 swego czasu zawsze dostawaliśmy nowy firmware, aż czasem za szybko (z różnymi bugami). Nie wiem jak teraz, bo tam spore zamieszanie jest.

 

Swoją drogą widzę, że parę stron temu wykluł się ciekawy temat, cytując "mam na umowie 600Mbps to mam tyle mieć". Dorzucę swoje parę groszy... To nie jest umowa na "600Mbps", tylko umowa na "max 600Mbps" i podpisując ją, akceptuje się wszystkie warunki wynikłe ze współdzielonego charakteru łącza (a EuroDOCSIS/GPON jest z zasady współdzielonym medium transmisyjnym). Przy tak śmiesznych cenach, te umowne minima i tak są bardzo duże. Jeśli ktoś oczekuje łącza dedykowanego 600Mbps tzw. CIR 100%, niech poprosi o wycenę chociażby w Multimediach. Pewnie jakieś SLA też na to dostanie, kontakt do NOC i szereg różnych udogodnień, ale rachunek wzrośnie o przynajmniej jedno zero z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja kolego. W naszym kraju nie ma praktycznie internetu z maksymalną przepustowością gwarantowaną dla odbiorcy prywatnego. Nie zmienia to faktu, że w moim przypadku i lokalizacji nie ma żadnego problemu z przepustowością. Gdy byłem wpięty do sieci Multimedia to trasy pakietów były bardziej optymalne. Teraz choć jestem abonentem MM to wpięty jestem do Vectry, problemów większych nie ma, ale trasy są mniej optymalne bo pakiety lecą najpierw przez MM potem wpadają do Vectry i dalej w świat. Jeżeli chodzi o przepustowość to mam opcję 150+ i przez 90% jest 152 - 155 mbit, sobota wieczór 148 - 149 mbit. Po fuzji więc sieć jest mocniej obciążona, bo odbiorcy dwóch sieci korzystają z jednej infrastruktury firmy Vectra. Co do firmware modemu, to było tak, że Cisco w 2018 roku chodził na firmware z 2015 i lepiej sobie radził niż obecny Arris, który nie wiem jaki ma firmware, ponieważ nie ma dostępu do strony diagnostycznej (lub nie potrafię wejść na nią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też żadnych problemów z przepustowością o każdej porze dnia i nocy. Być może dlatego, że mieszkam obok noda optycznego i mało klientów na osiedlu mają. Jeśli chodzi o wpięcie do sieci Vectry to stało się to tylko na brzegu sieci, więc różnica znikoma. Nawet powiedziałbym, że na lekką korzyść, bo vectra ma więcej pojemnych wyjść na świat niż miała MM. Czkawki się zdarzały, ale obecnie jest ok. Jako ciekawostkę dodam, że adresacje MM nie są rozgłaszane wszędzie tam gdzie adresacje Vectry. Niestety, ale jesteśmy troszkę klientami gorszego sortu, ale zrozumiałe, że Vectra oszczędza pojemność portów ze względu na duży ruch własny.

Ten firmware z 2015 to właśnie najnowszy jaki został wydany dla tych urządzeń. W nowszych modemach blokują logowanie do webpanelu, więc nie posprawdzamy. Trzeba by było to rozebrać, podpiąć się serialem i wyciągnąć firmware a z niego hasła, ale to gra nie warta świeczki. Jak ktoś może to niech lepiej walczy o epc3949 albo cga2121.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odłączasz całkiem od prądu modem
2. Odłączasz kabel z portu WAN w modemie i odpinasz koncentryk.

3. Na wyłączonym modemie wciskasz na 30 sekund reset i trzymasz

4. Włączasz modem do prądu nadal trzymając przycisk reset i nie puszczasz przez następne 30 sekund

5. Następnie puszczasz reset i wyłączasz modem z prądu na około 30 sekund

6. Przykręcasz koncentryk i łączysz w celu testu jeden komputer po kablu rj-45. W teście powinno być te 300 mbit. Jeśli nie ma to problem leży gdzie indziej. Jeśli chodzi o sam modem winien spełniać warunki dla łącza do 433 mbit/s. W teorii więc zmiana jest wymagana dopiero przy opcji internetu 600 mbit i więcej.

7. Jeżeli nic się nie zmieniło to dzwonisz na 244 i załatwiasz z działem technicznym sprawę. Jeśli nie chcesz kłopotów to dowiaduj się w dziale technicznym jaki modem planują dać. Inaczej dadzą co leci, zapewne sprzęt po innym userze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana modemu jest konieczna, dostaniesz modem pracujący na 24 kartach downstream. Ruch na sieci pięknie się rozłoży na 24 downstreamach i osiągniesz bez problemu 300. W szczycie może być różnie, tak jak wyżej było napisane to nie łącze CIR, tylko internet za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych gdzie gwarantują minimalną prędkość 40%.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy Tobie dopłacają za montowanie tych modemów, za pisanie o 24 DS zamiast 4 czy 8. Chwalisz się tym, że jesteś serwisantem sieci czy coś w tym stylu. Rozumiem, że powinieneś widzieć różnicę pomiędzy sprzętem Arris a Cisco. To, że jeden ma 24 DS a inny 8 czy 4 to nie jedyny warunek niezawodności i zadowolenia klienta. Bajki o stabilności sieci bądź jej braku nie powinny interesować żadnego odbiorcy. Do mnie ten sprzęt nie przemawia nawet gdyby mi robił prysznic przez sen. Jest ogromny, niestabilny, nieestetyczny, prądożerny. Wady możnaby dalej wymieniać. Raz na 2 czy 3 tygodnie trzeba restartować, bo połączenie na porcie WAN niby jest a strony nie chodzą bo ping do pierwszego urządzenia za moim mieszkaniem 1200- 1300 ms. Po resecie nagle ping się naprawia i działa do następnego epizodu. Tak działa dobry sprzęt ? Czy dobry sprzęt i adekwatny do dzisiejszych czasów ma tak kolosalne rozmiary a zasilacz do tego sprzętu to połowa rozmiarów urządzenia ? To co piszesz od miesięcy to jest tragikomedia. Wydaje mi się, że ten sprzęt polecają serwianci bo ciąży im w torbie albo zabiera pół przestrzeni ładunkowej w samochodzie. Jeżeli chodzi o zalety tego ustrojstwa to ja takich nie zauważam. No chyba, że wziąć pod uwagę to, że ma 24 DS. Przy czym inne sprzęty też mają takie i lepsze parametry, ale nie mają tak kolosalnych rozmiarów i nie pobierają tyle prądu.

Edytowane przez thommy18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tobie za pisanie tych bredni ktoś płaci? Nie masz żadnej wiedzy w tym temacie, pół biedy jak ty sobie żyjesz z tymi błędami, ale już wielkim problemem dla serwisantów innych sieci jest to, że wprowadzasz ludzi w błąd!

Tobie Arris źle działa a u mnie jak i setce znajomych jest ok. Na routerze mam czas pracy 143 dni, modem też nie był restartowany, nie korzystam z WiFi od ISP. Na ileś tysięcy sztuk zawsze znajdzie się jakaś gorsza partia i coś może być nie tak. U mnie jest stabilny jak skała ale mam go w trybie bridge. Zawsze i wszędzie polecałem klientom zakup własnego routera. Pamiętam że bardzo problematyczne były CGA2121, nie widziałem tak koszmarnego modemu pod kątem stabilności. To było już jakiś czas temu, podobno producent próbował to załatać przez updated firmware ale nie wiem na czym stanęło.

Pracowałem wiele lat w małej sieci kablowej i coś o tym wiem, nadal mam znajomych którzy w tym siedzą. Administratorzy sieci to mają tutaj beczkę śmiechu jak czytają to co piszesz ?. Kolega z sieci, gdzie pracowałem już podziękował, ma niezły ubaw ;).

To że modemy są duże to sprawa oczywista. ISP woli zamówić tysiące takich modemów i zdalnie uruchamiać klientom usługi (WiFi, telefon), niż wysyłać za każdym razem montera, któremu trzeba płacić za każdy wyjazd. To jest biznes.

 

Miałeś przejść do Orange i dostać od nich malutki modem, co się stało? Funbox malutki no no :D, to jest jak dekoder do TV! :)

 

 

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, modemy WIFI są zablokowane i obsługiwane zdalnie, właśnie przez działania takich domorosłych grzebaczy. Najpierw namodzą a potem telefon na infolinię bo neta brak i najlepiej darmowa wizyta technika, bo się należy...

Generalnie jeśli chodzi o Vectrę to do 150Mb dają modemy 8DS a do 300/600Mb - 24DS. Na sieci zdarzają się jeszcze antyki typu TG862 czy TWG870 do 30Mb, EPC3008/3925 do 50/100Mb czy TM602 lub EPC2100 (docsis 2.0) na jednym DS-ie do 10/15Mb.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Arrisa i od instalacji w lipcu nie musiałem go restartować. Uwaga: wyłączone WiFi i praca w bridge gdyż mam publiczne IP. Co do innych wad się zgadzam - duuuuży, bijące po oczach lampki i bierze 2x tyle prądu co poprzednie CISCO EPC, które było małe i dyskretne ale nie dało się go mieć/zostawić przechodząc na 300Mbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, klosz007 napisał:

Ja mam Arrisa i od instalacji w lipcu nie musiałem go restartować. Uwaga: wyłączone WiFi i praca w bridge gdyż mam publiczne IP. Co do innych wad się zgadzam - duuuuży, bijące po oczach lampki i bierze 2x tyle prądu co poprzednie CISCO EPC, które było małe i dyskretne ale nie dało się go mieć/zostawić przechodząc na 300Mbit.

A czemu się nie dało? Ja mam prawie 4 lata 

Cisco EPC3008 i się jakoś dało.

 

Nie wiem tylko jak uzyskujecie upload więcej niż 25 Mbps dla prędkości 300 Mbps.

273948801

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michaelis napisał:

Czy tobie za pisanie tych bredni ktoś płaci? Nie masz żadnej wiedzy w tym temacie, pół biedy jak ty sobie żyjesz z tymi błędami, ale już wielkim problemem dla serwisantów innych sieci jest to, że wprowadzasz ludzi w błąd!

Tobie Arris źle działa a u mnie jak i setce znajomych jest ok. Na routerze mam czas pracy 143 dni, modem też nie był restartowany, nie korzystam z WiFi od ISP. Na ileś tysięcy sztuk zawsze znajdzie się jakaś gorsza partia i coś może być nie tak. U mnie jest stabilny jak skała ale mam go w trybie bridge. Zawsze i wszędzie polecałem klientom zakup własnego routera. Pamiętam że bardzo problematyczne były CGA2121, nie widziałem tak koszmarnego modemu pod kątem stabilności. To było już jakiś czas temu, podobno producent próbował to załatać przez updated firmware ale nie wiem na czym stanęło.

Pracowałem wiele lat w małej sieci kablowej i coś o tym wiem, nadal mam znajomych którzy w tym siedzą. Administratorzy sieci to mają tutaj beczkę śmiechu jak czytają to co piszesz ?. Kolega z sieci, gdzie pracowałem już podziękował, ma niezły ubaw ;).

To że modemy są duże to sprawa oczywista. ISP woli zamówić tysiące takich modemów i zdalnie uruchamiać klientom usługi (WiFi, telefon), niż wysyłać za każdym razem montera, któremu trzeba płacić za każdy wyjazd. To jest biznes.

 

Miałeś przejść do Orange i dostać od nich malutki modem, co się stało? Funbox malutki no no :D, to jest jak dekoder do TV! :)

 

 

Mnie to mało obchodzi kto ma ubaw albo nie. To nie jest forum do tego, żeby jeden z drugiego się naśmiewał. Twoja racja jest taka, moja jest inna. Nie interesuje mnie gdzie pracujesz i gdzie masz kolegów. Swego czasu Twój kolega po fachu przyszedł do mnie z modemem Arris i zamontował w miejsce Cisco. Twierdziłeś, że Cisco słabe i się wymienia na lepsze. Twój kolega po fachu wmawiał mi, że z Cisco się nie da, bo takie to tylko do 60 mbit. Dodam tu ponownie, że bez problemu na Cisco odbierałem łącze 120mbit+. Fizycznie to była prędkość download 125 - 128 mbit/s. Inny człowiek z forum pokazał, że na podobnym Cisco bezproblemowo odbiera 300 mbit. Człowiek pytał o to dlaczego odbiera 120 mbit zamiast 300, które wykupił. Odpowiedź jest prosta albo modem nie złapał nowej konfiguracji, albo Twój kolega po fachu w jakiejś aplikacji celowo zablokował wyższą prędkość łącza aby mydlić oczy odbiorcy, że gdy weźmie inny modem (często używany po kimś innym) to będzie miał lepiej. A to, że będzie sprzęt resetował co 14 czy 20 dni bo modem będzie wykazywał transmisje, ale połączenia nie będzie to już nie Twój problem tylko tego odbiorcy, któremu taki modem zamontowano. Powiem na zakończenie tak, swoje bajki możesz wmawiać emerytą i dziecią, którzy szkołe pobierają w TVP Vod w ramach szkoły z TVP. Do mnie nie przemawia to, że ktoś montuje "lepszy" modem Arris, który nawet na kartoniku ma napis Telephone gateway. Wmawia komuś, że jest wszystko OK na zasadzie "Ten modem to dobry jest bo tak" Do mnie nie trafiają takie argumenty a to, że 80% ludzi nie wie co to modem ale internet ma. 60% odbiorców płaci za internet 600 mbit a odbiera 100, bo nie umie zrobić pomiaru. Twierdzenie, że technik i admin to ktoś kogo trzeba słuchać to to samo jak telewizja mówi, że Macierewicz zna się na badaniu wypadków lotniczych. Załatwienie dobrego modemu w Multimedia czy Vectra czy UPC graniczy z cudem bo tam brak racjonalnych ludzi. To przekłada się na to, że sieć działa słabo, telewizja zrywa, ale wszystko jest OK bo odbiorca zapłacił abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISP nie interesuje twoja opinia, ISP ma tak zarządzać swoją siecią, żeby ruch rozkładał się optymalnie i dlatego stosuje modemy pracujące na 24 downstream.

Są lepsze i gorsze partie modemów, ja trafiłem na dobrego Arrisa i wszystko działa wzorowo. Z TV już nie korzystam, zrezygnowałem.

Jeżeli nie jesteś zadowolony ze swojego dostawcy internetu to go zmień! Mamy 2021 rok nawet LTE jest w stanie zastąpić internet stacjonarny.

 

Na zakończenie powiem, nie pisz głupot na forach, bo wprowadzasz ludzi w błąd! Każdy ma swoją opinię o wyglądzie sprzętu to jest oczywiste. Jeżeli chodzi o fakt jak działa sieć, to jest to dla ciebie póki co nieznany temat. Mógłbyś spokojnie nauczać dzieci zdalnie, bo tego i tak nikt nie weryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, aquarius said:

A czemu się nie dało? Ja mam prawie 4 lata 

Cisco EPC3008 i się jakoś dało.

 

Nie wiem tylko jak uzyskujecie upload więcej niż 25 Mbps dla prędkości 300 Mbps.

273948801

 

Przy zawieraniu umowy na 300Mbit kobieta od sprzedaży twardo stała na stanowisku, że może zostać stary modem (CISCO EPC3008), wysłałem sakramentalne TAK SMSem i później oddzwonili, że nijak nie są w stanie wprowadzić nowej umowy do systemu bez wymiany modemu, wyskakuje im, że muszą mi wymienić modem na inny jeśli chcę 300MBit. I w związku z tym padło pytanie czy chcę 300Mbit czy wolę zostać ze starym modemem. Wybrałem 300Mbit.

Nie wiem ile w tym rzeczywistych wymogów technologii (wg. danych technicznych ten modem obsługuje do 440Mbit), ile jakiejś wewnętrznej polityki Multimediów ale właśnie w ten sposób musiałem wymienić CISCO na Arrisa. Choć później dowiedziałem się, że jest sposób na obejście tego - umówić wizytę technika na wymianę modemu a następnie ją odwołać.

 

Ja na 300MBit miałem 40Mbps uploadu a obecnie na 600 mam 80. 20 czy 25 to miałem na 120.

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że w jednym przypadku kolegi powyżej nie da się połączyć na 300 mbit, bo administrator zablokował wyższy transfer nie dając modemowi nowej konfiguracji. Bajka o tym, że to ISP chce optymalnie sieć budować zbyt do mnie nie trafia. Jak zechcą gdzieś w mieszkaniu odbiorcy zbudować węzeł sieci do tego żeby dostarczyć sieć na kolejnych 10 wieżowców to też trzeba będzie się zgodzić na to tak jak na Arrisa ? Skoro 300 mbit ma nie działać ze względu na ograniczenie sprzętowe to czemu kolega wyżej pokazał speedtest posiadając Cisco ? W ten sposób ludzią siłą wmawia się bzdury, a 70% ludzi weźmie to za prawdę. W moim przypadku było tak, że oponowałem od razu widząc napis na kartonie "Telephone gateway". Na niewiele się to zdało. Nie lubię bardzo gdy ktoś z uporem maniaka drugiemu wmawia bzdury stąd taka rozległa dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie nie musi przemawiać, bo ty nie odpowiadasz za nic, w przeciwieństwie do ISP (administratorów sieci), na których ciąży odpowiedzialność za działanie sieci. Optymalne wykorzystanie zasobów to jedna z ważniejszych spraw.

Wielofunkcyjne modemy to już było wałkowane, liczy sie biznes. Jeżeli klientowi coś nie odpowiada to szuka innej oferty, tylko że u innych jest to samo albo i jeszcze większe modemy ?.

Ty nadal nie rozumiesz o co chodzi (albo udajesz) i z uporem maniaka próbujesz przekonać do swojej opinii innych. Wszystko zależy od odcinka sieci, jak na jakimś nodzie optycznym jest mało modemów to logiczne, że 300 wyciągnie. Problem polega na tym, że mocno obciąża 8 kanałów downstream i w pewnym momencie zaczną się problemy. Na 24 o wiele lepiej się to rozkłada z korzyścią dla wszystkich klientów. Za ileś lat będą wymieniać na modemy 32 ?.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj jak rozłączałem ruterek do resetu to przy okazji załatwiłem zasilacz, przy przepisaniu z listwy do listwy coś w nim strzeliło i dzisiaj jadę na LTE :). Jutro skoczę po jakiś uniwersalny zasilacz na wymianę i będę resetował, dam znac co i jak. Ciekawe ile mi policzą za zdekompletowany sprzęt przy braku tego zasilacza - według regulaminów niby 20 eta za każdy zdekompletowany element ale jak będzie czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak to mówią: kto nie ryzykuje to nie pije szampana. Swoją drogą chyba i tak będę musiał wymienić tego cisco, każde kolejne zgłoszenie do działu technicznego będzie kończyło się tym samym - wymień modem to się zajmiemy twoim problemem. Już w tej chwili nie mam żadnej karty przetargowej - dzwonie i mówię gdzie mój internet i śpiewka za każdym razem, że wymiana modemu będzie dla mnie lekiem na całe zło. Skoro i tak mogę wykupić za 5 zeta usługę zewnętrznego ip i w tej sposób ustawić modem w tryb bridge (przy założeniu, że coś pogrzebią bo jak nic nie zmienią z obecnej konfiguracji to nie będzie potrzeby) to nawet jeśli raz na 2-3 tygodnie będę musiał walnąć reseta to mi odbytu nie urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...