Jump to content

Recommended Posts

Ktoś z forum Vectry odpisał na moje pytanie, że te "kodeki o zmiennym bitrate" Vectra wprowadziła już jakiś czas temu no i też było tam dużo narzekań na spadek jakości obrazu po ich wprowadzeniu. Innymi słowy po przejęciu MMP przez Vectrę zostaliśmy teraz obdarowani tym samym wynalazkiem.

Ja tych przycinek o których mówicie nie widzę, przynajmniej na kanałach które oglądam. Na których to kanałach występuje ? Na karcie CAM czy na dekoderach ? Gdybym ja miał coś takiego to bym zgłaszał usterkę. O ile jakość obrazu może być uważana za coś subiektywnego to zacinanie się obrazu już nie bardzo...

Jak widać każda sieć ma swoje plusy i minusy. MMP był w miarę tania, dawała karty/moduły CI zamiast CI+, wysoki uplink w Internecie no ale oferta programowa słaba.

Vectra ma lepszą ofertę ale jest droższa od MMP (choć tańsza od UPC), do tego ma gorszą jakość obrazu która i nam teraz została podarowana, dają karty/moduły CI+ co jest pewnym utrudnieniem.

UPC za to ma chyba najlepszą jakość obrazu i dobrą ofertę ale jest najdroższa i nic się tam nie da negocjować. Poza tym ma bardzo słaby uplink Internetu.

O dostawcach TV po światłowodzie to lepiej się nie wypowiadać bo to rzeźnia. Dekoder IPTV wziąłbym tylko w ostateczności.

Edited by klosz007

Dzisiejszy post zaczerpnięty z działu UPC , tak dla porównania , albo żeby nam ciśnienie wzrosło...

cytat:

... wziąłem na próbę i teraz wiem, że nie oddam. Podczas oglądania kanałów jest zmienny bitrate a zależy od tego czy są sceny z szybkim ruchem, czy bardziej statyczne i wacha się od około 5 do 8 Mbit/s przy kanałach SD, 10 do 15 Mbit/s przy kanałach HD, i od 19 do 25 Mbit/s na 4K. Są kanały oczywiście lepszej i gorszej jakości. Na sportowych bitrate jest wysoki i obraz wygląda bardzo dobrze:..."

Jestem jeszcze przed zmianą i z ciekawości sprawdziłem bitrate kanału TVN24 HD ( trochę reklam + serwis informacyjny) - średni wyszedł 9.8 Mbps , obraz jest dobry , nie ma się czego czepiać w tej chwili , ale co będzie pod koniec września, mam obawy że jaki niektórzy z Was się wkur...

• Like 2

No u mnie zmiany mają być jutro. Zobaczymy. Bitrate jaki podałeś z UPC bardzo dobry jak na telewizję. W UPC to co w SD to w MM ma być w HD... 9.8 Mbps jak na kanał informacyjny to też dobrze. I tak powinno zostać.

Cieszcie sie ostatnimi chwilami dobrego obrazu. Koniec tzw. zylety. U mnie jest 25 dubli  z czego 14 HD. Czy u was tez jest stopklatka obrazu na Adventure HD i Discovery Life HD? Odkodowali Plavboy TV i to po polsku 24h.

Edited by Grzechu27

Czy u was na module CAM też pomieszało kanały? Dramat. Tylko pozostaje ustawić ulubione, czy jest inny patent? Doszło, jak widzę Eleven 4, ale kodowany...

Edited by Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
  • Like 1
51 minut temu, mars27 napisał:

Czy u was na module CAM też pomieszało kanały? Dramat. Tylko pozostaje ustawić ulubione, czy jest inny patent? Doszło, jak widzę Eleven 4, ale kodowany...

Polecam program ChanSort. Właśnie układam w nim listę.

• Like 1
51 minut temu, mars27 napisał:

Moduł CAM nic nie miesza w układzie kanałów. Moduł ten służy wyłącznie do dekodowania zakodowanych kanałów. Do niczego więcej.

Lista kanałów i to, co się na niej dzieje, zależy już od konkretnego odbiornika.

13 minut temu, MrB napisał:

Polecam program ChanSort.

Właśnie układam w nim listę. 

Dzięki za info. Po ostatnich zmianach jak ostatnio układałem swoją listę to już miałem dość...

A tu widzę fajny program! Jutro pewnie skorzystam.

13 minut temu, Barti napisał:

Moduł CAM nic nie miesza w układzie kanałów. Moduł ten służy wyłącznie do dekodowania zakodowanych kanałów. Do niczego więcej.

Lista kanałów i to, co się na niej dzieje, zależy już od konkretnego odbiornika.

Uzupełniając: to co wygląda na zmianę listy kanałowej w rzeczywistości było zmianą częstotliwości nadawania kanałów.

Czy u was także obraz bardzo klatkuje? Nie idzie niektórych kanałów nawet oglądać.

Edited by Barti
Post napisany bełkotliwie. Wyjątkowo poprawiono czytelność postu.

Na przykład Eurosport HD tak się ciął, że robił się momentami czarny obraz.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Tak więc, ja już po zmianach.

In PLUS :

- większa ilość kanałów w HD

- kanały radiowe (16) jak dla mnie super

- perspektywy na BBC, FOX czy NGF (kwestia ceny)

In minus :

- numeracja i duble (do ogarnięcia np.ChanSort)

Co do jakości obrazu.

Dopiero kilka godzin z nowym, ale niestety jest gorzej, szczególnie 

kanały TVP.  TVN i POLSAT względnie. Premium całkiem przyzwoicie.

Być może zbyt krótki czas aby ocenić rzetelnie.

Cyferek i bitrate nie ogarniam, odczucia wizualne.

A jakie Wasze odczucia po zmianach?

Edited by MrB
  • Like 1

No i w końcu i Płock dostąpi jutro zaszczytu zmiany układu kanałów.Mam pytanie czy lista kanałów Telewizji Naziemnej się zmieniają bo chyba nie znikają jak i radia/kto miał/pozostały czy zostały zastąpione tymi z Vektry?

W dniu 28.08.2020 o 10:36, klosz007 napisał:

Multimedia coś zmieniają w swojej sieci w kierunku integracji z Vectrą. Jeśli ktoś, tak jak ja, używa do oglądania dekodera open source i nie używa karty CAM lecz samej karty abonenckiej i OSCAMa to informuję, że Multimedia zaczęły jakoś ostatnio używać nowego CAID 0B02 opisanego jako  VectraMMP, w miejsce wcześniej używanego 0B00 MMP.

Wczoraj wieczorem zrestartowałem dekoder w celu aktualizacji OpenPLi i po restarcie czarny obraz na wszystkich kanałach :-( Spojrzałem co się zaktualizowało ale nic istotnego. Więc spojrzałem w logi OSCAM a tam seria błędów, że nie można znaleźć readera dla providera 0B00 (tak miałem ustawiony reader karty).

Po dalszej analizie logów okazało się, że karta teraz obsługuje providera 0B02 o nazwie VectraMMP. Po rekonfiguracji readera w OSCAM wszystko zaczęło działać po staremu... Stary provider 0B00 działał do pierwszego restartu/kolejnej inicjalizacji karty.

Jak u Ciebie działa tv ?

Ja mam moduł CAM w tv no i od wczoraj brak uprawnień, wygasły sierpniowe nie wchodzą na wrzesień. Tak jest w tv LG, Samsung, Panasonic. Nie znam się ale coś nie tak że nie wchodzą uprawnienia na kartę, infolinia zaleca czekać na TVN24 żeby "coś się zaktualizowało" na module, jednak brak efektu.

Edited by maks27

Niektóre TV mają problem z tym przełączeniem na nowy casid od vectry.

Spróbuj wyłączyć TV z prądu, podłącz go ponownie, może to banalne ale u jednego sąsiada to spowodowało, że zaskoczył. Ewentualnie wyciągnij cały moduł, wyłącz/włącz TV i wciśnij moduł.