Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, dominreda napisał:

 

Kolego nic nie kręcę. Mam dwie grube sciany, pomiędzy łazienka. Z drugiej strony przedpokój i kolejny pokój. Mam dwa repetery. A chodzi strikte o stabilne podłączenie PS4 u syna w pokoju. Niestety PS4 lata po paśmie 2.4. Jesli ustawie repeater pomiędzy dwiema scianami to max. który osiagam na PS to 9 MB/s na paśmie 2.4. Dodam tylko ze mam wykupiona opcje 120 Mb.

Gniazdka nie sa na 1 fazie. To juz tez ogarnięte. Mieszkam w bloku. Pasmo 2.4 to katorga. 

 

Mnie po prostu zdziwiło, że rozważasz drugą umowę a nie szukasz opcji pociągnięcia skrętki od routera. Jak byś nie zrobił i tak bez wiercenia ścian się nie obejdzie.

Z gniazdkami też widać masz pecha bo przeważnie są na jednej fazie. Mimo wszystko szukałbym możliwości położenia skrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pawel napisał:

Mnie po prostu zdziwiło, że rozważasz drugą umowę a nie szukasz opcji pociągnięcia skrętki od routera. Jak byś nie zrobił i tak bez wiercenia ścian się nie obejdzie.

Z gniazdkami też widać masz pecha bo przeważnie są na jednej fazie. Mimo wszystko szukałbym możliwości położenia skrętki.

 

Nie ma szans na skretce. Szacht, łazienka i kolejna ściana. W łazience wszędzie kafle. Lub w druga strone, pod listwami, otwory przedpokoj, pozniej jakos pod drzwiami do mieszkania i znow, pokoj jeden i kolejny.  Masakra. Sufitem tym bardziej lipa. A drugim głównym kablem mógłbym wejść z klatki i skończyło by sie na dwóch otworach  po po podłodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, dominreda said:

 

Kolego nic nie kręcę. Mam dwie grube sciany, pomiędzy łazienka. Z drugiej strony przedpokój i kolejny pokój. Mam dwa repetery. A chodzi strikte o stabilne podłączenie PS4 u syna w pokoju. Niestety PS4 lata po paśmie 2.4. Jesli ustawie repeater pomiędzy dwiema scianami to max. który osiagam na PS to 9 MB/s na paśmie 2.4. Dodam tylko ze mam wykupiona opcje 120 Mb.

Gniazdka nie sa na 1 fazie. To juz tez ogarnięte. Mieszkam w bloku. Pasmo 2.4 to katorga. 

 

9MB/s to 100MBit - bardzo dobra prędkość jak na 2,4GHz. U mnie tylko przez jedną ścianę i szafę wbudowaną (z lustrami !) na 2,4GHz nie dało się wyciągnąć powyżej 1MB/s co nie wystarcza do niczego sensownego. Ale PowerLine 1200MBit+Access Point załatwił sprawę i mam przez to ok. 10MB/s a to już wystarcza do wszystkiego czego tam w sypialni potrzebuję. Wszystko przez błąd w założeniu przy wykańczaniu mieszkania, że do sypialni nie muszę ciągnąc przewodowego Ethernetu bo WiFi z sąsiedniego pokoju tam sięgnie. A jednak...

 

Po 5GHz raczej nie będzie lepiej skoro masz ściany z jak zakładam żelbetu - prędkości 5GHz oferuje niby znacznie wyższe i pasmo mniej zajęte ale przez ściany 5GHz penetrację ma znacznie gorszą niż 2,4. Ale możesz jednak spróbować podłączyć kablem Ethernet do PS4 router obsługujący pasmo 5GHz, pracujący w trybie Media Bridge, czyli jakby odwrotność access pointa - zamienia sygnał po Wifi w Ethernet przewodowy. Wtedy jakby "dorobisz" brakujące pasmo 5GHz do PS4.

Nie wiem które routery mają ten tryb - na pewno oba moje ASUSy (RT-AC68U i RT-AC56U) mają, poza oczywiście klasycznym trybem routera WAN-LAN, access pointem i repeaterem.

 

Drugi modem w innym pokoju wymagał by drugiej umowy z MMP na Internet (nie ma czegoś takiego jak multiroom na Internet). Nie wiem czy na jeden lokal można mieć dwie umowy na Internet, trzeba zapytać...

2 hours ago, dominreda said:

 

Router z 5 ghz jest. PS4 leci po 2.4. Tu jest problem. Smart na TV  w docelowym pokoju śmiga bo jest z 5 ghz.

W takim wypadku, skoro 5GHz tam śmiga bez problemu, to tak jak mówię, postaw tam drugi router (z obsługą 5GHz) który ma tryb Media Bridge. Zamieni on sygnał WiFi ze źródłowego routera z powrotem w przewodowy Ethernet i w jego gniazda LAN wpinasz kablem PS4 (i ew. TV).

Musisz tylko znaleźć taki router który ma ten tryb. Widziałem to w każdym ASUSie jaki przewinął się przez moje ręce a było ich kilka.

 

Tak na szybko zrobiłem zrzut ekranu z RT-AC68U który pokazuje o co mi chodzi: https://mega.nz/#!AApGzS7Z!tpuFrHUV-2pia0yt6l80qFrygIm3ErY8kYfdOlsS7Ak

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie postanowiłem pożegnać się MM. Trochę to smutne, bo jednak ponad 15 lat razem - ale cóż, stary klient zawsze będzie gorszy od nowego.
Oferty lepszej niż na poprzedniej stronie rzekomo nie byli w stanie zaproponować. I pewnie bym ją klepnął, ale...na drugim mieszkaniu korzystam z vectry i płacę podobnie, a mam internet 4x szybszy.
Plus w vectrze wieczorami jednak jako tako to działa, a w MM od jakiegoś czasu mam wrażenie że siedzę na modemiku i łączę się przez 0202122. I w tv nie przeważają kanały w SD...


Wiem po znajomych, że bez większych przebojów negocjowali maxboxy i 120Mb w kwocie 50zł.
Ale było to jeszcze w grudniu, więc może rzeczywiście: tanio już było :)
Rok temu oferowali mi dysk albo głośnik przy przedłużaniu, teraz nic.

Pozdrawiam Pana z DUK który czyta ten temat ;)
Koledzy ze sprzedażowego nie czytają, bo w internecie wszyscy kłamią ;)

Edytowane przez Grobel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na jakich warunkach przedłużył ktoś umowę TV Superbox i Internet 120, realnie ile dziś do zapłaty, rozumiem że nie ma opcji 3mx0 zł bo to tylko dla nowych, ale czy w tej samej cenie była opcja podniesienia pakietu np do MaxBox i 150 i czy komuś oferowali jakiś sprzęt za 1 zł z racji przedłużenia np dysk, bo cos o tym cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o poradę. Chciałbym złożyć wypowiedzenie na internet + telewizję , z tymże większość pakietów kończy się w kwietniu, natomiast dwa są do maja (Multiscreen i Eleven). I teraz mam pytanie w jaki sposób to wypowiedzenie mógłbym przeprowadzić. Czy mogę wypowiedzieć całość w marcu i ewentualnie zapłacić karę za maj za te dwa pakiety (bo wydaje mi się, że nie powinna być jakaś wysoka)? Czy też najpierw muszę wypowiedzieć kwietniowe pakiety, a potem w kwietniu te dwa majowe, z tymże wtedy jeśli do początku maja nie zaoferowaliby mi jakiś  akceptowalnych warunków, to zostałbym bez dostępu do telewizji i internetu nawet przez miesiąc. Bo zaznaczę, że docelowo zależałoby mi mimo wszystko na przedłużeniu umowy na jakiś lepszych warunkach niż obecnie posiadam. Będę wdzięczny za jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, korni007 napisał:

Kępno awaria tv i internetu (słowem - nic nie działa) 

Planowane usunięcie usterki jutro o 23!!! 

Czy ktoś w MM na głowę upadł? 

A pomyślałeś może, że może tak być,że jakiś [beep]l koparką przeciął główną magistralę??

 

Sam wiem z doświadczenia,że to jest epidemia [beep]ów w koparkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djadijos napisał:

A pomyślałeś może, że może tak być,że jakiś [beep]l koparką przeciął główną magistralę??

 

Sam wiem z doświadczenia,że to jest epidemia [beep]ów w koparkach.

Pod moim blokiem właśnie budują nowy plac zabaw. Dziwnym trafem jak o 15 majstry kończyły robotę, to wszystko siadło... Po prostu jakiś [beep] nie umie rysować mapek, wogóle w tym mieście to nie pierwsza taka sytuacja, że jest remont drogi czy innej infrastruktury i koparką przecina światłowód... Widocznie ktoś nie do końca myśli tutaj... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, djadijos napisał:

Mapy rysuje się akurat prawidłowo, to budowlańcy nie umieją ich czytać.

Wychodzi na to że każdy koparkowy to [beep], bo jak wyżej wspomniałem to nie pierwsza taka sytuacja. Wydaje mi się że przy takich przekopach daje się folię metr nad kablem... Może był, a nie zauważył? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grigorios Quedin napisał:

Normalnie wypowiadaj całość i dąż do zrównania wszystkich usług do tego samego miesiąca.
Generalnie ,temat do załatwienia.

Okej. A jeszcze dopytam, jest jakaś różnica, czy to wypowiedzenie złożę osobiście w Biurze Obsługi Klienta, czy listownie (a jak listownie, to się wysyła na jakiś centralny adres, czy też na adres lokalnego biura)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, eljotnes napisał:

witam na jakich warunkach przedłużył ktoś umowę TV Superbox i Internet 120, realnie ile dziś do zapłaty, rozumiem że nie ma opcji 3mx0 zł bo to tylko dla nowych, ale czy w tej samej cenie była opcja podniesienia pakietu np do MaxBox i 150 i czy komuś oferowali jakiś sprzęt za 1 zł z racji przedłużenia np dysk, bo cos o tym cicho

odświeżam pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie malo realne /koledze zaproponowali ok 100 za podniesienie do maxbox i 150/,więc dobrze gdyby ktos napisał kto obecnie przedłużał, kolega będzie wypowiadał i 3m karencji na adresie tj przez 3 miesiące nie może podpisać nowej umowy /żona też/ na warunkach jak dla nowych, ale i tak mu sie kalkuluje poczekać te 3m, /przetrwa na netflix/, chyba że dostanie jakąś przyzwoita propozycje po wypowiedzeniu w co wątpię widząc jak traktują kontynuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym mało realnego skoro ta paczka dla nowych kosztuje ~56zł?
Za 100zł to jest 1,2 Gb/s + MaxBox, no ale to trzeba się wysilić i przed zadaniem pytania chociaż sięgnąć po jakąś ulotkę ze skrzynki albo wejść na stronę www.

Edytowane przez Grobel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...