Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Adasiek74 napisał:

Cały czas mam 120mbit jeszcze. Myślę, że dopiero pod koniec miesiąca mi podniosą do 300. Co do modemu póki co działa tak samo jak poprzedni Cisco EPC3212 czyli bezproblemowo z tym, że w tym Arrisie mam wyłączone wifi całkowicie no ale może to i dobrze? I tak mam swój router więc miałbym niepotrzebnie 2 dodatkowe sieci tylko i by zakłócenia powodowały 

Widocznie masz wykupioną usługę bez opcji wifi. Inaczej byłaby dostępna opcja zmiany hasła i częściowo zmiana nazwy sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, maximus_ napisał:

Ja też przed Arrisem miałem Cisco EPC3212 i za nic nie chciałem się z nim rozstawać :). Długo ustalałem z operatorem ,że chce tylko sam modem bez WiFi ale Multimedia niema takich bez WiFi. W zasadzie ten Arris to jest mój pierwszy modem z wbudowanym WiFi bo zawsze tego typu dodatki były dla mnie zbędne w urządzeniach operatorskich. Ariis od 3 miesięcy działa super , niema żadnych spadków , czy niestabilności, co nie włączę speed test to w sekundę mam ponad 600Mbps :). Wykresy również równe, płaskie. To świadczy o  tym że operator wykonał dobra robotę modernizacyjną  kablową oraz sam modem Arris jest świetny.

 

Mogę jeszcze się pochwalić, że mój nowy router Asus, w połączeniu z Arrisem  daje po WiFi 500MBps w standardzie AC  :). Ciekawe co będzie w AX :D.

A jaki masz model Asusa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2020 o 01:09, klosz007 napisał:

Jedziemy na tym samym wózku. Ja mam Gigablue UE 4K w wersji kablowej z głowicą FBC. Kanały się przełączają w mgnieniu oka... Na TV z modułem CAM trwa to ze 2 sekundy.

Czy mówimy o Orange i Multinagrywarce ?

Dokładnie tak. Ja na moim  HD51 też mam ułamki sekund i dwie głowice dvb-c. W drugim pokoju tv box z kodim i wtyczka Enigma2 client, i mam po lanie tv w sypialni :) ciężko będzie mi się pożegnać z MM, ale niestety nie dam się zmanipulować. A co do tego co ci polecił iptv to nie idź tą drogą, chyba że chcesz mieć jakiś syfiasty tunerek od operatora. 

 

W dniu 3.02.2020 o 18:43, Michaelis napisał:

Przecież pisałem, że to są bardzo dobre modemy, tylko nie bierze się nigdy WiFi od operatora. Modem bez WiFi jest przezroczysty i działa wyśmienicie.

Prawda, jako Bridge to się nadają. I w sumie tylko do tego. Za modemem reszta we własnym zakresie i ISP mieli by o 70% mniej zgłoszeń. 

W dniu 3.02.2020 o 20:28, thommy18 napisał:

 

To jest Twoje prywatne zdanie. Ja przedstawiam swoje argumenty w sensowny sposób, ty rzucasz ogólniki w stylu "Mercedes to dobra marka".

Wiesz, rozumiem robić sobie pomiary, ale wszystkie argumenty przemawiające za używaniem modemu operatora jako domowego routera są nic nie warte. Raz że nie masz kontroli nad domowa siecią. Dwa że chodzi to jak chodzi. Trzy że jedyne co możesz zrobić to zmienić nazwę sieci i co najwyżej jeszcze kanał radia. No i cztery - w takim układzie ruch jest natowany (chyba nawet kilkukrotnie) co prosi się o problemy z różnymi usługami online ;)

Wszystkie urządzenia od każdego operatora są fajne jak działają w Bridge. Bo wtedy sobie tylko stoją i działają jako media konwerter. W przypadku jak widzę takie barachło działające jako router nazywam to po imieniu - szrot. 

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej to jest szrot. Wady takiego Arrisa można dostrzec gołym okiem. Jest duży, prądożerny. Nic w tym momencie nam po taniej usłudze firmy skoro i tak zapłacimy za prąd, który zeżre taki kolos. Zasilacz to jest połowa wielkości tego urządzenia.

Cytat

Arris 2492 to bardzo dobry modem, posiada aż 24DS w przeciwieństwie do przestarzałego EPC3008, który miał tylko 8DS. Kolega wyżej nie ma wiedzy technicznej ale będzie się kłócił z operatorem, bo on wie lepiej :D. Nie wiesz lepiej, bo modem 3008 przy 8DS i pakiecie 120Mbps mocno obciąża te 8DS i dlatego operatorzy przechodzą na modemy z 24DS a nawet 32DS żeby to obciążenie rozłożyło się na więcej kart DS.

Modemy z WiFi na sieci HFC przestawiają się w tryb bridge jeżeli nie wykupujemy usługi WiFi (radio w modemie jest wyłączone!) - działają jak zwykłe stare modemy bez WiFi. Kolega myśli, że Cisco lepsze hahaha, oj znów pudło, jest na równi z Arris. Cisco kiedyś było dobre, kilka lat temu zostało wykupione przez Technicolor a o modemach Technicolora (trefne modele) można poczytać w sieci.
Brać Arris 2492 (nigdy nie brać WiFi od żadnego operatora), kupować własny bardzo dobry router i cieszyć się szybkim i stabilnym połączeniem.

Urządzenie jest ładne niczym posłanka Pawłowicz przy sałatce. Arris również jest przestażały, bo pochodzi z 2016 roku. Dyrdymały o inowacji w sieci czy jej przeciążeniu można wmawiać przedszkolakom. Jeżeli operator sprzedaje łącza 300 mbit po 30 zł. dla jednego odbiorcy a drugiemu sprzedaje 150 mbit za 29 dlatego, że zadzwonił na DUK o innej porze to nie użytkownik przeciążył sieć tylko operator niemądrze zarządza zasobami. Ja kilka dni walczyłem z operatorem by raczył dokończyć świadczenie usługi i stwierdzam, że firma działa dobrze dopóki odbiorca nie chce coś wyegzekwować albo trzeba rozwiązać jakiś problem. Tam o normalności nie ma mowy tak samo jak o mądrym zarządzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ten dalej swoje, brak elementarnej wiedzy na temat sieci HFC ale będzie dalej pisał głupoty...

W tej chwili się pogrążasz, twoja wiedza jak działa sieć HFC jest po prostu zerowa, wytłumaczyliśmy ci, jak krowie na rowie jak to działa a ty nic. Nie będę z tobą dyskutował, bo to nie ma najmniejszego sensu. Współczuję Orange.....a pracownicy BOK z Multimedia z twojego miasta to chyba szampana tego 29.02 otworzą :D

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję każdemu z kim zawrzesz następną umowę. Tak po ludzku, że będą musieli się z tobą użerać Januszu internetów ;)

Żadnej merytoryki, wszystko "na chłopski rozum", a sprawa roznosi się o trochę większe pudło do internetu.

Ewidentnie marnujesz swój czas, który przypominam kiedyś się kończy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adasiek74 napisał:

A jaki masz model Asusa? :)

ASUS RT-AX88U

https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AX88U/

2 godziny temu, Seth napisał:

Ilukrotne MIMO w kliencie?

Nie wiem dokładnie, w laptopie wymieniłem kartę sieciowa na INTEL 7260 WiFi AC 867 Mbps Dual Band 2.4/5GHz +BT i właśnie na laptopie mam takie prędkości.  W smartfonie S7 edge mam stałe 330Mbps ale tez widziałem nieraz 400-500Mbps kiedy korzystałem z opcji Smart Connection w Asusie.

Edytowane przez maximus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michaelis napisał:

No a ten dalej swoje, brak elementarnej wiedzy na temat sieci HFC ale będzie dalej pisał głupoty...

W tej chwili się pogrążasz, twoja wiedza jak działa sieć HFC jest po prostu zerowa, wytłumaczyliśmy ci, jak krowie na rowie jak to działa a ty nic. Nie będę z tobą dyskutował, bo to nie ma najmniejszego sensu. Współczuję Orange.....a pracownicy BOK z Multimedia z twojego miasta to chyba szampana tego 29.02 otworzą :D

Nie interesuje mnie sieć HFC. Interesuje mnie tylko to, co operator przyniósł do mojego domu. I dlaczego mam używać dwa takie same urządzenia żeby sensownie zbudować sieć. Jeśli operator dał mi router zamiast modemu to sytuacja jest taka, że zamiast zestawu modem + router prywatny z wifi i linuxem na pokładzie + prywatna bramka voip muszę budować sieć wedle oczekiwań operatora. To znaczy postawić jego kombajn z wyłączonymi funkcjami i postawić dalej swoją sieć. To jest taka sama sytuacja jak włączyć dwa telewizory w jednym pomieszczeniu i oglądać tylko na jednym bo drugi będę mógł odblokować jak dopłacę producentowi. To jest rozwiązanie pozbawione logiki. Co do samego urządzenia operatora to wygląda to tak, że ja Tobie przedstawiam dlaczego Arris jest zły. Ma te i te wady i jest zły. Ty twierdzisz, że Arris jest dobry bo potrafi obsłużyć 24 sloty w serwerowni. OK, tylko, że są urządzenia nie posiadające centralki telefonicznej, wifi, switcha i modemu w jednym i też potrafią obsłużyć 24DS. Poza tym mało mnie interesują fakty ile slotów potrafi obsłużyć modem bo ja jestem odbiorcą usługi, za którą płacę. Kiedy jedziesz samochodem nie interesujesz się budową rozrządu w silniku ani rolą paska wielorowkowego. Jesteś podejrzewam, że człowiekiem mającym interes w propagowaniu szmelcowatych urządzeń typu Arris czy innych tego pokroju. Nikt inny na forum z taką zaciętością nie wychwala kiepskich urządzeń, a wręcz przeciwnie. Dla twojej wiedzy to mało kiedy kontaktowałem się w ogóle z Multimedią. Oni mnie pamiętali, ale ostatniego dnia miesiąca kiedy trzeba zapłacić było fakturę i kiedy zaniosłem wypowiedzenie. Kiedy złożyłem odstąpienie od umowy to nabrali wody w usta i zaczęli robić wyjątek z dokończeniem świadczenia usługi. Przez ładnych kilka lat korzystania z usługi jakichkolwiek kontaktów z firmą MM było też kilka, bo ludzie którzy tam pracują są twardogłowi i mało kompetentni. Kiedy dzwoniłem w sprawie modemu do BOK to Pani zaczynała mówić o dekoderze, którego nie mam w domu od lat. Myślę, że dalszy komentarz jest zbędny. Twierdzisz, że nie będziesz dyskutował ze mną. Aby to czynić to trzeba mieć argumenty a tych chyba Tobie zabrakło. Wkoło piszesz o znajomości technologii HFC. Napisz doktorat w tym temacie zamiast postów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu wesołka...

Chyba dział sprzedaży ma ostre parcie na podbicie wyników.
Rok temu przy kończącej się umowie miałem dwa-trzy telefony z działu sprzedaży informujące o kończącej się umowie i z jakimiś słabymi propozycjami.
W tym roku dzwonią od stycznia i robią to co najmniej raz w tygodniu. U kumpla to samo, telefonów było już kilka, a rok temu jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pukus Zależy od meczu.
Wczoraj były trzy mecze równocześnie i Będzin z Vervą był słaby (spora w tym kwestia oświetlenia na hali, ale ogólnie takie dobre SD), Leo Shoes Modena - Cucine Lube Civitanova na Polsacie Sport News mialo super jakość (realizacja RAI), a Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia - Sir Safety Conad Perugia (włoskie Eleven) na Extra fatalne - jeśli chodzi o samą jakość obrazka to był i tak lepszy od Będzina bo chociaż były jakieś kolory, ale zero plynności - jakby w 20 fpsach ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...