Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, korni007 napisał:

Jak przy przedłużeniu będą chcieli kartę to oddam ją razem z wypowiedzeniem i tyle :d nie będę brał karty z modułem, której sobie nie podzielę, nie dam się sztucznie ograniczać przez operatora :d

Podzielę w sensie na jednym tunerze mam dwie głowice niezależne i moge sobie oglądać nagrywać co chce na obu plus oglądać na czym chce. 

Moduł ci+ który na pewno będzie jednostrumieniowy mogą sobie wsadzić w D... Teraz mam kartę bezpośrednio w czytniku i przełączanie kanałów to ułamki sekund, dzięki oscamowi. Na module trwa to lata świetlne... 

Polecam unicastowe IPTV na światełku. Szybkie przełączanie, nagrywanie w chmurze ile chcesz jednocześnie itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, korni007 said:

Jak przy przedłużeniu będą chcieli kartę to oddam ją razem z wypowiedzeniem i tyle :d nie będę brał karty z modułem, której sobie nie podzielę, nie dam się sztucznie ograniczać przez operatora :d

Podzielę w sensie na jednym tunerze mam dwie głowice niezależne i moge sobie oglądać nagrywać co chce na obu plus oglądać na czym chce. 

Moduł ci+ który na pewno będzie jednostrumieniowy mogą sobie wsadzić w D... Teraz mam kartę bezpośrednio w czytniku i przełączanie kanałów to ułamki sekund, dzięki oscamowi. Na module trwa to lata świetlne... 

Jedziemy na tym samym wózku. Ja mam Gigablue UE 4K w wersji kablowej z głowicą FBC. Kanały się przełączają w mgnieniu oka... Na TV z modułem CAM trwa to ze 2 sekundy.

2 hours ago, djadijos said:

Polecam unicastowe IPTV na światełku. Szybkie przełączanie, nagrywanie w chmurze ile chcesz jednocześnie itp ;)

Czy mówimy o Orange i Multinagrywarce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także pewnie zmiany w ofercie nie wcześniej niż na jesieni tego roku.

 

"Według naszych informacji, analizy integracji systemów informatycznych obu spółek Vectra rozpoczęła jeszcze w ubiegłym roku przed formalną akceptacją przejęcia. Podobno planowo powinny zakończyć się jesienią tego roku. Na rynku można usłyszeć komentarze, że z wygaszaniem marki Multimedia Vectra wcale nie będzie się spieszyć. Gdyńska spółka ma negatywne doświadczenia z jednej ze wcześniejszych (znacznie mniejszych) akwizycji i dzisiaj uważnie analizuje siłę danej marki na danym rynku telekomunikacyjnym. A na kilku rynkach Multimedia oceniane są jako mocny brand. Pod dawną marką nadal działa gdański Biall-Net, gdyński Limes, czy poznański Echostar, obie sieci należące od kilku lat do Vectry."

 

https://www.telko.in/vectra-kupuje-multimedia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia Polska to bardzo rozpoznawalna marka. Śmiem twierdzić, że w wielu miejscach ma lepszy wizerunek od Vectry. Sądzę, że jej wygaszenie w najbliższym czasie jest bez sensu, nikomu nie przyniesie żadnej korzyści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adasiek74 napisał:

Właśnie przedłużyłem o rok umowę. Udało mi się wynegocjować: Superbox+Multiroom+Pakiet HD+Eleven+Pakiet dzieci+Canal+ Prestige+HBO+HBO Go+telefon stacjonarny+telefon komórkowy+Internet 300mbit/s  - nie po świetle o dziwo. Wszystko za 129,98 zł 

Czyli już jest drożej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, klosz007 napisał:

Jedziemy na tym samym wózku. Ja mam Gigablue UE 4K w wersji kablowej z głowicą FBC. Kanały się przełączają w mgnieniu oka... Na TV z modułem CAM trwa to ze 2 sekundy.

Czy mówimy o Orange i Multinagrywarce.

Orange to multicast live i dłuższe przełączanie, chmura też kiepska.

 

Ja akurat mam usługę która oficjalnie nie jest dostępna w otwartym necie i tym samym w Netii. Może wkrótce będzie inaczej. Wszystko to kwestia nadawców. Jedynie we Wrocławiu i u lokalnych ISP dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 21:01, sw6 napisał:

informacyjnie przedłużono

od dziś predkosc z120 na 150/10 

wi-fi  karta  sim no limit+ sms 23PLN umowa na 24m

wieś bez konkurencji

I to jest wzorzec negocjacji. Internet 150 Mb/s + karta SIM (rozmowy i SMS-y no limit). Wszystko razem za śmieszne 23 PLN miesięcznie.

I po co komu durnowata płatna telewizja gdzie na 95 % kanałów lecą non stop reklamy przez 24 h na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mixiorek napisał:

Także pewnie zmiany w ofercie nie wcześniej niż na jesieni tego roku.

 

"Według naszych informacji, analizy integracji systemów informatycznych obu spółek Vectra rozpoczęła jeszcze w ubiegłym roku przed formalną akceptacją przejęcia. Podobno planowo powinny zakończyć się jesienią tego roku. Na rynku można usłyszeć komentarze, że z wygaszaniem marki Multimedia Vectra wcale nie będzie się spieszyć. Gdyńska spółka ma negatywne doświadczenia z jednej ze wcześniejszych (znacznie mniejszych) akwizycji i dzisiaj uważnie analizuje siłę danej marki na danym rynku telekomunikacyjnym. A na kilku rynkach Multimedia oceniane są jako mocny brand. Pod dawną marką nadal działa gdański Biall-Net, gdyński Limes, czy poznański Echostar, obie sieci należące od kilku lat do Vectry."

 

https://www.telko.in/vectra-kupuje-multimedia

 

Głównie dotyczy to marek lokalnych, ale często masz tak że lepszą renomę ma mniejsza marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 20:46, thommy18 napisał:

Nikt poza pracownikami Multimedia nie twierdzi, że Arris jest dobrym urządzeniem. I jeszcze jeden rozmówca wyżej, ale może to dystrybutor tych urządzeń. Jak modem w realiach XXI wieku i miniaturyzacji wszystkiego może mieć takie rozmiary ? Poza tym to rozwiązanie bezsensowne, bo operator dostarcza urządzenie i blokuje w nim funkcje. W tym momencie funkcjonalność Arrisa nie odbiega od Cisco. 

Dostałem urządzenie Arris TG 2492S od Multimedia w listopadzie zeszłego roku, kiedy zwiększałem internet do 600Mbps/70Mbps i jestem super zadowolony! Podłączyłem do niego router Asus i śmiga wszystko na 100% łącznie z WiFi. Oba sprzęty mam podłączone do UPS'a wiec kiedy wyłączam PC to to również odcinane jest zasilanie od modemu, routera i niema problemu ze zużyciem prądu :).9005456737.png

Edytowane przez maximus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 07:47, djadijos napisał:

Netia będzie zapewne w takim przypadku chciała wejść do Gorzowa Wlkp. Mają co prawda u siebie [beep] technologiczny (od DSL Dialogowy i Netiowy po radio WiMAX, LTE, LLU i BSA na DSL Orange, ETTH Dialogu jak i Internetii, PON w 3 wersjach (Corecess EPON, Alcatel GPON, Huawei GPON) i HFC po Asterze, ale udało im się ogarnąć multum technologii.

 

A jeszcze tak patrząc jak podają media w Gw vectra musi sprzedać MM lub JimSat by jawnie być w GW. Choć Uokik piszę o MMw GW więc jak zostawi sobie MM to tylko jakiś mały wciągnie JimSat a Netia nie była by chyba takim małym zainteresowana. Chyba że na 100% to ma być MM i bez gadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maximus_ napisał:

Dostałem urządzenie Arris TG 2492S od Multimedia w listopadzie zeszłego roku, kiedy zwiększałem internet do 600Mbps/70Mbps i jestem super zadowolony! Podłączyłem do niego router Asus i śmiga wszystko na 100% łącznie z WiFi. Oba sprzęty mam podłączone do UPS'a wiec kiedy wyłączam PC to to również odcinane jest zasilanie od modemu, routera i niema problemu ze zużyciem prądu :).9005456737.png

Kluczem jest tutaj to, że zwiększyłeś prędkość do 600 mbit/s. Dlatego musiałeś mieć takie urządzenie i w tym przypadku wykorztystujesz maksymalnie jego moc. Gdybyś chciał wyższy pakiet np. 1.2 Gb/s dostałbyś inny modem ze względu na przepustowość Arrisa do max 1 Gbps. W przypadku moim gdzie miałbym przepustowość 150 mbit/s wydolność rzekomo starego EPC3008 wykorzystałbym w jakiś 25 - 30%, gdyż to urządzenie obsługuje max 440 mbit/s. Oznacza to w praktyce, że na Twoim Arrisie można zyskać około 960 mbit/s max a na EPC około 400 mbit bez żadnych problemów i biadolenia o obciążeniu serwerowni.

 

1 godzinę temu, Michaelis napisał:

Przecież pisałem, że to są bardzo dobre modemy, tylko nie bierze się nigdy WiFi od operatora. Modem bez WiFi jest przezroczysty i działa wyśmienicie.

To jest Twoje prywatne zdanie. Ja przedstawiam swoje argumenty w sensowny sposób, ty rzucasz ogólniki w stylu "Mercedes to dobra marka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thommy18 z całym szacunkiem nie masz bladego pojęcia o fizycznej konfiguracji sieci HFC, ile modemów pracuje na danym odcinku sieci i będziesz nam wmawiał, że czarne jest białe - masz zerową wiedzą ale tworzysz teorie spiskowe. Uparł się specyfikacji, która możliwa jest do osiągnięcia w warunkach idealnych a takich nigdy nie ma w realu. Jak router 2,4GHz ma na pudełku 300Mbps po WiFi to też w to wierzysz? Możesz mieć zdanie jakie tylko sobie chcesz ale nie zmienisz faktu, że dla prędkości od 120Mbps operator Multimedia zaczął montować tylko i wyłącznie modemy, które posiadają 24DS, bo o wiele lepiej rozkłada się obciążenie na sieci (bardzo dobra decyzja z ich strony!). Możesz zaklinać rzeczywistość, wykonywać szamański taniec ale tego nie zmienisz. Powodzenia z Orange!? Odezwij się jak już zamontują ci Funboxa, mam nadzieje, że sprosta twoim oczekiwaniom.

 

Edytowane przez Michaelis
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem pracujący jedynie na 8 kanałach downstream może maksymalnie obsłużyć prędkość 440 Mbit/s tylko w jednym jedynym przypadku, gdy sam jeden korzysta w pełni z tych 8 kanałów a tak nie ma i nie będzie nigdy poza jakimiś laboratoriami. Biorąc pod uwagę, że pasmo jest u operatorów kablowych współdzielone przez wiele modemów do wyższych prędkości oferują oni właśnie modemy pracujące na 24 czy nawet 32 kanałach downstream. Ogólnie im więcej jest kanałów downstream i im więcej z nich może obsłużyć modem tym mniej jest problemów z wysyceniem pasma.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adrian1981 napisał:

Modem pracujący jedynie na 8 kanałach downstream może maksymalnie obsłużyć prędkość 440 Mbit/s tylko w jednym jedynym przypadku, gdy sam jeden korzysta w pełni z tych 8 kanałów a tak nie ma i nie będzie nigdy poza jakimiś laboratoriami. Biorąc pod uwagę, że pasmo jest u operatorów kablowych współdzielone przez wiele modemów do wyższych prędkości oferują oni właśnie modemy pracujące na 24 czy nawet 32 kanałach downstream. Ogólnie im więcej jest kanałów downstream i im więcej z nich może obsłużyć modem tym mniej jest problemów z wysyceniem pasma.

No nie chciałem mu już tak szczegółowo pisać ale tak to właśnie wygląda to jego 440 Mbps. To są warunki idealne, wręcz laboratoryjne no ale on wie lepiej. Tak samo jak z tym 300Mbps na 2,4 GHz w teorii (w idealnych warunkach może i się da). Tłumaczyłem mu wcześniej, że na tych 8 kanałach pracuje wiele modemów i jak on by zaczął obciążać swoje łącze na maxa i jeszcze będzie kilku takich jak on z modemem 8 DS i pakietem 120Mbps lub większym to robi się problem no ale do niego to nie dociera. Zapewne sieciowcy nie mają takiej wiedzy jak on. Gdyby projektanci sieci zakładali, że jeden modem ma do dyspozycji tylko i wyłącznie dla siebie 8 kanałów to koszt takiej sieci przełożył by się na cenę internetu w tysiącach złotych :D.
Zupełnie inna sprawa to brak modemów 24-32DS pozbawionych WiFi i VoIP - zapewne dla operatora jest to nieopłacalne, lepiej mieć kombajny i jak klient czegoś na początku nie chce to potem bez konieczności żadnej wymiany (znowu koszta, bo ktoś musi jechać) zdalnie mogą mu aktywować WiFi.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o niuanse techniczne. Nie twierdzę, że nie macie racji twierdząc, że EPC ma 8 kanałów DS inny ma 24 czy 32 DS. OK, jednak skoro operator chciał montować u mnie taki kombajn uważam, że powinno być to uzgodnione ze mną jako odbiorcą usługi. Operator montuje w moim mieszkaniu urządzenie i ja muszę wyrazić zgodę na to. Skoro tego nie robię oznacza to, że operator nie może zamontować takiego urządzenia. Być może urządzenie Arris jest dobre na tyle aż trzeba poświęcić 3 czy 4 strony forum na wychwalanie jego ficzerów. Nie wiem nie testowałem tego urządzenia skupiłem się na tym by je usunąć z mieszkania, ponieważ nigdy takiego urządzenia nie zamawiałem. Uważam, że operator postąpił niezgodnie z umową, ponieważ w trakcie rozmowy o zawarcie aneksu (umowa zawierana telefonicznie w DUK) konsultantka twierdziła, że poprowadzi wymianę MODEMU przysyłając technika. Nie było mowy o tym, że mam dostać urządzenie z WIFI. Dalej przyjechał technik zamontował urządzenie z napisem na kartonie "Arris - Telephone Gateway". Na jakiej podstawie mam twierdzić, że to modem ? W trakcie prac technika zgłosiłem do niego słownie, że prawdopodobnie popełnił błąd gdyż miał montować modem a nie urządzenie do podłączania telefonu. Odpowiedź "Panie dostaje Pan takie urządzenie jak se Pan zechce se Pan telefon podłączy". Nawiasem mówiąc człowiek monter z IQ elektrycznej betoniarki z odwróconą fazą. Stwierdziłem, że prawdopodobnie popełniono błąd. Technik stwierdził, że nie może podłączyć starego urządzenia i wyszedł z mieszkania. W dalszej części historii zwróciłem sprzęt operatorowi. Podczas rozmowy w BOK obsługiwał mnie kolejny znawca, który twierdził, że udostępniono Arris ze względu na wsparcie dla technologii 2G i 5G (tutaj mamt do czynienia z imponującą wiedzą z zakresu sieci HFC. Wspólnie z Panem monterem powinno brać udział przy remontach F16 przerabiając je na F35 żeby odciążyć polski budżet podobnie jak maszyny w serwerowni. Sukces byłby murowany. Tak więc nie chodzi o to do końca jakie specyfikacje mają urządzenia tylko o to, że operator postąpił niezgodnie z umową. Tak samo kiedy kupiliśmy na portalu aukcyjnym radio chcemy posiadać radio. W momencie kiedy dostajemy telewizor to jest działanie sprzedawcy niezgodnie z umową. Na nic tłumaczenie, że masz Pan lepiej bo nie dość, że możesz słuchać to możesz jeszcze oglądać jeśli zechcesz. Idąc Twoim torem rozumowania powinienem się zgodzić jeszcze na 3 dekodery bo może będę chciał kiedyś VOD w trzech pokojach. Gdybym chciał to technik nie będzie musiał przyjeżdżać. Unifikacja na całego. Stwiuerdziłeś, że operator musi optymalnie tworzyć sieć. OK, tylko czemu ja swoją sieć w mieszkaniu mam budować nieoptymalnie, godzić się na straty przez pożerające prąd urządzenia, które operator oczekuje, że będę użytkował. Gdyby operator stwierdził, że będzie dawał takie urządzenie nigdy nie miałby podpisanej umowy ze mną. Sieci kablowe będą robić akcje pod hasłem daliśmy ci zajefajne, zunifikowane urządzenie dopóki odbiorcy będą się ślepo na to godzić. Niestety społeczeństwo jest różne i czasem się trafia na ludzi, którzy mają pojęcie o technice i technologii i ci zauważają, że zostali wprowadzeni w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam nikogo tutaj bronić ale fakt jest taki, że ten Arris TG2492 to jest przede wszystkim MODEM kablowy a że jest "wzbogacony" o inne funkcje, które operatorzy mogą na nim aktywować to jest zupełnie inna sprawa. W ogóle proponuję przeczytać sobie definicję słowa MODEM chociażby na Wikipedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...