Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, thommy18 napisał:

Jak modem w realiach XXI wieku i miniaturyzacji wszystkiego może mieć takie rozmiary ? W tym momencie funkcjonalność Arrisa nie odbiega od Cisco. 

 

No właśnie. Jak w realiach XXI wieku ktoś może mieć takie problemy jak trochę większy niż poprzedni modem do kablówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da czytać, co thommy wypisuje. Nie masz żadnej wiedzy jak to urządzenie działa, wszystkie 24DS są wykorzystywane (jeszcze nowsze modemy w pełni obsadzają 32DS). Ten modem jest w bridge (jak nie wykupujesz WiFi), jest przezroczysty jak łza, MAC mojego routera zgłasza się bezpośrednio do serwera DHCP MM i dostaje adres IP. Arris 2942 jest całkiem sporych rozmiarów ale gdzieś musi być wsadzona obsługa tych 24DS, dwie linie telefoniczne i tryb routera (o ile ktoś te usługi wykupuje). Wizualnie jest bardzo ładny ale swego czasu jak go miałem to stał za szafką, więc dla mnie to i tak była drugorzędna sprawa jak wygląda :).
Technicolory obsługujące 24-32DS są tak samo duże cga-4233.jpg
W sumie nie ma co rozpaczać, zmieniasz operatora i wszyscy są szczęśliwi.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michaelis napisał:

Tego się nie da czytać, co thommy wypisuje. Nie masz żadnej wiedzy jak to urządzenie działa, wszystkie 24DS są wykorzystywane (jeszcze nowsze modemy w pełni obsadzają 32DS). Ten modem jest w bridge (jak nie wykupujesz WiFi), jest przezroczysty jak łza, MAC mojego routera zgłasza się bezpośrednio do serwera DHCP MM i dostaje adres IP. Arris 2942 jest całkiem sporych rozmiarów ale gdzieś musi być wsadzona obsługa tych 24DS, dwie linie telefoniczne i tryb routera (o ile ktoś te usługi wykupuje). Wizualnie jest bardzo ładny ale swego czasu jak go miałem to stał za szafką, więc dla mnie to i tak była drugorzędna sprawa jak wygląda :).
Technicolory obsługujące 24-32DS są tak samo duże 

 

Wygląd wyglądem, ale jak to faktycznie żre 15W, to samo zasilanie tego ustrojstwa wydaje się tyle co 15% abonamentu za net. Nie mówiąc ile CO2 to atmosfery przy tym idzie. 

12 minut temu, sw6 napisał:

informacyjnie przedłużono

od dziś predkosc z120 na 150/10 

wi-fi  karta  sim no limit+ sms 23PLN umowa na 24m

wieś bez konkurencji

 

 

Płacisz w MM za 150mbit 23 zł?

 

Ja aktualnie płacę:

120mbit - 38,00 zł

sim no limit + SMS - 1,00 zł

net mobilny 2GB - 1,00 zł

 

Dostałeś tą ofertę po wypowiedzeniu, ile czasu negocjowałeś?

Ja w sumie mogę nadal płacić te 38 zł co płacę, ale np za 600mbit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie miniaturki powinni robić dla świadomych użytkowników, którzy mają swoją sieć w domu:

Wrzucam tuż przy drzwiach za splitterem/gniazdem i cześć.

 

aaaaaaaaaaaa.jpg

 

 

Arris czy Technicolor Allin1 faktycznie są dość sporawe i nie ma jak tego nawet na ściane powiesić :D

https://fccid.io/UIDTG2492/Internal-Photos/Internal-Photos-3118355

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten modem przez jakieś pół roku, mam teraz inny, rachunki za prąd takie same. Nie przesadzajmy, nie będę liczył każdej złotówki, komputer w pokoju dziecka ma zasilacz 600W, tym można się przejmować a nie 15W modemem.
Ile bierze ONT od Orange? :) Już wiem: Podczas pracy Funbox 3.0 zużywa ok. 9-11W, przesyłając dane przez Wi-Fi wartość ta dochodzi chwilowo nawet do 14,5W?

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michaelis napisał:

Miałem ten modem przez jakieś pół roku, mam teraz inny, rachunki za prąd takie same. Nie przesadzajmy, nie będę liczył każdej złotówki, komputer w pokoju dziecka ma zasilacz 600W, tym można się przejmować a nie 15W modemem.
Ile bierze ONT od Orange? :)

 

 

Tylko że PC ma zasilacz 600W, a zwykle zużywa kilkadziesiąt, max 100W jak z niego korzystasz.

A taki modem ciągnie 15W 24h/365 dni w roku. Czyli przy aktualnych stawkach za energię to 78 zł rocznie.

 

Mój aktualny Cicso EPC3008 zużywa ok 6,5-7W. Różnica widoczna gołym okiem. A on przecież wg specyfikacji obsłuży łącze 440mbit.
 

 

Edytowane przez rafmik
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kozaa napisał:

 

Takie miniaturki powinni robić dla świadomych użytkowników, którzy mają swoją sieć w domu:

Wrzucam tuż przy drzwiach za splitterem/gniazdem i cześć.

 

aaaaaaaaaaaa.jpg

 

 

Arris czy Technicolor Allin1 faktycznie są dość sporawe i nie ma jak tego nawet na ściane powiesić :D

https://fccid.io/UIDTG2492/Internal-Photos/Internal-Photos-3118355

 

Tylko ilu jest "amatorów" na taki sprzęt? Zgaduję, że niewielu, a skoro niewielkie zainteresowanie to i cena w hurcie większa.

Dlatego operatorowi bardziej opłaca się dawać każdemu modemo-router nawet jeśli ma tylko wykupiony Internet w bridge niż bawić w takie urządzenia jak ten linksys.

Nie mówiąc o ogólnie pojętym serwisowaniu. Wygodniej mieć jeden model urządzenia u klientów niż wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciak ma w kompie kartę graficzną z wyższej półki, pobór prądu jak gra (a gra dużo) jest kolosalny i znacznie większy niż 100W.
Przy wyłączonym WiFi nie wiem ile ten modem 2492 pobierał prądu, przypuszczam że tyle samo co Technicolor - one potrafią obsłużyć wysokie prędkości, tam siedzą mocniejsze podzespoły a to przekłada się na pobór prądu. Mam jeszcze mocny router, ten też pobiera trochę prądu.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tylko tak abstra[beep]ąc, aż się teraz w sumie zauważyłem, że trzeba brać "prądożerność" sprzętu operatora pod uwagę przy liczeniu kosztów. 

Bo np jak MM wciska siłą kombajn w postaci Arrisa 2492, a w Orange można zamówić ONT  to  oszczędzamy w ten sposób 61 zł rocznie, 5 zł miesięcznie.

A w tym przypadku swiatełko od Orange już nie jest droższe od HFC do MM ;)

 

hehe, taki tylko niuans ;) ale w sumie ciekawa sprawa ?

8 minut temu, Michaelis napisał:

Dzieciak ma w kompie kartę graficzną z wyższej półki, pobór prądu jak gra (a gra dużo) jest kolosalny i znacznie większy niż 100W.
 

 

 

kwestia potrzeb. mój PC pobiera w trakcie gry tez ponad 100W, ale w trakcie przeglądania netu to już jest bliżej 35W.

Trzeba po prostu zakładać, że modem to jednak urządzenie chodzące 24h i jak widać trzeba to wrzucać jako parametr kosztowy. Wiem, że to śmieszny niuans, ale w sumie ciekawa sprawa ?

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu wiele innych urządzeń, które chodzą non stop i pobierają prąd - nie zwracam na to uwagi, bo rachunek za prąd cały czas jest w tym samym przedziale cenowym (nawet po wymianie modemu 2942).

Jeżeli ktoś dzisiaj zamawia prędkość 120Mbps lub większą po HFC to musi się liczyć z montażem modemu Arris 2492, EPC3949, CGA2121 lub CGA4233 (ten ostatni montują chyba tylko dla 1,2Gbps ale mogę się mylić).

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz już pisać narka Vectra :).

Od kilku lat głośno tu piszemy NIGDY nie bierze się WiFi od operatora! Mam własny router i mogę robić w nim cuda, WiFi mam nawet na parkingu - zapewne sąsiedzi się nie cieszą, bo sieci 2,4GHz się zakłócają, na szczęście korzystam głównie z 5GHz.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rafmik napisał:

 

 

Tylko że PC ma zasilacz 600W, a zwykle zużywa kilkadziesiąt, max 100W jak z niego korzystasz.

A taki modem ciągnie 15W 24h/365 dni w roku. Czyli przy aktualnych stawkach za energię to 78 zł rocznie.

 

Mój aktualny Cicso EPC3008 zużywa ok 6,5-7W. Różnica widoczna gołym okiem. A on przecież wg specyfikacji obsłuży łącze 440mbit.
 

 

W punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości podłączyłem Arrisa pod miernik energii. Pobór 5-6W zaraz po podłączeniu i 10,5 do 11W gdy jest w pełni uruchomiony z aktywnym wifi. Więc jest 30% mniejszy pobór niż w powyższych wyliczeniach :D

A jak dla kogoś to dużo to może założyć sobie za kilka złotych wyłącznik czasowy i na noc wyłączać router z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rafmik napisał:

 

Wygląd wyglądem, ale jak to faktycznie żre 15W, to samo zasilanie tego ustrojstwa wydaje się tyle co 15% abonamentu za net. Nie mówiąc ile CO2 to atmosfery przy tym idzie. 

 

 

Płacisz w MM za 150mbit 23 zł?

 

Ja aktualnie płacę:

120mbit - 38,00 zł

sim no limit + SMS - 1,00 zł

net mobilny 2GB - 1,00 zł

 

Dostałeś tą ofertę po wypowiedzeniu, ile czasu negocjowałeś?

Ja w sumie mogę nadal płacić te 38 zł co płacę, ale np za 600mbit.

 

tak papier (wypowiedzenie) wysłany  (papier to podstawa ) za dwa dni tel z DUK miły konsul umowa przedłużona 

MM światłowód

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja urządzenia lub standardu to nie to samo co warunki techniczne w rzeczywistości. Ludzie kupują routery 2,4GHz i krzyczą, no jak to, dlaczego ja nie mam 300Mbps po WiFi skoro wg. specyfikacji urządzenia tyle da się osiągnąć?? Nie będę pisał dlaczego nie osiągają, bo chyba każdy to wie. Tak samo jest na sieci HFC, specyfikacja jedno a rzeczywistość wszystko weryfikuje.

Pawel dzięki za pomiar, dla mnie to normalny pobór energii, ciekawe ile bez włączonego WiFi.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sw6 napisał:

tak papier (wypowiedzenie) wysłany  (papier to podstawa ) za dwa dni tel z DUK miły konsul umowa przedłużona 

MM światłowód

 

A ile miałeś do końca aktualnej umowy?

I ile wcześniej płaciłeś?

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Michaelis napisał:

Pawel dzięki za pomiar, dla mnie to normalny pobór energii, ciekawe ile bez włączonego WiFi.

Wifi wstaje po kilkudziesięciu sekundach. Do tego czasu jest pobór około 6W, więc można założyć, że z wyłączonym wifi tyle pobiera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, thommy18 said:

Nikt poza pracownikami Multimedia nie twierdzi, że Arris jest dobrym urządzeniem. I jeszcze jeden rozmówca wyżej, ale może to dystrybutor tych urządzeń. Jak modem w realiach XXI wieku i miniaturyzacji wszystkiego może mieć takie rozmiary ? Poza tym to rozwiązanie bezsensowne, bo operator dostarcza urządzenie i blokuje w nim funkcje. W tym momencie funkcjonalność Arrisa nie odbiega od Cisco. 

Jego zaletą jest to że działa stabilnie.

Dalej są wady:

- niepraktycznie duży, szczególnie w porównaniu z kompaktowym CISCO

- ciągnie dużo prądu (ok. 12W)

- jasne lampki które w nocy przeszkadzają

Rozumiem, że z jakiegoś powodu wycofali się z CISCO EPC3008 ale jeśli ktoś chce tylko modem (bez funkcji routera z WiFi) to zamiast tego Arrisa TG2492 naprawdę powinni dawać coś innego...

Ale zapewne 'korpo' podpisała umowę na dostawę takich urządzeń bo cena była dobra i wszyscy dostają jak leci, czy potrzebują czy nie. Dla operatora to lepiej jeśli sprzęt jest zunifikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _Kaczy napisał:

Tak na szybko przychodzą mi dwie firmy do głowy:

Terra z Zielonej Góry - gdzie niedawno zainwestował były prezes Orange.

Net-line ze Stargardu, który wybudował ostatnimi czasy sieć w powiecie gorzowskim. 

Hmm wolałbym chyba coś znanego UPC... Netia coś co brakuje w Gw. Bogatsza oferta.

 

Skwierzyna czy Międzyrzecz choć będą mieć Vectrę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, klosz007 napisał:

Jego zaletą jest to że działa stabilnie.

Dalej są wady:

- niepraktycznie duży, szczególnie w porównaniu z kompaktowym CISCO

- ciągnie dużo prądu (ok. 12W)

- jasne lampki które w nocy przeszkadzają

Rozumiem, że z jakiegoś powodu wycofali się z CISCO EPC3008 ale jeśli ktoś chce tylko modem (bez funkcji routera z WiFi) to zamiast tego Arrisa TG2492 naprawdę powinni dawać coś innego...

Ale zapewne 'korpo' podpisała umowę na dostawę takich urządzeń bo cena była dobra i wszyscy dostają jak leci, czy potrzebują czy nie. Dla operatora to lepiej jeśli sprzęt jest zunifikowany.

Pełna racja kolego. W moim przypadku nie istniała żadna przesłanka do wymiany urządzenia. W stylu firmy Multimedia jest to, że nie chcieli wymienić urządzenia znów na jakieś inne. Np Cisco. Do dnia 30 stycznia do godziny 11 Cisco spełniało wymogi a po odebraniu starego urządzenia już nie spełnia wymogów bo trzeba wysyłać sygnał na 24DS ? Co to obchodzi końcowego odbiorcę ? Sieci komórkowe na miniaturowych urządzeniach zyskują prędkości setek megabitów. Na dzisiejsze czasy te 150 mbit, które chciała podłączyć mi Multimedia to łącze niezbyt szybkie. Na pewno nie wymaga tak zaawansowanych urządzeń. Pobór prądu jest duży to można stwierdzić po wielkości samego zasilacza, gdzie jest to połowa wielkości Arrisa. Czy jest działający stabilnie ? Wątpię w to, wystarczy poczytać opinie ludzi, którzy tego używają. Jeśli chodzi o Cisco to złego słowa nie powiem. Przy Arrisie od samego patrzenia źle się robi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór został zamierzony przez Pawła i okazuje się, ze urzadzenie od Orange bierze więcej, jego wielkość jest taka sama jak arrisa, dziękuję nie mam więcej pytań.

Niestety ale operatora nic nie obchodzi twoje zdanie, to on musi zagwarantować stabilne działanie całej sieci wszystkim klientom i nie może sobie pozwolić na to, żeby jeden klient zakłócał działanie jakiegoś odcinka sieci i cierpieć będą pozostali klienci z twojej okolicy.

Idziesz do Orange, zarówno ty jak i multimedia (vectra) jesteście szczęśliwi :).

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dnia 30 stycznia nie zakłócałem sieci ? Poza tym jakim sposobem inni użytkownicy mają mieć lepsze łącze ze względu na to, że wezmę Arris. Jak sąsiad kupił QLED a ty masz LCD to u Ciebie obraz lepszy jest albo zakłócasz sąsiadowi ? Pracujesz dla firmy Multimedia i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...