Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Michaelis napisał:

No to szykować portfele, koniec z mega tanimi ofertami.

 

Jak myślicie, w sytuacji jak mam umowę na internet do końca sierpnia 2020 i teraz po weekendzie wyślę im wypowiedzenie umowy (ze skutkiem na koniec okresu promocyjnego) to będę mógł liczyć na kontakt od DUK (w najbliższym czasie)?

Zwiększył bym sobie prędkość netu jeszcze po starych cenach na umowie na 2 lata ;-)

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Jak tylko mi powiedzą przy przedłużeniu umowy coś o wymianie modulu/karty to bardzo chętnie im podziękuję. Podobnie jak będą chcieli mi zabrać stałe IP (chociaż akurat w IP wątpię że zabiorą) 

Ale co do karty na pewno będą chcieli wymieniać te z MM na Vectre celem ujednolicenia "zabezpieczeń". 

 

 

To już lepiej jakby ich Netia przejęła czy INEA. 

 

Ojj będzie [beep]erka, no ale na całe szczęście mam jeszcze ponad rok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafmik napisał:

 

Jak myślicie, w sytuacji jak mam umowę na internet do końca sierpnia 2020 i teraz po weekendzie wyślę im wypowiedzenie umowy (ze skutkiem na koniec okresu promocyjnego) to będę mógł liczyć na kontakt od DUK (w najbliższym czasie)?

Zwiększył bym sobie prędkość netu jeszcze po starych cenach na umowie na 2 lata ;-)

 

Prędkość możesz zwiększyć bez wysyłania wypowiedzenia. Dostaniesz aneks z nowymi warunkami i umowa biegnie od nowa. Robiłem już wywiad w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wezu napisał:

Jeżeli telewizja i internet zostało wzięte w pakiecie to umowa liczy się od nowa na okres który wynegocjujemy, jeżeli chcemy wykupić dodatkowe pakiety w trakcie jak HBO itd. nie ma to wpływu na umowę pakietu.  

 

Wzięte w pakiecie? W Multimedii? Jakim cudem? Nie mają czegoś takiego jak pakiet. Może to wygląda jak pakiet i można wynegocjować lepszą cenę ze względu na większą liczbę usług, ale formalnie każda z usług składowych ma swoją oddzielną promocję i nawet czasy trwania umowy na poszczególne usługi mogą się różnić od siebie o 1-2 miesiące. Napisałeś, że Tobie przy podnoszeniu prędkości przedłużyli umowy zarówno na internet jak i TV? Zrobili to sami z siebie, czy postawiłeś taki warunek? Ja znam przypadki, gdy w takich okolicznościach przedłużali sam internet i gdy ktoś się nie do końca w tym orientował, to zostawał z internetem i TV, gdzie powstawała różnica w datach końca umów rzędu 6 m-cy. To później znacznie utrudnia ewentualne negocjacje przy normalnym przedłużaniu umowy.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 19:28, SatZnawca napisał:

Ja nie wiem czy ktoś jest ślepy, ale dlaczego Vectra nie może być obecna w Gorzowie? W Gorzowie jest tylko MM i Orange, w kilku lokalizacjach Netia na starych kablach telekomunikacji...

 

Chodzi o Jim-sat. Kilka lat temu właściciele sprzedali sieć Vectrze i obecnie ta firma jest w grupie kapitałowej Vectra, czyli po prostu to sieć Vectry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, korni007 said:

No i stało się. Jak tylko mi powiedzą przy przedłużeniu umowy coś o wymianie modulu/karty to bardzo chętnie im podziękuję. Podobnie jak będą chcieli mi zabrać stałe IP (chociaż akurat w IP wątpię że zabiorą) 

Ale co do karty na pewno będą chcieli wymieniać te z MM na Vectre celem ujednolicenia "zabezpieczeń". 

Warto wspomnieć, tak gdzieś przeczytałem, że, przynajmniej do niedawna, w Vectrze karty CI+ były tylko na własność i koszowały 150zł/szt. Inaczej niż w MMP gdzie były za darmo i są własnością operatora.

 

Docelowo zapewne tak będzie jak mówisz. Najpierw muszą jednak jakoś dostosować infrastrukturę. Następnie nowi klienci którzy nie chcą dekodera (lub istniejący klienci którzy będą chcieli wymienić dekoder na CAM) będą dostawać CI+ i płacić za nie.

Pytanie co z klientami którzy mają już karty CI MMP. Każą przy takiej czy innej (np. przedłużenie umowy) okazji stare karty oddać i zapłacić 150/szt za nowe ? Takie coś to jak soczysty kopniak w klienta.

Mogą ew. dawać za darmo ale to by musiały pozostawać własnością Vectry.

 

Myślę, że istniejące karty mogą jeszcze długo żyć.

Podobna sytuacja jest u operatrów SAT gdzie nadal w obiegu jest sporo nieparowanych kart CI, operatorzy zachęcają i na różne sposoby 'delikatnie przymuszają' do ich wymiany na nowe ale na takie drastyczne ruchy, żeby siłowo wymieniać chyba nikt jeszcze nie szedł.

 

To co się na pewno zmieni szybko to ceny ;-)

 

 

Edytowane przez klosz007
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak szybko aktualne wiadomości wpłyną na ceny, zwłaszcza przy osobach przedłużających umowy.


Nie omieszkam poinformować co zaoferują mi. Pakiet biedacki (superbox i 30mega za 40zł) właśnie się kończy.
W ubiegłym miesiącu miałem już chyba 7 telefonów ze sprzedażowego, że umowa się kończy i koniecznie muszę podpisać nową umowę. Oczywiście klasyczna gadka, że tak tanio już nie będzie ale mogą mi to samo zaoferować za jedyne 59zł ;)
Ogólnie to strasznie słaby ten dział sprzedażowy, pewnie studenci na zleceniach, bo o sprzedaży żadnego pojęcia. Tylko wyklepać ofertę i elo. Jedna pani wręcz podniosła na mnie głos, bo jak to śmiem twierdzić że to drogo ;)
W poniedziałek wypowiedzonko i zobaczymy co się ugra.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pawel napisał:

Prędkość możesz zwiększyć bez wysyłania wypowiedzenia. Dostaniesz aneks z nowymi warunkami i umowa biegnie od nowa. Robiłem już wywiad w tym temacie.

 

Tylko pewnie ceny zaporowe?

Jeszcze przy okazji:

Czy MM w opcjach netu 300 i 600 mbit daje swoje routery z opcją bridge i wyłączonym Wi-Fi (ewentualnie daje zwykłe modemy)? Wolę swój router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _Kaczy napisał:

 

Chodzi o Jim-sat. Kilka lat temu właściciele sprzedali sieć Vectrze i obecnie ta firma jest w grupie kapitałowej Vectra, czyli po prostu to sieć Vectry. 

 

Czyli komu sprzeda Vectra MM w Gorzowie Wlkp? bo jimsat nie może być kupcem.  Dla Orange w kablu z denną ofertą? o Netii to już legendy opowiadają że niby tu jest ale to już historia. 

 

Nie ma komu tu manewru sprzedać albo ja o czymś nie wiem.  Mam w MM  tylko neta 120mb za 40zł i cena mnie zadawala ale czuje ze do września i pożegnam się chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje zwykłych modemów. Nie dalej jak 2 dni temu monter przyniósł bydlęcych rozmiarów Arris 2492. Nie zamawiałem od nich routera, a wyszło tak, że miałem mieć router w miejsce Cisco EPC3008. Monter przyniósł w jednym urządzeniu, a raczej kolosalnych rozmiarów skrzynię, gdzie są: modem, switch, wifi, dwa złącza telefoniczne. Urządzenie wygląda tak jakby miało służyć do samoobrony a nie do odbioru usług internetu. Do tego zasilacz większy niż połowa tego urządzenia. Jest to bardzo niepraktyczne, szpetne urządzenie. 20 portowy switch z lat '90 jest mniejszy jak to. Od razu zażądałem powrotu do Cisco. Miałem mieć prędkość download tylko 150 mbit i Cisco spookojnie by wystarczył. Byłem w BOK razem z szafiastym urządzeniem, które musiałem wziąć w plecak bo nie miałem za bardzo jak nieść. W lokalnym BOK stwierdzili, że to super urządzenie i mam je mieć bo dawnego Cisco już nie dostanę. Wciskano mi kit, że Cisco EPC3008 obsługuje łącza tylko do 60 mbit. Jest to nieprawda, na nim odbierałem 120+, gdzie transfer po niedawnych jakiś poprawkach w ich serwerowni był blisko 130 mbit. W święta i w grudniu jakaś czkawka była i było 80 - 90 mbit. Też mi wmawiano, że to moja wina, ale przyjechał technik i przekazał zgłoszenie gdzieś do obsługi serwerowni i naprawiono usługę. Koniec końców taki, że z MM jestem tylko do końca lutego, a dalej światłowód z Orange. Podsumowując, stwierdzono, że nie dadzą mi Cisco bo ponoć nie obsługuje więcej jak 60, po moim sprzeciwie stwierdzili, że dali Arris by było Docsis 3.1, gdzie też jest to nieprawda. Odmówili ponownej wymiany na Cisco lub coś innego niż Arris. Stwierdzili, że te modemy Cisco wycofują z sieci. Stwierdziłem, że nie będę używał Arrisa z funkcjami, których nie zamawiałem. Pracownicy stwierdzili, że nie dadzą nic innego, bo od dziś to moje urządzenie. Ja więc odmówiłem dalszej współpracy firmie Multimedia. Nie mam teraz modemu i mam dostać we wtorek by MM dokończyła świadczenie usługi, ale ponoć też mam dostać Arris. W poniedziałek będę rozmawiał z działem technicznym by dali coś normalnego. Nie dajcie sobie wciskać Arrisów chyba, że macie w domu dużo miejsca i potrzebne wam bydlence urządzenie. Poza tym uważam, że jak chodzi o markę to Cisco dużo lepsze jak Arris. Arris ma tak samo wielki zasilacz. Zapotrzebowanie na prąd 0,3 W standby, praca -> 15W. To są prawie 3 ledowe żarówki. Uważam, że to dużo. Instalacja tego urządzenia ma sens tylko wtedy gdy a) zamawiasz telefon od MM 2) chcesz używać Wifi, switcha, nie masz własnego routera. Ja mam akurat i biorąc tamto w sumie musiał bym postawić 2 routery w domu z tym że jeden tylko z funkcją modemu. Jest to bezsensem, gdy używamy tylko samego internetu + TV na karcie CAM. Miłego czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jeneka napisał:

 

Czyli komu sprzeda Vectra MM w Gorzowie Wlkp? bo jimsat nie może być kupcem.  Dla Orange w kablu z denną ofertą? o Netii to już legendy opowiadają że niby tu jest ale to już historia. 

 

Nie ma komu tu manewru sprzedać albo ja o czymś nie wiem.  Mam w MM  tylko neta 120mb za 40zł i cena mnie zadawala ale czuje ze do września i pożegnam się chyba.

Tak na szybko przychodzą mi dwie firmy do głowy:

Terra z Zielonej Góry - gdzie niedawno zainwestował były prezes Orange.

Net-line ze Stargardu, który wybudował ostatnimi czasy sieć w powiecie gorzowskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arris 2492 to bardzo dobry modem, posiada aż 24DS w przeciwieństwie do przestarzałego EPC3008, który miał tylko 8DS. Kolega wyżej nie ma wiedzy technicznej ale będzie się kłócił z operatorem, bo on wie lepiej :D. Nie wiesz lepiej, bo modem 3008 przy 8DS i pakiecie 120Mbps mocno obciąża te 8DS i dlatego operatorzy przechodzą na modemy z 24DS a nawet 32DS żeby to obciążenie rozłożyło się na więcej kart DS.

Modemy z WiFi na sieci HFC przestawiają się w tryb bridge jeżeli nie wykupujemy usługi WiFi (radio w modemie jest wyłączone!) - działają jak zwykłe stare modemy bez WiFi. Kolega myśli, że Cisco lepsze hahaha, oj znów pudło, jest na równi z Arris. Cisco kiedyś było dobre, kilka lat temu zostało wykupione przez Technicolor a o modemach Technicolora (trefne modele) można poczytać w sieci.
Brać Arris 2492 (nigdy nie brać WiFi od żadnego operatora), kupować własny bardzo dobry router i cieszyć się szybkim i stabilnym połączeniem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Michaelis napisał:

Arris 2492 to bardzo dobry modem, posiada aż 24DS w przeciwieństwie do przestarzałego EPC3008, który miał tylko 8DS. Kolega wyżej nie ma wiedzy technicznej ale będzie się kłócił z operatorem, bo on wie lepiej :D. Nie wiesz lepiej, bo modem 3008 przy 8DS i pakiecie 120Mbps mocno obciąża te 8DS i dlatego operatorzy przechodzą na modemy z 24DS a nawet 32DS żeby to obciążenie rozłożyło się na więcej kart DS.

Modemy z WiFi na sieci HFC przestawiają się w tryb bridge jeżeli nie wykupujemy usługi WiFi (radio w modemie jest wyłączone!) - działają jak zwykłe stare modemy bez WiFi. Kolega myśli, że Cisco lepsze hahaha, oj znów pudło, jest na równi z Arris. Cisco kiedyś było dobre, kilka lat temu zostało wykupione przez Technicolor a o modemach Technicolora (trefne modele) można poczytać w sieci.
Brać Arris 2492 (nigdy nie brać WiFi od żadnego operatora), kupować własny bardzo dobry router i cieszyć się szybkim i stabilnym połączeniem.

W jakim sensie to dobry modem ? Po pierwsze to nie jest modem tylko router, switch, wifi i centralka telefoniczna w jednym. Nie ma standardowego portu WAN a internet wpuszczony przez switch, ponieważ kabel z sygnałem internetu pan monter wpiął w gniazdo 1 a nie w WAN, którego to urządzenie nie ma. 24 DS być może ma Arris. Kwestia tego ile tych kanałów operator puści sygnał, a ile będzie głuchych. Urządzenie do szybkiego internetu może to jest. Sieć Multimedia taki ma tylko na reklamie. Mi mieli podłączyć 150 to nie jest szybkie łącze. U konkurencji obecnie ciężko o łącza wolniejsze jak 300 Mbit. Mm stwierdziła początkowo, że nie podłączy nawet 300 potem twierdziła, że może za znacznym wzrostem ceny. Miało być więc 150 i stosowanie Arrisa w tym momencie jest bezsensowne. Jeśli uważasz ,że to dobre urządzenia to poczytaj opinie ludzi co go używają. U mnie z mieszkania zniknął tak szybko jak się pojawił. Od samego patrzenia na to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Gdy odnosiłem to coś operatorowi musiałem nieść na plecach. Razem z pudłem to jakieś pół metra. Do tego zasilacz wielkości połowy urządzenia. A 24 DS może i ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, thommy18 napisał:

Miało być więc 150 i stosowanie Arrisa w tym momencie jest bezsensowne

 

Z punktu widzenia sieci i reszty klientów jak najbardziej jest to sensowne podejście operatora.

To nie jest połączenie p2p, a medium współdzielone, więc jeden słaby modem może wpływać negatywnie na innych abonentów.

Zresztą kolega na górze wyjaśnił szerzej w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt poza pracownikami Multimedia nie twierdzi, że Arris jest dobrym urządzeniem. I jeszcze jeden rozmówca wyżej, ale może to dystrybutor tych urządzeń. Jak modem w realiach XXI wieku i miniaturyzacji wszystkiego może mieć takie rozmiary ? Poza tym to rozwiązanie bezsensowne, bo operator dostarcza urządzenie i blokuje w nim funkcje. W tym momencie funkcjonalność Arrisa nie odbiega od Cisco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafmik napisał:

 

Tylko pewnie ceny zaporowe?

Jeszcze przy okazji:

Czy MM w opcjach netu 300 i 600 mbit daje swoje routery z opcją bridge i wyłączonym Wi-Fi (ewentualnie daje zwykłe modemy)? Wolę swój router.

Czy zaporowe ?Pytałem o 120 mega i padła cena 45 zł.Za 300 chyba 49 o ile dobrze pamiętam. Ponieważ obecnie mam 60 mega w cenie 25 zł musiałbym dopłacić niemal drugie tyle. Tak sobie pomyślałem, że Vectra tez przecież będzie chciała zatrzymać obecnych abo i zaoferuje jakieś rozsądne warunki, dlatego tymczasem odpuściłem temat przedłużenia umowy.

5 minut temu, thommy18 napisał:

Nikt poza pracownikami Multimedia nie twierdzi, że Arris jest dobrym urządzeniem. I jeszcze jeden rozmówca wyżej, ale może to dystrybutor tych urządzeń. Jak modem w realiach XXI wieku i miniaturyzacji wszystkiego może mieć takie rozmiary ? Poza tym to rozwiązanie bezsensowne, bo operator dostarcza urządzenie i blokuje w nim funkcje. W tym momencie funkcjonalność Arrisa nie odbiega od Cisco. 

W Orange dostaniesz liveboxa który jest wielkości Arrisa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pawel napisał:

Czy zaporowe ?Pytałem o 120 mega i padła cena 45 zł.Za 300 chyba 49 o ile dobrze pamiętam. Ponieważ obecnie mam 60 mega w cenie 25 zł musiałbym dopłacić niemal drugie tyle. Tak sobie pomyślałem, że Vectra tez przecież będzie chciała zatrzymać obecnych abo i zaoferuje jakieś rozsądne warunki, dlatego tymczasem odpuściłem temat przedłużenia umowy.

W Orange dostaniesz liveboxa który jest wielkości Arrisa :D

 

informacyjnie przedłużono

od dziś predkosc z120 na 150/10 

wi-fi  karta  sim no limit+ sms 23PLN umowa na 24m

wieś bez konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...