Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Tak naprawdę widzę żeby mieć wiarygodna opinię na temat danego operatora czy produktu to najlepiej przekonać się na własnej skórze ,

najlepszy przykład podał Kleofas11 w linku z opiniami na temat operatorów GSM , zobaczcie wszyscy na wszystkich psy wieszają ,

czytając te opinie wychodzi na to że w PL nie ma dobrego czy uczciwego operatora...

 

Zostanę chyba z T-Mobile (kiedyś ERA) z którym jestem od samego początku telefonii mobilnej i nie mogę na ich usługi złego słowa powiedzieć,

pozostaje tylko powalczyć trochę z działem DUK, bo w dziale sprzedaży jak wszędzie są sztywni i nieugięci :)

dają oferty takie jak na stronie WWW operatora czyli bez łaski.

 

Co do stereotypów marek, które wyrobiły sobie renomę kilka- kilkanaście lat temu to niestety smutna prawda - Sony , Toshiba, Bosch, VW/Audi itd. to już nie te same porządne niezawodne marki co kiedyś...  a szkoda.

 

P.S. Jakieś nowe plotki na temat przejęcia nas przez Vectrę słychać ???

Edytowane przez homsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirolop napisał:

(...) i najważniejsze umowa na ile chcesz, bezterminowa i elastyczna z możliwością wypowiedzenia w ciągu 30 dni. A to samo można mieć też w ofercie na kartę.

Dokładnie. Cyfrowa telefonia komórkowa GSM funkcjonuje w Polsce od 23 lat (od 1996 roku). Po 23 latach chyba każdy świadomy użytkownik komórki może stwierdzić, że już nie sensu pakować się w 2-letni zobowiązujący abonament z jakimkolwiek operatorem. Za duże ryzyko i do tego żadne wymierne profity przewyższające oferty na kartę lub umowy, które można zerwać po 30 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia informacja z UOKiK:

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=14784

 

Wrzesień, 2018. Druga faza. Nie ma informacji o wycofaniu wniosku Vectry. Moim zdaniem chodzi o jedno. O kasę. MM musi sprzedać sieć/ klientów w 39 miejscowościach by sprzedać resztę firmy. Ktoś to musi kupić. Ten ktoś (pewnie Netia/ Cyfrowy Polsat bo nie widzę innego podmiotu w skali kraju) wie, że MM bez sprzedaży tych klientów nie opchnie całości. Oczekuje niskiej ceny. Właściciele MM pewnie starają się negocjować z Vectrą tak by to im się spięło. No i trwa pat. Jedni chcą kupić tanio a drudzy sprzedać drogo.

UPC powiedziało pas. Pytanie tylko czy z powodów wewnętrznych czy zewnętrznych. 

 

Koncentracje na na naszym bardzo rozdrobnionym rynku są nieuniknione. Trzeba non stop inwestować w sieć. Jak nie w FTTH, to w GPON, to w DOCSIS 3.1. Łącze 1Gb/s staje się obecne niemal w każdej liczącej się sieci. Potem jest walka by taka prędkość była w całej sieci. Jest 1Gb/s, za chwilę walka przejdzie na 10Gb/s itp. itd. To oznacza inwestycje w modernizację sieci rdzeniowej, modemów klienckich itp. Netflix, HBO ciągle ciśnie i wiele osób potrzebuje już tylko net.u Z roku na rok tendencja będzie mniej korzystna dla sieci kablowych. Orange inwestuje mld zł i ciśnie w coraz mniejszych ośrodkach.

Sieci kablowe mają coraz mniej argumentów więc trzeba obserwować czy np: Orange za kilka lat nie łyknie C+ itp. itd. Taki CP ma argumenty bo jest wytwórcą i dostawcą treści. Do tego coraz mocniej zintegrowanym po przejęciu Netii. UPC jest w zasadzie cały czas do wzięcia tylko potrzeba dużego podmiotu i pewnie za jakiś czas zrobi to np: DT czyli TMobile. Właściciel Vectry to fundusz inwestycyjny więc kiedyś i on może zechcieć wyjść z inwestycji gdy zwrot z inwestycji spadnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎29‎.‎12‎.‎2018 o 12:02, spider1978 napisał:

Kanały BBC to już nie te same co kiedyś... 

 

Jeżeli kanały BBC, to nie to samo co kiedyś, to włącz paczkę Discovery, Travel Channel, National Geographic i History i powiedz, czy jest to to samo co kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja to kiedyś była, teraz tylko internet się liczy bo dla mnie telewizja to już umarła. Czekam aż będę mógł zerwać umowę i wezmę tylko internet a starczy mi podstawowa telewizja, a jak chce sportu to włączam eleven sport w odtwarzaczu multimedialnym w ipla i oglądam bez umowy tylko na doładowania.

Edytowane przez michal_dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mixiorek napisał:

Ostatnia informacja z UOKiK:

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=14784

 

Wrzesień, 2018. Druga faza. Nie ma informacji o wycofaniu wniosku Vectry.

 

 

Faktycznie tutaj nie ma takich wzmianek, niemniej jednak od zaufanego źródła wiem, że rozmowy zostały przerwane i Vectra miała wycofać wniosek, dlaczego tego nie zrobiła - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

 

w ciągu najbliższych dwóch miesięcy będę prawdopodobnie zmuszony do skorzystania z oferty Multimedia Polska. Przenosimy się do jednej z miescowości pod Toruniem, gdzie usługę dostępu do Internetu świadczą Orange (80 Mbps) i MM (600 Mbps). W związku z tym mam dwa pytania. Na resztę udało mi się znaleźć jednoznaczne odpowiedzi w tym temacie.

 

Posiadam własny serwer VPN, żeby móc z dowolnego miejsca mieć dostęp do moich danych (wideo, dokumenty, IoT usw.). W tym przypadku ważne są dla mnie dwie rzeczy: stały publiczny adres IP (lub dynamiczny - załatwię to ewentualnie przez DynDNS) oraz wysoki i stabilny Upload.

 

Z informacji jakie uzyskałem w Internecie wnioskuję, że niektórzy są za NAT-em. Cały blok ma jeden adres - Port forwarding nie jest w ogóle możliwy. Po wykupieniu adresu za 10,07 dostaje się bezpośrednie połączenie.

 

Myślę nad 120/10 - 10 Mbps na upload jest ok. Tylko, że wiele osób pisze tutaj, że wysyłanie gwarantowane to maksymalnie 70%. Czy jest to prawdą?

 

Nie potrzebuję usług łączonych - mam internet w nc+.

 

Dziękuję za waszą pomoc.

Edytowane przez widex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 12:49, widex napisał:

Myślę nad 120/10 - 10 Mbps na upload jest ok. Tylko, że wiele osób pisze tutaj, że wysyłanie gwarantowane to maksymalnie 70%. Czy jest to prawdą?

Parametry masz podane w cenniku na ich stronie:  Strefa klienta > Regulaminy i cenniki > Internet stacjonarny.

Pakiety do 500Mb+ (włącznie) mają parametry: prędkość minimalna 40%, zwykle dostępna 70% (przez 80% czasu), maksymalna 100% (inaczej deklarowana która podawana jest w działalności marketingowej).  Szczegółowe definicje tych parametrów są na pierwszej stronie ich regulaminów świadczenia usług.

Edytowane przez marko42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎05‎.‎05‎.‎2019 o 00:06, Bloo411 napisał:

 

Jeżeli kanały BBC, to nie to samo co kiedyś, to włącz paczkę Discovery, Travel Channel, National Geographic i History i powiedz, czy jest to to samo co kiedyś?

Ja to wiem bo mam teraz NC+ i naprawdę nie wiem o co tyle szumu i oczekiwanie na powrót kanałów NGC, FOX, BBC bo tam obecnie naprawdę nic nie ma. Mało premier i piłowanie tam ciągle tego samego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zastrzeżenia do ogłoszonego w sierpniu 2018 r. przejęcia przez Vectrę kontroli nad Multimediami. Zdaniem UOKiK przejęcie może ograniczyć konkurencję w ponad 20 miastach."

 

https://www.telko.in/uokik-ma-zastrzezenie-do-kablowego-przejecia

 

Trochę mi to nie na rękę :/ 

 

"Vectra liczy, że szybko otrzyma zgodę na transakcję.

- Wierzymy, że zakres i charakter zastrzeżeń wsparty tak silną argumentacją z naszej strony ulegnie istotnemu zmniejszeniu i w niedługim czasie otrzymamy zgodę Prezesa UOKiK na przeprowadzenie transakcji - mówi prezes Vectry Tomasz Żurański, cytowany w korespondencji przesłanej do nas.

 

http://rpkom.pl/artykul/1399166.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oferta dla nowego 44 złote za internet 60 Mega + Superbox oraz moduł CAM i ewentualnie 2 złote za papierową fakturę to dobra oferta ?

Takie warunki proponuje lokalny przedstawiciel na moim osiedlu.

Uprzedzał też że moduły są CI+ i  starsze tv mogą mieć z nim problem.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michaelis napisał:

Przestań słuchać przedstawicieli, oni się znają na cenach a nie na modułach. Multimedia ma tylko moduły CI, nie oferują modułów CI+.

W sumie to mogą ich przejąć, ja w tym roku rezygnuję z TV, tego już się nie da oglądać, wystarczy mi YT, Netflix i HBO GO.

Witam

Masz racje nie da się oglądać tej telewizji, lepiej vod a jak ktoś chce sportu to eleveny starczą przez smart tv na ipla i jeden meczyk w środy w Lidze Mistrzów na tvp. Ja też bym się cieszył jak by ktoś przejął mmp bo wtedy pewnie bym mógł przejść na ofertę vectry i internet bym wziął tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby MM nikt nie przejął bo wzrosną ceny. Narzekacie na MM a ciagle im płaćcie. Każdy może przejść na satelitę jak nie ma kablówki lub całkiem zrezygnować. Ja za to co mam w tej cenie jestem zadowolony choć połowy programów nie oglądam ale muszą niestety być. Konkurencja u mnie jest dużo droższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mars27 napisał:

Oby MM nikt nie przejął bo wzrosną ceny. Narzekacie na MM a ciagle im płaćcie. Każdy może przejść na satelitę jak nie ma kablówki lub całkiem zrezygnować. Ja za to co mam w tej cenie jestem zadowolony choć połowy programów nie oglądam ale muszą niestety być. Konkurencja u mnie jest dużo droższa. 

A ja bym się cieszył jak by ich ktoś przejął bo pomoc techniczna jak się nie trafi na kumatego z pomocy to równocześnie można odłożyć słuchawkę, a telewizja to już przeżytek teraz to młody człowiek czy dorosły chce internet + vod i jeszcze sport a Ligi angielskiej z canal+ to ja w życiu nie dał bym za tyle co chcą za ten kanał bo oprócz tego nic nie ma do oglądania. Telewizja maxbox sama to już same powtórki i reklamy więc w moim przypadku to bym się cieszył jak by ktoś przeją multimedię. A ceny to za internet będą podobne więc mi to rybka.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mars27 napisał:

To proste. Wiec rezygnuj i przejdź na internet jak to tańsze i lepsze. Jeszcze długo vod nie zastąpi tv bo nie każdy ogranicza się tylko do filmów i seriali w swoim życiu. 

To powiedz mi co tam jest takiego do oglądania celebryci z durnymi programami co prezentują dno. A jaki dodają modemorouter z wifi który ma zasięg żałosny to już lepiej jak by nie dawali i tylko modem dostarczali do którego swój router można podłączyć.

Edytowane przez michal_dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...