Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę to niewygodne szczerze mówiąc.

Ale mam dziwne wrażenie, że chyba nie do końca rozumiem tę nagrywarkę sieciową. Jeśli nagram coś w chmurze, to jaką to w takim razie ma mieć zaletę nad lokalnym dyskiem? Bo wydawało mi się, że to będzie taki bajer, że po nagraniu w chmurze wejdę sobie w GO i tam na dowolnym urządzeniu z przeglądarką obejrzę sobie nagrany program. Lub ewentualnie w drugim Kaonie (multiroom). To tak nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to niewygodne szczerze mówiąc.
Ale mam dziwne wrażenie, że chyba nie do końca rozumiem tę nagrywarkę sieciową. Jeśli nagram coś w chmurze, to jaką to w takim razie ma mieć zaletę nad lokalnym dyskiem? Bo wydawało mi się, że to będzie taki bajer, że po nagraniu w chmurze wejdę sobie w GO i tam na dowolnym urządzeniu z przeglądarką obejrzę sobie nagrany program. Lub ewentualnie w drugim Kaonie (multiroom). To tak nie działa?

Przewaga : nagrywasz w jednym momencie kilka, kilkanaście pozycji. Jeśli chodzi o multiroom to te samo nagranie jest dostępne na obu dekoderach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to chociaż połowicznie będzie to czego oczekiwałem. W sumie widzę, że w GO i tak nie da się zlecić nagrania czegoś z C+, więc nic nie tracę, bo tylko na tych kanałach zdarzało mi się zapomnieć ustawić nagrywania po wyjściu z domu.

Czy nagrywarka sieciowa nie obcina bitrate? Jakość jest jak na dysku lokalnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekam na sms z ofertą. Jeśli nie będzie tam nagrywarki sieciowej to będzie zabawnie, bo nie wiem czy należy wtedy odstąpić od nowej oferty do 14 dni, czy znów zgłosić wypowiedzenie obecnej umowy, czy jedno i drugie.

 

EDIT: w sumie to się chyba mieszam, bo skoro nie potwierdziłem smsem, że się zgadzam na ofertę, to nie mam czego wycofywać do 14 dni. Pozostanie ponowne wypowiedzenie.

Edytowane przez Seth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marivsh napisał:

To muszą uruchomić na infolinii. Technik nic nie zrobi, bo to po stronie sieci jest blokada. U mnie np. mimo uruchomienia USB PVR, usługa działała tylko na jednym dekoderze. Po telefonie do BOK po 5 minutach działało już na obu. Molestuj ich na linii :)

Problem w tym że jak był technik i coś kombinował to przez chwilę działało a potem przestało. Przez jakiś czas były też na biało inne kanały, nawet te nie wykupione. Potem podpiął drugi dekoder to uszkodził sobie wyjście HDMI a że ten dekoder zatwierdzili mu w systemie to w danym dniu już nie można go zmienić i zostałem z telewizją w 480p na euro kablu. Istny cyrk

3 godziny temu, maxio napisał:

GO nie ma nic wspólnego z KAONEM. Zresztą jeżeli nie powiedziałeś, że chcesz nagrywarkę sieciową to też nie będziesz miał bo jest to opcja dodatkowo płatna.

Jak miałem moduł to nie miałem catchupa w mmgo. Rzekomo nie dało się tego włączyć. Teraz mam dekoder i catchup aktywny i zdaje się że w mmgo też to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że podczas odtwarzania nagrania z dysku (VERBATIM) na dekoderze kaon kgs 3200 obraz nie nadąża za dźwiękiem. Czy dysk jest do d.... czy coś w ustawieniach trzeba zrobić? Dysk dostałem z multimedii jako gadżet.

Ja nie mam tego efektu. Na wszystkich kanałach go masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grigorios Quedin napisał:

Pod jaki numer dzwonić z tym wypowiedzeniem?

Na ten sam co infolinia 345 345 345 lub 244 244 244 badż do DUK. Na stronie www.multimedia.pl pojawiła się opcja słuchawki po lewej stronie odzwaniają.

Edytowane przez andyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yoodash napisał:

Czy to normalne, że podczas odtwarzania nagrania z dysku (VERBATIM) na dekoderze kaon kgs 3200 obraz nie nadąża za dźwiękiem. Czy dysk jest do d.... czy coś w ustawieniach trzeba zrobić? Dysk dostałem z multimedii jako gadżet.

No nie pocieszę Cię. Mam ten sam problem. Technicy twierdzą, że winne jest oprogramowanie dekodera. Czekają na aktualizację. Od paru mcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kubus76k napisał:

Podajcie jakie kanały. Ja mam dłuuugo Kaona i nie zauważyłem problemów, a nagrywam sporo.

Miałem tak jak dziecku nagrałem dance dance na tvp2 HD. Wczoraj nagrałem grę o tron i było ok. Może niektóre programy w full HD mają wysoki bitrate i dlatego coś takiego się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w samym Dance Dance była taka sytuacja, że dźwięk rozmijał się z obrazem? :) Od dwóch miesięcy mam dwa Kaony i żadnych takich problemów nie zaobserwowałem. Natomiast strasznie irytujący jest ubogi EPG. Niby w niektórych pozycjach wstawiają nawet screen z np. filmu, ale opis danej pozycji i jej tytuł to jakaś kpina. W opisie nie ma nic nt. daty, reżyserii, aktorów, itp., a tytuły pozycji to już w ogóle hit: sobota, C+ Sport 2 i w EPG widzimy "Premier League", "Premier League", "Premier League" - wszystkie z "Brak opisu" i weź zgaduj kto kiedy gra... Jak miałem CAM i strego Kaona z PVR to opis i tytuł były zdecydowanie bardziej rozbudowane. Generalnie niby taki nowoczesny dekoder z możliwością nagrywania i odtwarzania materiałów w sieci, a tak podstawowych informacji na nim nie uświadczysz... Da się jakoś z tym coś zrobić? Może molestować dział techniczny, żeby się przyłożyli do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. EPG na TV(moduł CAM) jest trochę inne jeśli chodzi o treść w porównaniu do EPG w dekoderze ADB. Przecież tu i tu jest dostarczane przez MM. Jeśli ktoś chce mieć naprawdę fajne EPG, to konieczny jest własny dekoder na Enigmie. Wtedy można skorzystać z danych EPG pobieranych z internetu i jest tam wszystko co trzeba tzn.: dość dlugi opis, aktorzy, oceny z imdb i filmwebu. Gdzieś tu kiedyś umieszczałem screena jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, strzala napisał:

Np. EPG na TV(moduł CAM) jest trochę inne jeśli chodzi o treść w porównaniu do EPG w dekoderze ADB. Przecież tu i tu jest dostarczane przez MM. Jeśli ktoś chce mieć naprawdę fajne EPG, to konieczny jest własny dekoder na Enigmie. Wtedy można skorzystać z danych EPG pobieranych z internetu i jest tam wszystko co trzeba tzn.: dość dlugi opis, aktorzy, oceny z imdb i filmwebu. Gdzieś tu kiedyś umieszczałem screena jak to wygląda.

No ale właśnie, skoro na CAM i starych dekoderach (z kartami) EPG był "szerszy", to na nowych nie mogą tego zrobić? Nie znam się na tym, ale może warto byłoby to zgłosić? Być może kilka telefonów by podziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marivsh napisał:

Być może w samym Dance Dance była taka sytuacja, że dźwięk rozmijał się z obrazem? :) Od dwóch miesięcy mam dwa Kaony i żadnych takich problemów nie zaobserwowałem. Natomiast strasznie irytujący jest ubogi EPG. Niby w niektórych pozycjach wstawiają nawet screen z np. filmu, ale opis danej pozycji i jej tytuł to jakaś kpina. W opisie nie ma nic nt. daty, reżyserii, aktorów, itp., a tytuły pozycji to już w ogóle hit: sobota, C+ Sport 2 i w EPG widzimy "Premier League", "Premier League", "Premier League" - wszystkie z "Brak opisu" i weź zgaduj kto kiedy gra... Jak miałem CAM i strego Kaona z PVR to opis i tytuł były zdecydowanie bardziej rozbudowane. Generalnie niby taki nowoczesny dekoder z możliwością nagrywania i odtwarzania materiałów w sieci, a tak podstawowych informacji na nim nie uświadczysz... Da się jakoś z tym coś zrobić? Może molestować dział techniczny, żeby się przyłożyli do tego?

Też to zauważem w  EPG. Jak miałem moduł ci to wyglądało to o niebo lepiej. A jeśli chodzi o dance dance to obraz był zgrany z dźwiękiem na żywo

Edytowane przez yoodash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spider1978 napisał:

A wiadomo może coś kiedy kolejne podmiany SD na HD. Jakieś info od zaprzyjaźnionych techników? :P bo jak na razie dyskusja tutaj polega tylko na tym kto co wynegocjował i za ile 

 

Przyłączam się do pytania. Z racji posiadania lepszego telewizora jestem zainteresowany aby wszystko co możliwe było w HD i  choć trochę w  4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...