Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Umowa do końca maja, zatem zbliżam się do wypowiedzenia :)
Aktualnie mam 30mega plus superboxa z pakietem seriale i hd(odpalone gratisowo). Płacę za to 55zł i jest to wina złej decyzji przy ostatnim przedłużaniu umowy. Dzwonili do mnie już dwa razy z ofertą. Za pierwszym razem standardowa gadka że promocja się kończy i będzie już drożej (65zł za to samo). Za drugim razem łaskawie stwierdzili, że jednak da się zrobić to po 55zł. Jednak wydaj mi się, że obecnie to drogo jak za taką paczkę.

Nowi klienci mają maxboxa i 120 w tej samej cenie, więc zamierzam celować w taką paczkę albo znaczące obniżenie ceny.

I tutaj dwa pytania. Czy za wymianę dekodera na moduł przy przedłużaniu nadal doliczają jakieś opłaty, czy idzie coś ugrać?
I czy nadal dorzucają w fajnej cenie kartę sim, bo chyba przeniósłbym numer jak się będzie dobrze kalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cisza w temacie czy nas kupią czy działamy sami. Skąpo też jeśli chodzi o nowości programowe. Bollywood HD chyba był ostatnią konkretną nowością.

Czy macie jakieś przecieki w tych tematach ?

Edytowane przez zerojedynkaX
Ps. Tele5 znowu w SD. Co jest z tym kanałem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęli komunikować, że net 1,2Gb/s jest niby dostępny w Warszawie. Nie wiadomo czy tylko po światłowodzie czy również po HFC (mają takie modemy)?

Nie wiemy jaki jest upload przy tym łączu. Natomiast wiemy ile jest przy 600 i 300:

 

AzrXpfy.png

 

Tylko nadal nie wiem czy w Warszawie są dostępne te prędkości. No i światło czy również HFC?

Sporo niewiadomych w tej MM... a wziąłbym te 300 lub 600.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HFC w Wawie mają już do 1,2Gbps. Od dawna mają takie modemy, na sieci od ponad roku montują modemy, które obsłużą 300 i 600, do 1,2Gbps mają inny modem. Przy 1,2Gbps upload jest 60Mbps. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wykorzysta 1,2Gbps to jest tylko marketing, nawet takiej karty sieciowej nie mają współczesne komputery/routery. Ludzie kupują 120Mbps a potem płacz, że nie osiągają tyle, co się okazuje mają karty sieciowe Fast Ethernet, czyli osiągną w porywach 90-95Mbps. Sprawa WiFi to już nawet nie mówię, dobrze, że UKE się za to wzięło i nie dopuszcza do sytuacji, że ktoś reklamuje kiepską prędkość po WiFi.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, dzięki za info. Download nie jest dla mnie tak istotny jak upload. Obecnie mam łącze 120/10 i takie wartości mam po WiFi i po kablu. Potrzebuję większy upload, 30-50 byłoby już w miarę ok.

Wiesz może jakie modemy klienckie stosuje MM dla tych wyższych prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal c+ wyszarzony w EPG. Codziennie dzwoni ktoś z multimediów i pyta czy już działa. Po czym każe wyłączyć dekoder z prądu albo reset do ustawień fabrycznych. I w kółko ta są gadka, że przekazuje sprawę dalej. Poza tym przyszła faktura za marzec a tam kwota wyższa o ponad 40 zł. Narazi nie mogę jej podejrzeć. Jestem ciekaw co znowu odj... W aneksie kwota miała być nie zmieniona. Zmieniłem tylko moduł na dekoder. Myślicie że ten "bonus" to za wym ianę sprzętu? Gostek z duku nic nie mówił o dodatkowych ko s ztach. Znowu przepychanki mnie czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za sobą dwie reklamacje pod rząd ;) Póki jeszcze nie ma faktury, możesz poprosić na czacie w eBOK o podanie wartości z faktury i zgłosić reklamację, to przed końcem miesiąca będziesz miał odpowiedź (14 dni) i nie będziesz musiał płacić tych 40 zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 18:10, mixiorek napisał:

Obecnie mam łącze 120/10 i takie wartości mam po WiFi i po kablu.

Czy uzyskujesz takie wartości przy użytkowaniu routera z wbudowanym modemem Wi-Fi od Multimedii (np. model ARRIS TG2492S) ? Czy takie maksymalne osiągi po Wi-Fi są możliwe przy dedykowanym sprzęcie od operatora ? I czy jest to możliwe w paśmie częstotliwości 2.4 GHz czy 5 Ghz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napisać, że przy łączu Internetu 120/10Mbps osiągam na swoim własnym routerze TP-LINK 1Gigabit prędkości :

w pasmie 2.4GHz - 55/10Mbps, w pasmie 5GHz - 120/10Mbps. Po kablu oczywiście Internet śmiga z pełną prędkością 120/10Mbps. Wszystkie moje urządzenia odbiorcze po wi-fi posiadają pasmo 5GHz, ale oczywiście komputer stacjonarny i odtwarzacz sieciowy są podłączone po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 13:27, mixiorek napisał:

Zaczęli komunikować, że net 1,2Gb/s jest niby dostępny w Warszawie. Nie wiadomo czy tylko po światłowodzie czy również po HFC (mają takie modemy)?

Nie wiemy jaki jest upload przy tym łączu. Natomiast wiemy ile jest przy 600 i 300:

 

Tylko nadal nie wiem czy w Warszawie są dostępne te prędkości. No i światło czy również HFC?

Sporo niewiadomych w tej MM... a wziąłbym te 300 lub 600.

 

Prędkości są w cennikach na ich stronie > Strefa klienta > Regulaminy i cenniki      i tam jest:
download  /upload

1200 / 60
600 /  50
300 /  25 

120 /10  

Te prędkości są niezależne od technologii, są na HFC i GPON

 

Na tej samej stronie masz instrukcje do modemów.

Na HFC (chyba) instalują modemy:  

Arris TG2492,  Cisco EPC3949, Technicolor CGA2121.  Dla prędkości  1.2Gb/s  Technicolor CGA4233 (wszystkie z 5Ghz)

 

Na GPON (chyba)  instalują modemy:

Zhone 2424 lub 2426. Dla prędkości 1.2Gb/s dają  2726 (z 5Ghz)
Huawei HG8245H. Dla prędkości  1.2Gb/s dają HG8245Q (z 5Ghz)

 

 

W dniu 7.04.2019 o 13:42, Michaelis napisał:

Nikt przy zdrowych zmysłach nie wykorzysta 1,2Gbps to jest tylko marketing, nawet takiej karty sieciowej nie mają współczesne komputery/routery. 

Na jednym komputerze tak, ale jak masz dwa komputery to w jednym czasie na każdym z nich możesz ściągać po 600, a jak masz 3 komputery to po 400, a jak masz 4 to po 300Mbps jednocześnie. Więc bez problemu wykorzystasz takie łącze do modemu :-)

 

To tak jak byś powiedział po auta 5 , 7  czy 9 osobowe, albo po co w autach na liczniku 250km/h.   To że Ty nie wykorzystasz nie znaczy że nikt nie wykorzysta jak piszesz. Niektórym takie parametry się przydadzą, technologia już na to pozwala więc  takie są w ofercie i klienci też się znajdą. :-)

np. taka Inea z Poznania ma w ofercie tylko dwa pakiety: 1 Gb/s  i  10 Gb/s

 

Edytowane przez marko42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem  ; pakiet  Super Box za za  78,68  mam do 30.06.2019 , uslugi dodatkowe:  Pakiet Filmbox Extra  31.10.2019.  pakiet  Pakiet HD do  30.11.2019 ,

Pakiet Fun Club  do 31.10.2019 , Pakiet HD do  30.11.2019 , Pakiet Filmy i seriale  31.10.2019 .

Czy jako ze Super Box mam do 30.06.2019 m0ge zrezygnowac z pakietu tv juz wtedy a zostawic sam internet.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kris68 napisał:

Mam taki problem  ; pakiet  Super Box za za  78,68  mam do 30.06.2019 , uslugi dodatkowe:  Pakiet Filmbox Extra  31.10.2019.  pakiet  Pakiet HD do  30.11.2019 ,

Pakiet Fun Club  do 31.10.2019 , Pakiet HD do  30.11.2019 , Pakiet Filmy i seriale  31.10.2019 .

Czy jako ze Super Box mam do 30.06.2019 m0ge zrezygnowac z pakietu tv juz wtedy a zostawic sam internet.

.

Razem z Tv wypowiedzą Ci usługi dodatkowe do Tv i zapłacisz karę wyliczoną proporcjonalnie z umowy. Na drugi raz zwracajcie uwagę, żeby usługi kończyły się w jednym dniu, bo później jest problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kleofas11 napisał:

Czy uzyskujesz takie wartości przy użytkowaniu routera z wbudowanym modemem Wi-Fi od Multimedii (np. model ARRIS TG2492S) ? Czy takie maksymalne osiągi po Wi-Fi są możliwe przy dedykowanym sprzęcie od operatora ? I czy jest to możliwe w paśmie częstotliwości 2.4 GHz czy 5 Ghz ?

 

Mam swój sprzęt, Netgear R6400.

 

15 godzin temu, marko42 napisał:

Prędkości są w cennikach na ich stronie > Strefa klienta > Regulaminy i cenniki      i tam jest:
download  /upload

1200 / 60
600 /  50
300 /  25 

120 /10  

Te prędkości są niezależne od technologii, są na HFC i GPON

 

Na tej samej stronie masz instrukcje do modemów.

Na HFC (chyba) instalują modemy:  

Arris TG2492,  Cisco EPC3949, Technicolor CGA2121.  Dla prędkości  1.2Gb/s  Technicolor CGA4233 (wszystkie z 5Ghz)

 

Na GPON (chyba)  instalują modemy:

Zhone 2424 lub 2426. Dla prędkości 1.2Gb/s dają  2726 (z 5Ghz)
Huawei HG8245H. Dla prędkości  1.2Gb/s dają HG8245Q (z 5Ghz)

 

Dzięki za info! Zacnie wygląda 600/50. Negocjacje przede mną ale pewnie dopiero pod koniec roku.

 

15 godzin temu, marko42 napisał:

np. taka Inea z Poznania ma w ofercie tylko dwa pakiety: 1 Gb/s  i  10 Gb/s

 

Do tego są to łącza symetryczne. Moje marzenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie do użytkowników kaona kgs 3200. Czy wszystkie kanały e EPG macie białe (nawet te niewykupione)? Czy te nieaktywne są wyszarzone? U mnie jest problem z c+. Mam go wykupionego do testów za 0 zł na 2 miesiące a potem mogę kontynuować ale nie muszę. To samo z HBO. HBO nie jest wyszarzone a c+ tak. Nie można przełączać kanałów c+ w opcji góra-dol, tylko przez EPG. Ktoś się bez tym spotkał? Był u mnie technik i nic nie wskórał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli przy przedłużeniu umowy dają Kaona, to automatycznie dają też dostęp do Multimedia GO, gdzie można zlecać nagrania w nagrywarce sieciowej? Dostałem dziś ofertę przedłużenia i ani słowem nie wspomniano o GO, a teraz się zastanawiam, czy to jest oczywiste (bo niby jak inaczej ma działać nagrywarka sieciowa), czy będę miał wykastrowaną usługę bo nie powiedziałem, że chcę jeszcze GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli przy przedłużeniu umowy dają Kaona, to automatycznie dają też dostęp do Multimedia GO, gdzie można zlecać nagrania w nagrywarce sieciowej? Dostałem dziś ofertę przedłużenia i ani słowem nie wspomniano o GO, a teraz się zastanawiam, czy to jest oczywiste (bo niby jak inaczej ma działać nagrywarka sieciowa), czy będę miał wykastrowaną usługę bo nie powiedziałem, że chcę jeszcze GO.

Nagrywarka sieciowa działa z poziomu STB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...