Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, RoboD napisał:

Informacyjnie: tylko internet 30Mbit/47zł msc, 3 miesiące do końca kontraktu.

Przy przedłużeniu pada propozycja tego samego za 52zł na 24msc. Składam chęć rozwiązania współpracy, następuje przekierowanie i propozycja tych samych warunków na 2 lata. 

Za wcześnie na przedłużanie umowy stąd słabe propozycje. Ja przedłużałem dwa tygodnie temu umowę kończąca się na koniec kwietnia. Za 60Mbit płacę miesięcznie 25 zł i taka kwota została ustalona na kolejne dwa lata. W cenie mam też wifi.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotreksuchy napisał:

Mam pytanie czy to dobra cena. Po złożonej rezygnacji telefonicznie. Telefon wykonałem pod nr 244 244 333. MaxBox+HD+60 mbit/s cena 50 zl eleven 0 zl przez 6 miesięcy później kolejne 9 zl? 

Jak dla mnie bardzo dobra. Na rok czy 2 lata, tak z ciekawości pytam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzis rozmawiale z DUK i pani powiedziała mi że za to co teraz posiadam czyli max box, canal plus, sport champions, eleveny, hbo, hbogo i net 120 ziko i płaciłem za to 95 miesięcznie, to może mi zaproponować za 125 ziko, bo niby c+ poszedł u nich w górę. Po chwili dodała że jest opcja na tą cene co miałem ale z umową na dwa lata :) czy coś jeszcze można tutaj ugrać ? i co  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RoboD napisał:

Informacyjnie: tylko internet 30Mbit/47zł msc, 3 miesiące do końca kontraktu.

Przy przedłużeniu pada propozycja tego samego za 52zł na 24msc. Składam chęć rozwiązania współpracy, następuje przekierowanie i propozycja tych samych warunków na 2 lata. 

Internet i TV wypowiada się na miesiąc do końca warunków promocyjnych, dlatego pewnie takie kwoty padają. Proponuję jeszcze poczekać aż zostanie miesiąc do końca i w duk brać 60mb/s za 25zł tak jak proponują albo spróbować się jeszcze targować do 20zł chociaż już tak chętni mogą nie być :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcos1992 napisał:

Internet i TV wypowiada się na miesiąc do końca warunków promocyjnych, dlatego pewnie takie kwoty padają. Proponuję jeszcze poczekać aż zostanie miesiąc do końca i w duk brać 60mb/s za 25zł tak jak proponują albo spróbować się jeszcze targować do 20zł chociaż już tak chętni mogą nie być :D 

 

Takąż ścieżką zamierzam podążać... :-)

 

4 godziny temu, Pawel napisał:

W cenie mam też wifi.

 

O co dokładnie chodzi? Usługę, sprzęt? 

Edytowane przez RoboD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej brać Internet+tą całą usługę Bezprzewodowa Sieć Multimedialna (router wifi), zazwyczaj jest ona za 0zł, a płacimy tylko (i aż) za Internet. Niektórzy jak w biurze przedłużają to jeszcze dodatkowo do niej dopłacają, bo obsługa klienta nie ma w interesie sama proponować niższe warunki jeżeli klient nie prosi o to :D Miesiąc do końca-telefon lub wypowiedzenie pisemne, czekamy na telefon z Duk albo dzwonimy sami i przedłużamy a jak się cena nie podoba to próbujemy negocjować. Obecnie mają 60mb/s za 25zł w Duk, do ilu to można jeszcze stargować to próbujcie sami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej brać Internet+tą całą usługę Bezprzewodowa Sieć Multimedialna (router wifi), zazwyczaj jest ona za 0zł, a płacimy tylko (i aż) za Internet. Niektórzy jak w biurze przedłużają to jeszcze dodatkowo do niej dopłacają, bo obsługa klienta nie ma w interesie sama proponować niższe warunki jeżeli klient nie prosi o to  Miesiąc do końca-telefon lub wypowiedzenie pisemne, czekamy na telefon z Duk albo dzwonimy sami i przedłużamy a jak się cena nie podoba to próbujemy negocjować. Obecnie mają 60mb/s za 25zł w Duk, do ilu to można jeszcze stargować to próbujcie sami

Najlepiej to nic nie brać, i podpinac swój router do ich modemu. default_wink.png

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pawel napisał:

Jak można mieć w cenie to jaki sens inwestować we własny router?Mniej kabli,mniej urządzeń pobierających non stop energię.

Po co mieć dobre auto, jak można mieć szrot za pół darmo z raichu... Mniej szukania, tanio.......

 

O parametry osiągów i stabilność przede wszystkim chodzi. Większość modemo-routerów od ISP to szroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie bierze się usługi wifi od operatora! Spróbuj sobie w swoim pięknym modemie z WiFi ustawić filtrowanie po MACu, przekierować porty, podłączyć do niego dysk, żeby można było skonfigurować go jako dysk sieciowy - to tylko mała namiastka tego co robię na swoim routerze a ty możesz o tym zapomnieć.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie bierze się usługi wifi od operatora! Spróbuj sobie w swoim pięknym modemie z WiFi ustawić filtrowanie po MACu, przekierować porty, podłączyć do niego dysk, żeby można było skonfigurować go jako dysk sieciowy - to tylko mała namiastka tego co robię na swoim routerze a ty możesz o tym zapomnieć.

No wiesz niektórzy są minimalistami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, djadijos napisał:

Po co mieć dobre auto, jak można mieć szrot za pół darmo z raichu... Mniej szukania, tanio.......

 

O parametry osiągów i stabilność przede wszystkim chodzi. Większość modemo-routerów od ISP to szroty.

 

Nie porównuj auta do routera :D

 

Tu nie chodzi o minimalizm tylko realne potrzeby.Jak ktoś potrzebuje filtrowania MAC-ów,przekierowań portów czy innych cudów to ofc. kupi sobie router za kilka stówek bo zapewne na najtańszego tp linka nawet nie spojrzy ;) 

Od trzech lat używam multimediowego Arrisa. Obsługuje po kablu kompa, turbo nc+ z multiroomem,po wifi telewizor,amplituner. Zero problemów. Co bym realnie zyskał czego obecnie nie mam kupując własny router?

 

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Arrisa z Multimedii, wielkie bydle, zasięg wifi perfekcyjny do 30 urządzeń max, obsługa pasma 5Ghz, tylko w ustawieniach opcja zmiany wyłącznie hasła co faktycznie jest dużą wadą, w Netii pamiętam był dostęp do panelu administratora i zmiany ustawień ale co z tego jak Netia Spot był badziewny i połowa urządzeń miała problem z połączeniem się z nim bezprzewodowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł 68 napisał:

Posiadałem wspaniały, własny router, przyszła burza i 8 stów poszło do kosza. Od tej pory jak jest możliwość to sprzęt operatora.

Telewizor za kilka tysięcy też bez zabezpieczenia podłączasz do sieci elektrycznej?? Powiedzmy sobie szczerze,każdy wartościowy sprzęt do sieci podłącza się zabezpieczając go przed właśnie przepięciami. Poza tym teoretycznie ISP może odmówić wymiany darmowej jeśli to twoja wina,ale rzadko takie coś robią.

 

2 godziny temu, Pawel napisał:

Tu nie chodzi o minimalizm tylko realne potrzeby.Jak ktoś potrzebuje filtrowania MAC-ów,przekierowań portów czy innych cudów to ofc. kupi sobie router za kilka stówek bo zapewne na najtańszego tp linka nawet nie spojrzy ;) 

Od trzech lat używam multimediowego Arrisa. Obsługuje po kablu kompa, turbo nc+ z multiroomem,po wifi telewizor,amplituner. Zero problemów. Co bym realnie zyskał czego obecnie nie mam kupując własny router?

QOS który by gwarantował by ci odpowiedni podział pasma dla poszczególnych urządzeń. Możliwość podłączania dysków i pełnego zarządzania nimi. Lepsze parametry sprzętowe, t.j. zasięgi i stabilność WiFi, a także stabilność samego routera. Dobry kupiony router ma odpowiedni procek i pamięć ram. To tak na szybko. I możliwość alternatywnego softu.

22 minuty temu, marcos1992 napisał:

Netia Spot był badziewny i połowa urządzeń miała problem z połączeniem się z nim bezprzewodowo

Jakiś felerny egzemplarz trafiłeś, czasem bywały egzemplarze które bywały problemowe, niestety VTECH który był producentem wykonawczym miewał czasem felerne partie urządzeń. Korzystałem ze spota długo i oprócz zasięgu Wi-Fi to był spoko urządzeniem nawet. Zresztą nadal mam w chacie bodajże Netia Spot 1 Annex B i Netia Spot 2 VDSL. Nie upominają się to sobie leżą do testowania kiedyś tam ;) . Wiadomo,że nie był rewelacyjny,ale nie miałem problemów z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba trafiłem wtedy felernie, bo zasięg wifi już na kanapie 3 metry dalej zrywało i np. tablet od Samsunga już się wcale nie połączył z nim, na kablu za to było ok. Modem z MM (po zakończeniu romansu z Netią) podłączyłem i na klatce schodowej jeszcze miałem zasięg :D Zero problemów z wysyłaniem sygnału do innych urządzeń maksymalnie 9 na raz było podłączonych i jedno po kablu i nie było problemów z internetem. Zawsze można podłączyć swój router ale jak mam za 20zł internet 60mb/s z routerem wifi (bezprzewodowa sieć multimedialna), albo brak promocji na internet bez routera i płacić 39zł to wolę wybrać pierwszą opcję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djadijos napisał:

QOS który by gwarantował by ci odpowiedni podział pasma dla poszczególnych urządzeń. Możliwość podłączania dysków i pełnego zarządzania nimi. Lepsze parametry sprzętowe, t.j. zasięgi i stabilność WiFi, a także stabilność samego routera. Dobry kupiony router ma odpowiedni procek i pamięć ram. To tak na szybko. I możliwość alternatywnego softu.

To tak na szybko płacę i nie zyskuje nic potrzebnego. Stabilność jak wspomniałem zapewnia mi obecny sprzęt multimedii.Nie narzekam.QOS przy łączu 60 mega jest imho zbędny. Dyski z muzyką podłączam bezpośrednio do amplitunera lub włączam kompa i on pracuje jako serwer.A najczęściej to słucham radia internetowego lub spotify.Jak chcę lepszą jakość włączam płytkę CD. Co mógłbym zyskać na alternatywnym sofcie?

Reasumując.Zaryzykuje stwierdzenie, że 90% użytkownikom wystarczą podstawowe funkcje jakie oferuje Arris. A kto wie czy ten procent nie jest jeszcze wyższy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...