Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, zerojedynkaX napisał:

Dla takiej listy to TV najwyżej 40 cali i HD Ready.

 

Tak, 25 cali i SD. :D Większość kanałów HD w MM nadaje w naprawdę dobrej jakości i nie ma co narzekać. Ludzie nakupowali te telewizory 4K i kręcą nosem na wszystko. Materiałów 4K wciąż jak na lekarstwo w stosunku do HD, a ludzie się podniecają nie wiadomo czym. Pojedyncze kanały w 4K wchodzą na rynek, a chcą z tego zrobić standard. Ludzie kupują telewizory w 4K, a nie mają co na nich oglądać. :D Ja mam poczciwego Samsunga 40 cali i dopóki się nie rozsypie to napewno nie będę na sile kupował telewizora 4K. 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

Podpisuję , bo  Multimedia jest jedyną kablówką na moim osiedlu która ma moduły CAM do TV.  Pozostałe,tj. Orange i lokalny Arbelon mają tylko dekodery, a nie chcę pudełka przy TV. Podpisuję, bo jestem związany z tą siecią od początku wejścia w moje osiedle,tj od 2007 roku. Podpisuję, bo kanały mi pasują,poza tym mam Netflix i  Smart TV i bez dodatkowego pudełka filmy stoją otworem (również 4K).  Podpisuję, bo mają umiarkowane ceny.

Nie pasuje mi w MM brak pełnego pokrycia kanałami HD nawet tych podstawowych jak SuperPolsat czy TTV. Dla takiej listy to TV najwyżej 40 cali i HD Ready. Zostaję z Multimedią wierząc ,że uzupełnią brakujące 32 kanały w HD i wejdą powoli w moduły i dekodery 4K. Postęp jest nieunikniony jeżeli chcą przetrwać. A ja może w końcu wykorzystam właściwie posiadany sprzęt TV.

 

Nagrywasz coś na dysk przez ten moduł? Poczytaj tutaj wątek związany ze sprawami technicznymi w kablówkach. Prawie wszystkie inne kablówki oferujące moduły CAM, blokują na nich możliwość nagrywania. Zatem lepsze i droższe oferty wiążą się z utrudnianiem życia abonentom. Trzeba sobie zadać pytanie, czy te kilka śmieciowych kanałów, o które tak płaczecie, jest warte tego wszystkiego? Vectra, którą się ciągle wymienia w kontekście przejęcia Multimedii też ma poblokowane nagrywanie na modułach. Niby oferuje moduły tylko komu one potrzebne w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nagrywasz coś na dysk przez ten moduł? Poczytaj tutaj wątek związany ze sprawami technicznymi w kablówkach. Prawie wszystkie inne kablówki oferujące moduły CAM, blokują na nich możliwość nagrywania. Zatem lepsze i droższe oferty wiążą się z utrudnianiem życia abonentom. Trzeba sobie zadać pytanie, czy te kilka śmieciowych kanałów, o które tak płaczecie, jest warte tego wszystkiego? Vectra, którą się ciągle wymienia w kontekście przejęcia Multimedii też ma poblokowane nagrywanie na modułach. Niby oferuje moduły tylko komu one potrzebne w takiej sytuacji?
Blokują nagrywanie tylko UPC i Vectra. Większość kablowek to nieparowany conax, wkładasz kartę w czytnik i nagrywasz co chcesz. Multimedia też nie paruje kart i całe szczęście, bo mogę sobie oglądać w swoim deku, kanały zmieniają się w ułamek sekundy, a moduł tylko to wszystko spowalnia i pozwala nagrywać tylko jeden strumień.
Lokalne kablówki też nie blokują bo tak jak pisałem wyżej jest conax nieparowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOD o którym pisze jest za darmo, a Netflix kosztuje ponad 40. Jeśli miałeś na myśli TVOD z kablówki, to w tym wypadku Netflix nie jest żadną alternatywą.
To, że Ty nie nagrywasz, to nie znaczy, że nikt tego nie robi. Robi to masa abonentów, bo można reklamy przewinąć i obejrzeć program w dowolnym terminie. Nie wiem też gdzie Ty masz ciągłe powtórki.
Mając dekoder też używam jednego pilota, poza tym nie uważam, żeby możliwość używania jednego pilota była warta rezygnacji z dodatkowych usług jakie daje dekoder.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc, jeśli wydamy kilka tysięcy zł. na telewizor to stratą i grzechem jest używać go jako monitora. A tak to wygląda w przypadku dekodera. W TV pracują tylko wzmacniacze wizji i fonii a cała część w.cz.,p.cz.i detektory są wyłączone (czyli nieprzydatne). W przypadku modułu który pełni rolę tylko dekodera zaszyfrowanych programów, telewizor działa jako całość. Od głowicy w.cz. do matrycy. To tu wyszukuje się programy,ustawia kolejmość,kasuje itp. I tylko od oprogramowania i klasy telewizora zależy jego funkcjonalość. Do dekoderów przydałyby się monitory 40-60 calowe,które teoretycznie powinny być tańsze od TV,ale tak dużych chyba nie ma.  Zgadzam się z przedmówcami że funkcjonalność dekoderów może być lepsza.W końcu zostały oprogramowane pod konkretnego operatora i jego potrzeby. Ale modułu na dekoder i tak nie zamienię.Lubię klasyczne telewizory,nie monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

Jeśli UPC ma moduły Cl to nie blokuje, ale jeśli ma Cl+ to z natury tego systemu nagrywanie jest zablokowane (prawa autorskie).

Bzdura. UPC od początku stosuje moduły CI+ i nie ma żadnego problemu z nagrywaniem audycji na własny dysk czy pendrive. Jak nie wierzysz, to mogę wrzucić przykładowy fragment audycji (z kanału kodowanego oczywiście) nagranej w postaci pliku ts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modułach Cl+ jest możliwość zablokowania treści do nagrywania.Jeśli UPC z tego nie korzysta to chwała mu.     Oczywiście,że podłączając DVD lub BR do TV korzystamy tylko z monitora.Ale główna funkcja odbiornika jest w każdej chwili do uruchomienia.W przypadku dekodera przełączamy TV na monitor "na zawsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie temat. Bo i tak od lat MM jest najtańsza i nie ma co płakać. UPC czeka otworem można się przenosić a nie narzekać. Będziesz miał wszytko lepsze i cenę 30-50% wyższą. Jak oglądasz cały dzień tv to tylko UPC. Nie rozumiem dlaczego TVP 3 jest do dzisiaj SD. Czekam na otwarte okno Filmbox. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mars27 napisał:
Zamiast vod taniej i lepiej  wyjdziesz na Netflix. Kto teraz nagrywa jak cały czas powtórki lecą ? Moduł CAM i masz 1pilot. 

Na Netflixie nikt nigdy lepiej nie wyjdzie, po 1 oprócz kilku seriali tam NIC nie ma, po drugie oferta jest do bani, po trzecie nie zastąpi tv chociażby ze względu na sport.

I tyle w temacie, ja rozumiem że Polacy zachwycają się Netflixem bo jest z Ameryki, a wszystko co z Ameryki to w Polsce jest och i ach, ale bez przesady.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, korni007 napisał:

Na Netflixie nikt nigdy lepiej nie wyjdzie, po 1 oprócz kilku seriali tam NIC nie ma, po drugie oferta jest do bani, po trzecie nie zastąpi tv chociażby ze względu na sport.

I tyle w temacie, ja rozumiem że Polacy zachwycają się Netflixem bo jest z Ameryki, a wszystko co z Ameryki to w Polsce jest och i ach, ale bez przesady.

Po pierwsze nie każdy ogląda sport czy politykę i ludziom naziemna wystarcza. Przyszłość to już nie tradycyjne tv. Po drugie to ze ty krytykujesz netflix bo nie masz to typowo polskie zaściankowe zachowanie. To co ja mam jest najlepsze. Tragedia. Kto tu pisze  o Ameryce. Pewnie nie potrafisz żyć bez FB, Windows, internetu i biegasz do McDonalda i zazdrościsz. Trochę pokory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...