Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

 

Ktoś się orientuje czy MM daje jeszcze dekodery z dyskiem wbudowanym? Dziś typek na infolinii mówił że tylko ips 3000. I miesięczny koszty pvr 4zł. Ktoś to ogarniał ostatnimi czasy? Bo ma moduł CAM a chciałem wrócić do dekodera właśnie ze względu na nagrywanie i catch up. Teraz się zastanawiam czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje: 4 zł na rok, albo 4,99 zł + 2 miechy za darmo. Włączona opcja działa na wszystkich dekoderach (nie trzeba dla każdego z osobna wykupywać opcji).

Trochę średnio, że każą sobie płacić za coś, co w ogóle nie jest od nich zależne (musisz sobie swój dysk skombinować), a co po prostu blokują softem po sieci. Ale cóż, biznes to biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dekoderach ADB opcja nagrywania zawsze była dodatkowo płatna, to ze ktoś miał za 0zł wynikało tylko z tego, że dostał to w promocji. W cenniku jest opłata za dostęp do dekodera z PVR, to właśnie jest ADB z wbudowanym HDD. Tych dekoderów już nie oferują (nawet takich bez HDD). Teraz przeszli na Kaony i IPS3000, które nie mają HDD, można aktywować za opłatą (może jakieś promocje na to mają?) USB PVR.

Tylko w przypadku modułów CAM nagrywanie nie jest płatne (lub dekoderów z kartą), bo przy tych modułach CI nie mają jak tego zablokować. Takie coś możliwe jest przy modułach CI+ (chyba że się mylę).

 

Własny dysk HDD jest o wiele lepszym rozwiązaniem, jak padnie dekoder ADB z HDD to żegnajcie nagrania, jak padnie Kaon albo ten IPS3000 to technik wymienia a ty sobie podpinasz swój dysk, który przed chwilą podłączony był do martwego dekodera. Można podpiąć sobie nawet 2 TB. Nagrań nie da się uruchomić na komputerze, są szyfrowane ale takie coś mam też przy module CAM, TV też szyfruje nagrania i mam do nich dostęp tylko jak podłącze dysk do HDD.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachowe wytłumaczenie. Ja swego czasu zanim przeszedłem na moduł miałem adb z wbudowanym dyskiem. I po prostu nagrywałem co chciałem i na pewno nic za to nie płaciłem. Plus był taki, że mogłem nagrać inny program niż oglądam. Niestety moduł mi tego nie zapewnia. Dlatego chciałem wrócić do dekodera z racji końca umowy. A tu zonk, gość mi mówi żę trzeba aktywować PVR i jeszcze płacić co miesiąc 4 zł, no i zewnętrzny hdd też we własnym zakresie. Ten ips 3000 nawet catch up-a nie ma. Normalnie MM się cofa w rozwoju. Jeszcze swego czasu na MM GO można było oglądać wszystko do 7 dni wstecz, nawet z tego się wycofali.

 

Zaczynam się zastanawiać czy im nie podziękować. Jedynie w miarę niskie ceny mnie chyba trzymają. Obsługa klienta woła o pomstę do nieba.

Vectra już się podpytywała, czy nie chce do nich przejść, tylko czy to nie z deszczu pod rynnę, eh ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też rozważyć zakup własnego dekodera. Za 70euro na amazon dostaniesz Mutant HD530C. Ma czytnik kart ( w mm brak parowania) i głowice potrójną (zapina się na 3 muxy z jednego kabla)

+ własna lista kanałów + nagrywanie bez szyfrowania + multiroom w domu bez dodatkowych opłat.

 

Kwestia czy chce ci się w to bawić. Zawsze jest to jakieś tam rozwiązanie problemu.

Operatorzy wkrótce będą kasować za odblokowanie sygnału HD w dekoderach, standardowo puścimy 576i, za 5zł/mc dostaniesz 1:1...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kozaa napisał:

w mm brak parowania

Jak miałem wcześniej dekoder i moduł CAM, to kart które w nich miałem nie można było przemieniać, tzn. można było, ale dostępu do kanałów wówczas nie było, więc z tym brakiem parowania chyba różnie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM karty nie są parowane sprawdzałem, pożyczałem kartę sąsiadowi, nie miał pakietu HBO a chciał obejrzeć jakiś film. Z jego modułem i na mojej karcie kanały HBO były odkodowane.

 

W Multimedia GO jest CatchUP, nie wycofali się z tego, wręcz przeciwnie. Możesz wykupić pakiet CatchUP ale pod warunkiem, że masz dekoder, który obsługuje CatchUP. Nie można aktywować CatchUP jeżeli ma się np. tylko moduł CAM.

CatchUP i ta nagrywarka w chmurze mają też być na IPS3000, tutaj też podobno mają aktualizować soft i dodawać takie funkcje.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michaelis napisał:

W MM karty nie są parowane sprawdzałem, pożyczałem kartę sąsiadowi, nie miał pakietu HBO a chciał obejrzeć jakiś film. Z jego modułem i na mojej karcie kanały HBO były odkodowane. 

Nie mówię, że nie, natomiast jak pisałem, sprawdzałem u siebie pod koniec tamtego roku i kanały były zakodowane (kartę z modułu wsadziłem w dekoder i na odwrót). Być może to pozostałość po starych infrastrukturach (moje karty miały jeszcze logo Stream), niemniej nie generalizujmy że "nie są parowane"; bo to, że u Ciebie działa, nie znaczy od razu, że i u innych zadziała.

Jeśli już ktoś chce swój dekoder sobie kupić, to niech celuje w taki z gniazdem na moduł, a nie na samą kartę - będzie miał pewność, że zadziała, a moduł i tak otrzyma od MM (bo samych kart przecież nie dają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w takim wypadku po co w ogóle jest potrzebny dekoder, skoro otrzymamy to samo co na samym TV? Moduł przecież ogranicza nas do używania tylko jednej głowicy. Oczywiście są dekodery z dwoma wejściami na moduły, ale to już jest inna półka cenowa.

 

PS. Przepraszam, zapomniałem, że niektóre dekodery VU+ zapewniają dekodowanie offline nagranego wcześniej materiału. Jednak to też nie są tanie dekodery.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kubus76k napisał:


Jeżeli chodzi o IPS 3000 i dodatkowe funkcje +nowe oprogramowanie to jest już dostępne, niestety ale na tą chwilę na sieciach IPTV. Jeżeli ktoś ma IPTV i do tego IPS 3000 to ma już CatchUp, Startover i nPVR.

W Gdyni jest IPTV? Bo jeśli tak to gość z duku się mylił skoro mówił że dla tego dekodera nie ma funkcji catchup

Edytowane przez yoodash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem telefonicznie wypowiedzenie. Pani chciała mi zrobić abonament na 2 lata za 118 złotych i dodatkowo do tego co mam w podpisie dostałbym jeszcze Filmbox i te ichniejsze gadżety. Ostatnie miesiące płaciłem prawie 115 zł, więc oferta tragiczna nie jest, ale stwierdziłem, że poczekam na ofertę z DUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem wypowiedzenie umowy i zadzwonili do mnie raz z DUK przedstawiając taką samą ofertę z umową na dwa lata (MaxB+Canal P+Sport Ch+Internet 120 za 93 zł). Odmówiłem i kontakt się urwał :) Trzeba szukać czegoś innego bo zostanę bez TV i internetu :) Polecacie coś sprawdzonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...