Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.02.2019 o 22:35, yoodash napisał:

Witam, ktoś przedłużał na dniach umowę w DUK?

Ja wczoraj złożyłem wypowiedzenie, a dziś dzwonił gość z DUK i proponował mi pozostanie na obecnych warunkach, bo nic lepszego w mojej lokalizacji nie dostanę. Aha, powiedział że c+ jest po 49 zł a hbo po 25 zł i  te pakiety są negocjowalne bo ceny nie zależą od MM.
Powiedział, żebym przemyślał sprawę a on zadzwoni za dwa tygodnie ponownie. Jak sądzicie, czy blefował, czy też zadzwoni z lepszą propozycją?

 

Obecnie mam: max box + net 120mb + champions hd + pakiet hd + multimedia go w cenie 65 zł (oczywiście oferta również z DUK).

Jak sądzicie ile by trzeba dołożyć żeby dostać c+ albo chociaż hbo?

 

Coś trochę Gość naściemniał...walcz o lepszą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki obecnie dekoder PVR do MM polecacie ?
W Cyfr.Polsat miałem Evoboxa, był super... a tutaj widzę, że niestety wybór chyba słaby jeśli chodzi o jakość i wygląd 

Obecnie to chyba dostaniesz jedynie IPS 3000 lub Kaon KG3200. Kaon lepszy
PS. Do obu musisz mieć swój HDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo odciągać od tunera-dekodera. Sam kiedyś byłem zwolennikiem dekoderów. Ale od kiedy Multimedia wprowadziła moduły CAM do TV nie chcę słyszeć o tunerkach. Telewizor znów stał się telewizorem jak za czasów analogowych,mam jednego pilota. W TV mogę ustawiać kolejność programów tak jak chcę, mam nawet 4 listy ulubionych, jest EPG, mogę nagrywać na HDD i pendriva. To od klasy telewizora zależy jak moduł się sprawuje. U mnie zarówno ma Philipsie jak i Samsungu wszystko chodzi tak jak chcę. W przypadku Philipsa programy nowe same się dodają. W Samsungu nie ma tej funkcji,

W TV dwugłowicowych można jeden program oglądać drugi nagrywać. Albo dokupić nagrywarkę HDD z tunerem DVB C, włożyć drugi moduł i mieć niezależne żródło sygnału.Możliwości jest wiele. Wiem jedno: chcę mieć telewizor a nie monitor do dekodera Multimedii. W końcu zapłaciłem za telewizor.☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM już nie oferuje dekoderów ADB, od dawna ich nie zamawiają.

Sam TV dwugłowicowy nic ci nie da, musisz mieć moduł wielostrumieniowy, koszt jakieś 600zł :). Moduł CAM ma wady jeżeli chodzi o nagrywanie/oglądanie, nie można też korzystać z catchup, bo to jest tylko na dekoderach.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Cam jest Ok tylko, że tracisz CatchUp Startover nPvr i możliwość nagrywania i oglądania jednocześnie. Odnośnie modułów wielostrumieniowych to do TV się nie nadają. Już o tym pisałem, że robiłem eksperyment na samsungu który wg opisu był deuglowicowy. Ta ściema odnośnie głowic polega na tym, że możesz nagrywać na dvbc i oglądać jednocześnie na dvbt, dvbs, analog...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda,że tracę CatchUp , ale w dobie Smart TV i aplikacji TVP VOD, Ipla, Player itp. przegapiony serial lub film obejrzę tam właśnie. Jasne że nie wszystko i nie jest to samo, ale zawsze. Tak jak pisałem,od kiedy mam Netflix to rzadziej włączam TV. I czasem się łapię że wieczór minął przy You Tubie i Netflixie bez odpalania TV. W sumie wystarczyłby mi startbox. I taki trend chyba się zaczyna w telewizji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy już włączę TV to lubię obejrzeć Dominika i "Usterkę" na TTV lub "Jak to jest zrobione" na Discovery Science. A tu zonk. Programy w SD wyglądające na 55 calowym TV koszmarnie. Czy Multimedia dogoni UPC z programami HD ? Takie popularne DTX czy MTV Polska muszę oglądać w rozdzielczości 576i

psując oczy ? Czy nasz operator opamięta się i spojrzy w kalendarz ? To 2019 rok a nie 1999. Tylko HD albo coś już w 4K. Kiedy dekodery 4K ? Inne kablówki powoli wdrażają coś co jest nieuniknione.Ile jeszcze przyjdzie czekać na komplet programów w HD ? Może ktoś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mit o dwóch pilotach można obalić za 50 zł ;) Mam od niedawna KGS 3200, dokupiłem sobie pilot OFA URC 7125 z obsługą na dwa urządzenia i nie ma żadnego problemu - włączam oba urządzenia jednym przyciskiem, część przycisków steruje TV, część STB (w trybie combo, bo zawsze można wybrać obsługę tylko któregoś urządzenia), można samemu rejestrować poszczególne przyciski, itd., a sam pilot to znacznie lepsza jakość niż pilot od dekodera - polecam :)

A jednak jak pisałem wcześniej - możliwość nagrywania dwóch programów i oglądania trzeciego to taki komfort, że szybko się człowiek przyzwyczaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kubus76k napisał:

Ta ściema odnośnie głowic polega na tym, że możesz nagrywać na dvbc i oglądać jednocześnie na dvbt, dvbs, analog...

Niekoniecznie "ściema". To zależy od telewizora. Mój Samsung (model z 2018 r.) nagrywa jednocześnie dwa programy dvb-c - pod warunkiem, że przynajmniej jeden z nich jest niezakodowany (akurat u mnie jest kilka odkodowanych kanałów). Niestety, nie obsługuje on modułów dwustrumieniowych (sprawdziłem). Gdyby obsługiwał - funkcjonalnie dorównywałby dekoderowi (wcześniej miałem ADB z pvr-em). Oczywiście - wyłączając VOD, ale ja i tak z tego nie korzystałem.

48 minut temu, Kiler napisał:

Wciskam pauzę, mogę spokojnie coś zrobić bez nerwowego patrzenia na zegarek czy już coś nie leci.

To akurat "potrafi" każdy tv z funkcją nagrywania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak jest ściema, jeden musi być niezakodowany hehehe dobre sobie, czyli opcja bezużyteczna, bo niekodowanych kanałów to można na palcach jednej ręki policzyć.

Moduł CAM nie dorówna możliwościom dekoderów i to jest fakt. Ma swoje zalety ale jeżeli chodzi o nagrywanie lub dodatkowe bajery jak catchup, vod to tutaj wygrywa dekoder od operatora.

Pamiętać też należy o tym, że niektóre TV wariują z modułami CAM, same potrafią przestawić kanały, zgubią listę lub w ogóle nie wykrywają modułu. Jak ktoś nie potrafi obsługiwać TV to nie powinien brać modułu, niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i potem płacz, bo nie wiedzą jak się wyszukuje kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja raczej do niczego nie doprowadzi, przypomina ona kłótnie pomiędzy iOS a Andoidowcami. Pkt. widzenia zależy od pkt. siedzenia i  jeszcze się taki nie urodził co wszystkim dogodził. Ja jestem za dekoderem i nowymi usługami na podstawowym TV  (salon) i CAM na dodatkowym TV. Oba rozwiązania maja i dobre i złe strony :)

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, radek34 napisał:

Zobaczcie to - taka ciekawostka. Dodam, że do dzisiaj cały czas telewizor odczytywał kablówkę, jako Multimedia Polska, a od dzisiaj nagle pojawiła się ikonka UPC... 

 

Co to może oznaczać?

 

https://zapodaj.net/94ac447572835.jpg.html

Oznacza tyle, że Samsung to jednak kiepska firma :). TV źle zidentyfikował sprzęt. Z ciekawości zadzwoniłem do rodziców, też mają Samsunga i dekoder IPS, zgłasza się jako Multimedia.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, radek34 napisał:

Zobaczcie to - taka ciekawostka. Dodam, że do dzisiaj cały czas telewizor odczytywał kablówkę, jako Multimedia Polska, a od dzisiaj nagle pojawiła się ikonka UPC... 

 

Co to może oznaczać?

 

https://zapodaj.net/94ac447572835.jpg.html

Jeśli masz NGC,BBC czy Polsaty premium to jesteś szczęściarzem :D

Edytowane przez andyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...