Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Seth napisał:

A tepsa choćby z jakąś podstawową neostradą powiedzmy 80 mbps na DSLu nie dochodzi prawie wszędzie?

 

 

Oj zdziwiłby się. Kolega z pracy mieszka na wsi, jakieś 10 km od miasteczka ok 15k mieszkanców i ok 25km od miasta 450k mieszkanców. Max co ma to Neostradę zapiętą na 2mbit (technicy próbowali synchronizację na 6mbit, ale rwało połączenie). 

Do tego komórka na 3G, LTE łapie jak się telefon trzyma pod sufitem (próbowani wszyscy operatorzy).

 

 

Dalej szukając to znajomy mieszkający w domku, 2km od centrum miasta wojewódzkiego ma do wyboru TPSA z Adslem zapiętym na 12mbit, lub LTE (gdzie jest ok, po 30-40mbit) - tutaj to wada tylko limit transferu, zwłaszcza, że jak już wyżej pisano zwykła gra to w tej chwili z patchami z 50-70GB, film w dobre jakości to ok 30-35GB, a serial 3-4GB. Dodaj np Tidala Hi-FI i GB lecą jak szalone.

 

Edytowane przez rafmik
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2020 o 18:07, zieny napisał:

Oferta z bankiem CA extra+ z Canal+ 100zl i bank oddaje 30zl co miesiąc za abo i 100zl za otwarcie konta, antena za 1zl i dekoder 4k za 0zl, plus jeszcze jakieś filmbox live, paramount play, National Geographic play, Fox play

A dostałeś 6 mc za darmo abonament ? Teraz jest promocja w grudniu dla nowych. Napisz jaki pakiet C+ masz bo sam chciałem wziąć ale wybrałem CP pakiet L 50zł/mc ze smartdom + 3 mc gratis (cała oferta CP).

Edytowane przez maximus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zieny napisał:

Na pakiet z c+ nie było za 0zl tylko 6 miesięcy za 49.99 wiec sobie policzyłem, że z bankiem bardziej mi się bedzie opłacać. Mam pakiet extra+ z canal+ za 99.99zl i bank co miesiąc oddaje mi 30zl.

Mogłeś wziąć dowolną ofertę. Nie musiałeś brać specjalnej promocji dla klientów banku ze strony promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Seth napisał:

Raczej faktycznie można stwierdzić, że bardzo małe kwoty w MM bezpowrotnie się skończyły. Zaakceptowałem, bo wyraźnie czułem, że to maks na podstawie negocjacji z różnymi konsultantami. I chciałem na dwa lata bo jestem niemal pewny, że za rok znów by było drożej (a być może już będzie tylko Vectra, więc wtedy drożej będzie jak w banku).

 

internet 600 - 19
maxbox - 20+10
hd - 5
hbo+go - 20
c+ pr - 29
11 - 5
usb pvr - 4
mr - 5

117 na 24/25 miesięcy

 

Widzę po forum w ostatnich tygodniach, że ceny nowych umów się ustabilizowały. 

Ja negocjowałem po wypowiedzeniu w połowie listopada zanim wybuchła "akcja polsatowa" i mam tak:

 

Max-Box  - 20

dekoder + PVR - 14

Canal+ Prestige - 29

HBO Max - 19 (bez Go)

Eleven - 5

HD - 0

Multiroom - 5

Catch Up - 2

internet 150+ - 10 (było wcześniej 120+)

internet mobilny - 5 GB  - 1 (było 2 GB)

gadżet do wyboru - dysk 1T, głośnik do smartfona lub opaska Xiaomi - wybrałem opaskę. 

 

razem 105 zł / umowa na 24 miesiące

 

Pewnie, gdybym poczekał do grudnia to dałoby teraz radę wyrwać np. większy internet w ramach rekompensaty za Polsaty, ale mi 150 wystarczy. Bałem się jednak że już wejdzie na mojej lokalizacji Vectra, bo pojawiły się ulotki na dzielnicy i skończą się negocjacje cenowe z MM. Tym razem ciężko się negocjowało, np. za szybszy net (300) chcieli dopłatę 10 zł. Po 3-ciej próbie wziąłem to co wyżej. 

Za to samo w UPC z dekoderem 4K i multiroomem musiałbym dać 104,98 zł (ale net 500) plus dopłata za Canal+ 39,99 (3 mies gratis),  pakiet Premium Sport (z Eleven) 20 zł i HBO 30 zł czyli łącznie 179,97 zł.  Co prawda umowa na 12 miesięcy, ale skok cenowy wielki, po promocji cena docelowa wyższa o 74,97 zł (!). Ceny uzyskane z UPC od trzech różnych konsultantów- przedstawiam najlepszą. Od przedstawiciela  terenowego idzie wyrwać 3 pierwsze miesiące gratis. Zatem wszystkim wybierającym się do UPC radzę policzyć czy to na pewno się opłaca.

 

Dla kibica sportu odłączenie Polsatu Sport i Extra  jest ciosem, ale nie aż tak bolesnym jak początkowo sądziłem. Siatkówki i F1 nie oglądam, a  jedyna kopana to 1 Liga polskiej piłki czyli nie jakiś znowu hit i da się przeżyć. Szkoda jednak ligi koszykarzy i boksu. Ostatecznie wykupię Iplę jak coś extra nabędą nowego, choć raczej na to się nie zanosi.   

Od pani konsultantki dowiedziałem się, że w zamian z kanały Polsatu wejdą kanały BBC i prawdopodobnie NG. Zobaczymy, negocjacje z Polsatem o paczkę ich kanałów jeszcze ponoć trwają...   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, peterix napisał:

Od pani konsultantki dowiedziałem się, że w zamian z kanały Polsatu wejdą kanały BBC i prawdopodobnie NG.

Szkoda, że nie wspomniała, że jako najpóźniejszą datę wprowadzenia podaje się koniec 2021. Wiadomo, że to jest najbardziej pesymistyczny przypadek, ale jednak dali sobie dużo za duży deadline biorąc pod uwagę jak proste dla nich jest włączenie teraz kanału od Vectry do swojej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać do 20 grudnia. Umówiłem sie z DUK na 80zł za Pakiet MaxBox , moduł cam, Pakiet Canal+ Prestige, Pakiet Eleven Sports, Dostęp Multiscreen, Pakiet HD + paczka BBC oraz Polsat sport fightHD. Ponoć 21 grudnia będą już wszystko wiedzieć, oby : ) i ma do mnie zadzwonić to się podzielę info.

Edytowane przez maximus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ubinoob napisał:

Mnóstwo jest takich miejsc gdzie właśnie 1-2Mbps po ADSL to wszystko co można wyciągnąć. Nie mówiąc o całym mnóstwie lokalizacji w których nie ma kompletnie nic, a jedynym ratunkiem są mobilne telekomy, chociaż z tym też w niektórych miejscach bywa ciężko.

Sam mieszkam w dużym mieście w domku. Do wyboru Neostrada 12 mega i radiowy. A najbardziej boli że 100 metrów dalej mają światłowód Netii.a ja nie mam dostępu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peterix Jedni mają dostęp do Polsatów w takim UPC i płacą więcej, a inni mają Multimedię prawie za darmo, coś za coś. Pakiet w UPC dałoby się trochę taniej wyrwać, niż tą cenę co podałeś ale to taki mały szczegół.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brtk napisał:

@peterix Jedni mają dostęp do Polsatów w takim UPC i płacą więcej, a inni mają Multimedię prawie za darmo, coś za coś. Pakiet w UPC dałoby się trochę taniej wyrwać, niż tą cenę co podałeś ale to taki mały szczegół.

Trochę taniej czyli ile? Podałem ceny faktyczne nie teoretyczne. Za samą jakość może byłbym w stanie dopłacić max 20 zł miesięcznie. Dopłata za Polsaty i lepszą jakość w wysokości ponad 50 zł miesięcznie (ok 1/3 wartości całego pakietu) to już chyba nie wygląda atrakcyjnie. No, ale każdy ma swoje priorytety i wolność wyboru. Relacja jakości do ceny nie wypada chyba dla MMP aż tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości, to niestety dam się o tym przekonuję. Do tej pory miałem 42 calowy full HD tv i w MM było ok jeśli chodzi o jakość, ale w ostatnich miesiącach musiałem używać starego 32 calowego HD ready Philipsa. Nie zauważyłem żadnej różnicy po przejęciu przez Vectrę, ale teraz, gdy kupiłem 55 calowego 4k, jakość obrazu na Eurosporcie jest znacznie gorsza, niż ten sam materiał oglądany na tym samym TV, ale przez Eurosport player, który mimo wszystko nie ma idealnych jakościowo streamów. Czy można liczyć na jakąś poprawę, czy taka sytuacja w Vectrze to już tradycja i nikt tam nawet nie myśli o zwiększeniu bitrate? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

Zgadza się : mam w domu 55 ,40 i 32 cale. Na tych mniejszych jest OK , ale na 55 calach ostrość niestety nie zachwyca.

Było nie szaleć :) Ja jeszcze nie dostałem żadnej propozycji w związku ze złożonym wypowiedzeniem. Do świąt muszę zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez parę dni też nie miałem żadnego kontaktu z ich strony po wypowiedzeniu.

Ale nie dostałem też maila z potwierdzeniem jego zarejestrowania (a zapewniano mnie, że dostanę), więc zadzwoniłem z pytaniem o tego maila. Usłyszałem, że w dniu wypowiedzenia (złożone rano) była próba kontaktu ze mną (wieczorem), co nie jest prawdą. Nie mam żadnych problemów z zasięgiem, wręcz mam powiadomienia jeśli ktoś do mnie dzwonił np gdy byłem w garażu. Tamtego dnia byłem cały czas w domu i nikt z MM nie dzwonił. W kontekście tego co inni już tu pisali śmiem podejrzewać, że ten ich system dzwoniący jest walnięty. Tak swoją drogą przy tej właśnie rozmowie udało się uzgodnić warunki pozostania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mars27 napisał:

Czy ktoś wie jakie kanały dadzą za Polsaty? Liczę na BBC...

Kanały Polsatu, które najprawdopodobniej znikną z oferty Multimedia: 

1) Polsat 2
2) Polsat Play
3) Polsat Cafe
4) Polsat News
5) Polsat News 2
6) Polsat Seriale
7) Disco Polo Music
8 ) Polsat Music
9) Polsat Comedy Central Extra
10) Polsat Sport
11) Polsat Sport Extra
12) Polsat Doku
13) Polsat Viasat History
14) Polsat Viasat Nature
15) Polsat Viasat Explore
16) Polsat JimJam
17) Polsat Sport Fight 
18) Polsat Film

 

Kanały z grupy Polsat, które mogą zniknąć: 

Superstacja
Vox Music
TV Okazje

 

Zostaną najpewniej te, które znajdują się w ofercie naziemnej: 

Polsat

Polsat Sport News
Eska TV
Polo TV
Nowa
TV 6
TV 4
Super Polsat
ATM Rozrywka (choć straciła licencję na DVB-T)

 

Jestem ciekaw, jakimi kanałami będą chcieli zastąpić jakby nie patrzeć ok. 20 programów. W mailu wymienili tylko kilka gwarantowanych, dlatego wydaje się, że to mało, ale w rzeczywistości może być tak, jak opisałem powyżej. 

Edytowane przez radek34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...