Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, radek34 napisał:

Telewizja (wszystko bez erotyki, HBO, Cinemax i Filmbox), Multiscreen, Multiroom, Internet 60Mb + Wifi, Internet mobilny - 147 zł... ani razu nie chcieli zejść nawet o złotówkę. Przełączony byłem już do Vectry i tam z Panią "negocjowałem"...

Z którym operatorem zawarłeś umowę przez telefon (tj. na odległość) ? Z VECTRĄ czy z Multimedią ?

Bo to wciąż dwóch odrębnych operatorów (w sensie podpisywania umów abonenckich z klientami). 

 

Bieżące oferty w VECTRA :

 

https://www.vectra.pl/lp-black-friday?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=sg-lp-ofeta-black- friday.Brand_Pure[Exact].ETA&gclid=EAIaIQobChMI0paXnf2d7QIVQhV7Ch0FcAXDEAAYASAAEgL4GfD_BwE      tzw. "Black Friday" (do 30 listopada).

 

https://www.vectra.pl/paczki  Oferty regularne (bez żadnej łaski).

 

https://www.vectra.pl/oferty-promocyjne   Inne "promocje".

...............................................................................

Pamiętaj, że umowę zawartą na odległość możesz zerwać w ciągu 14 dni.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, poczesaniec1 napisał:

Myślisz że mają taką możliwość pracy światłowodzie? Przy ich 1,2gb/s?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

A i czy to prawda że karty CI+ nie działają przy światłowodzie?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Tłumaczyłem przy światłowodzie nie przestawisz ich modemu w tryb bridge. Możesz tam sobie przekierować porty, ustawić DMZ itp. ale w bridge go nie przestawisz! Zawsze dostaniesz IP z DHCP ich modemu.

Przy światłowodzie nie ma możliwości podłączenia modułu CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyłem przy światłowodzie nie przestawisz ich modemu w tryb bridge. Możesz tam sobie przekierować porty, ustawić DMZ itp. ale w bridge go nie przestawisz! Zawsze dostaniesz IP z DHCP ich modemu.
Przy światłowodzie nie ma możliwości podłączenia modułu CI.
Rozumiem, wiem że tłumaczyłeś,ale ktoś tam jeszcze wracał inne info, powiedz tylko czy przedstawienie portów wystarczy do poprawnej pracy Nas i gier przez sieć?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup gwarancję publicznego adresu IP, wtedy wszystko będzie ok. Ich modem działa w trybie routera, nie musisz podłączać swojego. Jeżeli nie wykupisz gwarancji to może się zdarzyć, że na zewnątrz wyjdziesz z adresu, który jest za NAT, modem przydzieli kolejny adres IP za NAT i już masz podwójny NAT - mogą być problemy z różnymi usługami sieciowymi. Strony www, netflix itp. wiadomo będą działać, mówimy właśnie o grach, serwisach typu Xbox live itp.

Jak do powyższego przykładu dołączymy jeszcze twój router no to już katastrofa, potrójny NAT.

Jeżeli mimo wszystko chcesz własny router to wykup gwarancję publicznego IP. Do ich modemu podłącz własny router ale w ich modemie ustaw adres IP dla tego routera w DMZ. Takie rozwiązanie powinno być ok dla gier, xbox live itp. Jeżeli będą problemy no to zostań tylko przy ich modemie. Przy PON tylko ten brak bridge jest słaby, cała reszta ok, bo masz pełny dostęp do tego modemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie tak to funkcjonuje u nich na PONie to przepraszam za zamieszanie z tym bridgem. Można ewentualnie ich zapytać czy dają same ONT (Orange np. daje), ale wątpię w to.
Zaproponowała jakieś ont ale to jakieś starocie i nie do tego światłowodu niestety,a babka więcej nie wiedziała, techniczna też nie zaproponowała nic

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rafmik napisał:

Czyli mając net z MM/Vectra w PON nie ma opcji posiadania własnego routera? Jest się uzależnionym od sprzętu ISP?

 

 

Przecież @Michaelis napisał, że możesz używać swojego routera, tylko spinasz je po Lan( router ISP) ->Wan (twój router). Wykup jednorazowo za piątaka publiczny dynamiczny adres IP (tak jest w MM). W routerze ISP dodajesz do DMZ, adres IP, który na Wan dostanie Twój router. Tym sposobem przekierujesz cały ruch sieciowy z zewnątrz na swój router (zarządzasz siecią tylko w swoim sprzęcie). Tym sposobem pozbywasz się podwójnego NATu i możesz bez przeszkód wystawić na świat swoje usługi; VPN, NAS, etc. Jeśli takowe oczywiście chcesz uruchomić...

 

 

Edytowane przez pablo2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniła się sprawa z Wi-Fi z modemu od MM. Opcja jest teraz dodatkowo płatna...czyli trochę nabijanie ludzi w butelke na reklamach.

 

Ps. Jakie osiągacie prędkości przy pobieraniu gier np z Uplay? Na łączu 600 Mb nie mam nawet stabilnej połowy prędkości, to samo na innych klientach: Steam, Origin.

Pomiary łącza na stronach do testowania są zawsze na maxa, a nawet ponad deklarowaną szybkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, retrol napisał:

 

 

Ps. Jakie osiągacie prędkości przy pobieraniu gier np z Uplay? Na łączu 600 Mb nie mam nawet stabilnej połowy prędkości, to samo na innych klientach: Steam, Origin.

Pomiary łącza na stronach do testowania są zawsze na maxa, a nawet ponad deklarowaną szybkość.

 

 

Normalne, najczęściej serwery po stronie Uplay, Steam, Xbox itd nie wyrabiają. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość na umowie to cyferka, pisaliśmy już tutaj wielokrotnie, że po tym jak UE wprowadziła zamiany, ISP muszą podawać w umowach/cennikach prędkości minimalne, zwykle dostępne i maksymalne. Na samym dole cennika jest tabelka, jak masz 600Mbps to zwykle dostępne jest 60% z tego :) a minimalna prędkość to 30% z tych 60Mbps.

https://www.multimedia.pl/getattachment/b3fdaf3a-91e3-4ba8-9478-7708cb8ba572/Cennik-Internet-plus-MMP.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedtest to miało wiarygodna rzecz. Trzeba sprawdzić przy realnej transmisji np. na jakieś FTP.

 

Pozwolę sobie powrócić do tematu zapychającego się styku do TPIX w godzinach wieczornych. Ponieważ problem się coraz bardziej nasilał, do tego stopnia, że ping skakał nawet w okolice 100ms (praca w terminalu tekstowym stała się trochę uciążliwa bo czuć było mocne opóźnienia), więc postanowiłem w pewien sposób zainterweniować. Nie wiem czy to przypadek, czy ktoś jednak zajął się tym z tego powodu, ale niedługo po mojej wiadomości założony został prepend:

 

Cytat


Age: 3d 3:29:04 	Metric: 0 	Metric2: 0 
AS path: 29314 29314 21021 I (Originator) Cluster list:  22.0.0.3

 

... i problem zatykającego się styku zniwelowany zarówno dla abonentów vectry jak i mm. Jeśli to nie przypadek to jestem w szoku, że tyle czasu to trwało i dopiero po odpowiedniej interwencji coś z tym zrobili.. Chociaż mam nadzieję, że ktoś jeszcze tego pilnuje i to był przypadek.

Edytowane przez Ubinoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni też w końcu coś więcej niż 150 Mb/s. U mnie max 300. Udało się podnieść za 10 zł (ze 150 Mb/s). Ale tak właśnie patrzę, że pojawiła się okazja do bezkosztowego zerwania umowy dot. TV:

https://www.multimedia.pl/aktualnosci/informacja-o-zmianach-w-ofercie-programowej-od-01-01-2021

Takich ruchów dawno nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wypięły się zgodnie wszystkie duże kablówki, to z początkiem roku straciliby około 3mln gniazdek z dnia na dzień. Na taki ruch, nawet Solorza nie stać. Za duża strata miesięczna z tych opłat, nie licząć utrate dużego kawałka tortu reklamowego

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...