Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Ubinoob napisał:

 

Jeśli wifi nie jest sprawą priorytetową (a chyba nie jest, patrząc po sprzęcie jakiego używałeś) to zerknij na nowość od mietka, czyli Mikrotik hAP ac3 https://mikrotik.com/product/hap_ac3#fndtn-testresults

Wydajność routingowa jest ok i myślę że przy takim codziennym używaniu to nawet wire-speed powinien dać radę (tj. 1Gbps LAN<>WAN). Tylko uwaga, bo są wersje sporo droższe, które mają LTE.

 

 

Tylko switcha musisz wpiąć za swój router, a nie bezpośrednio do modemu, bo multimedia ma filtry ARP i nie puści Ci następnych urządzeń. Musisz mieć NAT.

A po co ten switch? Jego (własny) router ma 4x LAN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jerzykk napisał:

Na stronie MM jest błędnie podane:

 

https://zapytaj-eksperta.multimedia.pl/search.php?q=Jak rozwiązać Umowę Abonencką

 

PS Korzystam aktualnie z Pakietu CANAL+ Prestige w ramach MM. Czy w MM jest w ogóle technicznie możliwe, żeby Pakiet CANAL+ Prestige działał również w Multimedia GO? Chodzi mi o to, że jak będę negocjował nową umowę, czy jest szansa na włączenie CANAL+ Prestige w Multimedia GO?

 

Nie ma takiej możliwości, ponieważ C+ żadnym innym operatorom nie udostępnia takiej opcji. Jako dodatek przez internet bezpłatnie możesz to mieć tylko w ramach nc+GO(pewnie niedługo zamkną tę aplikację) oraz w tej ich nowej aplikacji, która się chyba nazywa CANAL+, jednak musisz być abonentem bezpośrednio platformy C+ i w ramach tej usługi posiadać pakiet kanałów C+. Obecnie CANAL+ oferuje swoje kanały przez internet nie tylko abonentom platformy, ale jest to jako oddzielnie płatna subskrypcja i niezwiązana z ofertami żadnych operatorów sat czy kablowych, dostępna we wspomnianej wyżej nowej aplikacji CANAL+ i chyba nadal jeszcze w Player. W tej ich aplikacji można testować przez 1 miesiąc za darmo, ale ogólnie później jest drogo(zdaje się 60zł miesięcznie). Natomiast w Player kiedyś były promocje na pakiety typu C+ wraz z HBO lub C+ wraz z Eleven za 50zł miesięcznie. Nie wiem jak to tam teraz wygląda. 

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marteenez napisał:

A po co ten switch? Jego (własny) router ma 4x LAN...

Tak jak pisałem wcześniej w routerze (modemie) który dostałem od Multimedia te pozostałe 3 porty są wyłączone tak jak i WiFi a w moim routerze już mam wszystkie zajęte.

5 godzin temu, Ubinoob napisał:

Z wypowiedzi autora wiadomości do której się to odnosiło, wynikało że brak mu już portów i chciał wykorzystać te w modemie, a następnie sam zasugerował że kupi sobie switcha.

Tak właśnie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,
Wasze wskazówki w kwestii multimedii zawsze mi pomagały jeśli chodzi o uzyskanie lepszych warunków.
Umowę mam do końca grudnia 2020.  Z tego co słyszę dzwoniąc do multimedii odzywa się Pani z Vectry.
Stąd nie wiem czy nadal obowiązuje procedura: Składać wymówienie tel. i czekać na telefon z ich strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ubinoob napisał:

Jeśli wifi nie jest sprawą priorytetową (a chyba nie jest, patrząc po sprzęcie jakiego używałeś) to zerknij na nowość od mietka, czyli Mikrotik hAP ac3

Haha Mikrotik dla laika, który nawet nie wie, że link mu się zapina na 100 Mbit (stąd wiadomo, że laik), no, masz chłopie fantazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiler napisał:

@Seth: No to coś poleć dla laika, a nie same heheszki.

Nie mogę Ci uczciwie czegoś polecić. Kiedyś szukałem właśnie routera dla "normalnych" ludzi i nie byłem w stanie znaleźć czegoś, co nie miało od groma złych opinii. Ostatecznie jako najmniejsze zło wybierałem Netgeary, ale one też są jakieś takie "koślawe". Tzn interfejs mają jak z lat 2000. Bo działać to w sumie działają. Ostatnio jak ktoś mnie prosił o naprowadzenie to wskazałem Netgear R6350, ale to było jakiś czas temu.

Mikrotik byłby dobry (wręcz bardzo dobry) tylko w sytuacji, kiedy miałbyś dostępnego "na zawołanie" kogoś kto go ogarnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ,jeśli podepnę jeden modem w drugi ,to będzie to działać?
Córka w drugim pokoju narzeka na zasięg WiFi,a mam akurat starego TPlinka bezużytecznego ,to bym jej coś wykombinował.

Jeśli chodzi o spięcie 2 routerów to zadziała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kiler napisał:

Mi się rzucił w oczy model C7. Warto dopłacić 100 zł?

 

https://www.ceneo.pl/26157288

Jeśli mogę Ci coś polecić w rozsądnych pieniądzach to rozglądnął bym się za używką Asusa RT-AC68u. Ten router ma już kilka lat na karku, ale to nadal świetny sprzęt wspierany przez Asus Merlin, Tomato. Na niemieckim eb...yu nasi zachodni sąsiedzi wystawiają już te routery w b. dobrym stanie za 40-50 euro, więc pewnie byś się z którymś Niemcem dogadał, żeby Ci to wysłał do PL za 10-12 euro. W tych pieniądzach, pomimo iż to kilku letni sprzęt nic lepszego nie znajdziesz. Świetny sprzęt z naprawdę b. dobrym zasięgiem. Te wszystkie tp-linki to przy tym asusie to takie Dacie przy B.M.W. To są oczywiście wyłącznie moje rekomendacie... Pozdrawiam

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bez przesady z tą trudnością mikrotika. Jest panel webowy (a nie tylko konsola) + akurat ta seria jest przeznaczona dla segmentu SOHO, więc w zasadzie wszystko jest prekonfigurowane. A nawet jeśli @Kiler miałby ochotę coś pozmieniać to idę o zakład, że wieczorna lektura tutoriali wystarczyłaby do osiągnięcia celu (no bo co może chcieć od routera user domowy? Zmienić hasło/nazwę/kanał wifi?).

Wiadomo, że zamiast kupić wyścigówkę w manualu można kupić rower, bo też jedzie i jest prostszy w obsłudze, ale obsługa tej wyścigówki wcale nie jest taka nieosiągalna o czym przekonuje sam mikrotik. Za tą cenę i potencjalne możliwości jakie daje ten Mikrotik, zmiata on TP-Linka nawet z openwrt. Żeby nie było, sam TP-Linki też posiadam.

 

 

Dodam jeszcze fragment ze specyfikacji:

 

hap ac3:

CPU: 4 rdzenie 716 MHz

RAM: 256MB

FLASH: 128MB

 

Archer C7 v5:

CPU: 1 rdzeń 750Mhz

RAM: 128MB

FLASH: 16MB

 

Teoretycznie Archer ma lepsze wifi, ale śmiem w to wątpić. No i wystarczy, że założona zostanie jakakolwiek reguła filtracji, QoS, cokolwiek i hw offloading zostanie wyłączony, a to poskutkuje zajechaniem tego jednego rdzenia w Archerze przy wyższych prędkościach. No tutaj nie ma co porównywać.

Edytowane przez Ubinoob
Dodane specsy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZerojedynkaX, tak jak to dawniej bywało. Inne sieci kanał dodają a u nas po staremu, czyli brak. Czyli Multimedia lub Vectra widać żadna różnica w tym temacie. A kanał zapowiada się ciekawie. TVP ma przecież dużą bibliotekę programów dokumentalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się rzucił w oczy model C7. Warto dopłacić 100 zł?


 
Ja kupiłem TP-LINK Archer A8. Model jest znacznie nowszy, bo z tego roku. Do tego cena była naprawdę ok bo 180 zł. Jutro ma do mnie przyjechać kurier ze sprzętem. Jestem co prawda abonentem UPC. Ale tam to jest dopiero dramat, jeżeli chodzi o routery. Wystarczy tylko poczytać o Connect box. Jak się wiesza, jak wifi jest mało stabilne. Jedyne wyjście po przeczytaniu kupy wpisów na forach to zmiana w tryb modemu i swójj router. Na ten temat zajrzałem bo niedawno przedlużalem umowę i sprawdzałem co tam u Multimedii. Ale ceny dla nowego klienta to dramat. Dlatego zostałem w UPC. Wszystko byłoby by ok gdyby nie ten złom od UPC...

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...