Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 55 calowego Samsunga QLED 4K. Telewizję Multimedia/Vectra odbieram za pośrednictwem modułu CAM. Jakość odbioru programów HD jest dobra , programów SD średnia. TV QLED dobrze skaluje sygnał HD do jakości 4K, z sygnałem SD słabo sobie radzi . Za czasów MM jakość programów takich jak TVP HD , Discovery HD czy Planete+ była jeszcze lepsza. Ale teraz tragedii też nie ma. Samsung ma tę przewagę nad innymi markami że dobrze słabszy sygnał "podciąga" do 4K. Natomiast sygnał natywny 4K  z BlueRaya lub You Tuba na TV 4K Qled to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, retrol napisał:

W niedalekiej przyszłości chciałbym zmienić tv na 4k 55" od Sonego ze złączem 2.1 albo jakiegoś Samsunga i tu mam pytanie, jak wygląda sprawa jakości odbieranego obrazu z dekoderów ADB na takich matrycach UHD ? Czy efekt jest jak na tv FHD przy programie z sygnałem SD ?

 

Do września było nieźle, kiedy to jeszcze Multimedia nadawała swój sygnał. Od września, gdy robi to już Vectra, jest o wiele gorzej, ponieważ znacznie został przycięty bitrate(na niektórych kanałach np. C+ nawet o połowę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mało prawdopodobne, że rozdzielczość na wyjściu zmienia się w zależności od rozdzielczości materiału. Zatem na wyjściu dekodera jest cały czas sygnał 4K, a w związku z tym materiały o niższej rozdzielczości muszą być skalowane do tej wartości. Jednak cudów bym się tutaj nie spodziewał, bo przecież operatorzy zamawiają raczej budżetowy sprzęt. Wydaje mi się, że sam telewizor jest w stanie o wiele lepiej upscalować sygnał niż taki tani dekoder.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba jasno powiedzieć że skalowanie sygnału HD do 4K nie daje obrazu 4K.  Cudów nie ma. Obraz jest ostrzejszy , elektronika telewizora robi co może , matryca też UHD ale do natywnego 4K to daleko. Bitrate sygnału musi mieć swoją wartość no i materiał wyjściowy nakręcony kamerami 4K. Cały tor przesyłowy też musi mieć odpowiednie parametry. Telewizory 4K są już w powszechnym użyciu , nawet trudno teraz kupić większy telewizor FHD , wszystkie są w UHD czyli 4K. Natomiast materiałów w tej rozdzielczości jak na lekarstwo. Nie mówiąc o programach TV. Niektóre są opisane jako 4K a większość materiałów to FHD skalowane do UHD. Dobre HD z dużym bitrate nie zniknie szybko z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie: Coś jest nie tak na linii Vectra<>Telia od ok. północy (na downdetectorze czerwono). Nie ma transmisji w tej relacji więc część Internetu nie jest osiągalna (dla MM również, jako że korzystamy z brzegu vectry). Godzina sugerowałaby na jakieś prace planowane i jeśli faktycznie tak jest to pogratulować braku shutdownu sesji. Mija godzina, a sesje BGP wciąż zapięte, nikt tego nie raczył położyć jeszcze...

Widać, że operator nie ma w swojej sieci za dużo contentu i usług DC, bo coś takiego by nie przeszło, pomijając praktycznie codzienne ostre zadyszki na jednym z wyjść:

 

Z 14.11.2020:

 

160540052013787_1605394800_1605378900.pn

 

Ja nie wiem, czy oni wywalili wszystkich sensownych adminów, czy po prostu taka polityka "z góry"...

Edytowane przez Ubinoob
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

...Telewizory LG byłyby fajne gdyby miały matrycę VA. Ale niestety mają IPS ...

Jesteś w błędzie, są wyjątki , LG z matrycami 50" to VA ,

ale już np. pobliskie rozmiary 49" i 55" to już IPS

 

tu można sprawdzić jaki model czym dysponuje: https://www.displayspecifications.com/en/model/3c5c18bf

Edytowane przez homsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jerzykk napisał:

Czy umowa z Multimedią (mam obecnie umowę na 12 miesięcy na kablówkę, internet i telefon stacjonarny) przedłuża się automatycznie, czy też trzeba zadzwonić i przedłużyć?

Złóż wypowiedzenie telefonicznie i czekaj na telefon z ofertą i negocjuj 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, martusia83 napisał:

Automatycznie na standardowych warunkach. Tak chyba jest u każdego operatora. ...

Raczej u każdego operatora jest inaczej a dokładnie różne są te standardowe warunki. Czasami jest to podwyżka kilka złotych (Canal+) a czasami ceny z kosmosu MMM :DW tym przypadku pomaga zaznajomienie się z warunkami aneksu przedłużenia umowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...