Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Udało się pozytywnie zakończyć walkę o uprawnienia do kanałów na dwóch telewizorach. Problem polegał na tym, że pracownicy wysyłali uprawnienia, ale moja jedna karta działała jak chciała. Druga miała status brak dostępu. Za chińskiego boga nie szło szczególnie na jednym telewizorze oglądać kanałów kodowanych. Dzwoniłem wiele razy i proponowano te same rozwiązania tzn. wysyłano aktualizację uprawnień i karta była ze statusem brak dostępu. Mam zrobioną instalację tak, że do kilku pokoi idzie sygnał telewizyjny. Do tego celu mam poprzyłączane rozdzielacze sygnału i trójniki. W celu prawidłowego strojenia i nowych uprawnień pominąłem rozgałęzienia a telewizory wpinałem na czas strojenia bezpośrednio w zwrotnicę jaką zamontował dostawca. Ten zabieg pozwolił pobrać wszystkie uprawnienia na odbiornikach i sygnał działa prawidłowo. To nie do końca więc problem MM, ale niektóre odbiorniki mają problemy z aktualizacją uprawnień samoczynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Arczi13 napisał:

Mam dekoder i telewizje po kablu internetowym

Bo to było tak że miałem internet stacjonarny weszla mm i przejęła to więc zostałem u nich i wzielem telewizjie też było śmiechu bo jak gadałem na infolinię mm to nie mogła zrozumieć że nie mam gniazdka tylko kabel

No dla mnie jest dziwne jednak bo jak mm nas przejęło to przeszliśmy do mm

Z pakietami szkoda się wypowiadać bo co miasto to inaczej ogólnie jeden wielki bajzel

10 minut temu, marciniozo napisał:

No to już jakieś doświadczenia w bałaganie w Multimedia masz?.

Mam i to duży dobrze że jest te forum bo bym nie wiedział że można tak mało płacić tragedia ogólnie a za kanały i internet 60mb płacę 217zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marciniozo napisał:

Łomatko? no to faktycznie nieźle bulisz!

No chyba, że masz Full pakiet TV, dosłownie wszystko! Ale to i tak dużo.

To samo powiedziała babka w biurze jak jej pokazałem ile płacą inni ludzie tu mam tylko HBO dobrane 

Teraz, Arczi13 napisał:

To samo powiedziała babka w biurze jak jej pokazałem ile płacą inni ludzie tu mam tylko HBO dobrane ale takie ceny tu bo na mm co innego a tu jeszcze co innego

 

8 minut temu, marciniozo napisał:

Łomatko? no to faktycznie nieźle bulisz!

No chyba, że masz Full pakiet TV, dosłownie wszystko! Ale to i tak dużo.

Mam mini box ten najtańszy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arczi13 napisał:
Godzinę temu, Arczi13 napisał:

mam tylko HBO dobrane 

 

Mam mini box ten najtańszy

tragedia ogólnie a za kanały i internet 60mb płacę 217zl

Zgroza. To wszystko jest warte razem max. 50 PLN miesięcznie. I ani grosza więcej. A w temacie przejęcia Multimedii przez Vectrę to jest jasne i klarowne oficjalne info z dnia 3 lutego 2020 r. (sprzed 8 miesięcy), które brzmi :

 

"- Obie spółki, Vectra S.A. i Multimedia Polska S.A., w najbliższym czasie będą kontynuować swoją działalność operacyjną bez zmian, koncentrując się na wspólnym dostarczaniu nowej wartości naszym abonentom - zapowiada Jan Piotrowski, nowo mianowany prezes Multimedia Polska. Piotrowski od 12 lat jest członkiem zarządu Vectry."

 

I od tego czasu nic się nie zmieniło. A jeśli nastąpią jakieś zmiany to zostaniesz o tym na pewno poinformowany przez tego operatora z którym w danym momencie wiąże cię umowa handlowa. Cała filozofia biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleofas11 napisał:

Zgroza. To wszystko jest warte razem max. 50 PLN miesięcznie. I ani grosza więcej. A w temacie przejęcia Multimedii przez Vectrę to jest jasne i klarowne oficjalne info z dnia 3 lutego 2020 r. (sprzed 8 miesięcy), które brzmi :

 

"- Obie spółki, Vectra S.A. i Multimedia Polska S.A., w najbliższym czasie będą kontynuować swoją działalność operacyjną bez zmian, koncentrując się na wspólnym dostarczaniu nowej wartości naszym abonentom - zapowiada Jan Piotrowski, nowo mianowany prezes Multimedia Polska. Piotrowski od 12 lat jest członkiem zarządu Vectry."

 

I od tego czasu nic się nie zmieniło. A jeśli nastąpią jakieś zmiany to zostaniesz o tym na pewno poinformowany przez tego operatora z którym w danym momencie wiąże cię umowa handlowa. Cała filozofia biznesu.

Filozofia przejęcia podmiotu na tym nie polega

Teraz, Arczi13 napisał:

Filozofia przejęcia podmiotu na tym nie polega dla mnie to żadne przejęcie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 19:09, zerojedynkaX napisał:

Viasat Nature/History kończy nadawanie 31 pażdziernika.

https://satkurier.pl/news/196129/viasat-nature-hdviasat-history-hd-zakonczy-nadawanie-w-polsce.html

Pakiet HD się rozpada. 80% programów z tego pakietu jest również w superboxie i maxboxie { Animal Planet,Ake Kino,AXN,Discvery Ch.,MTV Live).  Ja trzymałem ten pakiet głównie dla Nature/History. Bez reklam , ciekawy, superobraz.

Teraz zostawiłem tylko superbox i dobrze. Tylko dla TVP HD i Adventure HD rzadko kto będzie to brał. Chyba że ma minibox.

Kanały z przedrostkiem POLSAT będą nadal dostępne i nikt nie zakończy ich nadawania, a co za tym idzie, będą dalej dostępne w kablówce i platformie satelitarnej.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marciniozo napisał:

O ile dobrze pamiętam 15Mb.

 

Uzupełnienie  - nie 15 a 10Mb.

 

W dokumentach niby jest napisane 10Mbps, natomiast infolinia mówi 15 i vectra również ma 150/15. Dobrze by było, jakby ktoś sprawdził ile faktycznie jest, bo ja mam jeszcze 120/10 ze starej oferty. Jak przedłużałem i dostałem propozycję 300Mbps to specjalnie zapytałem o upload. Konsultantka chwilę poszperała i powiedziała "30Mbps", a w oficjalnych dokumentach jest 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mm jest tak:

Przy 120 lub 150 upload jest ten sam 10Mbps.

Przy 300 upload jest 25Mbps.

 

Wszystko jest w cenniku

https://www.multimedia.pl/getattachment/3ab416b9-a37b-4673-b763-8182e28d3ef1/Cennik-Internet-plus-MMP.aspx

 

Jak podpiszecie umowę z Vectra to tam może być inaczej, trzeba sprawdzić na stronie Vectry w ich cenniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w dokumentach jest tak jak mówisz, natomiast przy podpisywaniu umowy konsultantka gdzieś sprawdzała i mówi "30". Stąd pytanie, czy ktoś ma umowę niedawno przedłużaną i może zweryfikować jaka jest prawda, bo jak zwykle papiery i konsultanci swoje, a realia swoje. Ja dopiero z początkiem listopada przechodzę na 300, więc dopiero wtedy będę mógł zweryfikować. Jeszcze czeka mnie chyba zmiana modemu, bo niezawodne cisco epc3008 niestety ma tylko 8DS, co w godzinach szczytu może nie dawać rady wycisnąć 300Mbps i nawet sama multimedia bardzo ciśnie na wymianę modemu na taki z 24DS. Arris z góry odpada z powodu chipsetu, więc zostają tylko technicolory. Ktoś ma jakiegoś technicolora od nich z 24DS w trybie bridge i może zobaczyć czy działa panel na 192.168.100.1 i wypowiedzieć się odnośnie niezawodności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam , bo mam 120 Mb i upload kiedy bym nie mierzył był 15 Mb.  Teraz od 1 listopada będę miał 150 Mb i liczę na 20 Mb. Konsultantka na infolinii nie potrafiła mi powiedzieć czy przy 150 będzie większy niż przy 120 Mb. A w dokumentacji MM jest tylko 15 Mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerojedynka ja ciebie nie rozumiem, no przecież masz jak byk napisane, że 120 i 150 upload jest 10Mbps. Miałem pakiet 150 i upload jest 10Mbps. Jak możesz liczyć na 25? To tak jakbym kupił pakiet HBO i liczył, że może będą działać Eleveny?? Na testach może wyjść więcej przy chwilowym obciążeniu, wysyłałem coś dużego na ftp i po chwili stabilizowało się na 10Mbps. Teraz mam 300 i upload jest 25.

 

Ubinoob pisane było wielokrotnie, obojętnie jaki modem dostaniesz nie zalogujesz się do jego panelu. Nawet jak wykupisz WiFi to też się nie zalogujesz, konfigurację WiFi robi się przez ebok. Jeżeli nie masz WiFi wykupione to modem ustawia się w bridge - to jest najlepsze rozwiązanie. Kupujesz własny router i masz nad nim pełną kontrolę.

Właśnie Arris tg2492 (obowiazkowo bez WiFi) jest o wiele lepszy niż cga2121, mam kontakt z technikiem i wiem co mówię, strasznie narzekają na ten modem cga2121. Stare modemy Cisco były bardzo dobre ale po przejęciu ich przez Technicolora jakość drastycznie spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zerojedynkaX napisał:

Pytam , bo mam 120 Mb i upload kiedy bym nie mierzył był 15 Mb.  Teraz od 1 listopada będę miał 150 Mb i liczę na 20 Mb. Konsultantka na infolinii nie potrafiła mi powiedzieć czy przy 150 będzie większy niż przy 120 Mb. A w dokumentacji MM jest tylko 15 Mb.

Jesteś pewien tego 15Mb/s? W dokumentach dla łącza 120 jest up 10 i dokładnie tyle mam jak testuje. Trzeba pamiętać, że przy tym łączu jest taki config, że limitowanie uploadu nie następuje od razu, tj. na początku dobija nawet w okolice 60Mbps a potem wchodzi limit. Sporo speedtestów uśrednia pomiar, więc wychodzi ok. 15. Gdzie mierzysz?

Edytowane przez Ubinoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...