Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba raczej odwrotnie. Akurat oglądanie filmu musi brać 100%, jeśli tylko potrzebuje, aby nie dopuścić do opróżnienia bufora, bo będą przycinki przy oglądaniu. Ściąganie gry może być natomiast ograniczone, bo odbywa się niejako offline tzn. nie gramy w grę w trakcie jej ściągania. Chociaż w sumie np. na Steam jest to możliwe po pobraniu jakiegoś kawałka gry, ale nie można tego porównywać z oglądaniem filmu na bieżąco. Zgadzam się z kolegą powyżej, że 120Mb jest na obecne czasy zupełnie wystarczające i akurat tego 1Gb nie zazdroszczę klientom UPC i Orange. Jest jednak coś czego im zazdroszczę - uploud. W UPC to jest maksymalnie 40Mb, a w Orange aż 100Mb i to robi naprawdę ogromne wrażenie.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 to nie jest maks w Multimedii, tylko mają tak tragicznie prowadzoną stronę internetową. Są też oferty 250 i 500 Mb/s. Ta pierwsza pojawiła się na stronie dzisiaj w pakiecie z telewizją, drugiej nie ma w ogóle - trzeba się o niej dowiedzieć samemu w punkcie albo na infolonii. Bo mówią, że "i tak mało kto to bierze".

W okolicach domu rodzinnego świeżo zamontowali światłowody (centrum Dębicy, przeciętnego miasta powiatowego). Jeden to lokalny dostawca współpracujący z TV Światłowodową z maxem 200 Mb/s, drugi Multimedia. Multimedia ma lepsze okablowanie - grubsze, stabilniejsze się wydaje, też mam ich za pewniejszą firmę, bo używałem we Wrocławiu kilka lat. Ale oczywiście pewne rzeczy są niezmienne - technologicznie dalej są na poziomie przełomu wieków. Zastanawialiśmy się nad zmniejszeniem pakietu telewizji satelitarnej i dobraniem Multimedii po IPTV, ale zamiast nowoczesnych dekoderów, które sprzedają po koncentryku, można wziąć tylko to:

https://www.multimedia.pl/getattachment/6dc3f230-5efd-4863-834a-ae1441aeba74/IPTV_instrukcja_12-09_up_10-11.aspx

Bez WiFi, bez nagrywania, bez jakichkolwiek nowoczesnych funkcji i z wyglądem EPG sprzed kilkunastu lat. Soft pewnie tak samo udany. Podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych dekoderów już nie montują od dawna. Przy IPTV montują IPS3000, ten sam co przy HFC (on też ma gniazdo ETH). Masz nowoczesne EPG, możliwość wykupienia USB PVR, cofania się na niektórych kanałach 7 dni wstecz, timeshift itp.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza kochana Multimedia nie daje za wygraną. Do końca października mam u nich Internet 120mb za 44zł. Do lipca 2019 roku mam SuperBox + Sport Champions HD + Canal+ Prestige za 79zł. Chcę tylko przedłużyć Internet na rok, a oni rzucają mi stawkę 65zł za miesiąc (rozmowę na eBok)... Jak myślicie, czy bez internetu będę mógł u nich oglądać telewizję (gdzieś wyczytałem, że nie, ale chcę się upewnić) i czy jest sens z nimi dalej walczyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak i do czego używa się netu. Mnie wystarcza 30Mb , przy przedłużaniu umowy może podwyższę na 60Mb. Filmów nie ściągam, pliki video HD chodzą dobrze i przy 30Mb. Ale faktem jest, że MM jest tu w tyle. Zresztą nie tylko z internetem. :wink:

 

Mi bardziej chodzi o upload. Mógłbym mieć spokojnie 50/50. Już to kilka razy pisałem. A że tak mieć nie mogę to muszę iść w górę z download by mieć jak największy upload...

Ktoś coś słyszał o łączu 250Mb/s na HFC?

 

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/multimedia-polska-tani-internet-jako-dodatek-do-telewizji,2,3,43462.html

 

Jest wszędzie? Interesuje mnie Warszawa. Jaki tam jest upload?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych dekoderów już nie montują od dawna. Przy IPTV montują IPS3000, ten sam co przy HFC (on też ma gniazdo ETH). Masz nowoczesne EPG, możliwość wykupienia USB PVR, cofania się na niektórych kanałach 7 dni wstecz, timeshift itp.

Racja, dzięki, mój błąd. Szkoda tylko, że na stronie nie ma żadnej totalnie informacji, a na infolinii nic nie wiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżo po negocjacjach po złożeniu wypowiedzenia. Od razu dodam, że w bloku mam dość bogatą konkurencję (UPC, VECTRA + 2 lokalne kablówki) tak więc po powiedzeniu czego oczekuję stanęło na: Internet 120 + wifi, Maxbox + HD + Sport Champions HD + C+ Prestige + HBO (7mc) + FunClub + MultimediaGo w cenie 69 zł/mc. W cenie dawali jeszcze multiroom, ale drugiego tv nie mam, a za dodatkowy 1 zł net mobilny 10 gb. Oferta za 69 przyjęta (tv na 13 mc, net na 12 mc). Rozmowa trwała może z 5 minut, powiedziałem czego oczekuję, pan stwierdził, że zapyta kierownika i dał mi to co chciałem (z tym że HBO na 7 mc a nie na 2) w cenie wyższej o 4 zł/mc niż podałem. Jak dla mnie oferta bardzo w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpiszę - za to samo co wyżej padła jeszcze propozycja 48 zł miesięcznie, po złożeniu wypowiedzenia zeszli do 45 zł.

 

Jak myślicie, jak bym jednak podtrzymał rezygnację z dwóch usług (telefon i dostęp mobilny), a zostawił sobie tylko internet 120mbit to uda się uzyskać 30 zł miesięcznie? Czyli to minimum?

 

 

U mnie też negocjacje zakończone powodzeniem  :mrgreen:

 

Zostało dokładnie tak jak było wcześniej, czyli za 40 zł brutto mam:

- internet 120/10mbit 

- karta SIM nolimit rozmowy i sms

- dostęp mobilny na starej ofercie 2GB (3G w Playu)

 

Umowa domyślnie na 12 miesięcy, ale jak podpytałem na 24m to też się dało załatwić :)

Na umowie mam to rozbite:

- internet 24 miesiące za 38 zł, kara umowna jak coś 999 zł

- telefon 1 zł miesięcznie, umowa na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem

- dostęp mobilny 1 zł miesięcznie, umowa na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem

 

Pani z DUK bardzo miła i komunikatywna :) 

 

Słowem kolejne 2 lata w MM - ja tam jestem zadowolony, internet śmiga, routingi też są fajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanęło na: Internet 120 + wifi, Maxbox + HD + Sport Champions HD + C+ Prestige + HBO (7mc) + FunClub + MultimediaGo w cenie 69 zł/mc. 

 

Czyli nadal dają kozackie oferty!

Wcześniej chcieli utrzymać za wszelką cenę bo przejęcie przez UPC a teraz chcą utrzymać bo konkurencja bardzo mocno naciska a MM jakoś zbyt dużo argumentów poza ceną nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal dają kozackie oferty!

Wcześniej chcieli utrzymać za wszelką cenę bo przejęcie przez UPC a teraz chcą utrzymać bo konkurencja bardzo mocno naciska a MM jakoś zbyt dużo argumentów poza ceną nie ma...

Jeżeli w twojej okolicy nie ma konkurencji to nie masz szans na taką ofertę. Operatorzy doskonale wiedzą gdzie muszą wojować cenami a gdzie nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien. Ktoś na forum podał info, że za bardzo nie ma konkurencji a jednak wyrwał kozacką ofertę. Moim zdaniem wiele jeżeli nie wszystko zależy od negocjacji.

Ja mam u siebie UPC, Orange światłowód, Vectrę i jeszcze puka Netia. Jednak jakość obrazu jaką akceptuję ma jedynie MM i UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś z was problem z internetem tego typu, że zrywało połączenie na np 30sek po czym wracało? Tak jakby modem/router z MM resetowal upstream/downstream... Może ktoś miał podobny problem i zna przyczynę?

 

Od czwartku mam dokładnie ten sam problem. Modem w tym czasie jest normalne zalogowany, pingi chodzą, poczta po pop/smtp też chodzi.

Nie działa w ogolę http i nie wiem jak inne protokoły.

 

Zdarzyło mi się to już kilka razy. W czwartek to reklamowałem, dzisiaj zadzwonił do mnie automat że "problem został usuniety" ale niestety dzisiaj też ścinkę jedną już miałem :/

 

Jak u Ciebie to występuje to reklamuj - więcej reklamacji = szybciej zrobią. 

 

Jak możesz to zapisuj godziny ścinek, konsultant z BOK pyta o to przy zgłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinie, pierw konsultant mówił że jest OK ale po chwili (w momencie zacinki) zobaczył na modem ie jakieś błędy w logach które mogą powodować zrywanie właśnie. Co najlepsze zrywa mi tylko stream http do kamery. Stream oglądam na dekoderze wpietym skretka do routera. Wifi działa ok. We wtorek Mam wizytę technika, a w czwartek wymieniają mi modem na Cisco, bo wykupiłem stałe IP.

A ty jaki router masz? Też arris tg2492?

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście naprawiać po "swojemu"? Chodzi mi o to, aby spróbować podpiąć kabel rj45 do modemu i do laptopa/PC wyłączyć i włączyć modem poczekać aż będzie dostęp do internetu. Odpiąć kabel rj45 wyłączyć modem  i włączyć powinno działać, tak zaleca MM.

Edytowane przez kondzik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ile razy...jak na tv jest zwiecha to na wifi wszystko śmiga cały czas. Lna moje to modem gubi któryś kanał upstream/downstream i stąd zawieszki.

Resety modemu nic nie dają. Ale to tak sobie tylko mówię. Technik będzie dopiero we wtorek i się dowiem wtedy co jest nie tak.

Ale spać mi to nie daje....

Oby we wtorek problem został rozwiązany.

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...