Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem list od MM z taką oto informacją. NonstopKino, NonstopKino HD, Universal Channel, Sci-Fi Channel, Zone Romantica, AXN Crime, AXN Sci-Fi pojawią się w ofercie DTV (czyli potwierdzają sie doniesienia użytkowników cyfrówki) i teraz najgorsze - od 1 lutego wylatuje Eurosport, a w zamian pojawi się TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kanał NONSTOP KINO i NONSTOP KINO HD jest kanałem premium i nie mogą go kablówki i satelitarni dostawcy umieszczać w normalnej ofercie.

 

Jest to raczej pewne że będzie to pakiet dodatkowy który będzie można zamówić na infolinii lub podpisać aneks do umowy. Jak dowiedziałem się będzie on dostępny od 1 lutego za cenę do 20 zł ale raczej będzie to ok 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D Eurosport ostro atakuje Multimedia za wyrzucenie z oferty - długie oświadczenie, wielki napis na stronie głównej kanału - czarny PR jak nic. Dodatkowo kanał na swej stronie podaje listę konkurencyjnych kablówek, które posiadają Eurosport. Może ten słuszny atak + groźba utraty klientów podziałają na MM i wrócą do rozmów. Jeżeli powrót ESP miałby mnie kosztować pierwszą od kilku lat podwyżkę abo to przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam artykuł.

 

Frequently Asked Questions - Multimedia Polska

 

Jestem abonentem sieci telewizji kablowej Multimedia Polska, dlaczego nie mogę w dalszym ciągu odbierać i oglądać kanału Eurosport?

 

Decyzja o zaprzestaniu reemisji Eurosportu została podjęta przez Multimedia Polska, jedyny podmiot, który może decydować o liście i doborze kanałów oferowanych swoim abonentom.

 

W październiku 2007 Multimedia Polska z własnej inicjatywy wypowiedziała umowę dystrybucyjną zawartą z Eurosportem i zadecydowała o wycofaniu kanału z oferty dla swoich abonentów z dniem 1. lutego 2008.

 

Jak pokazują wskaźniki AGB (szczegóły poniżej) Eurosport transmituje ważne i popularne programy, które są wysoce cenione przez widzów. Jesteśmy przekonani, że poprzez uniemożliwienie abonentom odbioru i możliwości oglądania Eurosportu Multimedia Polska obniża wartość swojej usługi telewizji kablowej.

 

Czy będę płacił niższy abonament na rzecz Multimedia Polska ze względu na brak Eurosportu i w konsekwencji niższą atrakcyjność usługi telewizji kablowej dostarczanej mi przez Multimedia Polska?

 

Decyzja należy do Multimedia Polska.

 

Czy Eurosport jest za drogi? Czy Multimedia Polska nie stać na dalszą reemisję Eurosportu?

 

Warunki oferty handlowej przedstawionej Multimedia Polska odnośnie przedłużenia umowy na reemisję kanału Eurosport są adekwatne do warunków dotychczasowej umowy. Opłata za reemisję kanału Eurosport liczona na jednego abonenta sieci Multimedia Polska w PLN w styczniu 2008 była niższa o 29% w stosunku do poziomu z sierpnia 2003.

 

Wszyscy główni operatorzy telewizji kablowej i wszystkie platformy cyfrowe bez wyjątku (m.in. UPC, Vectra, Aster, INEA i Toya oraz Cyfrowy Polsat, Cyfra Plus i N) jak również setki operatorów sieci telewizji kablowej w całej Polsce reemitują Eurosport rozumiejąc i akceptując cenę płaconą za kanał tej jakości.

 

Wielu z nich, włącznie z Vectrą, podczas minionych kilku tygodni przedłużyło swoje umowy z Eurosportem, decydując się na długoterminową reemisję kanału. Liczni operatorzy obok Eurosportu oferują swoim abonentom również Eurosport 2.

 

Akcje Multimedia Polska są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W pierwszych trzech kwartałach 2007r. Grupa Multimedia Polska odnotowała przychody w wysokości 307,6 mn PLN, zysk operacyjny na poziomie 68,5 mn PLN oraz 43,4 mn PLN zysku netto.

 

Jedynie Multimedia Polska może udzielić odpowiedzi na pytanie, czy stać ją na zamieszczenie w ofercie programowej wiodącego, najbardziej zróżnicowanego i docenianego a także najchętniej oglądanego kanału sportowego w Polsce.

 

Czy Eurosport warty jest ceny płaconej do tej pory przez Multimedia Polska? Co stracę przez wycofanie Eurosportu z oferty Multimedia Polska?

 

Eurosport to pierwszy kanał sportowy w Polsce z dziesięcioletnim doświadczeniem, jedna z najpopularniejszych marek telewizyjnych o najwyższych wskaźnikach oglądalności wśród sportowych kanałów tematycznych.

 

W 2007r. Eurosport potwierdził swoją dominację z udziałem w rynku na poziomie 0,5% i średnią dzienną oglądalnością 43 tys. widzów, przy uśrednieniu piętnastominutowym. (źródło: AGB Polska, w okresie 1. stycznia – 31. grudnia 2007, 9h-25h, grupa docelowa: wszystkie osoby w wieku 4+).

 

Od początku 2008 Eurosport pobił wszelkie rekordy z udziałem w rynku 1,4% i średnią oglądalnością na poziomie 130 tys. widzów (źródło: AGB Polska, w okresie 1-20. stycznia 2008, 9h-25h, grupa docelowa: wszystkie osoby w wieku 4+).

 

W styczniu 2008 Eurosport odnotował rekord oglądalności w Polsce. Poprzedni najlepszy wynik z listopada 2003 został pobity przez znakomitą oglądalność meczu finałowego kwalifikacji olimpijskich kobiet, który śledziło ponad 1,342 mln widzów.

 

Wszystkie transmisje na wyłączność z siatkarskich kwalifikacji olimpijskich cieszyły się ogromną popularnością i odnotowały bardzo dobre wyniki oglądalności. Z najważniejszych należy wymienić 1 milion widzów podczas meczu Polska – Holandia 9. stycznia oraz 994 tysiące widzów podczas meczu kobiet Polska – Serbia 19. stycznia. Dzięki tym wynikom na początku roku 2008 Eurosport znalazł się w pierwszej dziesiątce wszystkich kanałów telewizyjnych w Polsce pod względem oglądalności.

 

(źródło: AGB Polska, grupa docelowa: wszystkie osoby w wieku 4+).

 

W tym roku Eurosport ponownie jako jedyny kanał telewizyjny zapewni relacje z ponad 140 dyscyplin sportowych, wyemituje ponad 4700 godzin transmisji na żywo i retransmisji z wydarzeń sportowych (nie wliczając powtórek) oraz zapewni widzom wyjątkową ofertę programową zawierającą m.in.:

 

&bullIgrzyska Olimpijskie w Pekinie, w całości na żywo, 24 godziny na dobę w dniach 8-24 sierpnia;

 

&bullCałe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2008: retransmisje z wszystkich 31 meczów włącznie z trzema nadawanymi codziennie specjalnymi programami dotyczącymi mistrzostw;

 

&bull26-ty Puchar Narodów Afryki - wszystkie 32 mecze NA ŻYWO i NA WYŁĄCZNOŚĆ, jak również Puchar UEFA począwszy od ćwierćfinałów, Liga Mistrzów UEFA, eliminacje do Mistrzostw Świata 2010 itp.

 

&bullTrzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema NA ŻYWO i NA WYŁĄCZNOŚĆ: Australian Open, Roland Garros oraz US Open, jak również wszystkie turnieje WTA z Agnieszką Radwańską i wysokiej rangi turnieje ATP;

 

&bullNajbogatsza oferta sportów zimowych na żywo. Eurosport Winterpark to relacje z Pucharu Świata i Mistrzostw Świata w 9 dyscyplinach: skoki narciarskie (z Adamem Małyszem), biatlon, narciarstwo alpejskie, łyżwiarstwo figurowe, biegi narciarskie, curling, kombinacja norweska i łyżwiarstwo szybkie;

 

&bullLekka atletyka: Halowe Mistrzostwa Świata w Walencji na żywo, najlepsze światowe mityngi halowe i na otwartym stadionie (włącznie ze Światowym Finałem Lekkoatletycznym IAAF), wszystkie największe maratony, itd.;

 

&bullLetnie sporty olimpijskie: Mistrzostwa Europy w pływaniu, Puchar Mistrzów w skokach do wody oraz Mistrzostwa Europy na krótkim basenie na żywo, Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn w gimnastyce sportowej na żywo, Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów, siatkarska Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix na żywo, itp.;

 

&bullSporty walki: wyjątkowy wybór czołowych walk bokserskich (20 walk o tytuł mistrza świata, większość z nich to pojedynki w najbardziej prestiżowej kategorii – wadze ciężkiej, w których wystąpią najsłynniejsi mistrzowie tacy jak: Evander Hollyfield, Nicolay Valuev, David Tua, Sultan Ibragimov, itp.) oraz K1.

 

&bullSnooker: 10 najciekawszych turniejów włącznie z Mistrzostwami Świata w Sheffield;

 

&bullKolarstwo: Tour de France na żywo i na wyłączność, Giro d'Italia na żywo i na wyłączność, Vuelta de Espana na żywo i na wyłączność, szosowe i torowe mistrzostwa świata oraz największe klasyki.

 

&bullSporty motorowe: Moto GP, Superbike & Supersport World Champs, FIA WRC, Intercontinental Rally Challenge, FIA WTCC, Formula Masters, Porsche Super Cup, Bold d'Or, itp.

 

Czy Eurosport powróci do oferty Multimedia Polska i kiedy?

 

Ta decyzja leży wyłącznie w gestii Multimedia Polska. Przedstawiciele Eurosportu są zawsze dostępni i otwarci na negocjacje.

 

Jestem abonentem Multimedia Polska. Co mogę zrobić, aby nadal oglądać Eurosport?

 

Proszę skontaktować się z biurem obsługi abonenta i poprosić o ten kanał:

 

Z tel. stacjonarnego: 0 801 706 801 lub 0 801 706 666

 

Z tel. komórkowego: 0 24 357 50 20 lub 0 24 357 50 00

 

Gdzie mogę oglądać Eurosport jeśli nie za pośrednictwem Multimedia Polska?

 

Eurosport jest dostępny w całej Polsce łącznie z kanałem Eurosport 2 na platformach cyfrowych: Cyfrowy Polsat, Cyfra Plus, oraz N, a także jest szeroko dostępny w podstawowych pakietach analogowych sieci telewizji kablowej m.in. operatorów UPC oraz Vectra.

 

W szczególności w miastach, w których dostępna jest oferta Multimedia Polska, Eurosport jest dystrybuowany przez następujące sieci telewizji kablowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie jest jak kop w jaja kablówce ^^ teraz konkurencja wie (nie tylko kablowa ale i satelitarna) co się dzieje jeżeli w ofercie nie ma sie Eurosportu ;p FAQ chyba jest sprowokowany potencjalnym zepsuciem ich statystyk oglądalności na tle konkurencji, za którym niesie wyłączenie Eurosportu z (pewnego powodu nazywanej) "trzeciej kablówki polskiej" ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to co powiedziałem jednak sie sprawdziło pakiet film (2x axn, sci fi, universal, romantica) kosztuje 10 zł a nonstop kino i nonstop kino hd 15 zł czyli razem 25 zł ciekawe kto sie skusi. Ja chyba na platformę jakaś zmieniam w Polsce bo nawet eurosportu niema i straszna drożyzna dobrze że przynajmniej axn zostawili w spokoju bo przypominam ze z początkiem roku również AXN chcieli zabrać. Myślę że Multimedia Polska będzie jak najdłużej chciała utrzymać analog bo ma więcej kasy z takiej ilości pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...