Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie napisałem że nie rozumiem treści umów.Mnie chodzi o niepotrzebne komplikowanie prostych rzeczy,takich jak :różne terminy ważności promocji,wciskanie klientom sprzedaży prądu bo taniej-a to nie prawda,sprawdziłem,opowiadanie o korzyściach pakietowych usług itp,itd.Normalny klient w sile wieku poradzi sobie z tym.Ale przecież nie chodzi o to.Chodzi o proste zasady typu:pakiecik superbox za 59zł/m-c-zerwanie umowy z miesięcznym wypowiedzeniem.Wszystko.Tak płaciłem latami za TV kablową i nie przejmowałem się żadnymi terminami,promocjami,obliczaniem co mi się opłaca a co nie.Tyle jest różnych spraw w życiu,że telewizja nie jest najważniejsza.Ktoś powie:to podpisz umowę bezterminową.A ja odpowiem:tylko takie powinny być. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Tobie chodzi i masz rację. Te wszystkie oferty są tak zagmatwane, że trzeba uważać co się wybiera i potem podpisuje, ale chyba wiele można wynegocjować. Przy ostatnim przedłużeniu umowy w moim przypadku okazało się, że jest miesiąc różnicy między trwanie umowy na net, a TV. Pani z BUK sama mi zaproponowała, że jedną z tych umów podpiszemy z datą obowiązywania za miesiąc, tak żeby koniec umów zgrał się w jednym czasie. Może trafiłem na życzliwą pracownicę MM :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowjanko:

Kapitalizm to nie tylko blaski. A największą jego wadą jest naturalna skłonność do tworzenia się monopoli. Każdy właściciel firmy o nim marzy. I nie gadaj o monopolu na rynku kablowym. Bo to nie jest prawda. Mamy blisko 500 sieci kablowych. W ogóle mylisz monopol, z działaniami marketingowymi i budowaniem lojalności klienta. Z konkurencją nie walczy się tylko cenami, bo można łatwo pójść z torbami - to każdy głupi potrafi. :P

 

I jakie to są, wg. ciebie "normalne posty"? Mam narzekać tak jak ty, bo coś ci nie pasuje? To nie mój problem. Ja jestem zadowolonym, wieloletnim klientem Multimedii. Nie miałem z tą siecią większych problemów. Czytam umowy z nimi, więc nic mnie nie zaskakuje. Dlaczego miałbym narzekać? Mam wtórować w czyichś żalach, bo temu komuś nie chciało się przeczytać umowy? Daruj. :roll:

 

@zerojedynkaX:

Zasadnicze pytanie: Kto ci karzę ustawiać się po stronie interesów Multimedii? Na pewno nie ja. Nie rozumiesz tego co piszę. Ja tylko mówię, żeby nie wchodzić do wody, nie wiedząc jak jest głęboka. Zrozumienie mechanizmów działania, pomoże ci unikać pułapek. Dlatego minimalne zainteresowanie by się przydało. :P

 

Język prawny to już inna kwestia. Firmy takie jak Multimedia zobowiązuje prawo, a nie uznanie klienta. Znajdź mi proszę firmę z działalnością na porównywalną skalę, która w umowach z klientami nie używa języka prawniczego? To przeważnie prawnicy je piszą, bo właściciele firmy niekoniecznie muszą się na tym znać. Zrozumienie umowy to już problem klienta. Nie pasuje ci? To męcz ustawodawce, a nie firmę która musi się do przepisów dostosować. Zresztą nie podzielam twego zdania, że regulaminy Multimedii są niezrozumiałe czy skomplikowane. Ja nie miałem problemu z ogarnięciem żadnego punktu, choć nie jestem specjalnie wykształcony. ;)

 

Odpowiadając na twoje marudzenie, którym nas trujesz w kolejnym poście... Tak, ja też bym chciał żeby świat był prosty i nieskomplikowany. Ale nie jest i trzeba się do tego przyzwyczaić. Ludzie mają naturalną zdolność do adaptacji. Zresztą sam sobie nieźle to podsumowałeś: nie samą telewizją człowiek żyje. :jupi:

 

@Kleofas11:

Przecież nie mówię. :D Tak w ogóle, ja piszę głównie o sprawach związanych z TV. ;)

 

@lechoo84:

A ja rozumiem ich narzekanie. Niektórzy szukają usprawiedliwienia i poparcia społecznego, dla własnej głupoty i nieostrożności. ;) A jak człowiek powie, że nie ma problemów i jest zadowolony, to ci jeszcze napiszą, że "pracujesz dla nich, że tak ich chwalisz?" - właściwie spotykam się z tym zdaniem na każdym kroku. Normalka. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie można ! Pani z BOK mi powiedziała,że jak jest promocja Multiroom na 24 miesiące,to w żadnym przypadku nie mogę jej dostać na 12.

Stąd ten bałagan z terminami.

@draco Nie tylko ja marudzę,Ty też ! Jest takie powiedzenie: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I tyle... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpisałem umowę na 24 miesiące na pakiet 3w1, ale udało mi się potem zmienić to na 12 miesięcy. Tylko, że i tak mam różne okresy wypowiedzenia co dla mnie jest chore skoro biorę wszystko w komplecie, a nie podpisuje pojedyncze umowy na telewizję, internet czy telefon. Wyślę wypowiedzenie 3 miesiące przed końcem i będę czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX - powiem tak, dla mnie cała sytuacja jest ok i nie widzę tu niczego co Multimedii można zarzucić. Jedynie co ewentualnie mogłoby lepiej tu funkcjonować, to to, żeby przy podpisywaniu dodatkowej umowy na pakiet czy multiroom konsultant mając wgląd na nasze dane klienta, informował nas, w jaki sposób terminy posiadanych umów będą na siebie zachodzić i jakie ewentualne konsekwencje może to mieć. Co do różnych terminów umów to nie jest to jednak zbyt wielki problem. Sam miałem sytuacje w której miałem umowę na tv cyfrową do końca 2013 r., umowę na analog do końca kwietnia 2014 a na net do końca maja 2014 r. We wrześniu 2013 wypowiedziałem umowę na cyfrówkę i w trakcie negocjacji z BUK bez problemowo wynegocjowałem rozwiązanie pozostałych umów i podpisanie nowej na neta i tv od października 2013 r. na 12 miesięcy. W tym roku w czerwcu znowu powtórka z rozrywki i kolejna umowa. Także to że się ma różne terminy umów nie jest jakimś wielkim problemem, wystarczy tylko sobie wszystko odpowiednio uporządkować i pilnować ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dobrze negocjować - ja mam Multiroom na 12 m-cy, co prawda rozmijają mi się pakiety C+ i MaxBox, ale od początku wiedziałem, że tak będzie, więc akurat dla mnie żadne zaskoczenie ;) Wiadomo, że jest to trik, który zapewnia im przedłużanie dotychczasowych umów, ale szczerze mówiąc, w ostatnim okresie nie mogę narzekać na MM. Oczywiście nie jest powiedziane, że się nie zdenerwuję, jak wyłączą Eurosporty, ale to odpukać w niemalowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX:

Mój punkt siedzenia jest taki sam jak twój. Tylko, że ty zabraniasz mi własnego zdania. :P Inaczej nie można rozumieć tych oskarżeń, o pracy na rzecz Multimedii, bez najmniejszych dowodów. :/ Ja już nie raz mówiłem, że jestem niezależny od nikogo. Że mam własną firmę, prowadzącą działalność na terenie głównie Polski i Niemiec, niezwiązaną z branżą medialną. Musisz uwierzyć na słowo, bo nie zdradzę więcej szczegółów. Zbyt łatwo można by było mnie namierzyć. A cenię sobię obecną anonimowość i zero komplikacji. ;)

 

Jeśli uważasz, że za bardzo zachwalam Multimedię, to nazywaj mnie np. fanbojem (itp.), bez takich oskarżeń. To jest naprawdę wkurzające, że gdy tylko człowiek napisze coś pozytywnego o marce i usługach, zaraz zarzucają mu w tym kraju nieuczciwość. :/

 

BTW, nadal nie ma porozumienia na lini Multimedia - Discovery. :(

 

@mirolop:

A jest jeszcze jakiś kanał religijny? TBN jeszcze długo nie wystartuje, chyba że wrzucą wersję europejską.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san Jeśli się nie dogadają no to będzie lipa, jestem skłonny zapłacić 10 zł więcej za abonament tylko dlatego ażeby nie usunęli Eurosportów i paczki Discovery

Co do kanałów religijnych to w miejce Religia.tv widziałbym Opoka.tv - kanał ciekawy bo pokazuje muzykę chrześcijańską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425:

Znowu rozumujesz opacznie moją wypowiedź. :P Chodziło mi o opcje, jakie ma Multimedia w udostępnieniu zamiennika. Bo muszą coś dać w zamian o podobnej tematyce. Inaczej posypią się wypowiedzenia. Myślę, że Opoka.TV i TBN odpadają. Nie mają jeszcze konkretnej oferty. Na myśl przychodzi mi tylko anglojęzyczna EWTN, dostępna w np. Vectrze. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san No masz racje ze jest jeszcze za wcześnie na Opoka.TV i TBN Polska z powodu braku jeszcze konkretnej oferty. TBN Polska ma oficjalnie wystartować dopiero na jesieni 2015 roku wiec to jeszcze daleko. Oprocz EWTN na myśl przyszlo mi jeszcze Centro Televisivo Vaticano (Watykański Ośrodek Telewizyjny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425:

Znowu rozumujesz opacznie moją wypowiedź. :P Chodziło mi o opcje, jakie ma Multimedia w udostępnieniu zamiennika. Bo muszą coś dać w zamian o podobnej tematyce. Inaczej posypią się wypowiedzenia. Myślę, że Opoka.TV i TBN odpadają. Nie mają jeszcze konkretnej oferty. Na myśl przychodzi mi tylko anglojęzyczna EWTN, dostępna w np. Vectrze. :P

Muszą coś dać w zamian coś o podobnej tematyce? Niby dlaczego? Wcale nie muszą... Patrz wymiana kanałów BBC. Ba - oni mogą nawet nic nie dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dzięki temu czatowi na stronie MM relacja klient-operator będzie bardziej przyjazna.Ta forma kontaktu jest już dawno na stronach innych operatorów telekomunikacyjnych.

Za program TV Religia może niekoniecznie musi być program religijny.Po cichu liczę na to.

@draco Nikogo w żadnym poście nie oskarżałem o współpracę z MM.Każdy ma mieć prawo swoje zdanie.Wyluzuj trochę !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mógłby się wypowiedzieć ktoś kto korzysta z wifi od multmedii jak to wygląda i jaki router dają i czy dodanie tej usługi obowiązuje do końca obecnej umowy czy skutkuje nową? Dodam że obecna na maxbox i internet kończy mi się z upływem marca przyszłego roku. Z góry dzięki za wszelkie informacje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...