Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast takie argumenty jak brak kanałów, które są praktycznie wszędzie, oraz fatalna jakość kanałów sd to jest już coś obok czego nie można przejść obojętnie.

Analizując to co się tu dzieje widzę, że prawie każde narzekanie jest w pełni uzasadnione. Niepełna oferta za te same pieniądze, badziewna jakość obrazu, brak stacji.

Krótko i na temat.

 

A według mnie, uzasadnienie ma mniej niż połowa przypadków. MM wyjaśniła już kwestie niepełnej oferty i ceny. Telewizja kablowa to nie satelita. Nie ma natychmiastowego obowiązku ujednolicenia ofert, bo wszystko zależy od infrastruktury. Z kolei, jej stan od dostępnych środków. A, raczej zasadności i opłacalności inwestycji. Ceny można negocjować. Więc nieprawdą jest, że wszyscy płacą tyle samo. Poza tym, Multimedii nikt nie ma prawa narzucić rabatów, bo koszty działalności w miastach nie są jednakowe.

Czy większość opinii pisanych tutaj (a przytłaczająca większość krytykuje operatora) to opinie pisane przez czepialskich krzykaczy i pieniaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość opinii w internecie ma taki charakter. Rzeczowe posty zdarzają się rzadko. Z tego też powodu, nikt z MM nie chce się tutaj udzielać oficjalnie. Szkoda, ale co począć? :(

 

Przydałby się ktoś z wiedzą w kwestiach technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie techniczne nie interesują przeciętnego klienta końcowego i nie powinny interesować.

 

Ale mnie interesują. Jakbyś nie zauważył to forum jest głównie od takich spraw właśnie. Po co osoba, która by tylko przepisywała ogólniki z FB? Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że moja umowa z MM kończy się z końcem roku - zastanawiam się nad jej przedłużeniem. Obecnie za internet 30MB Maxbox i pakiet HD płacę 85 zł - stąd moje pytanie - na jaką cenę przy negocjacjach mogę liczyć dokładając do tego do tego jeszcze pakiet HBO + HBO GO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie interesują. Jakbyś nie zauważył to forum jest głównie od takich spraw właśnie. Po co osoba, która by tylko przepisywała ogólniki z FB? Bez sensu.

 

To jest forum ogólne. Każdy ma prawo wylać tutaj swoje żale i przedstawić oczekiwania. Dla specjalistów jest inne - https://forum.satkurier.pl/forum/21-sieci-kablowe-i-iptv-pytania-techniczne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie ludzie uciekali z MM to musieliby ruszyć z modernizacją. Widocznie większość jest zadowolona. Mi się wydaje, że dużo osób krzyczy, a przy negocjacjach dostaną rabat, pakiet HD w gratisie albo wyższy pakiet w dotychczasowej cenie i miękną czy machną ręką i zostają w MM. Generalnie ludzie nie mają wielkich wymagań. Dla jednego wystarczą podstawowe kanały, dla drugiego sportowe, dla trzeciego przyrodniczy, czwarty patrzy pod kątem bajek dla dzieci. Garstka ludzi ma takie wymagania jak my.

 

Spójrzcie nawet na profil MM na FB. Większość tam narzeka ma Internet albo na niezałatwioną reklamacje czy zgłoszenie. O kanałach mało kto tam piszę - to o czymś świadczy.

 

Miałem to napisać już dawno, zastanawiałem się czy ktoś w końcu sam na to wpadnie! Brawo dla Kilera! Tak właśnie jest, MM nigdy nie była kablówką dla wymagającego klienta to raz a dwa ludzie płaczą a po złożeniu wypowiedzenia dostają rabacik i odchodzą z uśmiechem na twarzy a niekiedy skaczą z radości. Przykładów daleko nie trzeba szukać, są na tym forum.

Dla mnie aktualna oferta i to ile płacę za usługi są bardzo zadowalające. Kanałów mam ponad ponad 130 a oglądam góra 25 i tyle mam ich ustawionych na mojej liście.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yakuzzi:

W Łodzi Orange prowadził/prowadzi budowę sieci FTTH, więc MM "szaleje" (priorytety). :)

Jakoś w każdym dużym mieście jest ogromna konkurencja, a i tak w tych miastach MM śpi. W jednym bloku jest MM, UPC, Vectra, Orange, Jambox, a i jakaś mała kablóweczka się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TNT na obu ścieżkach słychać jęz. angielski. Mnie to nie przeszkadza, bo i tak zazwyczaj oglądam filmy i seriale w oryginale. Ale jakby nie patrzeć, to usterka. MM mogłaby zwrócić uwagę nadawcy. I wiem, powinienem napisać to na ich FB fanpage'u, ale nie chcę tam konta. :P

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanałów mam ponad ponad 130 a oglądam góra 25 i tyle mam ich ustawionych na mojej liście.

.... w tym pewnie około 10 takich, które są w DVB-T.

Większość abonentów kablówki ogląda max. 10 - 15 kanałów spoza DVB-T. I to sporadycznie. Kanały płatne mają niską oglądalność.

A płaci się operatorowi za dostęp do 50 - 100 - 150 kanałów. To dobry biznes .... dla operatora.

 

W zestawieniach TOP 20 (oglądalność) to spoza DVB-T jest tylko 4 - max. 5 kanałów. To śmieszne, ale prawdziwe.

I świadczy o tym, że płatni operatorzy mają w swej ofercie kanały przeważnie śmieciowe, których nikt nie chce oglądać .... mimo, że za nie zapłacił.

Ludzie płacą za kablówkę, ale i tak oglądają przeważnie kanały z DVB-T. Paradoks sytuacyjny. :wink:

 

We wrześniu w TOP 20 były : http://media2.pl/badania/136011-Wrzesien-TV-Liderem-Polsat.-Hitami-M-jak-milosc-Ranczo-Rolnik-szuka-zony.htm

To zestawienie mówi samo za siebie.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleofas11

 

Guzik prawda. Ja oglądam główne kanały premium (C+, HBO, Cinemax, Eleveny). Nie ma czasu tyle w życiu by oglądać wszystko. Nie mniej jednak czasem spojrzy się na informacyjne by wiedzieć co się na świecie dzieje, posłucha się kanałów muzycznych czy jakiś dokument. Dlatego dla mnie np brak Nat Geo nie jest jakimś poważnym mankamentem. Ale gdyby np. wycofali HBO z oferty, to na pewno bym się z nimi pożegnał. Są kanały ważne i ważniejsze.

PS kanałów z DVB-T praktycznie w ogóle nie oglądam, czasem coś z oferty TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u mnie i na TNT mam 2 języki : polski i angielski. Widać usterka jest tylko u ciebie.

 

Nieprawda. Usterka, z tego co zauważyłem, była u wszystkich - w tym i na satelicie. Ale szybko to naprawili, dlatego dziś już jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często oglądam kanały popularnonaukowe również premium, sportowe. Powiem tak i już często o tym pisałem, nie zależy mi na nowych kanałach, ja chcę tylko poprawy jakości tego co już jest. Dlaczego ten sam kanał SD w porównaniu z CP, UPC, NC+, ba nawet ze zwykłej nanteny wygląda lepiej niż w MM? Dlaczego MM tak mieli sygnał że obraz się sypie, albo jest nie wyraźny, dlaczego tak jak inni nie wypuści do sieci sygnału prosto od nadawcy? Jagby jakość kanałów SD, była przynajmniej takiej jakości jak puszcza nadawca, to bym nawet nie narzekał, że to kanały SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...