Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Parszywa trzynastka + kanały firmy Winnicki są dostępne w dosłownie kilku miastach. Ostatnio doszła Warszawa i aglomeracja, w której analog zmalał do <30 kanałow.

 

Opisywałem moje przeboje z niskimi uploadem przy łączu 120/10Mb/s. Okazało się, że wina leży po stronie urządzeń MM. Miały za małą ilośc kanałów do uploadu. Około 4 tygodnie zajęło MM wymiana i konfiguracja. Od tego czasu upload jest ok. Stale około 10,5mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjdę na :crazy: ale możecie mnie uświadomić o jakich "12 kanałach" mówicie, bo przewijają się informacje o "parszywej 12" a ja niestety :roll: nie wiem o jakie chodzi?

Zacznij lekturę tego tematu, od postów z mniej więcej października 2015r, to się wszystkiego dowiesz i będziesz na bieżąco.

 

Proponuję też, nie używać tego określenia "parszywa 12-tka". To tylko taki slang wymyślony na potrzeby tego forum. Ostatnio dziwnym trafem, zaistniał na FB profilu MM. :D

 

@Grzechu27

Przesada. Ja wcześniej zamieszczałem nawet zappy video, a kolega z Wa-wy całkiem niedawno wrzucał fotki. Więc, jednak widzieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marivsh:Jak się nic nie zmieni, to zrobię pod koniec umowy to samo co Prezes. Będzie drożej, ale tam nawet kanały SD wyglądają jak trzeba bez zbędnej kompresji tak jak w MM. Bo jak można kanały, które już na satelicie wyglądają nie ciekawie, dodatkowo dobijać obniżeniem bitrate. I niech, nikt nie mówi, że MM wpuszcza do sieci taki sam sygnał jaki dostaje od nadawcy bo to nie prawda, wystarczy na własne oczy zobaczyć i porównać z innymi. Dodatkowo, tam prawie wszystko co trzeba jest w HD bez żadnych ceregieli że nie ma miejsca, że analog, że klimat i co tam jeszcze ktoś wymysli.

@Mr.Chiquita: To był taki żart, wiem że ty masz, Warszawa, Zamość, Ełk i gdzieś tam jeszcze, razem może będzie 10% sieci.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita: Zgadza się, ale MM , to już przesadza z obniżeniem bitrate i to widać strasznie. Żeby daleko nie szukać, Discovery Science na którym, jeszcze można zobaczyć (przynajmniej dla mnie) coś ciekawego, wygląda najgorzej z całej paczki Discovery, ale takich kanałów SD jest więcej, nie będę tu wymieniał wszystkich. Ciekawi mnie jedno, czy taki sygnał idzie z centrali, czy lokalna stacja czołowa coś, po drodze ucina. Bo jak tak jest, to nie dziwi mnie, że w innym mieście ktoś mówi że u niego, ten sam kanał w MM wygląda lepiej.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko problem kanałów SD. Tak to ustawili, i jak mówiłem, już tego nie zmienią.

 

Multimedia nie ma jednorodnej sieci, tylko kilka podsieci. Nie są zintegrowane, stąd różnice u niektórych. U mnie Discovery Science, czy CN nie wyglądają wcale najgorzej. Taki Polsat Sport News wypada słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki kwartalne:

 

"Wyniki Multimedia Polska po 2Q2016

sirmark 26 Sierpnia 2016 02:56

 

W II kwartale przychody Grupy Multimedia Polska wzrosły o 5% do 184,4 mln zł w stosunku do odpowiadającego kwartału roku poprzedniego. Zysk netto wyniósł 0,765 mln zł, czyli o 94% mniej niż przed rokiem.

 

W pierwszym kwartale przychody z segmentu telewizji stanowiły 50,08%, z Internetu 30,43%, z telefonii 12,56%, a pozostałe źródła stanowiły 6,93%.

 

Na koniec drugiego kwartału Grupa Multimedia Polska świadczyła usługi na rzecz 831,5 tys. abonentów, z których 393,2 tys. korzystało z jednej usługi, 309,6 tys. korzystało z dwóch usług, a 128,7 tys. z trzech i więcej usług.

 

Na dzień 30 czerwca łącznie firma dostarczała swoim klientom 1,712 mln usług (RGU), czyli 73 tys. więcej (4,45% więcej) niż na koniec 2Q2015 r.:

 

usługi wideo - 839,5 tys. (wzrost o 6% rok-do-roku)

usługi internet - 528,9 tys. (spadek o 1% rok-do-roku)

usługi telefonii - 271,9 tys. (spadek o 6% rok-do-roku)

pozostałe usługi (t.j. energia, monitoring, ubezpieczenia) - 72 tys. (wzrost o 246% rok-do-roku)

 

Wskaźnik liczby usług na jednego abonenta wzrósł do 2,06 (1,99 w 2Q2015). Średni miesięczny przychód (ARPU) na jednego abonenta wyniósł w I kwartale 69,90 zł wobec 67,1 zł przed rokiem.

 

W I półroczu 2016 r. Grupa Multimedia Polska odnotowała 365,4 mln zł przychodów oraz 11,7 mln zł zysku netto. W tym samym czasie Grupa poniosła nakłady inwestycyjne w wysokości 124,1 mln zł. W ramach tej kwoty 80,4 mln zł stanowiły nakłady związane z rozbudową, modernizacją i utrzymaniem własnych sieci.

Źródło: wł"

 

http://m.telepolis.pl/wiadomosci/wyniki-multimedia-polska-po-2q2016,2,3,36892.html

 

Fiu, fiu. W klientach usługi internetowej odnotowali stratę. To raczej nie powinno się zdarzyć... Rynek jeszcze rośnie. Czyżby jednak presja konkurencji? Ponoć MM "obwinia" operatorów z LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W tym samym czasie Grupa poniosła nakłady inwestycyjne w wysokości 124,1 mln zł. W ramach tej kwoty 80,4 mln zł stanowiły nakłady związane z rozbudową, modernizacją i utrzymaniem własnych sieci."

INWESTYCJE SIECI MM??? :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:  zrobili Warszawę do pełnej oferty i na tym koniec bo fundusze się skończyły? prezes MM modernizuje swoją wille i auta, a nie infrastrukturę. a wygląda to dokładnie tak jak na załączonym obrazku :sciana: Mur to prezes MM, a buźka to klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Częstochowy przed wakacjami napisał tu, że analog u nas tylko do końca sierpnia.We wrześniu redukcja itp.  Nic z tego ! Dowiedziałem się w BOK-u,że prawdopodobnie(??) dopiero na wiosnę !!

Ja wszystko rozumiem,ale CIERPLIWOŚĆ to podstawa klienta MM. Przed podpisaniem umowy powinni badać każdego na tę cechę charakteru.

Jeśli jej nie ma to niech lepiej idzie gdzie indziej !  :-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie zapytanie bo umowy kończą mi następująco 31.10 - internet i multiroom a 30.11 - DTV. Teraz kiedy powinienem złożyć wypowiedzenie ?

Chciałbym dobrać do tego co mam w opisie pakiet HD i Eleven. Po złożeniu wypowiedzenia ile mogę ugrać?

Na internet jest 1miesiąc, na telewizję 3 miesiące. Od 1-09-2016r przy podpisywaniu umowy będzie obowiązywał tylko 1 miesiąc na wypowiedzenie umowy na telewizje i internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie zapytanie bo umowy kończą mi następująco 31.10 - internet i multiroom a 30.11 - DTV. Teraz kiedy powinienem złożyć wypowiedzenie ?

Przed końcem sierpnia 2016r (czyli masz jeszcze parę dni czasu).

 

Chciałbym dobrać do tego co mam w opisie pakiet HD i Eleven. Po złożeniu wypowiedzenia ile mogę ugrać?

Wszystko zależy od twoich zdolności negocjacyjnych z konsultantem. A cena pakietów dodatkowych zależy od aktualnej promocji.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie zapytanie bo umowy kończą mi następująco 31.10 - internet i multiroom a 30.11 - DTV. Teraz kiedy powinienem złożyć wypowiedzenie ?

Chciałbym dobrać do tego co mam w opisie pakiet HD i Eleven. Po złożeniu wypowiedzenia ile mogę ugrać?

po 1 wrzesnia masz 1 miesieczny okres wypowiedzenia wiec nie musisz sie spieszyc byla zmiana regulaminu

Edytowane przez sub5even
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...