Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy że jeśli u mnie na klatce pisze o końcu TV analogowej z dniem 1.04.2016r. to muszę to traktować jako prima aprilis ?? :wink:

 

Co akwizytor to inne metody presji stosowane na abonentach TV analogowej żeby przeszli na DTV.

Inny, który rozwieszał ulotki w twoim mieście Częstochowie (ten z podanego niżej linka) nie operuje datą 1 kwietnia 2016 r.

Nagania na TV cyfrową mniej kłamliwie niż tamten, bo nie straszy emerytów graniczną datą wyłączenia TV analogowej.

Dzisiaj na klatce ukazała się taka informacja. Szykuje się w Częstochowie cyfryzacja :D

http://zapodaj.net/5b25a8ecf4865.jpg.html

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w pakiecie Mini Box powinien być kanał AXN HD? Nie mogę tego zlokalizować na stronie Multimedii więc nie wiem czy to tak na stałe czy jakaś chwilowa promocja. Mam ten pakiet już rok i prawdę powiedziawszy wcześniej tego nie sprawdzałem. Dopiero przy instalacji multiroomu okazało się, że kanał jest aktywny.

Edytowane przez elku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na klatce ukazała się taka informacja. Szykuje się w Częstochowie cyfryzacja :D

http://zapodaj.net/5b25a8ecf4865.jpg.html

Niedawno składałem wypowiedzenie. Pani w BOKu jasno powiedziała, że wyłączenie analogu szybko nie nastąpi, choć nie podpisują już nowych umów na analog.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uruchomić wszystkie kanały telewizji cyfrowej nie jest potrzebna redukcja analogu. Problem braku pełnej oferty jest to w jaki sposób multimedia przesyła sygnał ze swojej głównej siedziby do danej lokalizacji. W miejscowościach gdzie jest pełna oferta sygnał jest dostarczany światłowodem multimedia, natomiast reszta miejscowości, sygnał jest dostarczany na łączu orange. Niestety nic to nie da że ograniczą analog skoro główna linia przesyłowa nie ma takiej możliwości. Może inaczej jest taka możliwość ale wtedy multimedia musiała by dogadać się z firmą orange o zwiększenie przepustowości łącza. Jednak puki co multimedia tego nie robi bo woli kłaść swoje światłowody a to będzie trwało w nieskończoność i uzależnione od możliwości finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1 Było już tutaj wspominane tyle razy, że to zależy od infrastruktury sieci, sieć jest niejednolita, ponieważ Multimedia poprzejmowała mniejsze sieci i tam jest inna infrastruktura. Ty to nazywasz sposobem przesyłu sygnału. U mnie kiedyś Multimedia dzierżawiła łącza internetowe od MNI S.A. obecnie mają już swoje.

Piszesz, że Multimedia woli kłaść swoje światłowody, a czy nie zastanawia Cię dlaczego tak robi ? Chyba lepiej mieć swoje światłowody i być niezależnym w tej materii aniżeli dzierżawić łącza i płacić za dzierżawę. Jaki wtedy zysk by z tego miała Multimedia ? Przykładowo chyba lepiej mieć swój samochód aniżeli wynajmować, bo wynajem drożej wychodzi.

Edytowane przez mirolop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1 Było już tutaj wspominane tyle razy, że to zależy od infrastruktury sieci, sieć jest niejednolita, ponieważ Multimedia poprzejmowała mniejsze sieci i tam jest inna infrastruktura. Ty to nazywasz sposobem przesyłu sygnału. U mnie kiedyś Multimedia dzierżawiła łącza internetowe od MNI S.A. obecnie mają już swoje.

Piszesz, że Multimedia woli kłaść swoje światłowody, a czy nie zastanawia Cię dlaczego tak robi ? Chyba lepiej mieć swoje światłowody i być niezależnym w tej materii aniżeli dzierżawić łącza i płacić za dzierżawę. Jaki wtedy zysk by z tego miała Multimedia ? Przykładowo chyba lepiej mieć swój samochód aniżeli wynajmować, bo wynajem drożej wychodzi.

Tak wiem o tym dlaczego multimedia kładzie swoje światłowody. Jednak w tym wypadku chodzi mi całkiem o coś innego. W tej chwili multimedia tłumaczy się że nic nie zrobią dopóki nie usuną analogu, w rzeczywistości jednak analog nie ma nic do rzeczy, ponieważ telewizja analogowa jest przesyłana bezpośrednio z każdej miejscowości ze swojej stacji czołowej a nie z głównej stacji nadawczej jak to wygląda w sytuacji telewizji cyfrowej. Jednak gdyby multimedia chciała bardzo i zależało by na klientach, to do czasu położenia własnych światłowodów, powinni dogadać się z tymi od których dzierżawią łącza np: orange aby umożliwić wszystkich swoim abonentom jednakowy pakiet telewizji cyfrowej. Niestety jednak multimedia tego nie robi i w tym sensie napisałem że woli kłaść swoje światłowody co jest zrozumiałe, nie zrozumiałe jest tylko to o czym napisałem powyżej: Dlaczego multimedia nie udostępnia pełnej oferty na dzierżawionych łączach od firmy orange? Są możliwości techniczne już w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1 O tym, że tv analogowa idzie ze stacji czołowej w danej lokalizacji nie trzeba mi tłumaczyć, wiem o tym doskonale. Nie ma nic do rzeczy to, że tv analogowa idzie ze stacji czołowej z danej miejscowości a tv cyfrowa z głównej stacji czołowej. Masz błędne spojrzenie na ten temat. W stacji czołowej danej miejscowości sygnał tv cyfrowej i tv analogowej jest sumowany i idzie w jeden kabel. I naprawdę uwierz mi potrzebna jest redukcja analogu ponieważ brakuje miejsca na nowe kanały cyfrowe. Pasmo jest zajętę przez analog, VoD, Internet, telefon, DTV. Co z tego, że Multimedia zwiększy przepustowość a w stacji czołowej w danym mieście częstotliwośći będą zapchane kanałami analogowymi ? Największa przepustowość nic tu nie da. Przepustowość swoją drogą, a wolne częstotliwości swoją drogą. I dalej będę twierdził, że nie masz racji i że całkowicie się z Tobą nie zgadzam w tym co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1 O tym, że tv analogowa idzie ze stacji czołowej w danej lokalizacji nie trzeba mi tłumaczyć, wiem o tym doskonale. Nie ma nic do rzeczy to, że tv analogowa idzie ze stacji czołowej z danej miejscowości a tv cyfrowa z głównej stacji czołowej. Masz błędne spojrzenie na ten temat. W stacji czołowej danej miejscowości sygnał tv cyfrowej i tv analogowej jest sumowany i idzie w jeden kabel. I naprawdę uwierz mi potrzebna jest redukcja analogu ponieważ brakuje miejsca na nowe kanały cyfrowe. Pasmo jest zajętę przez analog, VoD, Internet, telefon, DTV. Co z tego, że Multimedia zwiększy przepustowość a w stacji czołowej w danym mieście częstotliwośći będą zapchane kanałami analogowymi ? Największa przepustowość nic tu nie da. Przepustowość swoją drogą, a wolne częstotliwości swoją drogą. I dalej będę twierdził, że nie masz racji i że całkowicie się z Tobą nie zgadzam w tym co napisałeś.

Tak zgadzam się z Tobą jeśli multimedia była by zapchana na maksa, ale niestety multimedia nie jest i nie wykorzystuje wszystkich wolnych częstotliwości. Dla przykładu podam że w mojej miejscowości są 53 kanały analogowe a kanałów cyfrowych łącznie jest 122 (pełna oferta posiada 166 kanałów) Zgodnie z warunkami technicznymi kanał analogowy zajmuje jedną częstotliwość czyli w moim wypadku są to 53 kanały. Obecnie częstotliwości do wykorzystania jest łącznie 99 zgodnie z tym co podaje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Telewizja_kablowa Na jednej wolnej częstotliwości można umieścić aż 8 kanałów cyfrowych w jakości SD a w jakości HD około 4. Sumując 99łącznie częstotliwości-53dostępnych kanałów analogowych=46wolnych kanałów dla telewizji cyfrowej. 46wolnych częstotliwości X 8kanałów SD daje wynik 368 łącznie kanałów cyfrowych, ale trzeba dodać jeszcze wolne częstotliwości dla innych usług takich jak internet telefon czyli załóżmy że potrzeba na to 20wolnych częstotliwości czyli pozostaje do wykorzystania 26 wolnych kanałów X 8 to daje wynik 208kanałów w jakości SD. Zgodnie z tym opisem twierdze że możliwości techniczne są ale łącze przesyłowe ze stacji głównej do mojej miejscowości jest za wąskie, co na chwile obecną operator może poszerzyć dogadując się z operatorem orange. Mam nadzieję że wyjaśniłem o co chodzi dokładnie w kablówce multimedia.

 

UWAGA: pomyliłem się co do ilości kanałów analogowych. W mojej miejscowości jest nie 53 a 44kanały analogowe co daje jeszcze dodatkowo 9 wolnych częstotliwości X 8SD =72kanały cyfrowe

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1: Zgadzam się z tym co napisałeś w kwestii jak funkcjonuje dosył paczek tv cyfrowej w telewizjach kablowych (w UPC jest identycznie :smile: ). Ja już kiedyś też starałem się @mirolop wyjaśnić, że przyczyną niepełnej oferty w niektórych oddziałach MM wcale nie jest brak wolnego miejsca. Może jak już zredukują ten analog i zamiast nowych cyfrowych paczek zobaczy tylko puste kanały po tv analogowej, wtedy zmieni zdanie.  :wink:

 

P.S. Analizowałem w mojej sieci kablowej poszczególne MUX-y. Ilość umieszczonych kanałów na danym MUX-ie jest różna. Bywa, że są tylko 3 HD (w super jakości, z wysokim bitrate jak TVP 1 HD, TVP 2 HD i TVN HD), ale bywa też i 7 HD (kanały pseudo HD niepotrzebujące dużo pasma typu Tele 5 HD, Stars TV HD, itp.). Kanałów SD widziałem nawet i 13 na jednym MUX-ie. Wszystko zależy z jaką jakością mają być nadawane kanały.  :wink:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ostatnio ofertę TV Vectra i przeraziłem się ilością dubli SD. Pod tym względem Multimedia jest do przodu i nie nadaje już TVP1,TVP2,TVS i wiele wiele innych podwójnie.Zostało trochę dubli (np.Polsat ! ) ale mam nadzieję że to w końcu zniknie.

W porównaniu z Vectrą mamy też skromną ofertę stacji zagranicznych.Od czasu do czasu obejrzało by się TV z Czech,Słowacji,Ukrainy czy Białorusi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do

 

@Daro1: Zgadzam się z tym co napisałeś w kwestii jak funkcjonuje dosył paczek tv cyfrowej w telewizjach kablowych (w UPC jest identycznie :smile: ). Ja już kiedyś też starałem się @mirolop wyjaśnić, że przyczyną niepełnej oferty w niektórych oddziałach MM wcale nie jest brak wolnego miejsca. Może jak już zredukują ten analog i zamiast nowych cyfrowych paczek zobaczy tylko puste kanały po tv analogowej, wtedy zmieni zdanie.  :wink:

 

P.S. Analizowałem w mojej sieci kablowej poszczególne MUX-y. Ilość umieszczonych kanałów na danym MUX-ie jest różna. Bywa, że są tylko 3 HD (w super jakości, z wysokim bitrate jak TVP 1 HD, TVP 2 HD i TVN HD), ale bywa też i 7 HD (kanały pseudo HD niepotrzebujące dużo pasma typu Tele 5 HD, Stars TV HD, itp.). Kanałów SD widziałem nawet i 13 na jednym MUX-ie. Wszystko zależy z jaką jakością mają być nadawane kanały.  :wink:

dokładnie tak jest problem w multimedia leży po stronie przesyłu danych z głównej siedziby i ograniczoną przepustowość na dzierżawionym łączu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by założyć jakieś antymultimedia (tak jak kiedyś antync+) może wtedy władze multimedia poszły by po rozum do głowy i udostępniły by wszystkich swoim abonentom pełną ofertę


Przejrzałem ostatnio ofertę TV Vectra i przeraziłem się ilością dubli SD. Pod tym względem Multimedia jest do przodu i nie nadaje już TVP1,TVP2,TVS i wiele wiele innych podwójnie.Zostało trochę dubli (np.Polsat ! ) ale mam nadzieję że to w końcu zniknie.

W porównaniu z Vectrą mamy też skromną ofertę stacji zagranicznych.Od czasu do czasu obejrzało by się TV z Czech,Słowacji,Ukrainy czy Białorusi. :wink:

Mylisz się w mojej lokalizacji nadal są duble TVP1, TVP2 i wiele innych i nic na to nie wskazuje aby coś się zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego pewnie nawet nie wie sama Multimedia bo taki mają tam bu...l :wink:

zastanawiam się nad przejściem do nc+ ale ceny mają za wysokie. Jeśli kiedyś z nich zjadą to z przyjemnością pożegnam się z multimedia

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości, usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...